pM»- I Aphrodite W Schoolstraat5 PRINSES JULIANA A Raimondo di Bella werkt met Thea Vermeulen in belcanto produktie Heemkunde- tentoonstelling in ’De Roozendries’ Door werkzaamheden aan kabelnet korte onderbrekingen in RTV- signalen Wie heeft de ’knapste’ hond van Moergestel? Vergeefs gekeken? Vormselvoorbereiding MUZIEKVERENIGING Zaterdag 29 en zondag 30 april: Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het MTV-kanaal De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Mi WOENSDAG 19 APRIL 1995 - 20e Jaargang - Nr. 856 Zonnebloem meimaandviering De Zonnebloem regio Den Bosch organiseert een mei maandviering in de Kathe drale Basiliek van de Sint Jan te ’s-Hertogenbosch. Afdeling Moergestel is voor deze viering uitgenodigd op maandag 1 mei a.s. Uitwisselingsconcert met ’Musis Sacrum’ h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g S Huidverzorgingsinstituut S P1 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 J I. 4 burg orkestdirectie gestudeerd. In 1985 werd hij winnaar van de Winer Meisterkurs für Dirigen ten. Inmiddels is hij een veel gevraagd orkestlei der in binnen en buitenland. Tevens is hij vaste dirigent van het Eindhovens blazersensemble. Thea Vermeuelen hoeft voor de muziekliefheb bers in Brabant eigenlijk geen nadere introduc tie. Ze is een veel gevraagd soliste. In het najaar zal zij her en der weer te zien zijn in diverse sce nische uitvoeringen t.w. Un Ballo in Maschera en Nabucco, beiden van Verdi, Les Brigands van Offenbach, La Gioconda van Ponciella en Fürst Igor van Borodin. Door meerdere tenoren in ver schillende plaatsen mee te laten werken wordt de ze zangers een kans gegeven om eens met een groot orkest opera aria’s en duetten te laten ho ren. Al met al dus een totale Brabantse pro duktie. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Thea Vermeulen-Peek, Hogendriesplein 13, Moergestel, tel: 04243-1783. Thea Vermeulen-Peek en de tenor Peter-Paul Houtmortels (Tilburg en ’s-Hertogenbosch), Rene Dijkstra (Breda), Matthieu van den Eisen (Gemert) in een Opera en belcanto programma met werken van Puccini en Verdi met het Bre daas Kamer orkest o.l.v. Raimondo di Bella. Vrijdag 28 april in de kerk van Broekhoven (Til burg) 20.15 uur, zaterdag 6 mei in De Een dracht (Gemert) 20.15 uur, zondag 7 mei in de Ned. Herv. Kerk (’s-Hertogenbosch) 14.30 uur, zaterdag 13 mei in de Muziekschool (Bre da) 20.15 uur, entree: 15,-. In de week na Pasen kunnen zich korte onderbre kingen voordoen in de aanvoer van radio- en te levisiesignalen. De onderbrekingen duren niet langer dan 2 minuten. Dit is het gevolg van het testen van het kabelnet. Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Dit jaar kan Koninginnedag voor uw viervoeter ook een gezellige dag worden. Dierenpension/hondenschool Alert organiseert i.s.m. het Oranjecomité een puzzel-doe tocht voor huishofiden en hun baasjes. De tocht start tegelijk met de oranje-optocht en eindigt op het terrein tegenover ’t Draaiboomp- je waar ook het behendigheidsteam Alert een de monstratie geeft. De combinatie die de meeste punten verzamelt kan er een leuke prijs mee winnen. Informatiepakketjes met de spelregels zijn van af 20 april verkrijgbaar bij Dierenspeciaalzaak van der Aa in Oisterwijk, Boerenbond en Dieren pension Alert. Vorige week maakten we melding van het TROS televisieprogramma ’Langs het tuinpad van mijn vader’ waaraan le Paasdag zou worden meege werkt door onze natuurvriend Gerard Kuijpers. Het was dan ook allemaal geregeld, de opnames waren ook gemaakt (zie foto vorige week), maar halverwege afgelopen week kreeg Gerard bericht dat het de opnames niet pasten in het program ma omdat de heer Westerterp zich hier in de buurt niet voldoende terugvond. Jammer dus als u tevergeefs mocht hebben gekeken (al is het een interessant programma). Bij de aftiteling stond Gerard’s naam echter wel vermeld... Bij de aftiteling van ’n ander programma kwa men we de naam van nóg ’n Moergestelnaar te gen: Tom Tacken. Tom is sinds ’n aantal weken toegevoegd als free-lance medewerker aan het schrijversteam van het KRO-programma ’Ook dat nog...’