Aspiranten Roef! Korfbal kampioen! Jeugd van Heivelden wil speelveld met speeltoestellen Audacia-nieuws Biljartnieuws ■"."omroep brabant de jeugd. De Heivelden heeft al spelen. De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Tweedehands voetbalspullen AUDACIA PUPILLEN Carnaval met de pupillen AUDACIA JUNIOREN De jeugd van de wijk de Heivelden is jaloers op kinderen uit andere wijken van MoergesteL Deze andere wijken hebben kompleet ingerichte speelvelden voor 1 meer dan 10 jaar niks voor de jeugd om te MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 FEBRUAR11995 PAGINA 7 postbus 108 - 5600 ac eindhoven 4-1 afgelast 2-2 3-8 11-1 2-2 9-1 afgelast 6-0 afgelast Het Molenveldje is aardig maar daar staan geen speeltoestellen. Vandaar dat de jeugd van de Hei velden op 14 februari jl. aan wethouder Gerlach een verzoek heeft overhandigd, vergezeld van meer dan 130 handtekeningen, om voor de aller kleinsten en de jeugd tussen 5 en 12 jaar diverse speeltoestellen te plaatsen op het Molenveldje, zodat zij daar deze zomer al fijn kunnen spelen. Wout Huijben overhandigde na zijn toespraak je de handtekeningen aan de wethouder. Wethouder Gerlach, bijgestaan door de heer Koenraadt van gemeentewerken, kon de jeugd Wij willen beginnen met de verkoop van tweede hands voetbalspullen. Gooi je oude voetbalschoe nen, broekjes, kousen etc. niet weg. Je kunt ze na telefonisch kontakt inleveren bij Lies de Laat, De Hoefkens 2, Tel. 3251. Dit is tevens ook verkoopadres. Bij verkoop zal een klein bedrag ingehouden worden dat ten goede komt aan de jeugd. Na de verbouwing hopen we dat er een klein hoekje beschikbaar is voor inlevering en verkoop in de Audacia-kantine. De Aktiviteitencommissie 624.9 punten (KAMPIOEN) 619.4 punten 600.3 punten 595.8 punten 580.3 punten 572.5 punten Alle wedstrijden werden afgelast. Komend weekend is er i.v.m. carnaval geen programma. Uitslagen: Audacia Dl - DESK 2 Sarto 6 - Audacia D2 SC ’t Zand 1 - Audacia El Audacia E2 - GSBW 3 Audacia E3 - VOAB 4... Ons Vios 3 - Audacia E4 Beerse Boys 4 - Audacia E5 NO AD 1 - Audacia F1 Audacia F2 - Oirschot Vooruit 2 Taxandria 3 - Audacia F3 Pupillen zaterdag 25 februari Deze zaterdag zijn er geen pupillenwedstrijden vanwege carnaval. Er is wel een carnavalsmiddag voor alle pupillen. Zie hiervoor volgend artikel. Zaterdagmiddag 25 februari van 14.30 tot 18.30 uur is het weer heel gezellig in de kantine van Audacia. CARNAVAL. We verwachten alle pupillen met broers, zussen, vaders en moeders zo leuk, gek en origineel mogelijk uitgedost om er een toffe middag van te maken. Natuurlijk krijgen we ook hoog bezoek van ’De Dorstvlegels’. De muziek wordt verzorgd door disc-jockey John Steijger en er komt ook een blaaskapel. Voor de leukst verklede pupillen zijn er prijsjes te verdienen. Allemaal tot 25 februari! Uitslagen: Audacia Al - VCB Al5-0 GSBW BI - Audacia BI6-2 Audacia B/C - ONI BI1-0 RKDVC C2 - Audacia Cl3-0 Zaterdag 25 februari geen programma i.v.m. carnaval. Op woensdagmiddag tussen half 2 en 2 uur twee bekende rubrieken. Eerst is dat het Midden- Brabantse weekbladenoverzicht waaraan alle 13 regionale en lokale weekbladen meewerken, en daarna ’Bij wijze van Spreken’ waarin oud-Beke naar Frans van Hoof in samenwerking met de universiteit van Nijmegen weer op zoek is naar de verklaring van een oud Brabants woord of gezegd. Donderdagmiddag is gereserveerd voor discus sie en debat. Voor dit nieuwe programma, dat de naam ’De Ruimte’ kreeg, zal Omroep Bra bant vaak de nieuwe aktuawagen gebruiken om ergens rechtstreeks vanaf lokatie een actueel thema aan te snijden. Vrijdagmiddag is gereserveerd voor de populai re column ’Om de Lindeboom; Mijmeringen uit het Midden-Brabantse’, van Hans Roo- thaert uit Oisterwijk. Nieuw vrijdagmiddag is de rubriek ’De Oude Koe’ waarin teruggekeken wordt op iets dat pre cies 1 jaar geleden in het nieuws was. Dat kan een benoeming zijn geweest, een opvallend plan of voorstel, maar ook een grote brand of de opening van een nieuw