Paashaas! Chris van Raak Structuurschets weer van de agenda afgevoerd Aphrodite '.ffea Wie volgende week al weg wil I uality is wijs en gaat met QUALITY TRAVEL op reis! HOIMND INTERNATIONAL Reisburo IS1 Geplukt door de Bestel uw bloemen a.u.b. tijdig. KVO Moergestel Jack van Gelder krijgt Audacia-shirt Nieuwe ondernemersvereniging krijgt inspraak Gerard Knijpers op TROS TV 18e Moergestelse Jaarmarkt u Stap eens binnen, dan weet u snel meer! REISBURO Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het MTV-kanaal Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 Kerkstraat 16, Moergestel 04243-3612 Uit handen van Cas Spijkers Raadsvergadering van 6 april 1995. Voor de tweede keer werd de nieuwe Structuurschets door het college van de agenda af gevoerd. Aanleiding hiertoe waren de recente ontwik kelingen ten aanzien van de oprichting van de nieuwe ondernemersvere niging. Zodra deze zich kan representeren mag zij inspraak leveren. De aard en status van een dergelijk plan kan overigens zonder veel bezwa- Eerste Paasdag 21.00 uur ren enig uitstel dulden. Verkeersmodel ini Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V G.Z.) |h jj Huidverzorgingsinstituut Zguflfrx'lj Stads- en Dorpsvernieuwing Sporthal Voorbereiding herindeling Huurtarieven en subsidie ouderenwerk WOENSDAG 12 APRIL 1995 - 20e Jaargang - Nr. 855 K I omwonenden en andere belanghebbenden. Op voorhand ziet zij enkele beleidsvoornemens al niet haalbaar en daarvoor onnodige onkosten ma ken is zonde. Een toezegging hiertoe was in het antwoord van de wethouder niet vervat. Bloemsierkunst Met de voorjaarsvergadering kregen we al veel opgavestroken binnen. Mogen we de achterge bleven opgaven deze week verwachten?? Dan kunnen wij ook verder met onze planning. Bedankt! ledere zondag om 17.30 uur komt op RTL 4 het programma: ’Koken met sterren’, waarbij onze dorpsgenoot Cas Spijkers zijn kookkunsten toont. Iedere uitzending wordt een bekende Nederlan der uitgenodigd. Op zondag 16 april a.s. (Eerste Paasdag) zal dat Jack van Gelder, een van Neder lands populairste sportverslaggevers zijn. Naast voetbalfanaat is Jack van Gelder een ver woed verzamelaar van voetbalshirts. Aan het eind van het programma zal Cas Spijkers dan ook een origineel shirt van onze plaatselijke voetbalvere niging Audacia aan Jack overhandigen. Onze dorpsgenoot en MTV-medewerker Gerard Kuijpers is a.s. zondag le Paasdag te zien op de nationale tv-zender Nederland 2. Voor de TROS werkte Gerard afgelopen donder dag mee aan het programma ’Langs het tuinpad van mijn vader’. Gerard was voor die opnames, in de nabijheid van het Rietven, Brandven en Kolkven, in het gezelschap van de oud-minister van Verkeer en Waterstaat Tjerk Westerterp. De TROS had Brabants Landschap gevraagd om een geschikte medewerker aan het natuurpro gramma waarbij de keus viel op Gerard Kuijpers. Na een kennismaking met onze sympathieke dorpsgenoot door o.a. Fieke Landré, dochter van de oud-voorzitter van de TROS: Joop Landré, was de beslissing gauw genomen. U kunt Gerard zien a.s. zondag le Paasdag, om 21.00 uur op Nederland 2. ’Langs het tuinpad van mijn vader’. Anders ligt dat bij het rapport ’autoverkeers-, milieu- en fietsverkeersmodel’ en ’het beschik baar stellen van kredieten voor uit te voeren wer ken in het kader van Stads- en Dorpsvernieuwing en verkeersbeleid’, waarin resultaten moeten worden geboekt, alvorens de herindeling met Oisterwijk een feit is. Het CDA, bij monde van Toon van Gils, trachtte dit agendapunt uit te stellen, doch kreeg hiervoor geen meerderheid achter zich, zodat er toch in houdelijke behandeling plaatsvond. Het CDA voelde zich op het verkeerde been gezet door het in het raadsbesluit geformuleerde ’in te stemmen met’, waardoor beleidsintenties tot besluiten worden verheven. Wethouder Gerlach