Rabobank Wij feliciteren met de nieuwe betaalautomaat. Wè z.ut zen?' Van de politie 4 i i i i i xwr Zo is er maar éénl Gastouderopvang? Wanneer volgt u? r 2. Ad Nouwens 3. Denis Mulders Deze oplossing is van: I I I Lx' Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid om te betalen met de betaalautomaat. Want de betaalautomaat staat voor maximale betaalservice, snelheid en veiligheid. Inmiddels is het al bij onderstaande bedrijven mogelijk te betalen met de pin-code De autopas Ontvreemde injectienaalden Milieu-onderzoek I I I I I I I Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. 1 LI' I 1 Dronken snorder Snelheidscontroles Carnavalsbal/Hengstenbal Dweilen Cabaret Vul uw oplossing in en lever de bon in uiterlijk woensdag 22 februari a.s. in bij Chris van den Bijgaart Fotografie, Rootven 26. U dingt dan mee naar de prijs van f 25,-. Volgens mij werd het juiste verhaal in de MTV-uitzending verteld door: 1Jan Burgers Jumbo Denissen Tankstation J. van Esch van Amelsfort Mode (Benneton Eindhoven en Weert) Martine Lingerie Tilburg Moto-Rent Oirschot Slijterij in den Korenmaaier Boetiek Bonita DHZ Op ’t Hoog PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 FEBRUAR11995 fflodanna In de afgelopen week kwam een inwoners uit Moer gestel op het bureau met het verhaal dat hij een tijd geleden een gebruikte auto had gekocht. Volgens de kilometerteller had de auto toen 76.000 kilometer ge lopen. Onlangs had hij de AUTORAI bezocht en- maakte toen, voor het eerst, kennis met het zoge naamde ’autopas-systeem’. Via dit systeem bleek dat, kort voor de aankoop, de auto was ingevoerd met een kilometerstand van ruim 126.000 kilome ter. De teller was dus teruggedraaid. De man wilde hier melding van doen opdat anderen dit bespaard zou blijven. Jammer dat de man er na de koop pas achter kwam. De ’autopas’ bestaat namelijk al een poosje. Het systeem wordt gevoerd door de erkende (BOVAG) garagehouders. Zo wordt er bij auto’s, jonger dan 3 jaar, bij een grote onderhoudsbeurt, een zgn WN keuring verricht. De data van die keuring en de ki lometerstand van dat moment, worden gemeld in het systeem. Is een auto ouder dan 3 jaar, wordt het zelfde gedaan wanneer de auto voor een APK keu ring wordt aangeboden. Op deze manier wordt de historie van de betreffende auto opgebouwd. Indien u besluit om een gebruikte auto te kopen, kan de be treffende dealer (of een andere) voor u deze histori sche gegevens opzoeken. Bijna alle garages zijn hier toe ook bereidt wanneer u een gebruikte auto van een partikulier wilt kopen. Het kan u een onplezierige verrassing besparen. Een suikerpatiënte mistte na een café-bezoek in een Udenhouts cafe een blauwe etui met daarin 2 gevul de insulinespuiten, 4 steriele injectienaalden en 1 on steriele naald. Deze etui was uit een zak van haar jas gehaald. Behalve het feit dat de vrouw hierdoor be hoorlijk was onthand, kan bij ’ondeskundig’ ge bruik, iemands gezondheid behoorlijk in gevaar ko men. De politie hoopt dat de set binnenkort door een vinder wordt geretourneerd waarop wij er voor kun nen zorgen dat het weer bij de rechtmatige eigena res terugbezorgt kan worden. Op dinsdag 8 februari werdne op verschillende lo- katies in Nederland, huiszoekingen verricht. Zo ook binnen ons teamgebied, namelijk bij een bedrijf in de gemeente Moergestel. In een loods werden gro te hoeveelheden afvalstoffen aangetroffen die daar waren opgeslagen. Van die hoeveelheid werden di verse monsters genomen, waarna de zaak werd ver zegeld. Het onderzoek wordt in samenwerking met een Regionaal Rechercheteam van de Regiopolitie Noord en Oost Gelderland verricht. Het onderzoek- team richtte haar onderzoek vooral op de wijze waar op de export van de afvalstoffen naar Afrikaanse en Aziatische landen heeft plaatsgevonden. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Deze jongedame is de 80 inmiddels al ruim gepasseerd. Wie is zij? De twee broers van vorige week waren Jos en Frans van de Sande. Op donderdag 10 februari kreeg een patrouille een bestuurder van een snorfiets in het vizier die gezien het slingerend rijgedrag, mogelijk teveel had gedron ken. Nadat ze de man hadden laten stoppen, werd dit vermoeden bevestigd en werd de man, een 65 ja rige inwoner uit Moergestel, naar het bureau ge bracht voor een blaastest. Tijdens deze test vond on ze bestuurder het wel welletjes en weigerde verder alle medewerking. Het gevolg was een proces/ver- baal voor het weigeren, waarop een strafmaat is gesteld die te vergelijken is met een flinke overtre ding van de regelgeving op het gebied van alcohol. Vervolgens werd de man weer in vrijheid gesteld en werd hem uitdrukkelijk medegedeeld dat hij een rij verbod had, dus ook voor zijn snorfiets. Helaas was ook deze waarschuwing niet aan de man besteed want nog geen kwartier later, werd de man alweer rijdend op zijn snorfiets aangetroffen. Er restte toen niets anders dan een hernieuwd bezoek aan het teambureau, zijn snorfiets tijdelijk aan de ketting werd gelegd en de man opnieuw een flinke bekeu ring kreeg. Op 7 februari werden ’s morgens snelheidscontro les gehouden. Deze vonden plaats in de Slimstraat te Udenhout en de Durendaelweg te Berkel- Enschot. Beide wegen liggen in de bebouwde kom, waar een maximum geldt van 50 km per uur. In to taal werden 17 bestuurders bekeurd. De hoogst ge meten snelheid was 83 kifometer per uur. Op vrijdag 17 februari zijn we nog maar 1 week van het carnaval vandaan. Vandaar dat we op de ze avond gezellig met z’n allen gaan ’Vurpruu- ven’. Dit alles gaat plaatsvinden in een carnavalesk versierde Tob. Aanvang: 21.00 uur. Dit mag je niet missen!!! Op vrijdag 24 februari houdt KPJ Kring Tilburg haar jaarlijks terugkerende Carnavals bal/Hengstenbal in Den Boogaard. Kaarten voor dit spektakel zijn te koop bij KPJ Moergestel, in het clubgebouw: ’D’n Tob’, Kerkstraat 15, naast de kerk. Let op! Kaartjes zijn alleen verkrijgbaar op de vrijdagavonden na 21.00 uur. Zowel voor leden als voor niet-leden. KPJ-leden kunnen tot vrijdag 10 februari hun kaartje gratis afhalen, daarna wordt hun kaartje gewoon mee doorverkocht. Voor KPJ-leden is het kaartje gratis en niet-leden betalen 10,- per persoon voor een kaartje. Wees er snel bij want weg pech! Op carnaval maandag gaat onze KPJ dweilen in Moergestel. We trekken dan met een grote groep van café naar café. Grote afstanden worden met veewagens afgelegd, kleine afstanden te voet. Na tuurlijk hebben we dit jaar weer voor ’n leuk her kenningsteken gezorgd en het straatorkest ’Dinges’ zorgt weer voor een sfeervolle muzika le tocht. Na afloop staan de broodjes en de kof fie weer te wachten in D’n Tob. Al met al een Carnavalsactiviteit die je gewoon niet mag mis sen! Leden kunnen gratis deelnemen aan deze tocht, niet leden betalen één tientje. We vertrek ken om 12.00 uur vanuit D’n Tob. Mocht het zijn dat je je wat later bij ons aansluit, dat kan altijd. Het dweilschema en de dweiltijden staan vermeld in het Pierewaaiersbloike. Tot ziens op maandag 27 februari! Voor de voorstelling van cabaretier Bert Visser op dinsdag 7 maart a.s. in de schouwburg in Tilburg heeft KPJ Moergestel 8 kaartjes tot de beschikking. De kaarten kosten 15,75 per stuk en je kunt ze bestellen bij Jos op ’t Hoog, tel. 2817. Bij de gastoudercentrale van Stichting Kinderop vang Humanitas komen Tegelmatig aanvragen binnen voor gastouderopvang. Daarom is zij dringend op zoek naar nieuwe gastouders, mensen dus die het leuk vinden om in hun eigen huis een kind, momenteel vooral baby’s, op te vangen en te verzorgen. Uiteraard is het aantal opvanguren en dergelijke, afhanke lijk van wat zowel vraagouder als gastouder wil len en uiteraard ontvangt de gastouder een vergoeding voor het werk dat zij doet. De rol van de gastoudercentrale is een be middelde: de consulente inventariseert de wensen en op voedingsideeën van vraagouders, en zoekt hier bij een gastouder die vergelijkbare ideeën en opvangmogelijkheden heeft. Als het gelukt is om een kind bij een gastouder te plaatsen, volgt een proefperiode, tijdens wel ke de consulente telefonisch kontakt houdt. Na deze ’proefperiode’ blijft de consulente regelma tig bellen, en uiteraard kunnen zowel gast- als vraagouders de consulente altijd bellen als er pro blemen of vragen zijn. Wilt u meer informatie over gastouderopvang, bel dan op maandag of donderdag tussen 9.00 uur en 11.00 uur met Gastouderconsulente Ine Weken, tel. 04242-88887.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5