centrum of gebouw. In het nieuwe Midden-Brabantse half uurtje zal overigens vooral Brabantse muziek worden ge draaid. Meestal zal dat een eigen opname zijn, ge maakt tijdens het wekelijkse uitgaansprogramma ’Hartelijk Brabant’, elke vrijdagmiddag tussen 4 en 5 uur. Dit toeristische programma, waarbij belangstellenden altijd van harte welkom zijn, blijft ook na 6 maart gehandhaafd. Ook tussen 12 en 1 zijn de nodige veranderingen in het programma te verwachten. Zo begint maandag 6 maart even na half 1 de nieuwe ru briek ’Ons Miet; Telefoon uit Tilburg’. Daarin zal de onvervalste Tilburgse Miet haar tante Door in een verzorgingstehuis in een Midden- Brabants dorp op de hoogte houden van de lokale en regionale gebeurtenissen in het weekeinde. Dat doet zij op geheel eigen wijze, want Miet weet alles over iedereen, maar heeft het hart op de goede plaats! En wie Miet is? Dat moet voor lopig een goedbewaard geheim blijven! Nieuw is vanaf maandag 6 maart ook het dage lijkse spel rond kwart voor 1Op maandag moet de stem van een bekende Middenbrabander ge raden worden in ’Sprekend’. Op dinsdag gaat het in het Actuahteitenspel om de actualiteit en de kennis van de eigen ge meente en op woensdag moet in ’Lettergreep’ een woord geraden worden dat met de regio Tilburg-Waal wijk te maken heeft. Als vanouds staat op donderdag verslaggever Jan van Waa ien op een geheime plek inde regio Tilburg- Waalwijk en ’Wie- Weet-Waar?’ en op vrijdag gaat het om een oude of minder bekende oude regionale plaat centraal in ’Notenkraker’. Nieuws en actualiteiten uit Midden-Brabant vul len ook na 6 maart het half uur tussen 12 en half 1 en tussen 5 en half 6. In het halve uur tussen de middag zullen overigens bekende rubrieken als de regionale uitgaansagenda en het ’Bericht voor Boer en Tuinder’ te horen zijn. Wat ook blijft zijn de sinds 1 januari jl. ingevoer de NOS-nieuwsbulletins om 12.30 en 17.30 uur en het extra halve uur nationale en internationale nieuws tussen 6 en half 7 ’s-avonds. Door de komende wijzigingen met ingang van de week na carnaval, denkt Omroep Brabant nóg beter te kunnen voldoen aan de wensen van de luisteraars. De programma's op zaterdag en zondag blijven voorlopig ongewijzigd, pas na de zomer zullen daar mogelijk ook veranderingen te melden zijn. Beste biljartvrienden, afgelopen week op dinsdag 14 februari werd de laatste speelronde voor de Moergestelse club- kompetitie gespeeld. Het zou een spannende aan gelegenheid worden omdat er nog 2 kanshebbers waren voor de titel. De spelers van ’t Stokske moesten hun koppositie verdedigen in de uit wedstrijd tegen ’t Centrum. Het lukte hen echter niet om de vorm van 2 voor gaande rondes te behalen en eindigden met een score van 59.9 punten. Zodoende was er genoeg ruimte voor de spelers van de Klaore om het kampioenschap voor de 3de achtereenvolgende keer te behalen. Ze waren in hun thuiswedstrijd tot de tanden toe bewapend en speelden allen een sterke partij. Met een sco re van 68 punten wisten zij 't Stokske voorbij te streven. Bij deze willen we de spelers van de Klaore fe liciteren met het behalen van het kampioen schap. Een terechte kampioen na een goed sei zoen. Bij ’t Draaiboompje streden de biljarters van de Schouw nog voor hun laatste kans om de 3de plaats te behalen. Dit lukte helaas niet, al speel den ze een goede wedstrijd. Voor de verenigin gen is er nu enkele maanden rust en in het najaar zal de nieuwe kompetitie weer van start gaan. De komende weken zal er nog gestreden worden om de persoonlijke titels in 5 verschillende pou les. Hierover zal nog het een en ander bekend ge maakt worden. Aan het einde van deze titelstrijd staat er een finale-avond gepland en wel op vrijdag 21 april bij café ’t Stokske, aanvang om 19.30 uur. Dit is een datum voor alle biljartliefhebbers om al vast in de agenda te noteren. bij de overhandiging al voor een groot gedeelte tevreden stellen, want hij zegde toe dat de ge meente de komende weken zal inventariseren wat er zoal nodig blijkt te