De Rabobank Rabobank Moergestel. naar wijzigt de spa ar rente Goede Vrijdag 14 april a.s. is ons kantoor gesloten. De avondopenstelling is verplaatst naar donderdag 13 april. ’Aphrodite Scouting een entreebewijs voor het Safaripark ’Beekse Bergen’ helemaal gratis! ’t Safaripark? 1 Rabobank Als u bij ons in de winkel voor ’n bedrag van f 50,-* besteedt, krijgt u ’Crescendo ’-nieuws Gilde St. Catharina Huidverzorgingsinstituut 100e Spelende lid bij Handbal S.V. Roef! Schoolstraat 5, Moergestel, Tel. 04243-1474 V ogelvereniging ’Moergestel’ met ingang van 10 april 1995 Spaar-Vrij- Rekening Spaarplan Rekening Bevernieuws Rabo Kinderspaarplan RaboJongerenrekening Zilvervloot* 1 Spaar-Groei-Rekening Rabo Beleggersrekening vanaf f 50.000,- Rabo Woonspaarplan vanaf f 5.000,- f2.500,- tot f 5.000,- f 0,-tot f 2.500,- Werknemerssparen Openingstijden winkel: wo. en do. van 9.00-18.00 uur; vr. van 9.00-20.00 uur; zat. van 9.00-17.00 uur Spaar- Vast-Rekening* Rabo Rendement Rekening** vanaf f 25.000,- vanaf f 10.000,- vanaff 1.000,- fO,-totf 1.000,- voor elke 50,- één entreebewijs) 11^ L PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 APRIL 1995 2,0 3,75% Jaarlijks 3,5 Bestuur Crescendo. 4,0 3,25% GRATIS Wijzigingen voorbehouden looptijd 1 jaar looptijd 2 jaar looptijd 3 jaar looptijd 4 jaar looptijd 5 en 6 jaar looptijd 7 t/m 9 jaar looptijd 10 jaar vanaf f 5.000,- f 2.500,- tot f 5.000,- 0,- tot f2.500,- f25.000,- tot f50.000,- f0,-totf25.000,- 3,75% 2,75% 2,0 5,0 4,5 4,0 3,75% 4,75% 4,0 3,0 3,75% 2,75% 2,0 6,25% 6,25% 6,25% Ongewijzigd Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt, wordt het hogere rentepercentage vergoed over het gehele saldo. ambtenaren/premie-spaarregeling spaarloonrekening winstdelingsspaarrekening 5,0 5,75% 6,25% 6,5 6,75% 7,0 7,25% Een aantal weken geleden bracht de bever- sprookjestrein de bevers naar het kasteel van Doornroosje. Hier kwamen we net aan op het moment dat Doornroosje zich prikte aan het spinnewiel. Prompt stond het hele kasteelgebeu- ren stil en daarbij waren ook de bevers betoverd, ze konden zich niet meer bewegen. Hier maak ten we gelijk een spelletje van. Hierna beelden de bevers het hele verhaal van Doornroosje uit. Zelfs de leiding mocht een keer voor Doornroosje en de knappe prins spelen. Nadat Doornroosje wakker was kust werd alles in gereedheid ge bracht voor de bruiloft. In de keuken zagen de bevers hoe een kok bezig was verse soep te maken. Hij had niet voldoen de ingrediënten om de soep te bereiden. De be vers mochten de prei, vermicelli, balletjes en worteltjes zijn. Zij moesten proberen in de pan te geraken zonder te worden geschept door het koksmaatje. Iedereen kwam veilig in de balzaal en hier deden we een dansspel. Als slot namen we nog een kijkje in de schatkamer. Hier zat een man die een grote diamant bewaakte. Deze dia mant schitterde geweldig. De bevers slaagden er in ongemerkt een paar van deze stralen mee naar Hotsjitonia te nemen. De week daarop volgend liepen de bevers door Moergestel om vossen te zoeken. Het was im mers open dag en aan de vossenjacht namen ook andere belangstellenden deel. De week daarop kregen de bevers post van een kabouter. Deze ochtend is er geborduurd en heb ben we kabouterspelen gedaan. Volgende week gaan de Bevers nar het Bezoekerscentrum in Oisterwijk om deel te nemen aan het Kabouter- 1 pad, waarbij ze allerlei ontdekkingen in de na tuur zullen doen. De bevers vormen de jongste groep van de Scou ting. Jongens en meisjes van 5, 6 en 7 jaar komen iedere week bij elkaar waar de samen met Lan ge Doener, Frederik Scheurmaar, Lappezak, Pompedom, Hippe Springveer en andere vriend jes leuke avonturen beleven.Er is een afwisselden programma waarin tijd is voor spelletjes, knut selen, wandeltochten, sporten etc. De bevers komen iedere zaterdag bij elkaar. Van 10.30 tot 12.00 uur spelen ze in D’n