t Is weer ’inblaoze’ geblaozeü! Bart van de Ven Aan alle stemgerechtigde inwoners van Noord-Brabant 50 jaar Collectant Bouwbedrijf Jonkers-Welten zet elftal Gestelse Boys met shirt- sponsoring i f 5 Weet je wat ik nu weer zie??? Korfbal Bladmuziek in de bibliotheekcollectie! - A4 «0^* lie 1 PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 FEBRUAR11995 12.00 J kleurcode groen. Een overzicht van de hoofd groepen en de instrumenten die daarbij horen ..0-2 4-11 10-3 Op mijn vraag of hij nog door wil gaan met col lecteren zegt hij: ’Misschien moet ik er toch maar eens mee stoppen want het lopen gaat de laatste tijd wat moeüijker. Eigenlijk weet ik het nog niet zo goed. Ik zal er eens over nadenken’. DE KNöSTE uit Biezenmortel is de uit 11 per sonen bestaande hofkapel, die de laatste tijd ech ter ook steeds meer zelfstandig optredens verzorgt. Het repertoire wordt hieraan steeds meer aangepast, en zij zullen hun optreden dan ook spetterend afsluiten alvorens zij elders hun optreden gaan vervolgen. DE GRENSKAPEL uit Poppel: 4 trompetten, 2 tuba’s, 4 saxen, 2 trombones, 2 klarinetten, een bas en slagwerk met de bijbehorende muzi kanten. Hun thuishaven is Café ’Mitje Pap’, al waar ook elk jaar hun kapellenfestival wordt georganiseerd. Deze kapel bestaat al 15 jaar en heeft tot in Oostenrijk en Slowakije opgetreden. DE BöLLEKES uit Oisterwijk hebben met hun carnavalslied ’Pieregat’ al aangegeven dat zij geen moeite hebben met de samenvoeging van Döl- lekesgat en Pierewaaiersrijk. De onlangs uitgebrachte CD i.v.m. het 20-jarig bestaan brengt ’Muziek met ’n knipoog’. Volgende week meer hierover... Op 8 maart zijn er weer verkiezingen. Dit keer voor Provinciale Staten, het bestuur van uw provincie. Belangrijk voor u als inwoner van Noord-Brabant. Want, net als de politici in Den Haag en de leden van uw gemeenteraad, beslissen Provinciale Staten over allerlei zaken die ook voor u van belang zijn. Dat klinkt mis schien wat abstract. Daarom een paar voor beelden. Provinciale Staten hebben een belangrijke in vloed op uw dagelijkse leefomgeving. Zij zorgen er bijvoorbeeld voor dat leerlingen dichtbij huis een school van hun keuze kunnen bezoeken. Dat er hulp beschikbaar is voor jongeren in de knel. Dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kun nen wonen en, als dat niet meer gaat, de zorg krijgen waaraan ze behoefte hebben. Ook maakt het provinciebestuur zich sterk voor voldoende en goed gespreide voorzieningen op het gebied van de volksgezondheid. En door allerlei maat regelen zorgt de provincie ervoor dat zoveel mo gelijk Brabanders kunnen gemeten van kunst en cultuur. Provinciale Staten bepalen in grote lijnen waar voor de schaarse ruimte in Noord-Brabant wordt gebruikt. Waar bijvoorbeeld woningen worden gebouwd en bedrijventerreinen worden aange legd. Welke grond wordt bestemd voor land bouw, voor natuur- en bosgebieden en voor recreatie. Ze nemen maatregelen om de positie van het Brabantse bedrijfsleven te versterken en meer werkgelegenheid te scheppen, om de werkloosheid terug te dringen en de groei van de beroepsbevolking op te vangen. En ze dra gen ertoe bij dat de Brabantse land- en tuinbouw in de toekomst duurzaam en rendabel kan ope reren, rekening houdend met de belangen van milieu, natuur en landschap. Provinciale Staten pakken de verkeersproblemen aan, stimuleren openbaar vervoer en het gebruik van de fiets en Voor de derde achtereenvolgende maal orga niseert ons bekende Moergestelse straatorkest ’Dinges’ vrijdags voor carnaval de bijna tradi tioneel geworden Inblaos’avond in ’De Klaore’. Een groot aantal bekende en minder bekende or kesten uit de regio hebben reeds hun medewer king toegezegd, zodat deze avond net als voorgaande jaren een happening zal worden. De tappers van ’De Klaore’ zijn zich nu reeds mentaal aan het voorbereiden op de ware inva sie van muzikanten uit o.a. Poppel, Oisterwijk, Biezenmortel, Tilburg. Udenhout en natuurlijk de overbekende, sensationele, op hoog niveau opererende (podium van 87 cm) niet te vermij den orkesten van eigen bodem: d’Ambiejans, Clapopp en Dinges. Het zgn. ’inblaozen’ is een gebruik, in onze con treien in elk zichzelf respecterend gehucht, dorp of stad, ook wel bekend als vurpruuven of vurg- loeien, dat de muzikanten voorbereidt op het komende carnaval, zodat men, mocht dit nog no dig zijn, in de sfeer kan komen, de oren kan doen wennen of gewoon voor de gezelügheid. Zaterdag 2 februari j.l. werd Bart van de Ven 80 jaar. ’En nou ben ik ook 50 jaar collectant, misschien zelfs nog iets meer’. De precieze da tum waarop hij voor het eerst in de kerk als col lectant optrad weet hij niet meer, maar het was kort na de oorlog toen kapelaan Hanegraaf hem vroeg. ’En als ik eenmaal ja heb gezegd, dan kunnen ze op me rekenen’. De kapelaan had tegelijk