NIEUWS GOED Nieuwbouwplannen Rabobank Moergestel F 1 Uit het gemeentehuis Wandelen in de natuur 0 Van de politie Presentatie a.s. zaterdag tijdens ’Infodag Wonen’ Zo is er maar één! GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL APART Wandelavond- vierdaagse 1995 Met de ’Takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Grootse manifestatie in Land van Ooit Bingo F EEN BEtER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Dierproeven Zwemmen V oorjaarsuitstapje Planten, die vlees eten 103 Uitslaande brand miljoen huishoudens werkten hier aan mee. Hoe aanmelden? Indeling AJ-boeken gewijzigd Zoals u vorige week al hebt kunnen lezen in het ’Brabants Dagblad’ is de Rabobank van plan om aan de Raadhuisstraat een nieuw kantoor te la ten bouwen. Een eerder plan werd opnieuw uit de ijskast gehaald en ingepast in het nieuwbouwproject van Aannemersbedrijf Gebr. Janssen Moergestel B.V. Brabant op weg naar Beijing Wanneer ophalen? Wel aanmelden Hoe aanbieden? ’Boef’ steekt over en legt ’t loodje In 1994 is al 400.000 ton vruchtbare compost gemaakt van al het groente-, fruit- en tuinafval. Meer dan 5112 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 MAART 1995 PAGINA 17 ƒ40,- bieb nieuws’ met Johan van Oosterhoud Nadat de politie ter plaatse was en er een onder zoek was ingesteld bleek dat vanuit de midden berm een zwarte volwassen bouvier de linker rij baan was opgelopen en tengevolge van de aanrij ding met de personenauto meteen was terugge worpen tussen de vangrails van de middenberm. Daar trof men het dier aan en bleek dat hij de aanrijding niet had overleefd. De hond was in een dusdanige staat dat niet meer kon worden vast gesteld of het een reu of een teef betrof. Wel kon worden vastgesteld dat de hond gecoupeerde oren had en zwart van kleur was. De schade aan de auto werd geraamd op 4000,- tot 5000,-. De eigenaar was all risk verzekerd en kwam met de schrik vrij vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap Op vrijdag 24 maart houden we een bierproefa- vond in D’n Tob. Dit houdt in dat er op die avond verschillende soorten bier aanwezig zijn (uit Nederland en België) die je, tegen een klei ne vergoeding, mag proeven. Let op, deze acti viteit is alleen toegankelijk voor KPJ-leden! Aan vang 21.00 uur. Tot ziens in D’n Tob. Op vrijdag 7 april gaan we met z’n allen zwem men in de Tongelreep in Eindhoven. We vertrek ken om half 8 vanaf D’n Tob naar Eindhoven. Deze activiteit is voor de leden gratis. Niet-leden betalen gewoon de normale prijs. Dus: zwemspullen meenemen en je wordt thuis gebracht. Op zaterdag 8 april is het weer zover. KPJ Moer gestel gaat dan weer op stap. Deze keer willen we naar ’De Morgenzon’ in het plaatsje Zeeland gaan. We vertrekken om 21.00 uur vanaf het St. Jansplein. Voor leden is de busrit gratis. Niet- leden betalen 10,- voor de busrit. Gevonden in het 2600 ha. grote landgoed ’De Utrecht’ waarvan AMEV Levensverzekeraar eigenaar is. Twee vleesetende plantjes zag ik in dat zo mooie landgoed. De Kleine Zonnedauw. De knopjes van de ten takels produceren een kleverige vloeistof. Vooral in de zon is zo’n druppeltje, dat op een dauw druppel lijkt, goed te zien. Insekten komen op die druppels af, blijven kleven en komen niet meer weg. De tentakels buigen zich om de insek ten heen. Het plantje zuigt de voedende bestand delen op en komt zodoende aan voedsel. De be naming ’vleesetend plantje’ is dan ook niet geheel juist. De Zonnedauw zuigt de voeding op die hij nodig heeft. Omdat de Kleine Zonnedauw geen voedsel uit de grond hoeft te halen is de wor telstok heel klein. Stikstof haalt het plantje uit de insekten. Hij is te vinden op vochtig hoog- en laagveen, langs vennen, met zure grond. De Kleine Zonnedauw is beschermd, evenals de Kleine en Lange Zonnedauw. Een ander beschermd plantje dat we in ’De Utrecht’ bij de Dunse Dijk kunnen aantreffen, is het Klein Blaasjeskruid. De bloemkroon