Nieuwe modezaak ’Modarina’ geopend Twee halen één betalen FOTOGRAFIE Slijterij van Gils opent in Raadhuisstraat Van de politie Zo is er maar één1. \w F U uiK I-1 ïf Carnaval Advertentiewervers Cabaret Erfbeplanting Nationale bedevaarten Van al je foto’s een tweede afdruk gratis.* Bezoekerscentrum Oisterwijk Sterrenavond Mars Carnavalsbal/Hengstenbal Dweilen ■tag IO A 110033 a nousnu/ «OtAfl tT3IM MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 FEBRUAR11995 Presto Print. Ongelooflijk goed in kleur. PRESTO—Print I 1i Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 - 1421 Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle film. 10 x 15 cm neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Aan alle leden, hun echtgenote/partner en hun bedrijfsopvolgers van de N.C.B. Moergestel. Geachte leden en belangstellenden, hierbij nodigen wij U uit tot het bijwonen van een themabijeenkomst ’ondernemen zorg dragen voor zekerheid’. Deze zal gehouden worden op donderdag 9 maart a.s. om 20.00 uur in ’t Draaiboompje. De heer W. van Dijk, agrarisch inspecteur Interpolis en Mevr. A. Bink-Verschure, Sociaal Economisch voorlichtster N.C.B. zullen voor de invulling van deze avond zorgdragen. Onderwerpen die o.aaan de orde zullen komen zijn: - Risicobeheer - Arbeidsongeschiktheid - Oudedagvoorzieningen - Agrarisch bedrijvenverzekeringen - Preventie Het komende weekeinde storten we ons weer met z’n allen in het feestgedruis. Er zal meer ’blauw’ op straat te zien zijn dan waarvan de politie en menig burger ooit durft te dromen. Ook zal me nig carnavalsliefhebber meer offeren aan ’Bac chus’ dan goed voor hem of haar is. Carnaval is een feest dat geschikt kan zijn om de geest wat te verfrissen en wellicht wat minder geschikt voor het lichaam. Maar alle stress er ’n keertje uitgooi en is gezond voor de mens. Doen dus, doch houdt daarbij ook rekening met anderen... Er zijn echter ook anderen, die vaak minder goe de bedoelingen hebben en misbruik maken van de situatie. Tref, indien u gaat carnavallen, wat voorzorgsmaatregelen zodat u bij thuiskomst niet verrast wordt van het bezoek van ongenode gasten aan uw woning.Gasten die het op uw spulletjes hebben gemunt. Sluit uw woning goed af en laat geen ramen openstaan. Vraag de buren die misschien thuis blijven de boel wat mee in de gaten te houden. Als we elkaar ’n beetje kunnen helpen kan er ’n heleboel leed worden voorko men. In Moergestel zegt men tijdens de carnaval: ’Ut kan schóón zèn saomen’! Dta lijkt ons dan ook een goede gedachte... Ook een goede gedachte en heel gezond is het om van en naar de carnavalsgelegenheden te ’benen wagen’ te nemen, wat voorkomt dat u ’blauw’ achter het stuur zit. Want doet u dat wel dan kan het zijn dat u er even later bij ons ’gekleurd’ op staat. Het is de politie ter ore gekomen dat er louche fi guren advertenties trachten te werven voor het blad Puzzelvaria. Onder het valse voorwendsel dat de opbrengst ten goede komt aan de bejaar den worden de winkeliers (in Udenhout vorige week, red.) gepaaid een advertentie te zetten in hun blad. De medewerkers van Puzzelvaria zijn afkomstig van een ’bedrijf uit Almelo of Goor. U bent gewaarschuwd! Voor de voorstelling van cabaretier Bert Visser op dinsdag 7 maart a.s. in de schouwburg in Til burg heeft KPJ Moergestel 8 kaartjes tot de be schikking. De kaarten kosten 15,75 per stuk en je kunt ze bestellen bij Jos op ’t Hoog, tel. 2817. In het pand van voorheen Omnium Sport is sinds afgelopen week Slijterij van Gils gevestigd, geen onbekende in de slijterswereld. De familie van Gils bezit al jaren een drankengroothandel in de Spoor- laan te Oisterwijk; zoon John heeft nu dus het beheer over de winkel in Moergestel. Naast alle bekende merken heeft John ook wijn en sherry van het vat in zijn collectie opgenomen. De gezellig en overzichtelijk ingerichte slijterij is de gehele week geopend vanaf 9.00 uur. De slui tingsdag is dinsdagmiddag. Op vrijdag kunt u tijdens de koopavond tot 21.00 uur terecht en op za terdag tot 17.00 uur. Graag wensen we John van Gils van harte sukses toe in Moergestel! PAGINA 9 van café naar café. Grote afstanden worden met veewagens afgelegd, kleine afstanden te voet. Na tuurlijk hebben we dit jaar weer voor ’n leuk her kenningsteken gezorgd en het straatorkest ’Din ges’ zorgt weer voor een sfeervolle muzikale tocht. Na afloop staan de broodjes en de koffie weer te wachten in D’n