Dtlfciiemeiid MoergCStfl Moergestelse ondernemers richten nieuwe vereniging op en protesteren tegen structuurschets Wees wijs: Ga met Quality Travel op reis! HOIL4ND INTERNATIONAL Reisburo uality travel Claudia Weijtmans in de prijzen! CDA-nieuws SPM-nieuws Voetbal Een dagtocht naar de Huishoudbeurs, Gratis videoband bij boeking Disneyland Parijs, Gratis kofferriem bij zomerboeking, Gratis informatie over uw reisbestemming Maandag 3 april bijeenkomst met drukke agenda... Donderdag 30 maart 19.00 u.: REISBURO Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Alternatieve Zomeravond- competitie - Boomplantdag 1995, Reconstructie van Doorenplantsoen en Boomplantdag Oisterwijk met Sandra Reemer - Clubkampioenschappen Schaatsclub De Vennen’ -Opening gebouw Scouting - Wè zut zén? - Lenteconcert 'Crescendo' - Schoonmaakdag Wildbeheereenheid - Regionale Brandweerwedstrijden - Historie: De Zelt, De Ster en klederdracht - De natuur: Markante bomen in ons dorp Herhaling: zondag 2 april 13.00 uur en donderdag 6 april 20.30 uur. Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Postbus 80 5066 ZH Moergestel Tel. 04243 - 2020 Fax 04243 - 2629 Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Uitnodiging voor alle agrarische vrouwen WOENSDAG 29 MAART 1995 - 20e Jaargang - Nr. 853 Inzamelaktie landbouwfolie voorjaar 1995 De Moergestelse ondernemers richten een nieuwe ondernemersvereni ging op voor alle ondernemers. Dit om meer inspraak te kunnen afdwin- gen bij politiek en andere instanties en tevens een aanspreekpunt te kun nen zijn voor de overheid. Verder wil deze vereniging de contacten tussen de ondernemers bevor deren en activiteiten ontplooien ter ondersteuning van het moderne on dernemerschap in de ruimste zin van het woord. N.C.B.-fonds ’Voor nieuw welzijn’ Succes voor ’Art of Music’: De ondernemerscommissie Programma woensdag 29 maart: VCH - De Veerkes Den Draai - Terrasvogels De Klaore - ’t Draaiboompje ’t Stokske is vrij. Het CDA nodigt haar leden en andere belangstel lenden uit voor de achterbanvergadering op maandag 3 april. De achterbanvergadering begint om 20.30 uur in De Roozendries. Aan de orde komen actuele za ken en de agendapunten van de raadsvergadering van 6 april. Een van de leden van Majorettenkorps ’Art of Music’, Claudia Weijtmans, heeft afgelopen zon dag 26 maart in Alkmaar deelgenomen aan het landelijk majoretten-solistenconcours. En dat dat geen onterechte deelname was bleek wel: ze be haalde de eerste prijs in de derde divisie. Daarmee is ze tevens geselecteerd voor de voor ronde van het Nederlands Kampioenschap. Een hel prestatie want er waren maar liefst 130 deelnemers. Bovendien heeft zij haar show geheel zelfstandig samenghesteld en ingestudeerd. Het volgende evenement waar wij met onze ma jorettes deelnemen zal zijn het concours in der Haag op 10 juni a.s. We wensen ze heel veel sue ces en natuurlijk ook Claudia bij de Nederland se kampioenschappen. Daarin kwamen buiten de woningbouw zaken als bedrijventerrein en de vestiging van winkels aan de orde. Het kwam er in het kort op neer: 1 ha bedrijventerrein in de komende 10 jaar op bedrijventerrein ’Stokeind’ nabij het klooster en geen vestiging van nieuwe winkels en con centratie van bestaande winkels op ’t St. Jans- plein, Rootven, Kerkstraat en een gedeelte van de Schoolstraat. Op woensdag 29 maart is er achterbanbijeen- komst i.v.m. de komende raadsvergadering van 6 april a.s. U bent van harte welkom in het zaaltje van De Klaore. Aanvang 20.30 uur. Namens de kringcommissie Agrarisch Vrouwen werk nodigen wij alle agrarische vrouwen uit deel te nemen aan een excursie voor agrarische vrou wen van Midden-Brabant. De excursie zal plaats- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond van 3 april zullen enkel deskundigen hun licht op deze zaak laten schijnen. Tevens heeft de commissie een tiental vragen voorgelegd aan de politieke partijen die naar wij hopen op deze zelfde avond door deze zelfde po litieke partijen zullen worden beantwoord. Bij deze nodigen wij alle ondernemers die nog niet gereageerd hebben op onze uitnodiging