Creatief werken met toegevoegde waarde KORFBAL^ foei je thuis in je sport Wie zijn wij Koken met visie Vraag het gratis demonstratiepakket aan. Uitslagen F.E.V.I.O.R. Rabobank Tentoonstelling kunstzinnige therapie in Moergestel In de bibliotheek van Moergestel is vanaf donderdag 8 maart een bijzondere ten toonstelling te zien met werk van Hennie ven Schooten uit Moergestel. Zij is eind vorig jaar afgestudeerd aan De Wervel in Zeist, een opleiding voor kunst zinnig therapeuten. Op donderdag 6 april geeft zij eveneens in de Moergestel- se bibliotheek een lezing over kunstzinnige therapie. ’Creatief werken met een toegevoegde waarde’, zo noemt Van Schooten (40) deze manier van schilderen, tekenen en boetseren. - P PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 MAART 1995 4 Maak het Telebankieren Uw bankzaken lekker rustig thuis rege- met Rabo Telebankieren? Vul dan onderstaande len op het moment dat het u het beste uitkomt. bon in en u heeft binnen een week een demon- Dat kan met Telebankieren van de Rabobank. stratiepakket in huis. Op uw eigen PC ziet u wanneer u maar Naam: Straat wilt uw meest actuele saldo. En hebt u steeds Postcode: een duidelijk overzicht van uw financiën. Plaatsnaam: Betalingen doet u nooit meer te vroeg Telefoonnummer overdag: of te laat. Wilt u gratis kennismaken n I. a uzelf makkelijk met Rabo Opsturen naar of inleveren bij de Rabobank in uw woonplaats. Programma 5 maart: Mono’s: EDN - Roef! Sen. 1Klimroos 2 - Roef! Sen. 2: Roef! 2 - EDN 29-11 24-16 22-18 20-20 17-23 8-32 n Vertrek: 10.30; 10.15 13.40; 12.10 15.00; 13.40 31- 9 22-18 21-19 19-21 16-24 11-29 Dat kan niet missen: samen naar Volendam geweest. Wie zijn het? Jan (Tilburg), Kees (Oirschot) en Theo Schepens (Kruysackerstraat 5) zagen we vorige week in deze rubriek. i- e st Omdat over kunstzinnige therapie zelden ten toonstellingen of lezingen worden gehouden, is het een uitgelezen kans meer van deze manier van gezondmakend creatief werken te weten te komen. Los daarvan is een bezoek aan de expo sitie de moeite waard omdat er kunstwerken han gen die tot stand zijn gekomen door middel van minder alledaagse technieken zoals nat-in- natschilderen, sluieren, dynamisch lijntekenen en vormtekenen. Tegelijk met de tentoonstelling opent Van Schooten haar therapeutisch atelier aan D’n Duyp 41 in Moergestel. Onder haar leiding kan men daar zowel individueel als in groepsver band de eigen creativiteit leren ontdekken vol gens de methode van de kunstzinnige therapie. Een basisvaardigheid is niet nodig. Alle tech nieken worden door Van Schooten stap voor stap bijgebracht. Kunstzinnige therapie is rond de eeuwwisseling in Duitsland ontstaan. De zeer intensieve studie aan De Wervel, een hogere beroepsopleiding, duurt 4 a 5 jaar. De opleiding is er onder meer op gericht zeer uiteenlopende kunstvormen aan an deren te leren. Met andere woorden: wie zich bij voorbeeld tekenen of boetseren eigen wil maken, is in het atelier van Van Schooten goed op zijn plaats. Maar kunstzinnige therapie is méér dan alleen op een leuke manier creatief bezig zijn. De toe gevoegde waarde namelijk waar Van Schooten van spreekt is dat het ook heilzaam werkt. Kunstzinnige therapie wordt steeds vaker toe gepast binnen instellingen als verzorgingstehui zen vor ouderen en voor verstandelijk gehandi capten en in centra voor alcohol-of drugsver slaafden alsook voor incestslachtoffers, voor mensen die overspannen zijn, voor kinderen met ontwikkelingsproblemen en m de psy chiatrie. Het uitgangspunt van kunstzinnige therapie is dat de mens zich op een evenwichtige manier moet kunnen ontwikkelen. De huidige samenle ving is echter zo ingericht dat de mens vooral wordt aangesproken op zijn denken en doen. Zijn gevoelskant komt er niet aan te pas en daar door kunnen mensen vastlopen. Als gevolg daar van kunnen ze lichamelijk of psychisch ziek wor den. De kunstzinnige therapie helpt om de mens weer in harmonie met zichzelf te brengen. Kunstzinnig werken is daarvoor en misschien minder bekende, maar wel een zeer effectieve manier. Er wordt een beroep gedaan op het scheppend vermogen dat elke mens heeft, maar waaraan hij over het algemeen te weinig aan dacht besteed. De werking laat zich nog het best uitleggen aan de hand van kleuren. Ieder een weet dat kleuren een bepaalde emotie uit drukken of symboliseren. Niets voor niets heet rood de kleur