Nicky’s CarnaiMleding Poirters 1 I I I I Camavalsborrel Knippen Nippen Oud-Moergestelnaar waarschijnlijk naar Provinciale Staten Opruimingsfinale: Ludieke actie tegen sluiting brug Mee camaval veul plezier, mee unne lekkere pot bier! I I I Toegewenst door Jan en Diny Michiels en medewerkers. E.H.B.O.-nieuws Dinsdag 28 februari gesloten St. Jansplein 3a Tel. 04243 - 3709 K.V.O. Moergestel I i 1 nwaï Zaterdag 25 februari van ’n Moergestels Kruidenbitter JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER ZUIP5CHUIT: DRINKEN EN DIEP ZINKEN LAATSTE VOORDEELWEEK Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 De kans is erg groot dat bij de komende verkiezingen van Provinciale Staten onze oud-inwoner Ruud Severijns zal worden gekozen. Houdt U maandag 27 maart vrij: Voor jaarsvergadering. Kielen, jassen, shirts, clowns, bretels, petten, enz. enz. enz. Koop NU nog een rok, blouse, jurk of pakje met 20% of 50% korting Nu ook 1 rek kindersweathers met 50% korting! MODEHUIS Bibliotheek en carnaval Nieuwe boeken voortaan eerst 1 week ter inzage CD’s op bestelling Afgelopen zaterdagmorgen hebben bewoners van de Beerse Hoek, de Kommis sie Kleine Kern Haghorst en de Fractie Haghorst een ludieke actie gehouden tegen de mogelijke sluiting van de Kattenbergse brug door Rijkswaterstaat. Raadsvergadering Nieuwsbrief!! Met vlag en wimpel! Irikvan de week PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 FEBRUAR11995 ^iiiUiiiiiiÜiÜÜiÜiilüiÜUiiiiUiUUUUÜUÜlU^^ BIEB NIEUirs' P.S. Onze ideeënbus bleef helaas leeg, graag nog suggesties voor ons zomerprogramma, tel: 3665. Hij is door de Partij van de Arbeid op een ver kiesbare 14e plaats gezet. De huidige PvdA- statenfractie heeft veertien zetels en de ver wachting is dat dit aantal zal stijgen. Ruud Severijns is in het dagelijkse leven gemeente-secretaris van Hilvarenbeek en daar naast actief in een aantal maatschappelijke func ties. Zo is hij ondermeer secretaris en bestuurslid van Het Noordbrabants Genootschap (waar bur- gepraat over de mogelijke sluiting van de Katten- bergse brug. De verwachting is dat alle fracties zich unaniem zullen uitspreken om de brug te handhaven. Het woord is dan weer aan Rijkswa terstaat. De plaatselijke afdeling van het CDA De Beerzen heeft een partijgenoot bereid gevonden om in Provinciale Staten vragen te stellen over de mogelijke sluiting van de Kattenbergse brug. Over enkele dagen is het weer zover: het carna val barst los. De medewerkers van de bibliotheek zullen zich ook in het feestgedruis storten. Daar om is de bibliotheek op maandag 27 en dinsdag 28 februari de gehele dag gesloten. Woensdag 1 maart is de bibliotheek weer normaal geopend. Elke week koopt de bibliotheek een aantal nieu we boeken; dit zijn zowel jeugdboeken als boe ken voor volwassenen. Tot nu toe was het mogelijk om deze boeken me teen te lenen. Nadeel van deze werkwijze is dat slechts een beperkte groep mensen kennis kan nemen van de nieuwe materialen. Daarom is besloten dat met ingang van 1 maart aanstaande nieuwe boeken voortaan eerst 1 week ter inzage liggen. De boeken kunnen wel gereserveerd wor den tegen betaling van 1,-. U krijgt dan bericht als het boek afgehaald kan worden. Vanaf nu is het mogelijk om bij de bibliotheek CD’s te bestellen die niet in de collectie van de bibliotheek aanwezig zijn. Deze dienstverlening is opgezet in samenwerking met de Centrale Dis cotheek te Rotterdam. In de bibliotheek is een catalogus voor klassieke CD’s en een catalogus voor populaire CD’s van de discotheek