Bodemvonsten zijn leesboek ’Ondernemend Moergestel’ ’n feit.. ffc Aphrodite beschikt nu over winkel Blijven we écht hier? travel of gaan we naar Aphrodite TV RADIO uality GRAN CANARIA HOLMND INTERN4TION4L Reisburo Officiële oprichtingsvergadering volgt maandag 15 mei KOS K7IO 9 REISBURO Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Donderdag 6 april 20.30 u.: Boomplantdag 1995, Reconstructie van Doo- renplantsoen en Boomplantdag Oisterwijk met Sandra Reemer; Clubkampioenschap- pen Schaatsclub ’De Vennen'; Opening ge bouw Scouting; Wè zut zén?; Lenteconcert ’Crescendo’; Schoonmaakdag Wildbeheer eenheid; Regionale Brandweerwedstrijden; Historie: De Zelt, De Ster en klederdracht; Gesprek met Jan VollebergDe natuur: Mar kante bomen in ons dorp. Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 Het had maar ’n haar gescheeld of de ’Structuurschets voor Moergestel’ was tijdens de afgelopen gemeenteraadsvergadering waarschijnlijk afge daan met ’n simpele hamerslag. Nog juist op tijd kregen enkele veron truste ondernemers de Structuurschets (weliswaar bijna ’n jaar te laat) onder ogen, waarna het balletje razendsnel ging rollen... WOENSDAG 5 APRIL 1995 - 20e Jaargang - Nr. 854 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 J j Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Dat Moergestel in het jaar 1147 bij het Bisdom Luik hoorde, dat weten we wel. Het staat zwart op wit in een document. Maar wie er toen in ons dorp woon de... waar men zich gevestigd had... en hoe men hier leefde, daar weten wij bitter weinig van. I H 1 K.v.E. het er hier heeft uitgezien, door een vergelijke- Gelukkig vinden we zo nu en dan wat in de 6, 13 en 20 mei 695.- 8 dgn appt. Corona Verde in een brief aan politiek Moergestel en het col lege van B en W. Het gevolg was dat het voorstel tot goedkeuring van de Structuurschets van de laatstgehouden gemeenteraadsvergadering werd afgevoerd. Afgelopen maandag was er een drukbezochte bij eenkomst van ondernemers in ’Den Boogaard’. De organisatoren hadden hun zaken goed voor bereid en Heten zich door ter zake kundigen bij staan op deze avond. Van de gelegenheid om lid te worden van de nieuwe Ondernemersvere niging werd, na oprichting van deze, druk ge bruik gemaakt. Ruim 100 ondernemers lieten zich bij deze eerste gelegenheid al inschrijven. Nadat deze oprichting ’n feit was kwam de Struc tuurschets zelf aan de orde. Jan Vriens zette de ze voor de aanwezigen duidelijk uiteen. Volgens hem diende de soep niet zo heet te worden gege ten als hij wordt opgediend, ,’n Structuurschets’ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond grond. Meestal toevallig. Maar juist door die vondsten komen we steeds meer te weten van on ze voorvaderen. Scherven, stenen, houtresten, oud roest, boom- gaten, ze hebben in zich geen waarden. Ze krij gen hun waarden door wat ze ons te vertellen hebben. Het boek van de geschiedenis van Moer gestel ligt onder de grond. Zo stootte enkel jaren geleden de familie van Roessel op haar erf in de Heuvelstraat, bij het uitgraven van een gierkelder, op houtresten, die later afkomstig bleken te zijn van een boom- put. Met veel zorg is die boomput door enkele mensen schoongemaakt en weer in elkaar ge zet. Daarna heeft de put een jaar lang in geel- zand langzaam kunnen droog worden om beter bewaarbaar te zijn. Deze boomput is gemaakt van een hele dikke eikenboom. Het dikste stuk van goed twee meter lang werd doormidden gekloofd. De helften werden uitge hold en dan weer aan elkaar bevestigd door een kruisverbinding. Door van binnenuit de put te ondergraven, zakte de put tot in het grondwater. Het tekort van de bovenkant van de boom tot aan het maaiveld werd aangevuld met op elkaar I 1 4 is slechts ’n handvat en dient als leidraad. Het is zeker geen vastgesteld plan’ aldus Jan Vriens. Daarna was het woord aan de politiek die schrif- teüjk ’n aantal vragen had toegestuurd gekregen. Antwoord daarop werd gegeven door Toon van Gils (CDA), Noud