KORFBAL^ Audacia-meuws Fotogroep Moergestel Schoolkorfbaltoernooi S.V. ROEF 1 mei a.s. Audacia Al kampioen! St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg organiseert publieksevenement Opbrengst Duck Race Midden- Brabant komt ten goede aan aanleg helihaven op het dak van de EHBO AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN Verslag clubavond 30 maart Expositie Jan Geerts bij bloedbank Komende clubavonden 4 Keer zilver en 1 keer brons voor schaatsclub ’De Vennen’ tijdens gewestelijke kampioenschappen Marathon: Voei je thuis in je sport f Audacia kan het in een thuis wedstrijd weer niet maken... Audacia 2 scoort wel Achtste finale beker MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 APRIL 1995 PAGINA 15 18.00 Schaatsclub „De Vennen." 9.30 9.30 9.30 9.30 10.00 9.15 11.00 10.30 10.30 2-8 9-1 3-0 2-3 1-1 Aanwezig: 0-0 1- 0 0-4 2- 3 1-1 5-2 3- 3 1-1 Uitslagen: RKDSV 1 - Audacia Dl Audacia D2 - Nevelo 2 Audacia El - Beerse Boys 1 Hilvaria 2 - Audacia E2 Audacia E3 - GSBW 4 Nemelaer 3 - Audacia E4 Audacia E5 - Oirschot Vooruit 5 SC ’t Zand 2 - Audacia F1 Audacia F2 - SC ’t Zand 3 Audacia F3 - WSJ 1 Programma zaterdag 15 april Audacia Dl is vrij Audacia D2 - FC Drunen 1 Audacia E1 - Nevelo 1 Audacia E2 - GSBW 4 Audacia E3 - GSBW 5 GSBW 6 - Audacia E4 VOAB 5 - Audacia E5 GSBW 3 - Audacia F1 Audacia F2 - GSBW 5 Audacia F3 - VOAB 5 De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. 2-1 1-4 7-1 6-4 2-4 0-9 1-10 5-1 10-0 1-8 Aanwezig: 10.00 10.00 10.00 10.00 5-0 4-0 0-0 1-1 0-5 2-2 9-4 8-4 Dit was alweer de laatste wedstrijd van het win terseizoen. Voor beide teams was het belangrijk om punten te scoren. Moergestel I moest name lijk twee partijen winnen om in de eerste klasse te blijven, maar Moergestel I moest met een in valler, Martin, tegen Tios 4 aantreden. Dus het werd moeilijk voor Moergestel I. Rob en Ron verloren hun eerste partij voor Moergestel, Mar tin, de invaller, won verrassend zijn eerste par tij in drie sets. Twee partijen verder won Ron ook nog een par tij. Alle andere partijen werden verloren. Rob Overdiek won 0 maal, Ron van Hees 1 maal en Martin Coolen 1 maal (heel knap). Moergestel II moest met 7-3 winnen om zeker te zijn van promotie. Dit moest eigenlijk wel luk ken, want Moergestel II speelde tegen de on derste, nl. slagzin 8. Bovendien kwam slagzin maar met twee man aanzetten. De derde man zat op Tahiti. Moergestel II had geen moeite met slagzin. Bart, die steeds beter gaat spelen, stond weer fan tastisch te spelen. Ook Theo stond goed te spe len, alleen had hij even een terugslag en verloor daardoor één partij. Martin had ook een goede avond (zoals altijd!), maar hij had het wel druk deze keer. Martin Coolen won 3 maal, Theo Sprengers 2 maal en Bart de Cort 3 maal. Jongens proficiat met jullie promotie naar de 3e klasse. Moergestel I - Tios 4 Moergestel II - Slagzin 8 Door de afdeling korfbal van S.V. Roef! zal in de meivakantie wederom een schoolkorfbaltoernooi worden georganiseerd. Dit toernooi zal plaatsvin den op maandag 1 mei a.s. in Sporthal ’De Von der’. Alle meisjes van de basisscholen van de groepen 2 t/m 8 worden voor dit toernooi uitge nodigd. Dit jaar worden voor het eerst ook de jongens