liever nu een uitstrijkje dan straks ’n koude douche KORFBAL^ ARBEIDSONGESCHIKT! GIRO 1111.222 119 <3 Zo is er maar ééni Een oproep gekregen? Laat een uitstrijkje maken! PRINSES JULIANA MUZIEKVERENIGING Hulp Helpt Help Mensen in Nood Baarmoedei+ialskankeronderzoek. een kwestie van gezond verstand. Paaspop 1995 Zwemmen V oorjaarsuitstapje e Kfi/ Drie afdelingsbekers tijdens solistenconcours Een teken voor huishoudelijk chemisch afval Opleiding Economische Vorming Agrarische Vrouwen (EVAV) 1995-1996 Onroerende-zaakbelastingen Gemeenteraadsvergadering Voel je thuis in je sport f MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 APRIL 1995 PAGINA 6 20.30; vertrek 19.45 Mensen in Nood, Den Bosch, o.v.v. "kinderarbeid" Maak een afspraak met uw huisarts. ƒ40,- Ook dit jaar heeft ’t Kwartierke weer een bus ge regeld om gezamenlijk naar het Paaspop festival te Schijndel te gaan. Voor de kaartjes moet je zelf zorgen maar als je geen vervoer hebt kun je je op geven bij Gerard Poppelaars, Raamackerstraat 7. De prijs bedraagt f 12,50 en het vertrek is om 13.30 uur vanaf Café de Klaore. Dus tot dan!! ’t Kwartierke Op vrijdag 7 april gaan we met z’n allen zwem men in De Tongelreep in Eindhoven. We ver trekken om half 8 vanaf D’n Tob. Deze activi teit is voor de leden gratis. Niet-leden betalen de normale prijs. Dus: zwemspullen meenemen en je wordt thuisgebracht. Op zaterdag 8 april is het weer zover. KPJ Moer gestel gaat dan weer op stap. Deze keer willen we naar ’De Morgenzon’ in het plaatsje Zeeland gaan. We vertrekken om 21.00 uur vanaf het St. Jansplein. Voor leden is de busrit gratis. Niet- leden betalen 10,- voor de busrit. neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Wij zijn tégen kinderarbeid. Maar in de Derde Wereld betekent werken overleven. Ook voor kinderen. Ons motto: veilig en korter werken. Eerlijke beloning en daarnaast óók naar school. SSSSSW» Als u een vrouw bent tussen de 35 en 53 jaar krijgt u eens in de drie jaar een brief met oproep kaart om een uitstrijkje te laten maken. Hierdoor kan baarmoederhalskanker in een vroeg stadium worden opgespoord. De kans op genezing is dan praktisch 100 Als u een brief met oproepkaart krijgt, is het dus belangrijk om een afspraak te maken met uw huisarts. Vervolgens dient u de oproepkaart mee te nemen als u naar de huisarts gaat. Het onderzoek wordt vergoed door het zie kenfonds en vrijwel alle ziektekostenverzeke raars. Als u vragen heeft over de oproep dan kunt u contact opnemen met de GGD, tel. 643274. Als u vragen heeft over het onderzoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. 1-0 4-0 0-5 6-0 0-8 11-4 4-7 In de Nederlandse bloemen- en bollenteelt worden enorme hoeveelheden gif gebruikt. Wilt u meer informatie over de actie en over hoe u EKO-bollen kunt bestellen? Vraag dan de gratis folder aan Bel de MilieuTelefoon: 020-62 62 620 Afgelopen zondag 2 april werd in ’De Kunstk ring’ te Oisterwijk het jaarlijkse solistenconcours van onze zustervereniging ’Asterius’ georgani seerd. Hieraan namen dertien leden van onze muziekvereniging deel en zeker niet met het minste resultaat. In de tweede divisie kwam een trio klarinetistes uit, dat gevormd werd door Evet Wolfs, Kim en Femke van Gooi. Zij behaalden een eerste prijs. Solistische optredens in deze divisie waren er voor Linda Heesbeen op klarinet, een eerste prijs, Jasper van der Aa op trompet, eveneens een eerste prijs. Daarnaast had ook een tweetal slagwerkers haar soli ten gehore gebracht. De eerste, Stephan van der Aa, behaalde een mooie tweede prijs en de tweede, Maarten Cools, behaalde een erste prijs en