aanwezig. Indien de gezochte CD in een van deze catalogi staat kunnen wij deze aanvragen bij de Centrale Discotheek. Voor het aanvragen van ’n CD vragen wij 7,-. Dit zijn de kosten die berekend worden voor de aanvraag, het transport en het leengeld. Tot ziens in de bibliotheek! gemeester Dosker voorzitter van is). Ook is Severijns nog steeds actief in Moergestel. Vanaf de start van de Monumentencommissie in 1991 maakt hij daarvan deel uit. Ruud Severijns is ook een van de auteurs van het in oktober verschijnende boek over de geschie denis van de Moergestelse schoenmakers en schoenindustrie. De verkiezingen voor Provinciale Staten wor den gehouden op woensdag 8 maart 1995. Ruim honderd mensen waren getuige dat met een kraan ’n aantal schoolkinderen het kanaal werden overgezet. De enige manier om nog aan de overkant te kunnen komen van het Wilhelmi- nakanaal als de brug weg zou gaan. Of er zou een flinke omweg van acht kilometer moeten worden gemaakt. Onder het motto ’Rijkswaterstaat laat ons niet vallen’ benadrukte actievoerster J. Schepens het belang van de Kattenbergse brug voor de Beer se Hoek en vele inwoners van Haghorst en De Beerzen. ’Het gemeentehuis en diverse andere voorzieningen kunnen alleen maar via een grote omweg worden bereikt. Veel agrariërs maken veel gebruik van de brug om hun landbouwgron den te bereiken. We zullen daarom alles doen om Rijkswaterstaat ervan te overtuigen om deze brug open te houden’. Ook bewoners van het bunga lowpark Stille Wille hebben zich uitgesproken voor handhaving van de brug. Hulpverlenende instanties kwamen deze week nog over de be wuste brug toen daar een brand moest worden geblust. a.s. Donderdag wordt er in de gemeenteraad van De Beerzen, de brug ligt namelijk in Oostelbeers, Cursus brooddeeg maken 6 en 13 maart om 13.30 tot 15.30 uur (er kunnen nog drie mensen bij). Inlichtingen en opgave bij Mevr. J. Kastelijn, tel: 2539. Na maanden van voorbereiding werd op 8 en 9 februari het E.H.B.O.-examen afgenomen. Bei de avonden fungeerde het appartement van zr. Genoveva als wachtkamer. Onder het genot van een kopje koffie met cake nam de examenvrees al wat af. Elk half uur werden 4 cursisten getest op hun theorie- en praktijkkennis door zowel en kaderinstructeur als ook een arts. Laatstgenoem de probeerde de examenkandidaten in verwar ring te brengen, maar zij hielden voet bij stuk. Eenmaal terug in de kamer van zr. Genoveva vond men over het algemeen dat het wel meeviel. Toch was eenieder aan het einde van de avond opgelucht om te horen dat iedereen geslaagd is. Dit mooie resultaat danken wij behalve aan de in zet van de cursisten zelf ook aan de goede lessen die door onze kaderinstructeur Dhr. Van Rooy en onze arts-docent Dhr. Terwindt. Namens de gehele vereniging feliciteren we: Jolanda Smits, Ludwig Smits, Christian Roo sen, Chris van Alphen, Nard van de Rijt, Mar co Roosen, Martien Welten, Ad van Esch, Trees Smetsers, Gabri Wolfs, Yvonne Ver meer, Ria van Elderen, Nathalie Wolfs, Jan Oude Vrielink, Saskia Wolfs, Maureen Hekker, Geesje van den Boer, José op’t Hoog, Manu ela Schellekens, Astrid Reyrink, Giintwin Ro- mijn en Marion Jansen. Vervolgens nog wat mededelingen van huishou delijke aard. Het programma is als volgt ge wijzigd: - 2 maart oefenavond verbandleer - 6 maart rayonwedstrijden in Nistelrode, ploeg en supporters vertrekken om 18.30 ur bij de Spar. - 9 maart Zesdorpenoefening in ’De Domp’ in Haaren. Vertrek om 19.15 uur bij de Spar. E I E 8

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3