met Bart nog een paar mensen ge vraagd, maar de meeste hebben toch geen vijf tig jaar volgemaakt, vertelt hij. Sommigen zijn natuurlijk ook al overleden. ’En je moest vroe ger nog goed opletten als je in de kerk rond ging. Je had dan van die lange stokken met zo’n zakje aan het eind. En als je dan niet goed uit keek wipte je zo de hoedjes bij de mensen er af! Kijk je nu in de collecteschaal dan liggen er veel guldens in. Eind jaren veertig waren dat vooral centen en soms stuivers. De fabrikan ten wilden nog wel eens ’n kwartje geven als er iets heel bijzonders was. Maar de mensen hadden toen ook weinig geld. Een keer stond Jan Roozen - de mulder - achter in de kerk en in plaats van iets in het zakje te stoppen, trok hij de hele zak eraf. ’Ziezo’, zei hij, ’wij kun nen te veld’! We hebben veel gelachen samen’. Bart collecteerde bijna altijd in de mis van za terdagavond. ’Dat kwam het beste uit met m’n duiven’, zegt hij. Duiven had hij toen al en nu nog steeds zit er een aantal achter in de tuin. ’Ze leggen weer volop en de eerste jongen zijn er ook al. Ik ben er nog veel mee bezig en nu mijn vrouw er niet meer is, is het fijn om zo’n hobby te hebben.’ In alle bescheidenheid laat hij de prijzen zien die op de kast staan en dat zijn er heel wat. Uitslagen 11 en 12 februari: aspiranten: Rosoio 3 - Roef!: senioren 1: Vriendschap 2 - Roef!: recreanten: BIO 4-Roef!:.... Programma 18 en 19 februari: mono’s: Roef! - Sp. Girls 10.30 vertrek..9.45 pupillen: Roef! - Zigo 14.00 aanwezig 13.30 aspiranten: Roef! - Klimroos 2 13.30 aanwezig.13.00 junioren: WO - Roef! 13.15 vertrek....12.00 senioren 1: Roef! - Eyckelkorf 2 13.20 vertrek recreanten: Roef! - DDW 3 15.40 vertrek15.00 Aspiranten LET OP!!! jullie wedstrijd is een half uur eerder dan op jullie programma staat. De bibliotheek in Moergestel heeft weer een nieuw onderdeel aan de collectie toegevoegd. Va naf vandaag is het mogelijk om ook bladmuziek te lenen. We hebben bladmuziek aangeschaft voor diver se instrumenten. Je kunt dan denken aan: gitaar muziek, piano, blokfluit maar ook aan keyboard, viool, klarinet, enzovoort. Tevens hebben we ge dacht aan de zangers, voor hen zijn songbooks beschikbaar. Je vindt de bladmuziek bij de overige muziek boeken in de bibliotheek. Óm het zoeken te ver gemakkelijken zijn de diverse instrumenten ondergebracht in vijf hoofdgroepen die ieder hun eigen kleurcode hebben. Zo vind je pianomuziek onder de hoofdgroep toetsinstrumenten met de met de kleurcode vind je in de bieb. Bladmu ziek wordt net als ale andere materialen waar geen leengeld voor wordt gevraagd voor 3 we ken uitgeleend. Kom eens kijken in de biblio theek, muziekliefhebbers! Met de sponsoring van het elftal van de Gestel se Boys (voorheen Boerenbond I) timmert bouw bedrijf Jonkers-Welten verder aan haar naamsbekendheid in de regio. Jonkers-Welten is in staat om alle facetten van de bouw te leve ren. Mede door de shirt-sponsoring van Jonkers- Welten (tel. 04243-3878) is de sloop van het elf tal uitgebleven. Het elftal van de Gestelse Boys dreigde uiteen te vallen door het wegvallen van haar sponsor. Momenteel wordt er nog gezocht naar enkele voetballers om de basis te versterken. Hiervoor kan men contact opnemen met Jan op ’t Hoog (tel. 04243-3424) te Moergestel. werken aan verbetering van de verkeersveilig heid. Ook maken ze zich sterk voor de kwaliteit van ons milieu. Bijvoorbeeld door met gerichte maatregelen verdroging van de bodem tegen te gaan en luchtverontreiniging te voorkomen waar door bomen langer kunnen leven. Als al deze zaken voor u net zo belangrijk zijn als voor mij, maakt u ongetwijfeld op 8 maart aanstaande ge bruik van uw democratisch recht. En doet ook u mee aan de verkiezingen voor Provinciale Staten. Wilt u zich vooraf nader informeren en een kijkje nemen in het provinciehuis, dan bent u welkom. Ik nodig u uit zaterdag 18 februari van 11.00 - 16.00 uur. Uw provinciehuis opent dan de deuren voor u met een gevarieerd programma vol informatie, discussie en cultuur. mr. F.J.M. Houben Commissaris der Koningin De avond wordt geopend door het organiseren de ’DINGES’: 17 man (en vrouw) sterk en o.l.v. Hendrik Laurenssen gegroeid tot een straator kest wat geregeld wordt uitgenodigd tot ver bui ten de provinciegrenzen voor gebeurtenissen van uiteenlopende aard. De bezetting is als volgt: trompet: Toos Swinkels, Wil de Jong, Geesje van den Boer, Hennie de Wit, Rob Vriens en Hen drik Laurenssen; saxofoon: Henk en Lonneke Kuypers, Leon Verhoeven en Jurgen Dusee; trombone: Johan Vriens en Martin Laurenssen; bas: Ad de Wit; percussie: Maria Bergman, Trees Verhoeven, Peter van den Boer en Kees Laurenssen. het repertoire is niet direct gericht op carnaval, maar op deze avond natuurlijk aangepast.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 9