dit alsnog te doen en niet te vergeten het enquêtefor mulier in te vullen en zo snel mogelijk in te leve ren, het is namelijk ook uw belang. Wel verzoeken wij de ondernemers uitdrukke lijk om op tijd aanwezig te zijn op deze avond, die, gezien de drukke agenda, precies om 20.00 uur begint! vinden op dinsdag 9 mei a.s. Het programma ziet U onderstaand. Vervoer vindt plaats per bus. De bus doet de volgende opstapplaatsen aan: 9.15 uur Den Boogaard in Moergestel 9.30 Café ’t Zand in Oirschot. Programma: 10.00 uur: Ontvangst met koffie bij de MAS in Helmond 10.15-10.35 uur: Een overzicht in vogelvlucht over de cursussen en opleidingen op de MAS Helmond die liggen in de lijn van de agrarische vrouwen door Mevr. C. van Gestel. 10.45- 12.15 uur: Keuze uit twee workshops: Pa ling en meervalteelt of escargotteelt 12.30-13.15 uur: lunch 13.45- 14.45 uur: excursie naar kaasboerderij 15.00-16.00 uur: bezoek aan de ’Sint Jorishoeve’ van fam. de Breugel te Sterksel. De vakantie boerderij met minicamping en vakantiebunga lows. Daarnaast aspergeteelt. 17.00 uur: thuiskomst De kosten voor deze dag bedragen 40,- per persoon. U kunt zich schriftelijk opgeven (naam, adres, woonplaats en telefoonnummer) voor 1 april bij Jolanda Raaymakers, Broekstraat 6, 5684 LW Best, tel: 04998-72317. Dit voorjaar wordt wederom door de N.C.B. een inzamelingsaktie van landbouwfolie georgani seerd. Het doel van deze grootschalige inzamelaktie is het inzamelen van landbouwfolie voor herge bruik. Voor Moergestel zal de inzameling in of om streeks weer 25 plaatsvinden. Om aan de aktie deel te kunnen nemen, dient U een deelnamekaart in te vullen en voor 31 maart a.s. naar de inzamelaar te versturen. De deelnamekaart vindt u in de folder van het weekblad ’Oogst’ van 24 maart jl. Mocht u geen kaart (meer) in uw bezit hebben, dan kunt u de folder met kaart opvragen bij het gemeentehuis. Een week voor de feitelijke inzameling zal de in zamelaar kontakt opnemen met de deelnemers over de exacte datum van inzameling. Het plastic wordt alleen meegenomen als de deel- namekaaart voor 31 maart a.s. binnen is en het plastic op de ophaaldag volgens de voorschriften aan de weg ligt Na jaarlijks stijgende deelnamekosten gaat de deelnameprijs de komende inzamelronde omlaag. De kosten bedragen in 1995 eenmalig 30,- on geacht de hoeveelheid, vermeerderd met 0,25 kg aangeleverde folie. Het systeem staat in principe ook open voor niet- N.C.B.leden binnen het N.C.B. gebied. Bij de gemeente zijn folders en deelnamekaarten beschikbaar. Wij rekenen wederom op uw massale deelname De commissie vond dit zo’n beangstigend toe komstbeeld dat zij toen direct bezwaar gemaakt heeft tegen dit plan bij gemeente en de politiek. Hierdoor werd de behandeling uitgesteld voor overleg. In aansluiting op onze oprichtingsvergadering Ter voorbereiding organiseren zij op maandag 3 april in Den Boogaard om 20.00 uur een zeer be langrijke bijeenkomst waarin de doelstellingen en de structuur van de nieuwe vereniging zullen worden voorgesteld en tevens kan dan de uitslag van de enquête onder de ondernemers over de haalbaarheid van een dergelijke vereniging wor den bekend gemaakt. Indien er voldoende belangstelling is krijgt elke ondernemer de gelegenheid zich als lid op te geven. Tijdens de voorbereiding stootte de commissie op de structuurschets die een toekomstbeeld geeft voor het beleid van de gemeente ten aan zien van de ruimtelijke orde in de komende 10 jaar. neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond In het kader van het N.C.B.-fonds ’Voor nieuw welzijn’ zijn voor 1995 weer een aantal sociale ac tiviteiten samengesteld o.a. - Vakantieweken voor zieken en gehandicapten (Guldenberg, Ons Erf, De Wielewaal) - Gespreksdagen voor weduwen en weduwnaren - Gespreksdagen voor agrarische gescheiden mannen en vrouwen - Ontmoetingsdagen voor bedrijfsbeëindigers in de land- en tuinbouw Wilt U meer informatie of heeft U vragen, belt U gerust even met onze secretaresse, Lian Kocx- Jonkers, tel: 2954 of met een van onze bestuurs leden. «2 W»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1