DE ZONNEBLOEM BLIJFT GROEIEN... de zonnebloem FOTOGRAFIE STEUN ONS WERK GIRO 145 Instrumentarium van Streekmuziekschool Kringloop Bedrijf Oisterwijk Van al je foto’s een tweede afdruk gratis.* vervangen ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! -BON- Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 - 1421 Presto Print. Ongelooflijk goed in kleur. De laatste twee jaren nam het totale aantal Zonnebloem vrijwilligers met bijna 1000 toe. Dat betekent meer bezoeken en activiteiten, waaraan bij veel zieken en gehandicapten Postbus 2100, 4800 CC Breda Telefoon (076) 60 20 60 De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. zo'n dringende behoefte bestaat. De Zonnebloem is u bij voorbaat dankbaar voor een bijdrage. Kringloop Bedrijf Oisterwijk be perkt de mogelijkheden voor het aanbieden van bouw- en sloopafval Puin Schaatswedstrijdjes voor jeugd-leden t/m 12 jaar tijdens uitstapje naar Lommel Zwarte grond Klein gevaarlijk afval Wat kan wel naar de milieustraat? Gratis afhaaldienst MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 MAART 1995 PAGINA 8 Moergestel, Twee halen Naam Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle film. 10 x 15 cm Straat Woonplaats Telefoon Schaatsclub „De Vennen.” t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f5,- Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p Vanaf 1 maart is het aanbieden van bouw- en sloopafval op de milieustraat aan de Veldweg slechts beperkt mogelijk. Het Kringloopbedrijf wordt hiertoe gedwongen door de steeds hogere kosten van afvoer en verwerking. Het risico dat dit afval verontreinigd is wordt te groot. Volgens het contract dat het Kringloopbedrijf heeft met de gemeente Oisterwijk, zijn zij niet verplicht om bouw- en sloopafval aan te nemen. Als extra service is dat afval tot nu toe wel geac cepteerd. Nu steeds meer bouwbedrijven weige ren nog bouw- en sloopafval in te nemen, neemt het aanbod alleen toe. Dat brengt vooral zeer ho ge kosten met zich mee en het aannemen van bouw- en sloopafval is niet zonder risico. Voor al het accepteren van zwarte grond is erg riskant. Een eventuele verontreiniging is aan de buiten kant niet zichtbaar. De kosten voor het verwer ken van verontreinigde grond zijn vreselijk hoog. In overleg met de gemeente heeft het Kringloop bedrijf daarom besloten alleen nog onder strik te voorwaarden bouw- en sloopafval te accepte ren. Het aanbieden van puin blijft mogelijk. Men kan echter maximaal een halve kubieke meter puin per openstelling aanbieden. De kosten blijven 11,75 per halve kubieke meter. Heeft men meer puin dan kan men daarmee naar de firma Wolfs of naar de regionale stortplaats de Spinder. Evenals vorige jaren gaan we ook dit jaar weer naar de overdekte kunstijsbaan in het Belgische Lommel (1 km over de grens bij Valkenswaard). Tijdens dit uitstapje zullen weer schaats wedstrijdjes voor al onze jeugdleden t/m 12 jaar gehouden worden. Ook voor jeugdleden die nog maar pas schaatsen is het erg leuk om hieraan mee te doen. De kin deren schaatsen nl. op een geheel voor hen gere serveerde ijsbaan hun wedstrijdjes tegen kinde ren van dezelfde leeftijd en met ongeveer gelijke schaats vaardigheid. Het spelelement is hierbij be- langrijker dan het wedstrijdresultaat. Elk deelne- mertje zal een beetje winnaar zijn, want voor iedereen is er een prijsje te verdienen (beschik baar gesteld door ons lid Steve Nieuwenhuis). Ook voor de ouders en de andere leden van Schaatsclub ’De Vennen’ is het erg leuk om mee te gaan naar Lommel. Zij kunnen de wedstrijd jes nl. erg goed bekijken vanuit een grote kanti ne die prachtig uitzicht biedt op de wedstrijd- baan. Als er na de wedstrijdjes voldoende tijd over is, mag bovendien iedereen die meegaat vrij- schaatsen op de door ons afgehuurde ijsbaan. De geplande datum voor dit uitstapje is zondag 26 maart a.s. en het programma ziet er als volgt uit: 9.00 uur: gezamenlijk vertrek per auto vanaf het St. Jansplein te Moergestel; 10.00 - 11.15 uur: schaatswedstrijdjes voor alle jeugdleden t/m 12 jaar; 11.15 - 11.45 uur: recreatief schaatsen voor alle deelnemers, dus ook voor de leden ouder dan 12 jaar en de begeleiders van de jeugdleden; 11.45 - 12.30 uur: prijsuitreiking van de wed strijdjes in de kantine; 12.30 uur: aanvang terugreis naar Moergestel, zodat we rond 13.15 uur weer thuis zullen zijn. De leden van Schaatsclub ’De Vennen’ mogen gratis mee! Wel moet het bewijs van lidmaat schap meegebracht worden! Niet-leden die meegaan als begeleider van jeugd leden, mogen na de wedstrijdjes ook gratis mee schaatsen. Wel moet men zich hiervoor aanmel den bij de organisatie, omdat voor deze niet- leden een bewijs van daglidmaatschap