F I Kent iemand deze personen? Zoekertjes... A I Goede wedstrijden bij biljartfinales Afdeling voor ’G’- voetbal bij Nevelo Herziene druk van K.P.J.-toneel Hoe Zoekertjes insturen? A A Tentoonstelling alcohol: Denk meer over minder 5 mei bibliotheek gesloten Bezoekerscentrum Oisterwijk Sprookjesbos in het bezoekers centrum V oetbalinformatie AKSO? Meer mogelijk I. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 26 APRIL 1995 PAGINA 10 neelstuk komen. Om»»e fanatieke gezellige groep Een extra kompliment wil ik toch wel maken aan het adres van Gerrit Vermeulen die als woordvoerder van de organiserende vereniging deze avond geheel belangeloos op een gewel dige manier verzorgde. Tevens ook een bedankje aan het adres van Hannelies en Jan Timmermans die voor een goede organisatie en sfeer garant stonden zo dat het een geweldige geslaagde avond werd. Gezien de grote opkomst blijken er in Moergestel voldoende biljartliefhebbers te zijn die naar we hopen nog vele jaren van deze sport kunnen ge nieten. Vanaf nu wordt het even rustig aan het biljart- front en wens ik ieder alvast een goede vakantie toe. In het najaar gaan de nieuwe kompetities dan weer van start. Afgelopen vrijdag 21 april werden in café ’t Stokske de finales van de persoonlijke biljart- kompetitie gespeeld. In 5 verschillende klassen werd er om de titel gespeeld. Allereerst stond de finale in de E-klasse op het programma. Voor deze wedstrijd over 25 caramboles hadden Gust Creusen en Theo Scheepens zich geplaatst. In het begin van de partij had Gust het heft in handen maar Theo bleek deze avond een sterke tegenstander. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! O til kt Oi H< m: Ai H nt kc Ei lij fo vr H ge le< te: Pt ve he de to O di G ge V. D za af Pi d< Pi dl T zi d: to OS W: ni la gr O kt P< ve De uitslagen: E-klasse: Theo Scheepens - Gust Creusen 25-19 in 18 beurten; D-klasse: Gerard van Eindhoven - Jan van Gis bergen 40-39 in 30 beurten; C-klasse: Jan Jansen - Ad van de Meijdenberg 50-40 in 24 beurten; B-klasse: Ted Verhof - Hans Op 't Hoog 75-44 in 20 beurten; A-klasse: Wim Rijnen - Henk Smolders 100-99 in 53 beurten. Na al dit biljarten werd de prijsuitreiking ver zorgd door dhr. Loosveld, wethouder sportzaken in Moergestel. Allereerst was er de prijsuitreiking voor de verenigingen, waarbij café de Klaore voor de derde keer op rij als kampioensteam ge huldigd werd. De wethouder verzorgde op een leuke manier de ze prijsuitreiking en beloofde tevens zich in te zetten voor een nieuwe wisselbeker daar deze nu een vaste plaats bij de Klaore gevonden heeft. We willen bij deze de wethouder hartelijk danken voor zijn getoonde belangstelling en inzet. Tot een volgend keer zullen we maar zeggen. Samen met AKSO, Activiteiten Kinderen Spe ciaal Onderwijs, heeft Nevelo in de afgelopen maanden gesproken over de mogelijkheid om ook voor de kinderen waarvoor AKSO zich inzet, een sportieve mogelijkheid te openen bij deze Oisterwijkse sportvereniging. Er is een speciale folder gemaakt, die door AKSO is verspreid. Daarin staat dat G-voetbal voortaan ook bij Ne velo mogelijk is. Er is ontzettend veel vraag naar deze mogelijkheid. AKSO werd steeds vaker be naderd door ouders die een voetbalvereniging zochten waar G-voetbal voor hun kind in Oister- wijk mögelijk was. Toen Nevelo het weten graag ook voor deze kinderen sportieve mogelijkheden te willen bieden, bleken de reacties zeer positief. Het ziet ernaar uit, dat er op redelijk korte ter mijn een G-afdeling bij sportvereniging Nevelo uit de startblokken kan komen. Het Nevelo bestuur ziet het nadrukkelijk als zijn taak om voor iedereen plaats in te ruimen binnen de Nevelo-familie, die groeit en bloeit. Sportvereniging Nevelo uit Oisterwijk begint met een nieuwe onderafdeling. Een afdeling voor G-voetbal. Om kort te gaan, Nevelo wil ook kinderen vanaf 6 jaar uit het speciaal on derwijs en kinderen die extra tot hun recht ko men in kleine groepen uit Oisterwijk, Moer gestel en omgeving, in staat stellen bij Nevelo te voetballen. Het jubilerende Nevelo, dat dit jaar 65 jaar bestaat, gaat die nieuwe tak aan de Nevelo-boom opzetten met de hulp van de Stichting AKSO en wordt ondersteund door de Nederlandse sportbond voor mensen met een verstandelijke handicap. Tot aan de 16de beurt bleef de stand gelijk 19-19, waarna Theo het in een keer uitmaakte met een mooie serie van 6 caramboles en zich zodoende