Filmsterren met allure 1 Do you love me? Sweet sixteen anti never been kissed Jeansmode voor grote maten Van het leven genieten zonder ook maar iets te verspillen U; p ah 9 r A UB Het Deense Lau Rie Design brengt een modieuze jeanswear collectie voor vrouwen met een grotere maat. Tot maat 56 is lichte, mooie denim kleding ver krijgbaar in actuele modetinten. Jassen, jurken en jeansbroeken in verschilende lengten (ook 3/4), lange blouses en kortere vestjasjes in blauw, ivoor, bruin en uiteraard het zomerse wit (Foto: Lau Rie Design). tiek is het cleane beeld, een the ma dat de basis vormt voor een nieuwe opvatting over semi-for- mele city-mode. moniëren perfect met de naïef ogende, bolle en asymmetrische leesten. Bronx ’Lucky Lips’ zijn er in drie hakhoogten. De kleu ren zijn puur sixties future view: roze, blauw, zilver, zwart en wit. schulpt of hebben een drama tisch draperie-effect. zacht geschuurde nubuck. Dit staat in schril contrast met de grove profielzolen. De provoce rende dikke plateaus bezorgen de Bronx 'Baby Dolls’ shoe 'n extra kick. Sophisticated iet nonchalant stylistische Campus-stijl Platte- en schone doektypen ka rakteriseren het stoffenbeeld. Beweeglijke oppervlaktestruc turen worden teruggebracht tot subtiel en terughoudend. Veel wol, katoen en linnen gemixt met viscose, acetaat en polyes ter. Kortom, veel aandacht voor blends met een natuurlijke op tiek, maar wel met een hoog synthetisch gehalte. Cruises en cocktails, champag ne en kaviaar. Het strandleven heeft deze zomer filmster-allu- re. Om loom te liggen aan de rand van het zwembad, elegant te flaneren langs het strand of om romantisch te flirten op een zinderende zomerdag in zon- èn in maanlicht. Sophisticated In m' modebeeld ziet alles er sophisti cated uit. Kostuurms en combi naties in slanke silhouetten. Po- loshirts en sophisticated t-shirts Zij kiezen voor het neutrale en fragiele palet van de puur- kleurgroep, af en toe onderbro ken met een donker - contrast- De matinee-idolen van de Cine- citta studio’s op eigen wijze ge mixt met een Italiaanse interpretatie van Amerikaanse Leisurewear. Oftewel een mode beeld waarin sophisticated sa mengaat met America weekend en campuskleding. Karakteris- Hier en daar zorgen gevlochten bandjes met schelpjes en kraal tjes voor een speels effect (Foto: Christal Beach). Marineblauw De invloed van blauw op allerlei nunanceverschillen is belang rijk. Fletse, gebleekte varianten in combinatie met sophisticated indigo of sportieve marineblau- wen. Het palet met neutralen le vert de accenten voor tweekleu rige garens- en kledingcombina- ties. Verder spelen pasteltinten als rose, lavendel, lathyrus en thym een belangrijke rol in com binatie met blauw. Stralende zonnebloemen zijn geprint op het zonnigste deel. Geel, groen, bruin en zwart overheersen met hier en daar een kleurcontrast in roze en rood. Natuurlijk bruin: de kleu ren van hout, van kurk en van aarde inspireerden tot een lijn waarin bruin de hoofdrol speelt. Terug naar de natuur, met prints op een kurkachtige on dergrond en met batik-effecten en primitieve prints. Of speels gecombineerd met blauw en donkerrood in patchworkprints. Al dat bruin laat zich natuurlijk prachtig combineren met een vakantiëbruine huid. om onder colberts en gladge- breide vesten te dragen. Slank- vallende chino’s en lichtge kleurde jeans. Kortom, het is campus-style wat de klok deze zomer slaat, compleet met sweatshirts in crêpegaren brei- sels om over de broek te dragen. Herbezinning en reflectie. Het 'Less is More’-idee, waarin een anti- verspillende levensinstel ling centraal