zijn om het Molenveldje voor de kinderen speel technisch aantrekkelijk te maken. Met de toezegging dat er op korte ter mijn de eerste toestellen zullen worden geplaatst waren de kinderen uiteraard zeer tevreden. Als extraatje kregen zij van de wethouder ook nog een snoepje toegestopt zodat ze met glunderen de gezichtjes het gemeentehuis konden verla ten... Begin maart zal Omroep Brabant de program mering drastisch veranderen. Op de veelbe- luisterde middaguren zullen de regionale Mid- denbrabantse uitzendingen uitgebreid worden. Populaire programma’s als de natuurrubriek Sprokkel en de heemkunderubriek ’Het Aards Paradijs’ verhuizen daardoor van even na half 6 naar even na half 2 *s- middags. Andere rubrieken als ’Uit het Rooi Panneke’, ’Bij wijze van Spreken’ en ’Onder de linde boom’, nu nog even na half 1 te horen, worden vanaf maandag 6 maart even na half 2 uitge zonden. Ook nieuwe programma’s als de column ’Ons Miet’, ’Telefoon uit Tilburg’, ’Alle leeftijden’ over jong en oud in Midden-Brabant, ’De Ruim te’ met discussie en debat en ’De Oude Koe’ met een terugblik op gebeurtenissen van 1 jaar gele den in Midden-Brabant hebben een plaats gekre gen in het nieuwe programmaschema van Om roep Brabant. Enkele bekende programma’s als ’Het Aanbod’ over werk, scholing en cursussen en de wekelijk se medische rubriek met GGD-arts Yvo Maas zullen verdwijnen. Met de nieuwe programmering versterkt en breidt Omroep Brabant de regionale, Midden- Brabantse uitzendingen uit op de veelbeluister- de uren aan het begin van de middag. Dat be tekent wel dat alle huidige rubrieken 's-avonds tussen half 6 en 6 uur of naar een ander tijdstip verhuizen of gewijzigd en aangepast worden. Daarvoor in de plaats komt voortaan een heel nieuw Brabants programma. Op maandag- en vrijdagmiddag zal er veel aandacht voor de Bra bantse sport zijn, en op dinsdag, woensdag en donderdag veel ruimte voor vragen en reacties van luisteraars over allerlei zaken en onder werpen. Nieuw is dus het regionale, Midden-Brabantse programma dat vanaf volgende maand elke werk dag tussen half 2 en 2 uur te horen is. Het hui dige provinciale halve uur met Brabantse mu- ziekprodukties vervalt dan. Echter, in de mu ziekprogramma’s na 2 uur ’s- middags krijgen liedjes en nummers van artiesten en groepen uit Brabant een veel prominentere plaats dan nu. Ook tussen half 2 en 2 uur zullen vooral Brabant se bedjes en nummers te horen zijn, maar dan wel minder in getal dan nu, non-stop, nog het ge val is. Elke maandagmiddag tussen half 2 en 2 uur is de heemkunderubriek ’Het Aards Paradijs’ met Kees van Kemenade uit Hilvarenbeek te ho ren. Nieuw in dit halve uur is het programma ’Alle Leeftijden’ over jong en oud (worden), waarvoor Omroep Brabant samenwerkt met de Stichting Bejaardenwerk Tilburg. Dinsdagmiddag tussen half 2 en 2 uur zijn twee vertrouwde rubrieken te horen. Eerst de natuur rubriek ’Sprokkel’ met Natuurmonumenten medewerker Frans Kapteijns uit Oisterwijk en daarna de culinaire rubriek ’Uit het Rooi Panne ke’. ’s-Nachts niet veel geslapen... vroeg uit de veren... de hele morgen lopen ijsberen... Zenuwen, zenuwen, ’n drukte in de zaal. Waarvoor toch? Ja, waarom die zenuwen, etc.? Vandaag moet er maar één ding gebeuren en dat is winnen. Winnen, en dan zijn we KAMPIOEN! Het fluitsignaal, we beginnen.ER wordt van alle kanten op de korf geschoten, maar erin gaan: néé! Jawel, na 5 minuten valt ’t eerste doelpunt, gelukkig... De zenuwen zijn weg. Het blijkt een waar doelpuntenfestijn te worden, 10 keer raak! Na ’n half uur fluit de scheidsrechter ’t eindsignaal. KAMPIOEN! Proficiat Wendy, Mariëlle, Marieke, Fieke, Nancy, Diana, Linda, Sanne en Yvet. De uitslagen van de laatste ronde: de Klaore - Picobello68.0 - 56.4 ’t Centrum - 't Stokske59.4 - 59.9 ’t Draaiboompje - de Schouw58.6 - 60.0 De eindstand seizoen 1994/1995 1. de Klaore.. 2. 't Stokske.. 3. ’t Centrum 4. de Schouw. 5. Picobello... 6. ’t Draaiboompje #-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7