Tob. Al met al een Car- navalsactiviteit die je gewoon niet mag missen!! Leden kunnen gratis deelnemen aan deze tocht, niet leden betalen één tientje. We vertrekken om 12.00 uur vanuit D’n Tob. Mocht het zijn dat je je wat la ter bij ons aansluit, dat kan altijd. Het dweilsche- ma en de dweiltijden staan vermeld in het Piere- waaiersblaoike. Tot ziens op maandag 27 februa ri! Gezien de interessante onderwerpen, hopen wij U allen te mogen begroeten op 9 maart a.s. Een persoonlijke uitnodiging zal nog worden toe gezonden. Afgelopen donderdag heeft Rina Erkeland-Janssen haar dames- en herenkledingzaak ’Modarina’ ge opend aan de Raadhuisstraat 11a in het pand waarin voorheen Stoer en Elegant was gevestigd. Moergestelse Rina kent het vak waarschijnlijk als geen ander, van beroep coupeuse deed ze de afgelopen 7 jaren verkoopervaring op bij een bekende modezaak in Waalwijk. Het interieur van de winkel kenmerkt zich door vooral rust, sfeer, gezelligheid en warmte.De collectie die Rina voert bestaat uit o.a. de bekende damesmerken Elitair, Lindon, Revolt en Mac terwijl er voor de heren de keuze is in de merken Bailey’s, Amadeus, Mac, Brandon en Tribes. U kunt bij Modarina de gehele week terecht, behalve op dinsdag. Dan is de winkel de gehele dag gesloten. Op vrijdagavond is de koopavond tot 20.00 uur en zaterdag is de winkel open tot 17.00 uur. ’Moergestel-Nieuws’ wenst Rina graag van harte sukses! Bestuur N.C.B. Moergestel Heeft U de informatie over erfbeplanting door genomen! Het kan U en bijdrage in de kosten van erfbeplanting van de overheid opleveren. Toch de moeite waard om hier even aandacht aan te besteden. Een van de onderdelen van Sociaal-charitatieve werk van onze organisaties vormen de Lourdes- bedevaarten. Ook in 1995 zijn er weer een groot aantal mogelijkheden voor nationale bedevaarten naar Lourdes, Rome en Fatima. Informatie over treinbedevaarten, jongerenbedevaarten (treinbe- devaart), vliegreizen voor zieken en gezonden (mét en zonder medische begeleiding), busreizen naar Lourdes via Nevers, vindt U in de prospec tus. Voor een prospectus, inlichtingen, subsidie mogelijkheden of eventuele aanmelding, kunt U bellen met onze secretaresse, Lian Kocx, tel: 2954 of met Lourdescommissie KNBTB, Til burg, tel: 013-378518. Op vrijdag 24 februari van 19.30 uur tot 21.30 organiseert bezoekerscentrum Oisterwijk, in sa menwerking met de astronomische vereniging W.E.G.A. uit Tilburg, een sterrenavond voor kinderen vanaf 9 jaar. Als het buiten open weer is gaan we natuurlijk sterren kijken. Als je een verrekijker hebt, breng die dan mee want misschien kunnen wij de Ori- onnevels prachtig in beeld krijgen. Daarnaast hebben we kans om het Zevengesternte te zien, maar de maan die zullen wij niet zien. Indien het buiten toch bewolkt is, dan hebben we voor binnen een prachtig programma samen gesteld met o.a. dia’s en films. De mensen van W.E.G.A. zullen het dit keer over de prachtige planeet Mars gaan hebben, omdat hij nu heel goed zichtbaar is. Op dit moment staat Mars hoog aan de hemel en is bij de mensen die iets van sterrenkunde weten volop in de belangstelling. Voor andere mensen is er de vraag wat of wie is Mars en aan hoe hoog dat hij staat wordt niet eens gedacht. Dan zijn er nog meer vragen o.a. hoe is de geschiedenis van Mars en wordt er onderzoek naar deze rode pla neet gedaan? Maar misschien is wel de belang rijkste vraag: hoe zit het nou met die marsman netjes, zijn ze al onderweg naar ons of niet? Op dit soort vragen weten de mensen van W.E.G.A. feilloos een antwoord te geven. Wil je naar deze ontzettend leuke avond komen, geef je dan op tijd op bij het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten, tel: 04242-19209. De volgende kinderactiviteit De volgende kinderactiviteit is op 8 maart om 14.30 uur in het bezoekerscentrum en heeft de ti tel: Waar wonen vogels? Dit mag je niet missen!!! Op vrijdag 24 februari houdt KPJ Kring Tilburg haar jaarlijks terugkerende Carnavalsbal/Heng stenbal in Den Boogaard. De laatste kaartjes voor dit spektakel zijn tot vrijdag 24 februari te koop bij Judith Ketelaars, Kerkstraat 10, tel. 1262. Voor KPJ-leden is het kaartje gratis en niet-leden betalen 10,- per persoon voor een kaartje. Wees er snel bij want weg pech! Op carnaval maandag gaat onze KPJ dweilen in Moergestel. We trekken dan met een grote groep Sr

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 9