Voor het eerst naar school! ’Moergestel-Nieuws’ Lentekrant 1995 I I I 1 I j i 'Wè zut zèn?' KAUWENBERG BROOD- EN BANKETBAKKERIJ ZOEKERTJES Ad van den Boer Café-Restaurant De Brouwer ONTBIJTKOEK Senioren slaapkamers in diverse mogelijkheden... ABRIKOZENVLAATJE KRENTENBOLLEN Volgende week woensdag... Laat ook UW lentegezicht zien in de Lentekrant!!! Uitwisseling ’Bras(s)band Clapopp’ met ’Het Heukeloms Hermenieke’ 1 1 De Kindertelefoon zoekt vrijwilligers! Uit de parochievergadering tvsore^ Een persoonlijk advies en goede service! PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 MAART 1995 Dinsdag 21 maart 21.00 uur Geïnteresseerden zijn van harte welkom! 5 stuks >75"NU jietr nu 2. Ad Nouwens 3. Denis Mulders Deze oplossing is van: Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 JAN MICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER Scharen-Messenslijperij Graaf van Urselschool Kloosterlaan 32 Telefoon 1560 Hertog Jan School Duyvekotstraat 19 Telefoon 1886 Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242- 16833 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I De afgelopen week hebben onze adverteerders een brief gekregen met daarin een speciale Lente-aanbieding voor een advertentie in onze krant van volgende week. Mocht uw bedrijf deze brief echter niet hebben gekregen en wilt u toch meer informatie willen over deze Lente-aanbieding van ’Moergestel-Nieuws’ dan gelieve u contact op te nemen met de redactie: Oisterwijkseweg 43, Telefoon 2268 (liefst 's-avonds na 18.30 uur). bij i Lekker smullen bij de thee: Eigengebakken alléén geplaatst bij kontante betaling! Te koop: Kettler glijbaan, i.g.st. f 55,-. Telefoon 04243-3280. Te koop: 4-pers. caravan. W. Mees, Telefoon 04243-3387. Te koop: grote partij grindtegels, 50 x 50 cm. f 2,- per stuk. Tel. 04243-4070. Grote schoonmaak kerk ASSURANTIEKANTOOR Open Dag en Informatie Winkelsluiting Benoemingen Dekenaat II Vul uw oplossing in en lever de bon in uiterlijk woensdag f|f IV 29 maart a.s. in bij Chris van den Bijgaart Fotografie, Root- - ven 26. U dingt dan mee naar de prijs van f 25,-. Volgens mij werd het juiste verhaal in de MTV-uitzending verteld door: 1Jan Burgers Wanneer naar de basisschool? Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Het nieuwe schooljaar komt weer dichterbij en daarmee ook de school keuze. De schoolteams willen u daarom graag enige informatie geven over het onderwijs en de gang van zaken op de basisscholen; de Graaf van Ursel en de Hertog Jan. Daarom nodigen beide scholen u uit op dins dag 21 maart voor een nadere kennismaking tijdens de Open Dag. Prima sfeer Organisatie en werkwijze Wilt u een bakker aan de deur? Wij hebben verse produkten te kust en te keur!!! Lekker snoepen bij de koffie: met hele abrikozen (6 pers.) NU Lekker eten bij het ontbijt: L L. VVV r i 8?5 3?5 3?" I I I I I er ook een nieuwe indeling van het dekenaat ge maakt zou moeten worden. Want ook de district- katecheten - welke nu gehuisvest zijn op het de kenaal centrum - zullen zeer waarschijnlijk in de toekomst een groter verband worden opgeno men. Hoe een en ander precies gaat verlopen is nog niet bekend maar we houden u op de hoogte. Met het oog op het grote feest van Pasen zal op 27 en 28 maart a.s. de grote jaarlijkse poetsbeurt gehouden worden. Zoals altijd heeft mevr. Leen van Herck weer de leiding daarbijNoteert u al vast even de datum en als u nog speciale inlich tingen wilt of u wilt zich opgeven dan kunt u mevr, van Herck bellen: tel. 2567. Alvast veel dank voor Uw medewerking. I.S. Op de Open Dag kunt u samen met uw kind de school binnenlopen om te zien hoe de leerlingen en de leerkrachten bezig zijn. Tevens kunt u de sfeer proeven in de klas en kennis ma ken met leermiddelen en materialen. Verder wordt twee keer kort 30 minuten) informatie gegeven over de algemene gang van zaken op de school. We zijn dan graag bereid op al uw vragen in te gaan. Op dinsdag 21 maart bent U van 9.