Broedend op rustig plekje... Vit het gemeentehuis Verhuizing van formaat in Safaripark Beekse Bergen 55 Bungalows van SIR-55 in Moergestel? Seizoenkaarten Staalbergven met korting Wanneer ophalen? Wel aanmelden Hoe aanbieden? Met de ’Takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af S.V. Roef! Handbal Handbal is altijd raak! Hoe aanmelden? PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 APRIL 1995 ƒ40,- Deze eend trof onze fotograaf broedend aan op een rustig plekje tussen de planten... De ’Takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op woensdag 26 april 1995. De ophaalronde van het snoeihout moet gepland kunnen worden. Daarom wordt gevraagd of u wilt melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dat meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan alleen bij het Kring- loopbedrijf Oisterwijk en wel vanaf 3 april 1995 tot en met 18 april 1995 (tel. 06-8212248). Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aanbie den, dan moet u daarvan handzame pakketten maken die maximaal een meter lang zijn. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig opgehaald. De mensen van de ophaalwagen weten immers dankzij u melding vooraf precies waar ze moeten zijn. Heeft u grof snoeihout, waarme? u geen weg weet, dan is de ’Takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloop Bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om tweemaal per jaar gratis grof snoeihout op te halen bij mensen die In Safaripark Beekse bergen is de afgelopen win ter hard gewerkt aan de bouw van een nieuwe neushoornstal. De oude stal werd ruim twintig jaar geleden gebouwd en was destijds bestemd voor vier volwassen dieren. Na een kleine ver bouwing is er, met een beetje passen en meten, net plaats voor de hele familie. Momenteel huis vest het Safaripark negen witte- of breedlipneus- hooms. Door de toename van het aantal dieren en de veranderde nonnen voor hun huisvesting is deze situatie echter niet riant te noemen. Bo vendien was verder uitbreiden van de kudde on mogelijk. Het werd dus hoog tijd voor een nieuw onderkomen. Op 10 april gaat een lang gekoesterde wens van Safaripark Beekse Bergen in vervulling. In aan wezigheid van de gasten en sponsors van het di ner zal de nieuwe neushoornstal, die gelegen is aan de vorig jaar geopende wandelroute offi cieel worden geopend. De neushoorns zelf zul len de stal pas enkele weken later in gebruik ne men. Zij zullen eerst moeten wennen aan de dagelijkse gang naar hun nieuwe woning. De stal biedt ruimte aan minimaal 12 dieren, zodat gezinsuitbreiding voorlopig geen huis- vestigsproblemen op zal leveren. Tevens is er ruimte gereserveerd voor een tweede neus- hoomstier, waardoor de continuïteit van het in ternationale fokprogramma gewaarborgd blijft. De nieuwe stal zal ook toegankelijk zijn voor het publiek. Hierdoor zijn de neushoorns het hele jaar zichtbaar. Tot nu toe konden de pasgeboren neushoorns niet aan het publiek worden getoond daar deze de eerste enkele maanden binnen moesten blijven. Voor menig bezoeker die de kennisgeving van de geboorte via de media had vernomen was dit een grote teleurstelling. Na een volgende geboorte - verwacht in de winter 1995/1996 - kunnen de bezoekers in de nieuwe stal op kraamvisite komen. Uitslagen: MAB: Roef! - Taxandria4-4 JAA: Roef! - ODI8-8 MAA: Roef! 1 - Tachos4-4 Wat een leuke zaterdagmorgen. Alle 3 de thuis wedstrijden waren een spannende aangelegen heid. Het scoreverloop ging om en om en alle teams waren het waard om gelijk te spelen. Er werd goed samengespeeld en goed gekeept. De MAB en JAA moesten beiden in een nieuwe teamsa menstelling en nieuwe leeftijdscategorie uitko men. De MAA’s speelden in de zaal tegen het team waar toen dik van werd verloren. Klasse al lemaal! De Mini’s en Welpen gingen op toernooi in Til burg. Ze speelden leuke wedstrijden en maakte voor zichzelf mooie buttons. Daartussendoor nog het grote springkussen en de hindemisbaan. Ook voor hen een geslaagde dag. De Mini’s waren he lemaal opgebrand, want ze waren ’s-morgens om 8.15 uur al op pad en dat na die disco-avond de avond daarvoor... Uitslag: DJB: Mount. Stars - Roef!19-4 Volgend weekend geen wedstrijden i.v.m. Pasen. Vrolijke Paasdagen en voor de meeste jeugdleden een hele fijne paasvakantie. zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zo als bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de bruine minicontainer moet worden aangeboden. Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf maandag 3 april tot en met dinsdag 18 april 1995 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het 06-nummer van het Kringloopbedrijf: 06-8212248. Ook in Moergestel is een groeiende groep men sen van 55 jaar en ouder, waarvan de kinderen zijn ’uitgevlogen’ of op het punt staan dat te doen. De woning is of wordt daardoor te groot. Deze mensen zouden hun huis willen inruilen voor een kleinere bungalow, zij het dat daaraan wel een specifieke eisen gesteld worden: niet al leen wil men comfortabel wonen in ruime ver trekken, maar daarnaast dient de woning ook ge schikt cq verder aanpasbaar te zijn met het oog op eventuele lichamelijke ongemakken die zich in de toekomst voor zouden kunnen doen. Daar bij komt dat de zorg voor ouderen straks onbe taalbaar dreigt te worden: vóór het jaar 2000 zul len er nog zo’n miljoen 55+ers bijkomen. De tendens is daarom dat men langer op zichzelf blijft wonen en steeds vroeger gaat nadenken over de toekomst: hoe en waar men de oude dag wil doorbrengen. De heer P. Feelders behoort tot deze 55 +ers. Hij voelt zich erg aangesproken door het concept van de stichting: grote living (ruim 50 m2); aparte keuken; bijkeuken/berging; een grote slaapka mer^ 20m2) en een kleinere; apart toilet; com plete badkamer met bad, douche vaste wastafel en tweede toilet; garage. Alles gelijkvloers en Op dinsdag 18 april a.s. begint de verkoop van seizoenkaarten voor het Staalbergven met korting weer! De verkoop van deze voordelige seizoenkaarten vindt plaats op zwembad de Leye, en voor de in woners van Haaren en Moergestel ook bij hen op het gemeentehuis op de afdeling Bevolking. De verkoop duurt tot en met 4 mei 1995, op 5 mei 1995 zijn bovengenoemde verkoopadressen gesloten. Dus op 5 mei 1995 is er geen verkoop van sei zoenkaarten met korting mogelijk. Het Staalbergven gaat open op 5 mei 1995 en zondag 27 augustus 1995 is het zwembad voor het laatst open. Met een seizoenkaart van het Staalbergven mag men ook met korting in zwembad de Leye zwem men gedurende de periode dat het Staalbergven geopend is. Zwembad de Leye sluit een week in de zomervakantie wegens schoonmaakwerk- zaamheden. Als u een seizoenkaart koopt voor 5 mei 1995 kost dat: voor een gezin: 143,- en na 4 mei 1995: 156,-; voor een volwassene: 78,- en na 4 mei 1995: 93,50; voor een kind of houder van pas 65 52,- en na 4 mei 1995: 65,-. De dagentree voor volwassenen bedraagt 4,70 en voor kinderen en ouders van een pas 65 be draagt de entreeprijs 3,40. Openingstijden kassa de Leye voor het kopen van een seizoenkaart met korting: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 09.00 uur tot 21.00 uur; woensdag van 09.00 uur tot 17.00 uur; zaterdag van 09.00 uur tot 15.00 uur; zondag van 11.00 uur tot 13.00 uur. Wacht niet tot de laatste dagen, dat voorkomt lange wachttijden. drempelloos, brede deuren door het hele huis dus rolstoeltoegankelijk. Aanleg van alarminstallatie optioneel; de leidingen zijn al aanwezig. Comfort en veiligheid zijn sleutelwoorden. Realisatie is mogelijk vanaf een prijs van ca. 250.000,- vrij op naam. In de meeste projekten hebben enkele bungalows een vrij indeelbare verdieping (logeer- verdieping of werkruimte). Stichting SIR-55 (Stichting Initiatieven Realisatie 55+ Woningbouw) initieert de bouw van 55 bungalows. Ze werkt - op kostenbasis zonder winstoogmerk - als belangenbehartiger in de re gio Oost- en Midden-Brabant. Inmiddels zijn in de regio Eindhoven/Helmond al een negental projekten van verschillende types gereed en dus te bezichtingen en zijn daar nog een viertal pro jekten in aanbouw. In verschillende plaatsen, ook in de regio’s Tilburg, Den Bosch en Oss, zijn projekten in ontwikkeling. De heer Feelders wil zich beijveren om ook in Moergestel zo’n SIR-projekt te realiseren. Aller eerst wil hij inventariseren hoeveel moergestelna- ren daar, mèt hem in geïnteresseerd zijn. SIR-55 heeft zich bereid verklaard om, bij vol doende belangstelling, een voorlichtingsavond te houden waarop de plannen zullen worden uiteen gezet. Met de gemeente zijn inmiddels contacten gelegd; de mogelijkheden voor een dergelijk pro- jekt in Moergestel worden onderzocht. Belangstellenden worden verzocht telefonisch contact op te nemen met de heer P. Feelders, De Hoefkens 34, tel: 04243-1194. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur, ingang aan de Kloosteriaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 VERWIJDEREN WESPENNESTEN ÈL -M 7^ -T

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 9