gemaakt zal worden. Iedereen die mee wil moet zich vóór zondag 19 maart a.s. aanmelden bij de organisatie: Sjef van de Meydenberg, Raadhuisstraat 27, tel. 2647; John Schepens, D’n Duyp 9, tel. 2027; Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, tel. 1888; Frans van Riel, Burg. Mayerstraat3, 2162; Leo Vaes, Grietevel- deke 33, tel. 1872 of Jan van de Wiel, De Stap pen 81, tel. 3505. Omdat we met auto’s naar Lommel zullen rijden, worden de deelnemers verzocht bij aanmelding op te geven of men over vervoer beschikt en of men eventueel bereid is nog iemand meer mee te nemen. Reiskosten kunnen onderling verrekend worden. Hopelijk allemaal tot ziens op zondag 26 maart één betalen. Het instrumentarium van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. was hard aan vervanging toe. Het bestuur van de muziekschool heeft in januari van dit jaar het licht op groen gezet voor de nieuwe aanschaffingen ten behoeve van het muziek- en dansonderwijs. Zes piano’s zijn vervangen. Twee nieuwe piano’s komen in de pianokamer in het hoofdgebouw. Verder komt er op elke dependance één nieuwe piano. De piano’s zijn geleverd door de fa. Vugts uit Helvoirt. De gitaarafdeling is uitgebreid met een instru mentarium t.b.v. de popmuziek. Ook de slagwerkafdeling heeft een fikse facelift ondergaan. De laatste jaren wordt door de har monieën en de drumbands steeds meer gebruik gemaakt van de Zuid-Amerikaanse slaginstru menten. Deze instrumenten zijn geleverd door de fa. van de Klundert. De Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. kan nu haar leerlingen slagwerk ook gaan opleiden op deze instrumenten. Verder is er audio- en videoapparatuur t.b.v. de instrumentale- en de dansante vorming. In december heeft de gemeente Berkel-Enschot een volledig Orff-instrumentarium beschikbaar gesteld voor de Berkel-Enschotse leerlingen van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. die de Ba sis Muzikale Vorming volgen. Directeur Jos van Eyck meent met dit nieuwe in strumentarium en nieuwe apparatuur nieuwe mogelijkheden voor de bevolking van de vijf deelnemende gemeenten te kunnen bieden. ’Goed muziek-onderwijs dient op goed instru mentarium te worden gegeven. Het werkt stimu lerend voor zowel de docent als voor de leerling. De ensemble activiteiten zullen in de toekomst een steeds grotere rol binnen de muzikale ont wikkeling gaan spelen, zowel in de lichte als in de klassieke muziek. Daarbij behoort een goed instrumentarium en voldoende instrumentarium. Presentatie is een belangrijk onderdeel bij muziek en dans. Via video-opnames kunnen de leerlin gen zichzelf terugzien zodat waar mogelijk hun houding en presentatie kan worden verbeterd. Speciaal voor de Dansante Vorming zullen er nieuwe projekten worden ontwikkeld nu de ap paratuur aanwezig is. Er zullen lessen worden ge geven waarbij videoclips in samenwerking met de muziekafdeling kunnen worden gemaakt. Natuurlijk hebben we lang niet het wensenpak ket dat door de docenten was ingediend kunnen honoreren, maar de meest noodzakelijke investe ringen in instrumenten en apparatuur hebben we kunnen doen. Daarmee geven we de Streekmu ziekschool Oisterwijk e.o. weer een ’push’ in de goede richting’. Vooral het accepteren van dit materiaal brengt grote risico’s met zich mee en het storten ervan is erg duur. Vanaf 1 maart zal daarom van iedere aangeboden partij een monster worden genomen. De aanbie der moet verder een verklaring tekenen waarin hij verklaart de kosten te betalen als blijkt dat de grond vervuild is. Als het afval voor het merendeel bestaat uit zwarte grond, wordt het voertuig ge laden en leeg gewogen. Over het verschil moet 20,55 per 100 kilo worden betaald. Op de Spinder wordt zwarte grond nog wel geac cepteerd. Het Kringloop Bedrijf Oisterwijk heeft geen be voegdheden voor het innemen van klein gevaar lijk afval. Dat kunt u aanbieden aan de chemo kar en op het depot van de gemeentewerf. Tuin- en snoeiafval, hout, en afval wat niet in de container of vuilniszak past kunt u brengen naar het Kringloopbedrijf. betaalt hiervoor 11,75 per kubieke meter of een deel van een kubieke meter. Op de milieustraat kunt u iedere dinsdag- en donderdagmiddag terecht van half twee tot half vijf en op zaterdag van twaalf tot vier uur. Oud ijzer, papier, textiel en bruikbare goederen kunt u gratis afleveren. Nog her te gebruiken goederen en materialen worden ook gratis opgehaald door het Kringloop bedrijf na een telefonische afspraak (tel. 06-8212248). Zij halen ook gebruikte wasmachines, fornuizen, centrifuges, vaatwassers, fietsen en koelkasten op; ook als deze niet meer functioneren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 8