10 I J I 495 KAUWENBERG BROOD- EN BANKETBAKKERIJ 1 APPELTAART TARWEPUNTJES De Bienekebolders zet de deuren weer open I i I I Voor de mooiste slaapkamers en een persoonlijk advies... 1L Wilt u een bakker aan de deur? Wij hebben verse produkten te kust en te keur!!! Ned. Vereniging voor Slechthorenden Zonnebloem- ledenwerfaktie in Moergestel Stille Omgang van 18 op 19 maart WH NU NU Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 JAN MICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER uiihih I i i - g i g g i I Lekker snoepen bij de koffie: (8 personen) Lekker eten bij het ontbijt: Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Uw kind wordt binnenkort 4 jaar en bereikt daarmee de leeftijd waarop het kan worden toegelaten tot de basisschool. Door middel van dit schrijven willen wij u informeren over het openbaar onderwijs in zijn algemeenheid en de openba re basisschool ’De Bienekebolders’ in het bijzonder. Informatie-avond en open dag Aanmelding U bent van harte welkom aan de Bosstraat 1 krin9looP bedrijf oisterwijk Wijziging acceptatie-criteria bouw- en sloopafval op de milieustraat met ingang van 1 maart Basisschool kiezen? Let eens op het Openbaar Onderwijs Betrokkenheid; het criterium voor goed onderwijs 1 Lekker smullen bij de thee: ’n Heel KRENTENBROOD Boekenweek 1995 inillllllllBrt ïi i iii V» iiTi ^nnn?innwwninwinnnnnninninHnniiiiinininnnnnininHnnninn^^ Ostuks ?£0NU MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 MAART 1995 PAGINA 3 at 13?° afd. Tilburg en omstreken komt bijeen op donderdag 15 maart, aanvang 20.00 uur. Op deze avond houden wij onze jaarlijkse Alge mene Ledenvergadering. Eenieder is welkom zowel leden als niet-leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overheadprojector. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Le onard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: Dhr. A. van Boxtel, tel. 04117-2304 of dhr. D. Smits, tel. 04242-17447 (na 18.00 uur). E ’De Zonnebloem’, de vrijwilligers-vereniging die zich inzet voor langdurig zieken, lichame lijk gehandicapten en hulpbehoevende oude ren, ongeacht hun levens- of geloofsovertui ging, gaat in de week van 6 tot 12 maart a.s. le denwerven in Moergestel. Alle inwoners krijgen vooraf een brief in de bus waarin het werk van de Zonnebloem wordt uit gelegd en waarin gevraagd wordt of men finan cieel ondersteunend lid wil worden door middel van een jaarlijkse bijdrage van ƒ15,-. In de aktie- week wordt vervolgens telefonisch om een reaktie gevraagd en hopen de telefonistes zoveel moge lijk nieuwe leden te kunnen noteren. Van zelfsprekend zullen mensen die al lid zijn niet Met ervaringsgericht onderwijs krijgen kinderen de kans om initiatieven te nemen, bedenken ze zelf en samen met anderen oplossingen, leert het kind zich te interesseren in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Kiezen kunt u het beste als u zich laat informe ren door gesprekken aan te gaan met andere ouders en zeker ook door de aanwezige scholen te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatie- avond én een open dag. U kunt van beide of van één van de twee mogelijkheden ge bruik maken. Ze hebben echter ieder een ver schillend karakters en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoeld om in alle rust ken nis te maken met het gebouw, de mensen en de manier van werken. Het team een aantal ouders van de ouderraad en de medezeggen schapsraad zijn aanwezig om u een inleiding te geven op ons onderwijs, om u rond te leiden en met u persoonlijk in gesprek te gaan. U wordt bovendien uitgelegd hoe u naar het spelen en werken van de kinderen zou kunnen kijken tij dens de open dag. De volgende dag staan de deuren van de school ook voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwe zig die u rondleiden en is de directeur beschik baar voor ouders die een persoonlijk gesprek wensen. De leerkrachten zijn dan niet beschik baar, omdat zij op dat moment het onderwijs ver zorgen. U kunt de groepen bezoeken, zien hoe de kinderen spelen en werken en vooral sfeer proe ven en in gesprek gaan met ouders die al kinde ren op school hebben. De informatie-avond wordt gehouden op maandag 20 maart a.s. aan de Bosstraat 1 van 20.00 uur tot 22.00 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 21 maart a.s. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnenwandelen tussen 9.00 uur en 11.30 uur en 12.30 uur en 14.30 uur. Daarna kunt u terecht tot 19.00 uur voor een rondleiding, aanmelding of persoonlijk gesprek. Mocht u besluiten om uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de informatie-avond of de open dag een inschrijffor mulier mee te nemen. U vult het formulier thuis in en geeft het op een later tijdstip op school af. U kunt de aanmelding ook op de open dag afwer ken. Samen met een u ten dienste staande ouder of de directeur kunt u het formulier invullen. Verder kunt u op elke werkdag na 14.30 uur uw kind op school komen aanmelden. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aanmelding dan kunt u het beste een afspraak maken. De bestuurscommissie van Openbare basisschool ’De Bienekebolders’. worden gebeld. Door de vergrijzing in onze sa menleving wordt steeds meer een beroep op de Zonnebloem gedaan. Hulpbehoevende en ver eenzaamde mensen willen graag deelnemen aan aktiviteiten (bijvoorbeeld een dagje varen, een ontspanningsmiddag, een uitstapje, winkelen, op vakantie en dergelijke). Ook begint de vraag te komen om thuis bezocht te kunnen worden voor een gesprek of wat aandacht. Om dit belangrij ke werk te kunnen blijven doen en om de vere niging nu en in de toekomst landelijk, regionaal en plaatselijk in Moergestel in stand te kunnen blijven houden, heeft de Zonnebloem financieel ondersteunende leden nodig.maar ook vrijwil ligers. Doe mee en sluit U aan bij ’De Zonnebloem’... als financieel ondersteunend lid en/of vrijwilliger. Meer informatie kunt u krijgen bij: De heer J. Wolfs, voorzitter, tel. 2380; mevr. P. Verheyen, secretaris, tel. 2351; mevr. I. van Laarhoven, penningmeester, tel. 3635. Het secretariaatadres is: Krijtestraat 5, 5066 BG in Moergestel. Puin: maximaal een halve kubieke meter per keer en per dag. Prijs: 11,75 per halve kubieke meter. Zwarte grond en ander bouw- en sloopafval: registratie en MONSTERAFNAME verplicht. aanbieder is aanprakelijk voor eventuele veront reiniging. Prijs: f 20,55 per 100 kilo. Bij twijfel over de samenstelling van het afval kan dit geweigerd worden. De criteria voor de overige afvalstromen blijven ongewijzigd. Daarnaast willen wij u informeren over een aantal aspecten die te maken hebben met onze informa tie-avond en de open dag. Ook als uw kind in middels heeft aangemeld aan een basisschool kan deze informatie voor u nuttig zijn. Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting gegeven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht besteed aan alle waarden, zo als die in de Nederlandse samenleving voorko men, zonder dat er een bepaald onderscheid ge maakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de moge lijkheid om hun kinderen lessen in godsdienst- of humanistisch vormingsonderwijs te laten volgen binnen de normale schooltijd. Verder wordt er les gegeven in kennis van allerlei we reldgodsdiensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. Naast deze algemene kenmerken van openbare scholen, verschilt de uitwerking per openbare school. Veel scholen hebben moderne inzichten in hun onderwijssysteem opgenomen. Zo heeft ’De Bienekebolders’ gekozen voor een specifie ke manier van opvoeding en onderwijs door het toepassen van principes van ’het ervaringsgericht onderwijs’ (EGO). Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoeken die uitnodigend zijn ingericht. Kleuters kopen rijst en macaroni in de winkelhoek. Er wordt ge teld en gewogen. In de lees-schrijfhoek zijn kin deren woorden aan het oefenen met flanelbord- letters. In de bovenbouw zijn kinderen in de re kenhoek aan het uitrekenen hoeveel korting er gegeven moet worden om de zelf gekweekte groente goedkoper te verkopen dan de ’concur rent’. Kinderen worden steeds uitgenodigd plannen te maken en deze uit te voeren. Er wordt geleerd uit activiteiten, materialen en boeken, maar de op gedane kennis wordt ook toegepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kinderen. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, overlegt met kinderen en collega’s en komt met een aanbod, zodat er elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren krijgen een duidelijke structuur aangeboden en krijgen speciale aandacht. Kinderen zitten met rode oren te werken, kun nen in de pauze niet stoppen en zijn vol overga ve bezig. Spelen en werken met betrokkenheid zorgt voor optimale ontwikkeling en leren. Kin deren die snel kunnen, gaan snel, kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp en kinderen die zich normaal ontwikkelen doen dat vanuit hun belangstellingswereld. Van 15 tot en met 25 maart wordt voor de zestigste keer de boekenweek georganiseerd. Het centrale thema voor dit jaar is: De invloed van de Tweede Wereldoorlog op de Nederlandse litera tuur. Het motto waarmee dit thema kort en krachtig wordt weergegeven luidt: ’De vijftigste mei’, en herinnert aan het feit dat het dit jaar 50 jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd. In de bibliotheek zal door middel van een ten toonstelling aandacht worden geschonken aan het thema. U zult er boeken vinden van bekende en minder bekende schrijvers. Allemaal hebben zij één ding gemeen: Ze beschrijven één of meer fa cetten van de tweede wereldoorlog, bijvoorbeeld over de jodenvervolging, het verzet, de honger winter of de oorlog in Indië. Het traditionele boekenweekgeschenk werd dit jaar geschreven door Leon de Winter onder de ti tel ’Serenade’. Ook over Leon de Winter zal een kleine tentoonstelling ingericht worden. Tot ziens in de bibliotheek! Dit jaar wordt de Stille Omgang in Amsterdam gehouden in de nacht van 18 op 19 maart. De Stille Omgang is een Bedevaart ter gedenking van het Heilig Mirakel van Amsterdam van 15 maart 1345. Een speciale verering van de Eucha ristie. Dit jaar is dus een jubileumjaar. Het 650-jarig ju bileum wordt gevierd. Al meer dan 100 jaar trekken vele bedevaartgan gers vanuit heel Nederland naar Amsterdam voor een stille tocht. Voorafgaand aan de tocht zal zoals gebruikelijk om 22.45 uur in de St. Catharinakerk in ’s- Hertogenbosch een kort lof gecelebreerd worden waarna vertrek naar Amsterdam. De bedetocht door Amsterdam begint om 00.45 uur op het Spui. De H. Eucharistieviering is om 02.00 uur in de kerk ’De Papegaai’ in de Kal- verstraat. Kosten bussen en programma’s 25,- per per soon. Betaling in de bus. Vertrek per bus: St. Jansplein, Moergestel: 21.45 uur; Kerkplein, Oisterwijk: 21.55 uur; Joannes- kerk, Oisterwijk: 22.00 uur. Aanmelden en inlichtingen bij: Jan van Biljouw, Vennelaan 15, Oisterwijk, tel. 04242-82562 of bij A. Hombergen, Buys Ballotweg 39 ’s-Her- togenbosch, tel. 073-212619. -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3