. Voor dat programma is trouwens al ’n hele tijd ook Henk Harding werkzaam. De in vloed van Moergestel wordt in het Hilversumse dus steeds groter... Dat een groot orkest optreedt met uitsluitend vo cale solisten, zonder daarbij gesteund te worden door een koor, is tegenwoordig uniek. Toch gaat dat binnenkort gebeuren. Thea Vermeulen en de Italiaanse dirigent Raimondo di Bella, hebben el kaar vorig jaar in een opera-concert ontmoet. Die samenwerking beviel dermate goed dat de af spraak werd gemaakt in de nabije toekomst eens wat te gaan doen. Wat ligt bij een Italiaanse mu sicus meer voor de hand dan te denken aan een opera produktie. In een viertal plaatsen zal het Bredaas kamer or kest, dat inmiddels uit meer dan 50 personen bestaat, werken van Verdi en Puccini spelen, en daarbij in een aantal stukken Thea Vermeulen begeleiden. Naast haar zullen in diverse plaatsen telkens andere Brabantse tenoren haar terzijde staan. In Gemert zal dat Matthieu van den Eisen zijn, in Breda Rene Dijkstra, en in Den Bosch en Tilburg Peter-Paul Houtmortels. Drie tenoren met een eigen timbre. Alle drie worden ook me de gecoached door Thea Vermeulen. Raimondo di Bella is op Sardinië geboren en heeft in Neder land op de conservatoria van Den Haag en Til- De voorbereidingen voor het Vormsel zijn alweer begonnen. Op de eerste algemene bijeenkomst voor de ouders en voor de vormelingen is gespro ken over de betekenis van het Vormsel en is het programma en het project uitgelegd. Inmiddels hebben 48 jongens en meisjes zich aangemeld om mee te doen met de voorbereidingen. 13 Ouders hebben zich aangemeld om de gastouderavonden te begeleiden. Deze avonden zijn op maandag 24 april, 8 mei en 22 mei. Ze worden steeds vooraf gegaan door een gebedsviering die om 19.00 uur in de kerk begint. De vormelingen en ouders worden hierbij verwacht. Andere gezinsleden zijn uiteraard ook van harte welkom. De vierin gen worden gehouden in de rechterdwarsbcuk van de kerk. Ingang via het St. Jansplein. Het Middenkoor ’Voices’ zal de vieringen muzi kaal begeleiden. Onlangs zijn de gastouders voorbereid op hun taak. Er zijn zes groepen gevormd: Groep 1. Gastouders Jeanne Vugts en José Kastelijn. Adres: Oirschotseweg 70, tel. 1518. Mariëlle Ketelaars, Jack de Kruijff, Fieke Lem- mens, Twan Dirkx, Niels Helmer, Greetje van den Heuvel, Nancy Rijnen, Jeroen Vugts. Groep 2. Gastouders Jacqueline van Tier en Jo- landa Denissen. Adres: Past. Janssenstraat 2, tel. 3553. Joris van Roessel, Janneke van de Wouw, Monique Broekhuizen, Luuk van Gils, Bas van de Wiel, Linda Rijnen, Mathijs Terwindt, Paul Wagenmakers. Groep 3. Gastouders Corry Burgers en Marian Wagenmakers. Adres: De Hoefkens 19, tel. 2571. Thijs IJsseldijk, Matthew van de Ven, Loes Burgers, Yvonne Aarts, Marieke de Laat, Rob van den Meijdenberg, Mark Poirters, Mar leen Broekhuizen. Groep 4. Ricky van den Meijdenberg en Henk Rijnen. Adres: Raadhuisstraat 27, tel. 2647. Je roen Denissen, Marlon van Dijk, Ron van de Wouw, Mariëlle Jonkers, Martijn van Korven, Suzanne Roosen, Nanny van Rooij, Paul Tim mermans. Groep 5. Mieke van de Wouw, Sia Lemmens en Annie van Roessel. Adres: Masperstraat 2, tel. 2066. Frans Burgers, Claire Faasen, Paul van de Wouw, Reinier van Gils, Kim van Gool, Diana Timmermans, Bart van Trier, Hans van de Ven. Groep 6. Wtlhelmien Dirkx en Gerry Smits. Adres: De Werft 9, tel. 3636. Simone Antonis, Ruud Timmermans, Lotte van Dijk, Rob van Assouw, Wendy Bertens, René Dirkx, Antoon Kastelijn, Marion de Kruijf. Op maandag 24 april is dus de eerste gebedsvie ring en gastouderavond. De vormelingen worden verzocht om de doop- kaart die ze op school hebben gemaakt, deze avond mee te brengen! Wij hopen dat ook bin nen de gezinnen de thema’s van de vormselvoor bereidingen onderwerp van gesprek zullen zijn. In de folder die de