tevens een afdelingsbeker voor slagwerkers in de tweede divisie. Vervolgens gingen onze deelnemers in de eerste divisie aan de slag. De vijf deelnemers behaalden allen een eerste prijs. Daarvan speelten Jorinda de Wilde op fluit en Koey Ligtvoet op kleine trom ook nog eens de afdelingsbekers voor de eerste divisie in de wacht. Als enige Moergestelse deelname in de ere-divisie konden we luisteren naar het goed uitgevoerd Karondi Tancok voor klarinet van Frans van der Poel. Hij behaalde een goede eerste prijs, maar kwam helaas 1 Vi punt tekort om de afdelingsbe ker van der ere-divisie mee naar Moergestel te nemen. Zoals u ziet hebben onze jeugdleden wederom goed gepresteerd. Enkele daarvan kunt u zien op zondag 23 april tijdens het uitwisselingsconcert met het Eindhovense Musis Sacrum in Den Boo gaard. Tot dan! Chemisch afval is voortaan gemakkelijker te on derscheiden. Op huishoudelijke produkten die na gebruik bij het chemisch afval horen, staat in het vervolg het teken dat u bij dit artikeltje ziet. Het is een mi nicontainer met daar een groot kruis doorheen. Een produkt met dat teken moet in de blauwe box voor klein chemisch afval. Het gaat om het apart houden van produkten of produktresten, die schadelijk zijn voor het mi lieu. Een lege verpakking, ook al staat het teken voor chemisch afval erop, hoeft u niet apart te houden en in de blauwe milieubox te doen. Veel agrarische vrouwen hebben naast hun taak in het gezin, een belangrijke taak binnen het be drijf. Niet alleen werkt en denkt ze mee, ze is ook vaak degene die de financiële administratie be hartigt, overleg voert en meebeslist over investe ringen en over het bedrijfsbeleid op korte en lan ge termijn. Agrarische vrouwen zijn zich steeds meer bewust van hun verantwoordelijkheid voor het reilen en zeilen van het bedrijf. Daarom wil len steeds meer vrouwen goed op de hoogte zijn van alles wat het agrarisch bedrijf aangaat. In de opleiding EVAV wordt uitgebreid aandacht besteed aan de onderwerpen waar je als agrari sche vrouw direct of indirect mee te maken hebt. Deze beslaan een breed terrein. Daarbij wordt ook aandacht gegeven aan de eigen vorming en is er gelegenheid om met andere agrarische vrou wen te praten. De opleiding EVAV biedt landelijk een uniform aanbod aan boerinnen en tuindersvrouwen op het gebied van: bedrijfsadministratie, regels en wet ten rond gezin en bedrijf en bedrijfsbeleid. Het aanbod is in vorm van een dagcursus in ver band met het leereffect en de lengte van de opleiding. Opleidingsduur: in totaal 15 dagen (moduul 1 en 2) verspreidt over de maanden september ’95 t/m maart ’96. Cursusplaats: Dongen Voor meer informatie of aanmelding (voor 3 ju li 1995) kunt u bellen naar Lian Kocx. U heeft eind maart 1995 van de gemeente een aanslag onroerende- zaakbelasting ontvangen. Het bedrage dat op die aanslag vermeld is, kunt U in 2 termijnen betalen: de eerste termijn voor 30 april 1995 en de tweede termijn voor 30 juni 1995. Kijk in Uw eigen belang even na of de be talingen tijdig gebeuren en voorkom 10,- aan- maningskosten. Kwijtschelding Kwijtschelding aanvragen kan degene die niet of slechte met zeer grote moeite de aanslag kan be talen. Een aanvraagformulier kunt U bij de sec tie financiën en belastingen opvragen. Bezwaren Tegen de aanslag kunt U binnen 6 weken na dag tekening van het aanslagbiljet een bezwaarschrift indienen. Dit moet schriftelijk gebeuren, mon delinge bezwaren kunnen niet in behandeling worden opgenomen. Algemeen Voor de aanslag geldt dat de situatie op 1 janua ri van het belastingjaar doorslaggevend is bij de aanwijzing van