de eerste kampioen mocht noemen. Deze finale werd gevolgd door een bloedstollende finale in de D- klasse. Voor deze wedstrijd over 35 caramboles hadden zich Jan van Gisbergen en Gerard van Eindhoven geplaatst. In het begin van de partij nam Jan een voorsprong die na 8 beurten resulteerde in een stand van 15-3. De manier waarop Gerard zich daarna terugvocht was knap en na 23 beurten nam hij de leiding over: 29-27. Toch was het Jan die in de 26ste beurt als eerste de 35 caramboles bereikte. In de nabeurt wist Gerard de stand echter weer gelijk te trekken waarna er een verlenging van 5 caramboles volg de. Hierin bleek Gerard dan toch de biljarter te zijn die zijn zenuwen het beste in bedwang hield en met een verschil van 1 carambole werd hij de nieuwe kampioen in de D-klasse. Toen iedereen weer een beetje tot rust was ge komen begonnen Jan Jansen en Ad van de Meijdenberg aan hun finale in de C-klasse over 50 caramboles. In deze wedstrijd had Jan constant het heft in handen en wist hij telkens op de goede momen ten een bres te slaan zodat hij zich na 24 beurten kampioen mocht noemen. In de finale van de B-klasse over 75 caramboles moesten Ted Verhof en Hans Op 't Hoog uitma ken wie de sterkste was. Ted had na een wat gelukkig uitgevallen opstoot een vliegende start en na 3 beurten stond er een stand van 35-6 op het score-bord: Deze klap kwam Hans niet meer te boven en na 20 beurten maakte Ted de 75 caramboles vol. Hierdoor werd hij de terechte kampioen in deze klasse. De laatste finale van de avond was die in de A- klasse, deze ging over 100 caramboles, onder verdeeld in 60 libre, 30 band en 10 driebanden. Hiervoor hadden Henk Smolders en Wim Rij nen zich geplaatst. Het werd een finale om de vingers bij af te lik ken, na 16 beurten had Wim een lichte voor sprong van 57-55. Tijdens het bandstoten nam Henk het heft in handen en wist een voorsprong te nemen die na 27 beurten resulteerde in een stand van 85-72. In de 28ste beurt wist Henk zijn bandstoten af te ronden en begon als eerste aan zijn 10 drieban den. Helaas haperde de machine bij hem op de stand van 93 caramboles, waardoor Wim de kans zag om terug in de wedstrijd te komen en zelfs een voorsprong te nemen. De stand na 48 beur ten 97-95 voor Wim. De laatste caramboles wer den onder hoge spanning gespeeld en met een verschil van 1 caramboles wist Wim de winst naar zich toe te trekken. Van 27 april tot 17 mei is in de bibliotheek Moer gestel de tentoonstelling ’alcohol: denk meer over minder’ te zien. Deze tentoonstelling wil jongeren, vanaf de achtste groep van het basisonderwijs, en volwas senen informeren over een aantal belangrijke fa cetten van alcohol, namelijk over gebruik en mis bruik van alcohol, over de lichamelijke en geeste lijke gevolgen van alcoholgebruik, over situaties waarin alcohol echt niet kan en over verstandig alcoholgebruik. De bibliotheek organiseert in samenwerking met het CAD West en Midden Brabant in Breda, de instelling in de regio voor de preventie van en hulpverlening bij problemen met alcohol en an dere drugs en gokken. De tentoonstelling is uit gebracht door het Bureau Alcohol Voorlichtings Plan (AVP) van het Ministerie van WVC en past in de huidige alcoholcampagne, die gericht is op het verstandig leren omgaan met alcohol. Hoewel ruim 80% van de Nederlanders boven de 15 jaar weleens een glas alcoholhoudende drank nuttigt, blijkt er maar weinig juiste informatie be kend te zijn over de gevolgen van alcoholgebruik. Deze tentoonstelling wil deze lacune opvullen en laat zien waarom er alcohol wordt gedronken en hoeveel er de laatste jaren in Nederland zoal wordt gedronken. Alcoholgebruik mag dan mis schien heel gewoon lijken, dat is het zeker niet als men weet welke gevolgen alcohol kan hebben voor lichaam en geest. Naast algemene risico’s voor de gezondheid worden ook specifieke situa ties behandeld, waarbinnen alcohol eigenlijk niet kan. Alcohol en Verkeer verdragen elkaar helemaal niet, maar ook de werksituatie en het sporten worden nadelig beïnvloed door alcoholgebruik. Tenslotte geeft de tentoonstelling een aantal han dige tips over hoe je verstandig met alcohol kunt omgaan. In verband met de vijftigste herdenkingsdag van de bevrijding is de bibliotheek op vrijdag 5 mei de gehele dag gesloten. In het bezoekerscentrum Oisterwijk zal vanaf zondag 30 april t/m 8 juni wederom een prach tige tentoonstelling staan van de groep ’Roosma- rijn’. Kinderen luisteren graag naar sprookjes, keer op keer. Daarom is de zolder van het bezoekerscen trum omgetoverd tot een groot bos waarin d.m.v. poppen alle bekende en minder bekende sprook jesfiguren tot leven komen. Alle poppen zijn ge maakt van natuurlijke materialen zoals katoen, vilt, wol enz. Ze vormen één geheel met het de cor dat gemaakt is van wat er in bos en veld te vinden is. Naast het verzorgen van kinderten- toonstellingen (o.a. Thijsje Eigenwijsje, Oebeltje en Babok) maakt ’Roosmarijn’ doe-, speel- en knuffelpoppen, seizoentafelfiguren en allerhan de kraamcadeautjes speciaal voor de kinderen. De tentoonstelling wordt verzorgd door de groep ’Roosmarijn’ en is bedoeld voor kinderen in de leeftijd tot plm. 7 jaar. Maar... iedereen, on geacht de leeftijd, is natuurlijk welkom bij de tentoonstelling. In samenwerking met het bezoekerscentrum zal de groep twee knutselmiddagen organiseren op woensdag 17 mei en zaterdag 3 juni, beide dagen om 14.30 uur. Zaterdag 13 mei is er van 10.30-12.00 uur een ’verteluurtje’. Vertelkabouter Olie vertelt dan een aantal sprookjes uit de ’sprookjeskist’. Voor alle activiteiten rond deze tentoonstelling moet men zich van tevoren aanmelden: tel. 04242-19209. Ouders die hun kind willen aanmelden voor G- voetbal bij Nevelo, kunnen contact opnemen met het secretariaat, de heer Ad Jansen, Prunusstraat 12, telefoon 04242 - 15794. In overleg met de ouders en passend binnen de vele sportieve acti viteiten die Nevelo op dit moment al heeft, zal worden besproken wanneer er getraind en ge voetbald kan gaan worden door de jongste Nevelo-sporttak. Ook wordt gedacht aan compe- titievoetbal voor het G-team van Nevelo. Er zal worden gesport op het complex d’n Donk aan de Sportlaan in Oisterwijk. De letters AKSO vormen de afkorting van een stichting die zich inzet voor kinderen uit het spe ciaal onderwijs en of kinderen die extra tot hun recht komen in kleinere groepen. De stichting or ganiseert sinds 1989 activiteiten die plaats heb ben binnen het Oisterwijks verenigingsleven en heeft als doelstelling speciaal voor die kinderen activiteiten op het gebied van recreatie, sport en spel in de vrije tijd op te zetten. Langzaam maar zeker komen er meer mogelijk heden voor deze groep jeugdigen om te sporten en al dan niet in teamverband prettig hun vrije tijd door te brengen. Naast de nu door jubileren de sportvereniging Nevelo geboden mogelijkheid om te voetballen in teamverband, is er bij ande re verenigingen al een mogelijkheid binnen Oisterwijk om te zwemmen, paard te rijden, bij de Scouting actief te zijn, bij zustervereniging Taxandria voor wat betreft gymnastiek/atletiek en er is een soos. Als er voldoende animo is, staan er nog meer activiteiten op stapel, zo liet AKSO in een speciale folder weten. 'X Bovenstaande foto werd ons ter hand gesteld en had nog als extra onderschrift ’Groeten uit Moer gestel’. Onze vraag daarover is: kent iemand de personen die er op voorkomen en is deze foto wel uit Moergestel afkomstig? Eventuele reakties graag schriftelijk aan het redaktie-adres van ’Moergestel- Nieuws’. toch bij elkaar te houden, hebben we besloten om ons toch nuttig met toneel bezig te houden. Kijk, je houdt van toneel of niet! Zodoende hebben we afgelopen seizoen ons beziggehouden met impro visatie, in de ruimste zin van het woord. Ook Yo ga, grimeren, excursie, soap-serie en reclame spots vielen daaronder. En daar zijn zo’n leuke spontane dingen naar voren gekomen die we u niet willen onthouden! Vandaar dat we 3 mei om 20.30 uur in Den Boogaard in de gelegenheid stellen om mee te genieten, en eventueel een bijdrage te leve ren op onze improvisatie-avond. De avond zelf heeft al een vaste vorm, maar wat er van gemaakt wordt is altijd weer verrassend! Herziene Druk nodigt U uit! Toegang gratis!! Tja, wat heeft dat nu weer te betekenen: Herzie ne Druk. Nou, het betekent gewoon wat er staat: Herziene druk, gewijzigde situatie. Dit jaar heeft de K.P.J. van Moergestel geen avondvullend to neelstuk, maar in plaats daarvan een improvisa tie avond. Dus toch toneel, maar dan in een an dere vorm. Hoe kom je tot zoiets, zal u zich waar schijnlijk afvragen. Nou het zit zo: Wij zijn op zoek naar jongens om onze toneelgroep te ver sterken. Met onze huidige bezetting kunnen wij niet tot de keuze van een mooi avondvullend to-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 10