vormelingen steeds mee naar huis krijgt, staan praktische tips voor de begelei ding thuis. Vormen: dat doen we samen!! Werkgroep Vormselvoorbereiding Aanvang viering 10.30 uur. Voorganger is Pastoor Kuijpers. Het koor van Sint Cathrien verzorgt de gezangen. Onkosten vervoer 5,-. Opgave voor 22 april bij de volgende personen: A. van de Hout, tel: 3144, A. Hoppenbrouwers, tel: 2248, L. Huijsmans, tel: 1529 en J. van Beers, tel: 2368. Zonnebloemafdeling Moergestel bevonden en hoe de vergunningen er in die tijd uitzagen, wordt met foto’s en diverse attribu ten getoond. - De standerdmolen, die zo’n markante plaats inneemt in Moergestel, zal op de tentoonstel ling niet ontbreken. - Kleding van rond 1900 en vooral het boeren leven in die tijd vormen een belangrijk onder deel van de tentoonstelling. De tentoonstelling zal geopend worden door Noud Smits, voorzitter van de heemkundekring. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ om vat de gemeenten: Berkel-Enschot, Esch, Haa- ren, Helvoirt, Moergestel, Oisterwijk en Uden- hout. a.s. Zondag zal in ’Den Boogaard’ weer een van de gebruikelijke uitwisselingsconcerten van mu ziekvereniging ’Prinses Juliana’ plaatsvinden. De gastvereniging ’Musis Sacrum’ uit Eindhoven zal dan haar eerste optreden in Moergestel gaan ver zorgen. Het concert begint om 12.30 uur. U bent inmiddels gewend dat muziekvereniging ’Prinses Juliana’ een aantal uitwisselingsconcer ten geeft. Deze vinden zowel binnen als buiten Moergestel plaats. Komende zondag zal Moer gestel de plaats van optreden zijn. Tezamen met de Eindhovense zustervereniging ’Musis Sa crum’ zal zij een muzikale middag gaan ver zorgen. ’Musis Sacrum’ staat sinds een jaar onder leiding van de Moergestelse dirigent Jacco Nefs en komt uit in de afdeling uitmuntendheid. Het concert wordt geopend door muziekvereni ging ’Prinses Juliana’. Het programma wordt verzorgd door de twee onderdelen harmonie- or kest en drumband. Het harmonie-orkest zal, onder leiding van Jan Hermans, een aantal presticieuze werken ten ge hore brengen. Een van die werken is ’Vijf Gothi- sche Dansen’ van de Nederlandse componist Marc van Delft. Het werk is gewaardeerd op het niveau van de ere-afdeling. Een stapje hoger dus dan de afde ling waarin het orkest musiceert. Ook zal de be kende musical van Leonard Bernstein de ’West Side Story’ uitgevoerd worden. Eveneens na mens onze vereniging zal de drumband haar kwa liteit tonen. Dit keer niet als balletgroep zoals tij dens het carnavalsconcert, maar gewoon weer als drumband annex slagwerkgroep. Na de pauze zal het Eindhovense korps de muzikale draad weer oppakken. Zij opent het tweede gedeelte met de ouverture ’Appalachian Overture’ van de Ame rikaan James Barnes. Verder brengen zij u in Spaanse sferen met ’Spanish Fever’ en de paso doble ’Puenteareas’. U ziet dat het zeker de moeite waard is om aanstaande zondag naar ’Den Boogaard’ te komen en wij rekenen dan ook op uw aanwezigheid. Tot zondag! De Heemkundekring ’De kleine Meijerij’ orga niseert de jaarlijkse heemkundetentoonstelling deze keer in Moergestel en wel op zaterdag 29 en zondag 30 april in het cultureel centrum ’De Roozendries’, Prinses Margrietstraat 1. De openingstijden zijn op beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De tentoon stelling heeft als hoofd thema: Moergestel vroe ger. - Moergestel wil laten zien, wat de bekende Ja nus van Laarhoven, die sinds de vorige ten toonstelling in Moergestel is overleden, heeft nagelaten aan archeologische vondsten. - Ad Wolfs toont zijn collectie schoenmakerij. Deze collectie bestaat o.a. uit gereedschappen, werkwijzen en afbeeldingen van het schoenma ken, zoals dat vroeger door de schoenmaker werd toegepast. - In 1882 waren er in Moergestel 11 café’s. Noud Vriens heeft de eigenaars van deze café’s kun nen achterhalen. Zelfs de vergunningen zijn boven water gekomen. Waar deze café’s zich I I I M .V.- V-r™ k

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1