van de groepen 2, 3 en 4 uitgenodigd. Het toernooi begint om 10.00 uur en zal waar schijnlijk om 16.00 uur afgelopen zijn, dit is af hankelijk van het aantal deelnemers. De deelna me an dit toernooi is geheel gratis en verplicht tot niets. Bovendien, en dat si eigenlijk het belang rijkste, is het erg gezellig en leuk. Het is daarbij niet nodig dat de deelnemer reeds enige ervaring of kennis hebben van het korfbalspel. Het zal duidelijk zijn dat de organisatie vooraf wil weten hoeveel meisjes en jongens er komen. Via de basisscholen in Moergestel zijn daartoe in schrijfformulieren verspreid. Lever dit inschrijf formulier vóór vrijdag in op school, het wordt dan door S.V. Roef! opgehaald, je krijgt later nog nader bericht over de teamindeling. Indien geen inschrijfformulier is ontvangen (b.v omdat men buiten Moergestel naar school gaat) kan kontakt worden opgenomen met Nel van der Loo, tel: 3367. Als men voorafgaande aan het toernooi alvast na der wil kennismaken met de korfbalsport is dit natuurlijk ook mogelijk. Men kan op maandaga vond geheel vrijblijvend een training bijwonen. Vanaf 18.00 uur trainen wij op het Roef!terrein. Ook is het mogelijk om op zaterdag en/of zondag eens een keer naar een korfbalwedstrijd te komen kijken. Wanneer en door wie er wordt gespeeld kun je lezen elders in dit blad. Het wordt hartstikke leuk! Dus zorg dat je erbij bent! Uitslagen: Audacia Al - Waspik Audacia B/C - Jong Brabant... Audacia Cl - Willem II Programma zaterdag 15 april Audacia Al is vrij Longa B2 - Audacia BI11.30 Audacia B/C - GSBW B213.45 GSBW Cl - Audacia Cl12.00 Onder grote publieke belangstelling is Audacia Al er afgelopen zaterdag in geslaagd om in een rechtstreeks duel tegen concurrent Waspik mid dels een 3-0 overwinning het kampioenschap in de voorjaarsreeks A6 klasse binnen te halen. Stijf van de zenuwen begon de Al aan de wed strijd, waarbij in de le helft geen echte kansen konden worden gecreëerd. Ruststand derhalve 0-0. Na de thee begon de Al iets meer zelfvertrouwen te krijgen en kon men door 2 doelpunten van Ni co Wieskamp en 1 van Twan Helmons de bloe men in ontvangst nemen. Een mooie bekroning op een tumultueus verlo pen seizoen, waarin trainer Jan Walhout en lei der Ruud Weken er tijdig in slaagden dit elftal weer op de goede weg te krijgen. Nogmaals pro ficiat met dit verdiende resultaat. Supporters, ouders en iedereen bedankt voor jul lie steun tijdens het afgelopen seizoen. &IHo Hoofdonderwerp van onze laatste avond was: gomdrukken Korte geschiedenis Het gomdrukprocedé stamt ui 1852 en wordt een edele techniek genoemd. In het voomoemde jaar introduceerde Henri Fox Talbot het Drawing Process dat was gebaseerd op het tanneringseffect van bichromaten en enige gommen. Hij nam er patent op. Het procédé werd nog een aantal ma len verbeterd en omstreeks 1895 gingen steeds meer fotografen de gomdruktechniek gebruiken. Er ontstond een nieuwe internationale stroming die werd aangeduid als ’Kunstfotografie’ beoe fend door amateurs. Zij bundelden zich in vere nigingen. In 1887 ontstond in Nederland de eer ste amateurvereniging: De Amsterdamse ama teur photographen vereeniging. Omstreeks de eeuwwisseling had de kunstfotografie vorm ge kregen. Grote