is lichtgeel met kleine bruine streepjes en het kruid komt in sloten en plassen voor. Blaasjeskruid heeft geen wortels. Slechts de stengel steekt bo ven water uit. Geen wortels en toch kunnen le ven? Moeder Natuur heeft voor het Blaasjeskruid een oplossing gevonden om het te kunnen voe den. Het kruid heeft kleine blaasjes die een ope ning hebben met een klepje. Dat klepje kan wel naar binnen doch niet naar buiten opengaan. Op deze manier kunnen de heel kleine waterdiertjes, ook plankton, worden gevangen. Met behulp van enzymen worden de diertjes verteerd en het Klein Blaasjeskruid ontvangt daardoor de beno digde voedingsstoffen. Om uitvoering te geven aan de nieuwe visie van de Rabobank: de klant centraal, gelijktijdig ge presenteerd met het nieuwe logo, is het hard no dig dat ons kantoor eigentijds uitgerust wordt. Een modern kantoor, voorzien van alle facilitei ten waarmee wij aan het nieuwe bedieningscon cept gestalte kunnen geven. Architect M. Wolfs heeft de laatste paar maan den hard gewerkt om de nieuwe bank vorm te ge ven. Het ontwerp ligt momenteel bij de Stede- bouwkundige en de Commissie Welstand van de gemeente ter goedkeuring. De ’Infodag Wonen’ op 25 maart a.s. achten wij Op woensdagmorgen 15 maart woedde er een uitslaande brand in een woonwagen aan ’t Brielt- je. De woonwagen brandde, ondanks de inzet van de brandweer Moergestel, voor het grootste deel uit. een 15- jarige bewoner van de woonwa gen had de brand ontdekt, nadat hij van de rook uit de woonkamer wakker was geworden. Hoe de brand is ontstaan is onduidelijk. Er zijn derhal ve geen aanwijzingen van het plegen van strafba re feiten. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Met behulp van de gemeente Moer gestel werd voor de bewoners een ander onder komen verzorgd. De eerste voorbereidingen van de avondvierdaag se van 1995 zijn al weer begonnen. Deze wordt gelopen van dinsdag 6 juni tot en met vrijdag 9 juni 1995. Wij vragen belangstellenden deze data te re serveren. Tevens vragen wij de besturen van verenigin gen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organiseren, om ieder een in de gelegenheid te stellen aan deze wan delingen deel te nemen. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten, en zij hoopt dat het evenals de voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. De voorinschrijving begint 30 mei a.s. en het in schrijfgeld bedraagd 5,- per persoon. Het is de bedoeling om op vrijdag 9 juni weer de zelfde formule te kiezen wat het inhalen betreft. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moer gestel. Heeft u grof snoeihout, waarmee u geen weg weet, dan is de ’Takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloop Bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om tweemaal per jaar gratis grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zo als bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de bruine minicontainer moet worden aangeboden. Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf maandag 32 april tot en met dinsdag 18 april 1995 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het 06-nummer van het Kringloopbedrijf: 06-8212248. In de bibliotheek is een collectie eenvoudige in formatieve boeken aanwezig, bedoeld voor de jongste kinderen: de zogenaamde AJ- boeken. Tot nu toe werden deze boeken op dezelfde ma nier opgeborgen als de gewone informatieve boe ken voor de jeugd en de volwassenen. Door deze manier van opbergen (op nummer) bleken veel kinderen niet te kunnen vinden wat ze zochten. We hebben daarom de indeling ge wijzigd. Voortaan zijn alle AJ-boeken voorzien van een kleurensticker. Alle boeken die over het zelfde onderwerp gaan hebben dezelfde kleur sticker gekregen. Er zijn 10 verschillende kleuren en dat is gelijk aan het aantal rubrieken. Bij elke rubriek is een bordje geplaatst met een toepasselijke tekening van Dick Bruna, zodat meteen te zien