van de liefde, wit van de on schuld, zwart van de rouw en groen van het nieuwe leven. Kunstzinnig therapeute Hennie van Schooten combineert kunstzinnig werken met gesprekken over de problemen waar iemand mee zit. Deze manier van werken maakt de wisselwerking zichtbaar tussen het lichaam en de emotionele processen. Iemand is bijvoorbeid overspannen of heeft verdriet na een verlies. Kunstzinnnig wer ken helpt blokkades over overbelasting op te hef fen. Bepaalde patronen kunnen zichtbaar wor den. Het helpt je van standpunt te vemaderen, een andere kijk te krijgen op het leven. ’Kunst zinnige therapie biedt de mogelijkheid meer van het leven te genieten’, aldus Van Schooten. De tentoonstelling voor het afstudeerwerk van De vierde wedstrijd van team 1 liep goed, of schoon er toch weer 3 partijen pas in de derde ga me beslist werden. Ditmaal wel alle drie in het voordeel van Moergestel. De tegenstander, Red Star ’58 uit Goirle, de on derste op de ranglijst, bood toch goed tegen stand. De eerste partij ging verloren, maar de vijf volgende werden gewonnen. De resterende vier partijen werden eerlijk tussen beide teams ver deeld. Uitslag: 7-3. Rob Overdiek won 1 maal, Ron van Hees 2 maal en Herman Reinders kon 1 maal scoren. De stand na vier wedstrijden: le Klas B: 1. Tios ’51 3 2. Tios ’51 4 3. Slagzin 3 4. SWAN 1 5. Moergestel 1 6. Red Star ’58 1 4e Klas A: 1Sulzer Intra 1 2. Moergestel 2 3. Blue Star 2 4. Avanti ’77 2 5. Tios ’51 10 6. Slagzin 8 Programma 9 maart; Moergestel 1 - SWAN 1 Moergestel 2 - Sulzer Intra 1 Wedstrijden worden gespeeld in D’n Donk, 20.30 uur. Publiek welkom. Wilt u inlichtingen omtrent lidmaatschap, contributie, enz. bel dan 3365. Arend-Jan van der Heyden is een kok, eren kok met een uitstekende opleiding en een ruime er varing. En hij is meer dan dat. Hij is een kok met visie. Met zijn jarenlange ervaring en grote exper tise ontwikkelde hij zijn eigen ideeën over voe ding, waarin drie principes centraal staan. Voe ding is de basis van je leven. Wat je eet ben je. Voeding is meer dan eten. De principes combi neert hij op smaakvolle wijze met de filosofie, dat gezond ook lekker is, naar gezelligheid ruikt en de zintuigen prikkelt. Dus wie in deze drukke, moderne tijd zijn lichaam en gezondheid hoog acht en in ons moordend levsntempo rust zoekt tijdens een verantwoorde maaltijd, moet eens eten wat de kok Arend-Jan schaft. Kookcursussen en demonstraties naar wens en op maat. Geef Arend-Jan eens de gelegenheid om u te onderwijzen en te laten keuren en u zult er varen, dat lekker ook gezond is! De Sprengk biedt u eenmaal per maand op zater dagavond de gelegenheid kennis te maken met Arend-Jan en zijn specialiteiten-diners, zoals: ko ken volgens de vijf Chinese levenselementen en koken met etherische oliën. Voor meer informa tie kunt u zich wenden tot De Sprengk, tel. 013-367264 (van 12-14 uur) of Arend-Jan van der Heyden (tel. 076-144158). Hennie van Schooten is tijdens de openingsu ren van de bibliotheek te zien. Maandag 15.00 tot 20.00 uur, dinsdag 10.00 tot 12.30 uur, woensdag 14.30 tot 17.30 uur, donderdag 15.00 tot 17.30 uur, vrijdag 15.00 tot 20.00 uur. Een lezing over kunstzinnige therapie met als thema ’dans’ wordt gegeven op donderdagavond 6 april om 20.00 uur. Dressuur Udenhout 20 en 21 januari: Jacqueline v. Roessel Isabel kl. LI 4e prijs Annemiek Broers Jastice kl. B25e prijs NCB springen Wanrooy 20 en 21 januari: Jac Donkers Fantastic ld. Z 15e plaats José Broers Evelijne kl. L18e plaats Dennis v. Mensvoort Heli kl. B5e prijs Dennis v. Mensvoort Naisseur kl. B 27e plaats Paul Donkers Idefix kl. B30e plaats Al deze springruiters zijn afgevaardigd voor de NCB kampioenschappen springen te Wanrooy. NCB dressuur Oirschot 29 januari: Theo van Delft Clemmerdor kl. Z1 2e prijs Clubkampioenschappen F.E.V.I.O.R.: Op 5 februari 1995 is het clubkampioenschap van Landelijke Rijvereniging en Ponyclub F.E.V.I.O.R. verreden. Alle leden; ook de recreanten; konden zich hier voor opgeven. ’s-Morgens zijn de klasses Zl, Ml, L2, LI verreden; ’s-middags de klasse B2. Clubkampioen is geworden Jacqueline van Roes sel met Isabel in de klasse LI, een prima presta tie. Proficiat! 2e Werd Ellen Spijkers met Mon Ami in de klas se B2; 3e werd Helma Bierens met Clovis in de klasse Z2; 4e werd Ilsa Rijnen met Celine in de klasse LI.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5