Nederlandse voorvechter was W.H. Idzerda (1873-1938). De reactie van enige vakfotografen bestond uit het oprichten van de Nederlandse Fotografenk ring (1902). In 1906 werd de Nederlandse club voor de Fotokunst opgericht met o.a. Berend Zweers, Bernard Eilers, Adriaan Boer en Johan Huysen. Ze hielden lang vast aan de steds meer verouderde tradities van de edelprocedes. De techniek liep door tot in de jaren 30, werd daar na steeds minder gebruikt maar zeker niet verge ten: Harm Botman en Aad Heyboer zijn weer zeer aktief. Wat is gomdrukken? Zoals gezegd is de gomdruk een edeldrukproce- de wat inhoudt dat het onvergankelijk is, tevens Op zondag 17 september vindt in de Piushaven van Tilburg de Duck Race Midden-Brabant plaats. Het publiek uit de regio kan dan getuige zijn van een race met twintigduizend rubberen eendjes. Deze eendjes zullen al zwemmend een auto voor hun adoptie-ouder in de wacht probe ren te slepen. De organisatie van de publiekseve nement is in handen van het St. Elisabeth Zie kenhuis en komt mede tot stand in samenwer king met Tilburg Wijnstad/Cultuur en de winke liersvereniging van de binnenstad. De opbrengst van de race is bestemd voor de aanleg van een he- likopterhaven op het dak van de EHBO van het ziekenhuis. Deze voorziening is van levensbelang voor snelle opvang van (verkeers)slachtoffers. De inzet van een helikopter met een traumateam maakt het bovendien mogelijk al op de plek van het ongeval de beste medische hulp te geven. Daardoor hebben slachtoffers een betere overle vingskans, zullen sneller herstellen en minder blijvende gevolgen overhouden. Samenwerking met zes ziekenhuizen In Nederland hebben zes ziekenhuizen hun krachten gebundeld. Elk ziekenhuis organiseert zijn eigen ’Duck Race’ maar op een aantal gebie den voor de eendjes-adoptie-actie wordt samen gewerkt. Tussen mei en oktober 1995 vinden de races plaats. Op 13 mei gaat de eerste van start in Ca- pelle aan den IJssel. Adopteren race-eendje Door het adopteren van een eendje kunnen alle inwoners van de regio bijdragen aan het goede doel. Voor 10,- kan een adoptielot worden ge kocht. Dit lot bevat een nummer dat correspon deert met een nummer onder één van de race- eendjes. Jong en oud kan hieraan meedoen. Zij maken daarmee kans op de hoofdprijs, een auto, of een van de andere prijzen. Adoptieloten zullen ongeveer twee maanden voor de race te koop zijn op diverse plaatsen in de re gio en in het ziekenhuis. Razend populair De race is in het buitenland, met name de Ver-At enigde Staten en Zweden, razend populair. Bij zonder aan de Duck Races is dat zij uitsluitend gebruikt mogen worden om geld in te zamelen voor een goed doel. De komende tijd zal hard ge werkt worden aan het programma op de 1 race-dag. is elke gomdruk uniek. Hoewel een zelfde nega tief meerdere malen gebruikt kan worden zal elke afdruk anders zijn. De gomdruk is een kontakt- druk. Dat wil zeggen dat de grootte van het ne gatief, het formaat van de afdruk bepaalt. Wil je een afdruk van 20 x 25 cm maken, dan dient het negatief ook zo groot te zijn. Je hebt dus een ver groting van het negatief nodig. Dit kun je maken met bepaalde filmmaterialen zoals bijv, röntgen- film. Ook is er speciaal