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur van harte wel kom op de Open Dag van de Hertog Jan dn de Graaf van Ursel. De algemene informatie wordt gegeven: op de Graaf van Ursel om 13.30 uur en om 18.30 uur. op de Hertog Jan om 11.00 uur en om 19.00 uur. Inschrijven kan op de Open Dag wanneer uw kleuter voor 1 augustus 1996 vier jaar wordt. Leer beide scholen echt kennen door op de Open Dag een kijkje te komen nemen. We heten U dan zeker van harte welkom. Namens beide teams. De Kindertelefoon Tilburg zoekt enthousiaste vrijwilligers. Voor een informatiepakket en een uitnodiging voor de informatie-avond op 13 maart kan gebeld worden: 013-365686. Het uit gebreide inwerkprogramma start op 29 maart. De Kindertelefoon Tilburg zoekt enthousiaste vrijwilligers, zowel vrouwen als mannen. De vrij willigers zullen ongeveer 8 uur per week beschik baar moeten zijn. Naast telefonische hulpverle ning aan kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar bestaat het werk uit ondersteunende taken zoals het uitvoeren van publiciteitsaktiviteiten. Ook wordt de aankomende vrijwilligers gevraagd om minimaal 1 Vz jaar beschikbaar te zijn voor het werk bij de Kindertelefoon. De Kindertelefoon is elke dag bereikbaar van 14 uur tot 20 uur. Een telefoondienst is van 14 uur tot 17 uur of van 17 uur tot 20 uur. Vergaderin gen vinden meestal ’s avonds plaats. Het uitgebreide inwerkprogramma start op 29 maart. Voor een informatie-pakket en een uitno diging voor de informatie-avond op 13 maart wordt men verzocht te bellen: 013-365686. Bij de vorige parochievergadering werd een af schrift van een brief besproken die verstuurd was door de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Zondagsrust aan de gemeenteraad van Moergestel. In die brief werd gewezen op de kwalijke effecten van een 24- uurs economie en de gevolgen van het verstoren van de Zondags rust. Er werd aangedrongen op het niet openstel len van de winkels op zondag. De parochiever gadering kon volledig met dit voorstel instemmen en besloot daarop een brief met hetzelfde verzoek naar de gemeenteraad te versturen. Van het bisdom waren de benoemingsbrieven binnen gekomen voor mevr. Petra van Nunen (Raad voor Liturgie) en voor dhr. Harry Smol ders (MOV-groep) en ook de penningmeester dhr. Piet van lersel kan weer een termijn extra op de financiën van de parochie passen. De benoemingstermijn voor deken van den Broek loopt eind van dit jaar af. Reden voor hem om voor vertrek alle parochies nog eens te bezoe ken en de balans op te maken. Tegelijkertijd kan dan ook met die parochies besproken worden hoe en in welke vorm het dekenaat het beste verder kan gan. Het was niet toevallig dat Moergestel als eerste aan de beurt kwam. Een belangrijke taak van het dekenaat was altijd het verzorgen en geven van toerustingscursussen, maar de belangstelling daarvoor is de laatste ja- ren duidelijk afgenomen. Uitwisseling van ideeën en het afstemmen van beleid op elkaar gebeurt daarentegen nog altijd en dat is op zich een goe de zaak. Verschillende werkgroepen in de paro chie hebben ook op dekanaal niveau kontakt met elkaar, bv. de MOV-groep en het jongerenpasto raat hebben regelmatig overleg. Het is niet onmo gelijk dat straks bij de gemeentelijke herindeling In Nederland zijn kinderen vanaf vijf jaar leer plichtig. Ze zijn echter al vanaf de dag dat ze vier jaar worden van harte welkom! Gewoonlijk komen ze in de weken voor hun of ficiële entree al enkele keren een morgen of een dag op kennismakingsbezoek. Zoiets wordt na tuurlijk altijd tevoren met de ouders en de be trokken leerkracht besproken: het begin van een belangrijk kontakt. Zoals wellicht bekend zijn 3 scholen tot 2 samen gegaan. Een proces wat naar grote tevredenheid verlopen is. De Graaf van Ursel is prachtig gere noveerd en de Hertog Jan heeft er twee mooie lo kalen bij gekregen. Beide teams voeren enthousiast op hun eigen ma nier een uitgekiend onderwijsprogramma uit. Dit gebeurt vanuit een katholieke levensvisie, waar binnen uiteraard ruimschoots ruimte is voor an dere levensbeschouwingen. Zoals je van een eigentijdse school verwachten mag bestaat er voor de ouders op allerlei niveaus mogelijkheden om mee te werken. Bijvoorbeeld in de ouder-kontaktgroep, in de klas, in de me dezeggenschapsraad, ja zelfs tot in het school bestuur toe! De gezamenlijke inspanning van alle betrokkenen leidt tot een prima sfeer waarbinnen goede resultaten behaald worden op zowel sociaal- als op kennisniveau. Het onderwijs in de onderbouw, de eerste vier jaargroepen, is meer individueel gericht. De bovenbouw -groep 5 t/m 8 - werkt volgens een aangepast klassikaal systeem. Daarbij wordt de leerstof aan de gehele groep aangeboden, maar de uitwerking vindt plaats in kleine groepen of door iedere leerling afzonderlijk naar eigen tempo en vermogen. Binnen het leerprogramma is het beheersen van de basisstof voor alle leerlingen een vereiste. Tegelijkertijd worden aan ieder kind allerlei mogelijkheden geboden om verder te gaan met het verwerven van vaardigheden, kennis en inzicht. In groep 8 volgt de Cito-toets. De uitslag daar van ligt vaak ver boven het landelijk gemiddel de. Ook op de resultaten in het vervolg onderwijs kunnen we trots zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3