degene die de onroerende- zaakbelasting moet betalen. Wie op 1 januari een onroerende zaak bezit en/of gebruikt is belasting plichtig voor de onroerende-zaakbelasting. Met wijzigingen in de loop van het belastingjaar mag geen rekening worden gehouden. Wet WOZ Op 1 januari 1995 is de Wet WOZ (Waardering Onroerende Zaken) in werking getreden. De Wet WOZ legt de verantwoordelijkheid voor de waardebepaling en de waardevaststelling van on roerende zaken voor belastingen bij de gemeen ten. De gemeenten gebruiken de vastgestelde waarden voor de onroerende-zaakbelasting, de waterschappen voor de waterschapsomslag ge bouwd, en de Belastingdienst voor de controle van het huurwaardeforfait en de waarde van de eigen woning in het kader van de vermogensbe lasting. Voor meer informatie kunt U contact opnemen met de sectie financiën en belastingen, tel: 1235, toestel 29. Donderdag 6 april om 19.30 uur in het gemeen tehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 9 maart 1995. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot het vaststellen van de bestuurlij ke uitgangspunten en het plan van aanpak voor de voorberdieing van de fusie van de gemeenten Moergestel en Oisterwijk. 6. Voorstel inzake politie-surveillant. 7. Voorstel tot het vaststellen van de huurtarie- ven van gemeentelijke accommodaties voor 1995/1996. 8. Voorstel tot het vaststellen van de subsidie voor het plaatselijk ouderenwerk voor 1995. 9. Voorstel tot verkoop van en restkavel aan de heer en mevrouw Zuman, Kriekenakker 28. 10. Voorstel tot het verkopen van bouwgrond aan de woningbouwvereniging St. Joseph. 11Voorstellen tot het vaststellen van de ’Struc tuurschets Moergestel en Onderzoek toekomstige bouwlokaties’. 12. Voorstel tot het intrekken en nemen van een nieuw voorberei dingsbesluit lokatie Raadhuisstraat. 13. Voorstel tot het instemmen met het rapport autoverkeers-, milieu- en fiets verkeersmodel voor de gemeente Moergestel. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van kre dieten voor uit te voeren werken in het kader van Stads- en Dorpsvernieuwing en verkeersvei ligheid. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de renovatie sportvelden voetbalve reniging Audacia. 16. Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening van de algemene dienst over het dienstjaar 1994. 17. Sluiting. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-1130 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKE N: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-124 4 VERWIJDEREN WESPEN NESTEN jongerenwerk moergestel Uitslagen: Mono’s: Roef! - Sp. Girls Mono’s 2: Roef! 2 - EDN 2 Pup.: Roef! - DDW 2 Asp.: Roef! - Celeritas Jun.: Roef! - Tuldania Sen. 1: Roef! - Never Down Sen. 2: Roef! 2 - Nijnsel 2 Programma 5 april: Recr.: Hilko - Roef! Programma 8 april: Mono’s: Roef! - Hilko. 11.00; aanwezig 10.30 Mono’s 2: Roef! 2 - DSV 4 10.00; aanwezig 9.30 Pup.: Vessem - Roef! 11.00; vertrek 10.00 Asp.: Winty 2 - Roef! 10.00; vertrek 9.00 JUn.: De Weebosch 2 - Roef!12.30; vertrek 11.30 Programma 9 april: Sen.: DSV - Roef!10.00; vertrek 9.00 Sen. 2: Flamingo’s 4 - Roef! 2 10.00; vertrek 8.45 Roef! 2 - Nijnsel 2 Onze buitencompetitie is weer begonnen. Geluk kig was het weer goed. We begonnen vol goede moed, maar helaas stonden we al vrij vlug ach ter met 0-2. We gaven het echter niet op en met de rust was het 1-5. In de rust spraken we elkaar weer moed in en in de tweede helft zijn we terug gekomen tot 4-7. We hebben weliswaar verloren mar het was toch een leuke wedstrijd. Volgende keer nog wat beter!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 6