Smits (PGB) en Jacques Stroucken (SPM). Duidelijk waren ze het er in hun antwoorden over eens dat wat betreft bedrij venterrein er in de nabije toekomst zeker iets moet gebeuren (nu al aanvraag voor ruim 4 ha., red.). Van de andere kant gaven ze ook aan dat de Middenstand wel wat eerder had kunnen rea geren op de Structuurschets waarvoor ruim ’n jaar geleden al ’n inspraakprocedure is gestart. De VVD had schriftelijk laten weten op deze avond niet aanwezig te kunnen zijn. Al bij al resulteerde het maandag in een zeer waardevolle avond die veel duideHjk maakte. Het concept van zo’n bijeenkomst is zeker de moei te waard om in de toekomst herhaald te worden daar waren de meeste ondernemers het na afloop zonder meer over eens. Komende donderdag staat het voorstel van de ’Structuurschets’ wederom op de raadsagenda. Omdat het college van B. en W. nog op de 13, 16, 20 en 23 april 549.- 8 dgn appt. Agela (Kos stad) Tijdens een inderhaast opgeroepen ledenverga dering van Winkeliersvereniging Moergestel wer den plannen gesmeed om te komen tot oprichting van een nieuwe vereniging, mogelijk onder de naam ’Ondernemend Moergestel’ waarin de 250 bij de Kamer van Koophandel te Tilburg inge schreven Moergestelse ondernemers zich samen sterk zouden kunnen maken voor de toekomst. Over de beangstigende inhoud van de Struc tuurschets is de afgelopen weken veelvuldig ge discussieerd. De reden daarvoor was simpel: Moergestel krijgt de komende 10 jaren slechts de beschikking op 1 ha. industrieterrein, en winkels moeten zoveel mogelijk geconcen treerd worden in de kom van onze gemeente. ’De gevolgen zijn voor een dorp als Moergestel rampzatig’ zo noemde de woordvoerders van de onderzoekende ondememerscommissie het gestapelde graszoden. (Soms gevlochten rijshout) Boven de grond nu nog een houten hek er om heen en de put is klaar. Door deze vondst weten we nu zeker dat de gemeenschap, die al vroeg in de middeleeuwen leefde in de Molenakkker, woonde tot tegen de Heuvelstraat aan. Bij een put hoort immers een boerderij Als een monument van uit de grond, maar te vens als bewijs van zijn geschiedkundige waar de, wordt deze gevonden boomput officieel ge plaatst op het gemeentehuis. Dat zal gebeuren op zaterdag 8 april tussen 2 en 3 uur. Wie dat wil meemaken is van harte welkom. Zo’n boomput is begrijpehjk een lomp geval. Daarom, om hem wat speelser te maken worden in de put wat gelijmde scherven tentoongesteld. Ze zijn gevonden door de familie Hoefnagels (Klein Locht 1) Ook weer tegen de Molenakker aan. En op het Stokske 13, bij de famihe Beerens. Ook deze vondsten zijn van geschiedkundige waarde. Ze bewijzen, hoe wij wijzer worden door simpele scherven. Daarom, dank aan de welwil lende vinders. De ’boomput’ zoals die gevonden werd bij de Fam. van Roessel, en die vanaf komend weekend in het gemeentehuis te zien zal zijn. De geschiedenis van ons dorp voor 1147 is een I het er hier heeft uitgezien, door een vergelijke- donker gat. Daarvan is helemaal niets opgete- nis te maken met ander plaatsen. kend. We kunnen alleen maar vermoeden hoe hoogte moet worden gebracht van het resultaat van afgelopen maandagavond is het geenszins denkbeeldig dat de structuurschets opnieuw van de agenda afgevoerd zal worden. M.O. Met het houden van ’n drietal open dagen opende Huidverzorgingsinstituut ’Aphrodite’ afgelopen week haar winkel aan de Schoolstraat. Naast een totale huidverzorging (van o.a. massage tot mani cure en zonnebank) beschikt ’Aphrodite’ nu ook over een enorme collectie sieraden, tassen, klein lederwaren, parfumerie en cosmetica. Binnenkort wordt dit nog uitgebreid met luxe kado-artikelen. Inwendig heeft ’Aphrodite’ een bijna totale gedaantewisseling ondergaan met door o.a. uitnodigende vitrines bij binnenkomst. Al bij al heeft ’Aphrodite’ haar 15-jarig bestaan op gepaste wijze luister bijgezet. Graag wenst ’Moergestel-Nieuws’ Tiny en Jelle Romijn van harte succes!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1