omkeemegatiefmateriaal. Het maken van de eigenlijke gomdruk begint pas na het vergroten van het negatief. Om af te drukken heb je een beelddrager nodig. Foto’s worden normaal gesproken afgedrukt op fotopapier. Voor de gomdruk echter wordt een goede kwaliteit aquarelpapier gebruikt. Dit pa pier wordt door middel van een bepaalde lijm soort waterafstotend gemaakt. Dit is nodig om dat het papier diverse malen met vloeistoffen en water behandeld moet worden. En iedereen kent het effekt van water op papier. Vervolgens wordt het papier met een oplossing van bepaalde chemicaliën, gom en kleurpigment (kan aquarelverf zijn) behandeld waardoor het lichtgevoelig wordt. Hierna wordt het negatief op het papier gelegd zodanig vastgemaakt dat het niet meer kan verschuiven. Nu wordt het papier belicht, dit gaat het snelst in gewoon zonlicht’ maar met lampen kan het ook, al duurt het dan wat langer voordat resultaat te zien is. Het nega tief laat een afdruk op het papier achter. Na de belichting gaat het aquarelpapier in een bak met water waar de overtollige chemicaliën eraf gespoeld worden. Wat overblijft is de unieke gomdruk. Ook bij de bloedbank van het St. Elisabeth Zie kenhuis zijn ze op de hoogte van het feit dat Jan Geerts heel aardig kan fotograferen. Hem is daar om gevraagd met enkele van zijn foto’s de wan den van de bloedbank te verlevendigen. Jan heeft daar graag gehoor aan gegeven en nu is een twaalftal foto’s van zijn hand aldaar te zien. De twee komende clubavonden (13 en 27 april) zijn de leden van FoMo niet in hun ’eigen’ Reu- selhofzaaltje te vinden. Ze maken dan namelijk een uitstapje naar fotobesprekingen resp. naar Tilburg, waar in het Centrum voor Amateur kunst portretfoto’s zullen worden besproken, en naar Wagenberg waar de inzendingen van de bondsfotowedstrijd besproken worden. FoMo heeft aan deze wedstrijd deelgenomen en daarbij een heel bevredigend resultaat behaald. We zijn dus nieuwsgierig naar wat de jury over onze fo- to’s te zeggen heeft. De laatste weken hebben wij u geïnformeerd over de resultaten van de club wedstrijden in Eindho ven en Lommel van Schaatsclub ’De Vennen’. Een aantal leden van ’De Vennen’ heeft daar naast gedurende het afgelopen schaatsseizoen re gelmatig deelgenomen aan wedstrijden georgani seerd door het Gewest Noord-Brabant/Limburg van de K.N.S.B. Voor de neo-Senioren werden de Gewestelijke Kampioenschappen gehouden in het weekend van 18 en 19 februari. Marcel Bruurs was in de ze categorie de vertegenwoordiger van ’De Ven nen’ en wist beslag te leggen op een mooie vijf de plaats in het totaalklassement over 4 af standen. De Gewestelijke Kampioenschappen voor Juni oren vonden plaats in het weekend van 4 en 5 maart. Bij de Junioren A won Richard Bruurs met zijn tweede plaats in het klassement over 4 afstanden de zilveren medaille. Bij de Junioren C Damens werden Janneke Bur gers en Lilian Strik verdienstelijk achtste resp. tiende in het eindklassement over 2 afstanden. De Pupillen streden om de Gewestelijke titels tij dens het zogenaamde Gewestelijke Mini-Kampioenschap op vrijdag 17 maart. Deze wedstrijden werden, in plaats van op de grote 400 m baan, gehouden op de ijshockey- baan te Eindhoven. In verschillende leeftijds