bijzondere gasten! Carnavalsconcert met IE HALF VRIJSTAAND WOONHUIS LATHOUWER 13 TE MOERGESTEL r Krachtproef voor harmonie... Miny Selten: ’Moergestel is m’n tweede thuis’... Aphrodite VAN DAM ADVIESBURO Kaarten verkopen De Verrekijker Assurantiën TE KOOP: Volgende week dinsdag neemt ze afscheid ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS In prima staat, goede woonomgeving Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Telefoon 04243 - 3219 Telefax 04243 - 3856 John Quadvlieg en zijn Wurmtaler Musikanten Tilburgseweg 42 MOERGESTEL Inlichtingen! Rijkesluisstraat 21 5688 EC Oirschot Telefoon: 04997-75353 Hofkapel ’De Eendracht’ WOENSDAG 15 FEBRUAR11995 - 19e Jaargang - Nr. 847 Persoonlijke contacten De harmonie Afscheidsreceptie Miny Selten (52) neemt volgende week dinsdag 21 februari na 17 jaar met ’bloedend’ hart afscheid van haar werk als wijkverpleegkundige in Moergestel. Gezondheidsproblemen zijn de oorzaak van haar noodge dwongen vertrek. Ruim ’n jaar is ze nu al de ziektewet. ’Hier wil ik nooit meer weg’... ’Als het kan...’ h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g VRAAGPRIJSf 287.500,-- K.K. Indeling: hall, WC, Z-woonkamer ca. 36 m2 (parketvloer), keuken (gesloten) met deur ca. 9 m2. Carport en berging: geheel afgebakende tuin met houten schuttingen omheind, ca. 100 m2. 1e Verdieping: overloop, grote badkamer, wastafel, toilet met ligbad, grote slaapkamer ca. 14 m2, 2 kleine slaapkamers ca. 8.5 m2 elk Vaste trap - vliering C.V. aardgas - Perc.opp. 276 m2 Bouwjaar1993 Huidverzorgingsinstituut R Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 J T S Hallo, wij zijn: Janet Burgers, Marike van de Sanden, Chantal Vermeer, Ilse Vorstenbosch, Wendy Denissen en Bart Nouwen. Met een werkelijk enorm repertoire in hun ba gage komt vervolgens John Quadvlieg met zijn Zodra het publiek binnenkomt nemen zij hun instrumenten ter hand en verwelkomen u met hun repertoire, behorende bij hun hoofdfunctie van hofkapel van de Prins Carnaval van Eind hoven. Zij hebben een warm hart voor Moer gestel, want zij worden regelmatig gesignaleerd als deelnemer aan het Blaoskapellenfestival in no vember en werden het afgelopen jaar voor de tweede maal winnaar. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond De persoonlijke contacten is met name hetgeen haar zo aanspreekt. ’Vandaag de dag komen bij zieken soms 6 a 7 verschillende zusters aan het ziekbed van een patiënt. Vroeger was dat niet zo. Dag en nacht waren we vaak paraat en ston den we klaar voor de mensen. Vaak hadden we maar ’n half woord nodig, en dan wisten we over wie het ging en wat er bedoeld werd. Dat schept een sterke band en een onmisbaar persoonlijk contact. Veel menselijker...’ Met een aaneenschakeling van goed in het ge hoor liggende en bij het carnaval passende mu ziek wordt u op donderdag 23 februari om 20.00 uur in ’Den Boogaard’ getrakteerd op een ge zellige avond, die u uitstekend voorbereidt op de dagen die dan komen gaan. Het concert staat in het teken van non-stop mu ziek en er wordt verwacht dat u in boerenkiel verschijnt. Al bij binnenkomst en voordat u een plekje hebt gevonden, vliegt de muziek u al om de oren. Wie daarvoor zorgen stellen wij nader aan u -voor. Harmonie ’Prinses Juliana’ behoeft als gezel schap geen nadere voorstelling. Zonder haar zou er van een carnavalsconcert waarschijnlijk geen sprake zijn. Alweer voor de zevende keer levert zij de basisinbreng van het concert. Onder lei ding van haar dirigent Jan Hermans gaat zij nu echter een nieuwe uitdaging aan: non-stop bren gen van bekende melodieën gedurende plusmi nus anderhalf uur. Voorwaar een nieuwe krachtproef in haar bestaan. Er bestaat echter het volste vertrouwen dat zij deze proef kan doorstaan. Volgende week dinsdag, zoals gezegd, is er voor Miny een afscheidsreceptie. Die middag kunnen mensen die haar kennen tussen 16.00 een 17.30 uur, in het gebouw van Thuiszorg Midden- Brabant aan de Prinses Beatrixstraat, Miny Sel- ten een hand komen geven en ’n praatje met haar maken. Ze ziet er wel wat tegenop, maar hoopt evengoed daar veel mensen te ontmoeten met wie ze al zoveel jaren fijne contacten onderhoudt. ’Moergestel-Nieuws’ dankt Miny voor het gesprek en wenst haar graag het allerbeste