betoogde dat dit geenszins de bedoeling was. Het rapport dient als basis voor verdere onderzoeken op on derdelen, waarvoor op ieder onderdeel raads voorstellen worden voorbereid. Het ware dus be ter om het besluit te amenderen met in plaats van ’in te stemmen’ te wijzigen in ’kennis nemen van’, hetgeen ook geschiedde. Het CDA pleitte om, alvorens over te gaan tot ’dure’ onderzoeken, eerst meningen te peilen van Schoolstraat 5 JMmS MOERGESTEL Tel. 04243- 1474 Op zondag 7 mei a.s. is het weer zo ver: voor de 18e maal de Moergestelse Jaarmarkt, een gebeu ren dat eigenlijk geen uiteenzetting meer behoeft. Toch willen we weer van de gelegenheid gebruik maken dit bij u even onder de aandacht te bren gen. De Moergestelse Jaarmarkt is er voor iedereen, dus ook voor u of voor uw kinderen. Blijkt het dat u tijdens de schoonmaak wat spullen over hebt dan kunt u deze misschien verkopen op de markt. Probeer het eens. Ook verenigingen en belangen-organisaties kun nen deelnemen aan de markt, velen gingen u al voor. De organisatie is er blij mee wanneer er vanuit deze instanties interesse si, het is tenslotte een Moergestels gebeuren. Verder is de organisatie er in geslaagd weer een markt in elkaar te zetten waar eenieder wat van zijn gading kan vinden. Kortom: het belooft weer gezellig te worden tij dens de Jaarmarkt. Mocht u besloten hebben om deel te nemen aan de markt dan kunt u hiervoor kontakt op nemen met C. van Dijk, tel: 04243-2414. Zonder dat er nog definitieve tekeningen en bestekken gereed zijn (opties moeten nog worden uitgewerkt) voteerde de raad kredieten voor de reconstructie Tilburgseweg (2,5 ton), kruising Tilburgseweg-Oisterwijkseweg (4 ton), herin richting Oissterwijkseweg (2 ton) en herinrich ting Oirschotseweg binnen de kom (2,5 ton). De raad weet intern blijkbaar meer dan de bui tenwereld, want, met uitzondering van de SPM, werd het laatste onderdeel van het voorstel: de herinrichting St. Jansplein en een gedeelte van de Raadhuisstraat (8,5 ton) niet gevoteerd. Als mo tivatie gold de realisering van de sporthal (nieuw bouw, renovatie??). Bovendien voorziet het CDA kosten voor herstelwerkzaamheden, die andere plannen veroorzaken. De 8,5 ton blijft dus staan, zonder daar en bestemming aan te geven. De gemeente Moergestel heeft erop aangedron gen om externe adviseurs in te schakelen voor het vlekkeloos laten verlopen van de eenwording. Omdat bij haar het initiatief lag wordt een kos tenverdeling op fifty-fifty basis redelijk geacht. De begeleiding wordt uitgevoerd door het bureau K.P.M.G., die meer met dit bijltje hebben ge hakt. De letters staan voor particuliere namen van dit bureau (het ware overigens aanbevelings waardig om voor leken én deskundigen ieder do cument te beginnen met een verklaring van de af korting, alvorens deze te bezigen). Er schijnt nog een discussie plaats te vinden over de ’kerntaken’ van de nieuw te vormen gemeente. Daar moet men eerst uit zijn, alvorens over personele invul ling kan worden gepraat. Het CDA bepleitte cm de huurtarieven voor de huidige sporthal te bevriezen, gezien de onzekere toekomst en de staat van onderhoud. Zij zou bui ten de trendmatige verhoging van 3% moeten blijven, die voor de andere accommodaties geldt. Bovendien vreest zij een open- eind afrekening met Scouting als hoofdhuurder van Den Donk. Bovendien achtte zij op voorhand toekenning van de gevraagde ruim tweeduizend gulden voor het jongere ouderenwerk in het belang van de voort gang in de aktiviteitenplanning. Ten aanzien van de Scou ting werd zijn gerustgesteld. De huurverhoging van de sporthal bleef echter intakt en verdere subsidiëring van het ouderenwerk wordt afhan kelijk gesteld van het onderzoek naar de behoef ten, wat thans in de gemeente plaatsvindt. AvdW Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1