groepen reden de deelnemertjes elk 2 afstanden, waarna een totaalklassement opgemaakt kon worden. Bij de huldiging waren er medailles voor Adriaan Kastelijn (zilver bij de Jongens E), Luuk van Gils en Rob van Kollenburg (zilver resp. brons bij de Jongens B), en Mariëlle Matheeuw- sen (zilver bij de Meisjes A). Voor de volledig heid volgen hieronder alle eindklasseringen van de pupillen van ’De Vennen’: Jongens E: Adriaan Kastelijn 2e plaats; Jongens D: Kevin Smolders 10e plaats; Sjoerd Boogers 12e; Jongens C: Sjoerd Hooghiemstra 13e plaats; Meisjes B: Simone Antonis 9e plaats; Jongens B: Luuk van Gils 2e plaats, Rob van Kollenburg 3e; Rob van de Meydenberg 6e, An- toon Kastelijn 10e; Meisjes A: Mariëlle Matheeuwsen 2e plaats. Richard Bruurs, Marcel Bruurs en David Strik namen tijdens het seizoen ook nog deel aan een marathoncompetitie op de ijsbaan in Eindhoven. Richard en Marcel veroverden door regelmatig presteren in deze wedstrijden, een plaats in het eindklassement van klasse C2. Richard viel met zijn derde plaats zelfs in de prijzen. Marcel be haalde een verdienstelijke tiende plaats. Uitslagen: Recr.: Hilko - Roef! Mono’s: Roef! - Hilko Mono’s 2: Roef! 2 - DSV4.... Pup.: Vessem - Roef! Asp.: Winty 2 - Roef! Jun.: De Weenbosch 2 - Roef! Sen. 1: DSV - Roef! Sen. 2: Flamingo’s 4 - Roef! 2 Programma 17 april: Sen. 2: Boskant 3 - Roef! 2 11.30; vertrek 10.30 Programma 18 april: Pup.: Klimroos 32 - Roef! 18.00; vertrek 17.15 De andere teams genieten van een vrij paas weekend. Audacia - Broekhoven0-0 Niet één keer heeft uw verslaggever de behoefte gevoeld omnaar zijn pen in zijn borstzak te zoe ken. Het verhaal van de wedstrijd is dan ook gauw verteld. Broekhoven kwam naar Moer gestel voor dat ene punt dat zij nodig had om zich veilig te voelen. Het was een inhaalwedstrijd uit de tweede periode, waarin Audacia geen kansen meer heeft. De laatste twee wedstrijden van de competitie vallen in de derde periode, waarin nog wel theoretische kansen zijn. Laten we dan ho pen dat het surplus aan kwaliteit, dat ook in de ze wedstrijd aanwezig was, zich in doelpunten laat vertalen. Een schot tegen de lat in blessure tijd was het enige wapenfeit dat vermeld kan worden. In de le helft deed Broekhoven hetzelf de, zodat 0-0 bloedeloos en terecht was. Zéér veel kansen had Audacia 2 nodig om in de 17e minuut van de 2e helft door een doelpunt van Mare Derksen uiteindelijk tegen Moerse Boys (uit Zundert) aan het langste eind te trekken: 1-0. Kampioenskansen blijven hierdoor in takt. Audacia 1 zit nog bij de laatste 16 voor de beker. Op Paaszaterdag 15 april om 18.00 uur moet hiervoor worden aangetreden tegen Liessel (bij Deurne). De supportersclub schakelt hiervoor een busreis in die om 15.45 uur vertrekt vanaf het Audacia-veld. Uitslagen: Audacia 1 - Broekhoven 1 Audacia 2 - Moerse Boys 3 Audacia 3 - Broekhoven 2 Audacia 4 - Oisterwijk 2 SVG 6 - Audacia 6 Audacia 7 - Gasteren 3 SET 7 - Audacia 9 Audacia 10 - Rood Wit V. 10 Programma Paaszaterdag: Liessel 1 - Audacia 1 Programma 2e Paasdag: Audacia 5 - Audacia 10 Audacia 6 - Oirschot Vooruit 9 Oirschot Vooruit 5 - Audacia 8 Oirschot Vooruit 14 - Audacia 9

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 15