voor de toekomst, ’n Toekomst die mogelijk in Moer gestel ligt. Ze heeft het wel verdiend... M.O. gezelschap op de bühne. Uitverkochte concer ten in binnen- en buitenland zijn een bewijs van de grote populariteit van de Wurmtaler Musi kanten. Ten grondslag liggen o.a. de tempera mentvolle ’sound’ en de presentatie, die u in de greep houdt. De muziek varieert van Glenn Miller tot de Fran se Can-Can, big-band muziek, evergreens, dixieland, enz. Ook Zuid- amerikaanse muziek en typische klanken uit Oostenrijk en Nederland worden stemmingsvol uitgevoerd. Tot in de kleine uurtjes kunt u ge nieten. Kaarten ad 10,- zijn nog verkrijgbaar bij Groentehal Crisje, Café-Restaurant De Brou wer, Kadoboet»»k Carola, Slijterij In den Ko renmaaier en ’Den Boogaard’. Miny Selten werd geboren in het dorpje Escha- ren in de buurt van Grave. Opgroeiend in een groot gezin (13 kinderen!) werd ze al jong thuis in het huishouden ingeschakeld om de dagelijk se werkzaamheden mee te verrichten. Op 21-jarige leeftijd kiest zij voor het religieuze le ven en treedt in in de Orde van de Missie- en Aanbiddingszusters van de H. Familie in het klooster te Baarlo. 3 Jaar verblijft ze daar om vervolgens voor een periode van twee jaar te gaan werken in een ziekenhuis in Duitsland. Daarna gaat ze naar Ita lië (Rome) om er in de keuken te gaan werken van het opleidingshuis van de Paters van de H. Familie. In dat werk vindt ze toch niet helemaal hetgeen ze voor ogen heeft, ze wil liever de ver pleging in. Ze gaat vanuit Italië schriftelijke cur sussen volgen, voltooit die met succes en keert terug naar Nederland. In het Maria-ziekenhuis te Tilburg wordt ze te werk gesteld. Achter eenvolgens haalt ze daar de A-opleiding met kin- deraantekening en op de Sociale Academie te Breda doet ze gezondheidszorg. De missie voelde ze als haar opdracht. In een ont wikkelingsland zou ze gaan werken. Om echter wat ervaring op te doen solliciteert ze naar de functie van wijkverpleegkundige in Moergestel. Ze wordt aangenomen en na ’n drie tal maanden in ons dorp gewerkt te hebben zegt ze: ’Hier wil ik nóóit meer weg! Het all-round werk bevalt haar uitstekend. Zo werkt ze in het consultatieburo; ze geeft zwangerechapsvoorlich- ting; bezoekt ouderen en vaak zieke mensen en vindt in dit afwisselende werk, in het door haar intussen geliefd geworden Moergestel, zoveel voldoening dat ze er alles aan zou doen om even tueel overplaatsing tegen te gaan. Hier heeft ze het gevonden... Hier wil ze blijven... Dat mag ze ook... Ze leert 'n andere verpleeg kundige kennen: Petra Verheijen. ’Met haar heb ik ruim 12 jaar héél fijn samengewerkt’ zegt Mi ny. Wat later kwam Wilma Stovers het tweetal versterken, en ook met Wilma klikte het uitstekend. Daartussendoor krijgt ze het verzoek om toe te treden tot het bestuur van ’De ReuselhofMet plezier zegt ze ’ja’ om er vervolgens 15 jaar lang deel van uit te maken. Praten over haar toekomst, straks als het afsc heid geweest is, is voor Miny niet makkelijk. Wij met z’n zessen hebben kaarten verkocht voor de watersnood in Limburg en Gelderland, wij hebben de kaarten zelf gemaakt. En we hebben bij elkaar gespaard: 166,25. Veel hé? We hebben er ongeveer anderhalve week over gedaan. Wij willen de mensen bedanken die er iets voor over hadden. Hartelijk bedankt!We hebben het met plezier gedaan. Groetjes, Janet, Marike, Chantal, Ilse, Wendy en Bart. Emotioneel zelfs... ’Het is eerst even af wach ten wat de nabije toekomst voor me brengt’, zegt ze. Miny heeft nl. problemen met haar nieren en zal binnen nu en niet al te lange tijd moeten gaan ’spoelen’, in afwachting van een niertrans plantatie; ’Dat kan bij elkaar nog wel zo’n drie tot vier jaar duren. Daarna zou ik, als ik dat kan tenminste, me het liefst bezig gaan houden met vrijwilligerswerk in, natuurlijk, Moergestel. Mis schien kan ik me dan wat nuttig maken voor zie ken of bejaarden met wie ik dan graag wat contacten wil onderhouden, ’n Praatje maken en zo of wat licht verzorgend werk. En op wat late re leeftijd’, voegt ze eraan toe, ’hoop ik het liefst de mogelijkheid te krijgen om hier op ’De Reu selhof te komen wonen’. Ze heeft haar hart inderdaad aan Moergestel verpand...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1