staat. Een nieuwe mode betekent niet persé dat het voorafgaande wordt wegge gooid. Veel vrouwen bewijzen nog best even vooruit te kunnen met uiterst herkenbare klassie kers als het mannenkostuum, het witte overhemd en het jeans-jasje. Zij combineren be staand met nieuw. Metaalglas Natuurlijke katoen- en linnen soorten in pitjeskatoen-optiek vormen de basis. Met daaraan toegevoegd zeer originele en ex perimentele materialen. Zoals Issey Miyake en Martin Mar- giela dat doen: stoffen die ge kreukt, gekookt, gerecycled of gemicro-waved zijn. Voor een vervreemdend effect wordt me taalglas toegevoegd. Natuurlijk: katoen- en linnen soorten in pitjeskatoen optiek. ’Gras’- en ’sprieten’-garens. Raffia. Onregelmatige structu ren. Crêpes. Chinés en fil-a-fils. Chambrays. Jute. Vlas. Grove Canvas. Handgeweven effecten. Onschuldige Brigitte Bardot adapts in zwoele, transparante empire- jurkjes. Do you love me, will you never leave me? Vamps in gym-slips. ’Baby Dolls’. Sweet as candies zijn de pastels voor de BB ruitjes op leer en ’t De dessins zijn minimaal her kenbaar, zoals verschillende krijtstrepen en golf-achtige rui ten, micro-vichy’s, bakkersruit jes en patchwork- effecten. Mo nochrome fotoprints, trompe- l’oeil structuureffecten zoals zand, dauw en boomschors trek ken iets meer de aandacht. Tientallen tinten blauw vinden elkaar in een werveling van bloe men- en mozaïek-prints. Door het mixen van diverse prints ontstaat een vrolijk patchworkeffect. Koe le schoonheid met een knipoog. (Foto: Christal Beach). Tover je badpak om in een stijl volle outfit voor de hele dag met halftransparante pareo’s, blou ses, lange transparante jurken met losse panden, wikkeljurken en broekrokjes met draperie-ef- fecten die doen denken aan een sarong. Romantische pastels zijn er in overvloed: van zachte aquarels tot vollere tinten. Voor de extra glans is het gladde, lichtgewicht microfiber versierd met gouden metalen zeesterren op de cups en de heup en met prints met ex tra goudopdruk. De voorge vormde cups zijn prachtig ge in 1950 was het modern, nu heet het nostalgisch. Het nonchalant chique modebeeld voor de man beweegt zich er precies tussen in. Inspirerende middelpunten zijn de Italiaanse filmindustrie van de jaren vijftig en de kleedstijl van de Romeinse student. Alles anders Klassieke clichés worden onder uit gehaald: niets is wat het lijkt! Overhemden worden jur ken, blazers overjassen. Zakken, kragen en mouwen worden van blazers en overhemden afgerukt voor een neo-punk effect. Te strak gaat over te wijd en te kort gaat over te lang. Veel patchw ork-, verstel-, en recycle-effec- ten. Barbie meiden met een Twiggy- uitstraling. Formica stoelen en opgelapte Buicks. Bleke ’Lucky Lips’ en grote ogen. De futuris tische space-lijnen van de swag- ger-jurkjes en minirokken har rijk - accent uit de duister- kleurgroep. Het gebroken wit van ongebleekt katoen is daarbij belangrijk. v hi)' We zien verder inspirerende platte breisels met een merceri- serende glans die de indruk wekken geweven te zijn, veelal in mini-jacquards en micro-pa- troontjes. Er is veel aandacht voor het creëren van een total look in verschillende materialen die op geraffineerde wijze door elkaar worden gemixt. Toege past wordt ook platte, lichtglan- zende en sportief-voorname poplins en gabardines voor ba- sickwaliteiten, maar daarnaast ook jerseys in een retrospectieve optiek of in sportieve campus stijl. V w r PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 MAART 1995 Tussen het Rome van 1950 en het nieuwe millennium

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7