Bewoners van buitengebied dienen bezwaarschrift in Interpolis Bromfietsverzekering Rabobank politie Wiebenik? een succes Zonnebloem- ledenwerfaktie 'n Plaatje van 'n brommer verdient 'n plaatje van Interpolis De slechte staat van onderhoud van de wegen in het buitengebied is de bewoners van het buitengebied al jarenlang een doom in het oog. Reeds meerdere malen is er contact geweest met de gemeente doch een afdoen de oplossing voor de problemen waarmee aanwonenden te kampen te hebben is er nog steeds niet. Het rijden zonder helm... Snelheidscontroles Diefstal Mercedes 500 en 300 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 APRIL 1995 'n Plaatje! Wie is deze vrome jongeman? Vorige week zagen we Jan Denissen door deze rubriek lopen nabij de plek waar hij woont: het Rootven. A996 NEDE Reden waarom de bewoners nu aktie hebben on dernomen door een zgn. ’gemoeds’bezwaar schrift in te dienen bij de gemeente tegen de aan hen opgelegde aanslag onroerende-zaakbelastin- gen 1995. Jongstleden maandag werd het be zwaarschrift namens zo’n 35 gezinnen op het ge meentehuis aangeboden door woordvoerder Pe ter Swinkels. In het bezwaarschrift stellen de bewoners van Broekzijde, Zelt, Masperstraat, Heizensche- dijk, Opslag en Donkhorst dat er ’gemoedsbe- zwaardheid is ontstaan door de wijze waarop het gemeentebestuur omgaat met onze be langen’. ’Reeds meerdere malen is er bij het gemeente bestuur op gewezen dat de toestand van de we gen (met name Broekzijde) tot levensgevaarlij ke situaties kan leiden voor de omwonenden. Derhalve is het voor mij als bewoner van dit ge bied onaanvaardbaar nog langer bij te dragen in de algemene middelen van de gemeente zon der dat hieruit middelen beschikbaar komen voor de verbetering van de situatie’. Aldus enkele passages uit het bezwaarschrift. Al bij al sleept de kwestie nu al lange tijd. Afge- De telefonische ledenwerfaktie van de Zonne bloem in Moergestel is een succes geworden. Meer dan 230 inwoners hebben zich aangemeld als financieel ondersteunend lid. Dat is een geweldig resultaat. Alle nieuwe (fi nancieel ondersteunende) leden Bedankt! voor uw aanmelding en welkom bij de Zonnebloem. Dankzij uw steun maakt u het de vrijwilligers in Moergestel hun werk voor zieken, gehandicap ten en hulpbehoevende ouderen voort te zetten en verder uit te bouwen. U heeft inmiddels van het nationaal een schriftelijke bevestiging gekre gen en u krijgt voortaan eens per kwartaal gratis een ledenblad thuis gestuurd zodat u op de hoog te kunt blijven van de ontwikkelingen binnen die grote landelijke vrijwilligers-vereniging. Naast de nieuwe leden hebben zich ook 5 be langstellenden voor het vrijwilligerswerk aange meld. Voor hen is inmiddels een informatie avond georganiseerd. Bovendien hebben 4 nieu we ’gasten’ zich opgegeven voor huisbezoek en/of deelname aan aktiviteiten. Met hen is kon- takt opgenomen. Hartverwarmend was de medewerking van de vrijwilligers en het bestuur bij het ophangen van affiches en vlaggen en het uitdelen van bal lonnen. Dank aan de gemeente, de scholen, winkeliers, de media en particulieren voor het steentje dat is bijgedragen tot het succes van deze actie. Mochten er nog inwoners in Moergestel zijn, die tijdens de aktie thuis niet bereikbaar waren, en zich alsnog willen aansluiten bij de Zonnebloem, hetzij als financieel ondersteunend lid (f 15,- per jaar), hetzij als vrijwilliger, dan kunnen zij kon- takt opnemen met deze bestuursleden: De heer J. Wolf, voorzitter, tel. 2380; mevr. P. Verhey- en, secretaris, tel. 2351; mevr. I. van Laarhoven, penningmeester, tel. 3635. Het secretariaatsadres is: Krijtestraat 5, 5066 BG in Moergestel. vaardigden van de N.C.B. hadden over deze pro blematiek d.d. 16 december jl. nog een onder houd op het gemeentehuis met wethouder Ger lach. Met uitzondering van ’n verslag van die ver gadering is er tot nu toe verder