is waarover de boeken gaan. De tien rubrieken zijn: 1. Van alles wat (wit); 2. Over God (grijs); 3. Je lichaam (paars); 4. De aarde (blauw); 5. Bloemen en planten (groen); 6. Dieren (oranje); 7. Spelletjes en sport (fel-oranje); 8. Auto’s, schepen en vliegtuigen (zwart); 9. Verhalen, sprookjes en liedjes (geel); 10. Eten en drinken (rood). We hopen dat onze jongste lezers zo zelf beter kunnen vinden wat ze zoeken. Tot ziens in de bibliotheek! een uitstekend moment om onze leden, klanten en geïnteresseerden het ontwerp van de nieuwe bank te presenteren en u wat meer kennis te la ten nemen van onze plannen. We kunnen echter nog niet spreken van een de finitief ontwerp, omdat de plannen in een goed- keuringsfase verkeren waardoor er nog aanpas- singen/wijzigingen aangebracht kunnen worden. Op 7 april vindt in het Land van Ooit te Drunen een groots opgezette manifestatie plaats onder de titel ’Brabant op weg naar Beijing’. Tenminste 3.000 mannen en vrouwen worden verwacht op deze dag die een bonte mengeling moet worden van informatie en vermaak, van discussiëren en ontmoeten, met emancipatie als rode draad. Het programma biedt ruimte voor iedereen die zich betrokken voelt bij emancipatie. De manifesta tie moet worden gezien als een voorbereiding voor de Wereldvrouwenconferentie van de Ver enigde Naties die in september in China plaats vindt en is gratis toegankelijk. De organisatie is in handen van meer dan 30 Brabantse vrouwen en andere organisaties. De gemeente Moergestel financiert samen met de gemeente Oisterwijk een bus die deelnemers aan de gratis manifestatie in het Land van Ooit van vervoer voorziet. Inschrijven voor de bus waarmee u gratis naar het Land van Ooit wordt gebracht en er weer opge haald kan vóór 3 april schriftelijk zowel telefo nisch bij: Mevr. C. Gerlach, Vrouwenoverleg Moergestel, Krijtenbogtstraat 4, 5066 BJ Moer gestel, tel. 04243-2595 (’s avonds) of bij Mevr. K. Kooien, Raadhuisstraat 21, 5066 AP Moer gestel, tel. 04243- 1235 (maandag, dinsdag en woensdag overdag) Wilt u niet vergeten uw adres en telefoonnum mer op te geven in verband met de planning van de busroute. Tot ziens op 7 april in de bus of in het Land van Ooit. De ’Takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op woensdag 26 april 1995. De ophaalronde van het snoeihout moet gepland kunnen worden. Daarom wordt gevraagd of u wilt melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dat meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan alleen bij het Kring loopbedrijf Oisterwijk en wel vanaf 3 april 1995 tot en met 18 april 1995 (tel. 06-8212248). Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aanbie den, dan moet u daarvan handzame pakketten maken die maximaal een meter lang zijn. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig opgehaald. De mensen van de ophaalwagen weten immers dankzij u melding vooraf precies waar ze moeten zijn. Woensdag 29 maart houden wij weer onze half jaarlijkse bingo. We hebben ook nu weer gezorgd voor leuke prijsjes en natuurlijk als vanouds de hoofdprijs van 250,-. Wij hopen U weer in grote getalen te mogen be groeten op: woensdag 29 maart om 20.00 uur in Den Boogaard. Iedereen is van harte welkom. Werkgroep Bin go V.O.G.G. Donderdagavond 16 maart reed een bestuurder van een gloednieuwe Honda Civic over de Rijks weg 58 in de richting Eindhoven op de linker rijstrook ter hoogte van de afslag Moergestel. Plots reed de Tilburger met zijn auto tegen iets aan, waarvan hij niet wist wat het was en zijn voertuig had daarbij aanzienlijke schade opgelo pen, zo luidde de melding. Het architectenburo verzorgt de presentatie met alle middelen die zij voorhanden hebben. Zij zijn bereid op uw vragen, zover dat binnen hun ver mogen ligt uiteraard, antwoord te geven. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 VERWIJDEREN WESPENNESTEN

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 17