Donk. Bel voor informatie: 2339 of 4066. In een vorige editie van ’Moergestel-Nieuws’ hebben we U medegedeeld dat wij onze wekelijk se repetitie-avond houden in St. Stanislaus. Dit is echter niet helemaal juist. Wij houden onze re petitie in de aula van Nieuwenhof, tegenover St. Stanislaus. U bent van harte welkom om eens te komen luisteren, misschien is het wel iets voor U! De repetitie is elke maandag tussen 20.00 uur en 22.00 uur. U kunt ook kontakt opnemen met een van onze bestuursleden (tel. 2225 of 3485). Houdt U niet in. Zingen is een gezellige be zigheid. Op dinsdag 18 april a.s. wordt door onze zuster vereniging De Vogelvriend uit Helvoirt een dia- lezing georganiseerd over het houden, verzorgen en kweken van en met wildzangvogels. Aan vang 20.00 uur in het Gemeenschapshuis Gastenbosch in Helvoirt. Deze avond wordt verzorgd door Peter Fransen, beter bekend als voorzitter van de Bec-Club. Hij onder andere heeft eraan meegewerkt dat we nu de Goudvink, de Barmsijs enzovoorts legaal mo gen houden. Hij is dan ook volledig op de hoog te met de nieuwe vogelwet. Wij raden vooral on ze houders en kwekers van wildzangvogels dan ook aan, deze avond te bezoeken. U bent in ieder geval van harte welkom. Met een doolhof van loopplanken en bruggetjes (de hoge waterstand noopte vooral de eerste zon dag tot noodmaatregelen) werden op 2 en 9 april voor de zestiende keer de schietwedstrijden ge houden om de trofee Het Zilveren Rad van Sin te Catrien, met bijhorend speldje. Na een titanenstrijd met vele kruisboogschutters en -schutsters uit de regio was het uiteindelijk Piet Schellekens van het O.L. Vrouwe Broeder schap Gilde uit Oirschot dat het zo begeerde Rad van Sinte Catrien 1995 in de wacht wist te slepen Verder waren de voornaamste uitslagen: 2. Peer Deenen, St. Joris Oostelbeers; 3. John Hoevenaars, St. Joris Hapert; 4. Henk van Loon, St. Joris Oirschot; 5. Wil Deenen, St. Jo ris Oostelbeers; 6. Leo Schellekens, O.L.Vr. Broederschap Oirschot; 7. Guus Hoeks, St. Jo ris Hapert; 8. Wim van de Loo, St. Joris Oostel beers; 9. Hein Hendriks, St. Joris Reusel; 10 Gerard Berben, St. Antonius Abt Liempde. Om het geheel nog meer luister bij te zetten wer den de schutters van het plaatselijke St. Sebasti aan en Barbara Gilde bereid gevonden om elkaai onderling met de handboog op doel te bekam pen. Hiervan werd de uitslag uiteindelijk: 1Jan van Rooij; 2. Frans van de Sande (Sr.); 3 Gert van Eldereri; 4. Sjaak Akkermans. Onder luid applaus werden de prijzen door de hoofdman van het Gilde St. Catharina met eer tot weerzien voor het volgend jaar op 14 en 21 april aan de diverse winnaars uitgereikt. Onlangs werd, tot haar grote verbazing, de 6-jarige Sanne van Haaren gehuldigd als 100e spelende lid van onze afdeling, en mocht zij als welkomsgeschenk een bal in ontvangst nemen. Een gebeurtenis om toch even bij stil te staan, want het bereiken van deze mijlpaal duidt erop dat onze afdeling een gezonde aanwas kent, wel ke we met zorg moeten koesteren. Onze afdeling is er zich terdege van bewust, dat een gestage uit breiding van onze jeugdafdeling een steeds gro tere claim legt op onze verantwoordelijkheid voor een optimale opvang en begeleiding van zo’n gro te groep kinderen. Gelukkig beschikken wij binnen de afdeling over bekwame en gemotiveerde mensen, die bijna da gelijks bezig zijn op het gebied van begeleiding, training, en het organiseren van onontbeerlijke nevenactiviteiten. En niet op de laatste plaats on dervinden wij veel steun van de ouders van on ze jeugdleden, die zich nauw betrokken voelen bij de sport die hun kinderen beoefenen. Ook degenen die nu misschien geïnteresseerd zijn geraakt in een fijne teamsport als handbal, en samen met ons een nieuwe mijlpaal willen berei ken, zijn uiteraard van harte welkom! F.D. Namens handbal SV Roef! K

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7