niets onderno men. ’n Viertal ongelukken heeft er inmiddels op de Broekzijde wel plaatsgevonden. De gaten langs de weg zijn er meestal de oorzaak van dat auto bestuurders geen kans meer zien op de weg terug te komen met alle gevolgen van dien. In de afgelopen week werden weer diverse jon geren bekeurd voor het rijden op een bromfiets, zonder dat men een helm droeg. Het is ons op gevallen dat dit fenomeen zich niet alleen meer manifesteert tijdens warme zomerdagen maar dat het zich nu ook al tijdens de toch wat ’killere’ maanden voordoet. De bestuurder krijgt daar voor een bon van 50 gulden. Ook zijn of haar du- opassagier kan eenzelfde bon tegemoet zien. Kennelijk is de aversie van sommigen tegen de helmplicht groot. De hele truckendoos gaat na melijk open. Enkelen verwisselen daarbij hun ge le plaat om voor een oranje plaat (snorfiets) en hopen zo de dans te kunnen ontspringen. Weer anderen hebben er helemaal geen zin in om iets te verbloemen en vertrekken gewoon van huis zonder hun helm mee te nemen. Een enkeling gaat daarbij zelfs zo ver dat hij zijn snorfiets zodanig op voert, waardoor die de status van snorfiets verliest. Soms krijgen wij reakties van al dan niet verontwaardigde ouders. Zij vra gen dan vaak wat zij kunnen doen om e.e.a. te voorkomen. Makkelijk is dat natuurlijk niet, maar wanneer een helm eenzaam op een kapstok achterblijft terwijl de bromfiets weg is, weet men hoe laat het is. Ook kan men zelf eens kijken of het juiste plaatje nog wel op de snorfiets zit. Een kenmerk van een snorfiets of bromfiets die is op gevoerd, is het harde geluid dat de uitlaat produ ceert. Uw buren -en/of wijkbewoners zullen u dankbaar zijn wanneer u dit ’euvel’ weet op te lossen. Een en ander leidde er al toe dat de bewoners van het genoemde gebied het idee hebben geopperd om eigenhandig de weg vanaf het viadukt Vin- kenberg tot aan de Reusel af te sluiten op de uren dat de kinderen van en naar school fietsen. Zover is het echter allemaal nog niet gekomen, maar door het massaal indienen van een bezwaar schrift lijkt de zaak nu wel heel serieus in gang gezet. Peter Swinkels is trouwens benieuwd of bewo ners uit andere gebieden in Moergestel met het zelfde probleem te kampen hebben. Hij verzoekt hen dan ook contact met hem op te nemen. Zijn adres: Peter Swinkels, Zelt 5, telefoon 3284. Afgelopen dinsdag werden er snelheidscontroles gehouden op de Raadhuisstraat te Moergestel en de Groenstraat te Oisterwijk. In totaal werden ongeveer 200 passanten gecontroleerd. Zeven personen waren in overtreding. De hoogst geme ten snelheid werd genoteerd op de Groenstraat te Oisterwijk. Hier reed een automobilist met een snelheid van maar liefst 91 km/uur over deze weg waar toch verschillende wegen op kruisen... Op woensdag 5 april werd vanaf de parkeerplaats van camping ’De Boskant’ een Mercedes 500 ontvreemd. Kort nadat een 32-jarige inwoner uit Goirle van dit feit melding deed, werd de auto aangetroffen op de Pijnendijk te Moergestel. Echt blij hoefde de eigenaar hierover echter niet te zijn want de wagen was inmiddels ’gestript’. Zo waren de portieren, de motorkap, het stuur, de banden met velgen en de CD-speler met bij behorende wisselaar inmiddels van en uit de auto gehaald. Hierdoor had de man toch altijd nog een schadepost van enkele duizenden guldens. In de nacht van 7 op 8 april werd vanaf het Root ven ook nog eens een donkerblauw Mercedes 300 ontvreemd. Deze Mercedes is voorzien van het kenteken NL-70-BY. De beste bescherming voor je brommer is een betrouwbare bromfietsverzekering van Interpolis. Alleen WA of WA-plus-casco. Ruime dekking. Scherpe premie. En supersnel geregeld. Bij je eigen Rabobank. Bel voor een persoonlijke premie-offerte. Of nog beter: kom even langs. Dan kun je het plaatje en het verzekeringsbewijs meteen meenemen. Doen dus.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5