De Rabobank verhoogt de spaarrente 'We zut zen?' Rabobank Wie ziin wij? O 33 jaar H.S.V. ’De Rietvoorn’ Pierewaaiersblaoike Zo is er maar één! Onderzoek leefsituatie ouderen Moergestel ’Satisfy’/’Twee Pinten’ in ’t Draaiboompje John Quadflieg spectaculaire gast Opgave weidevogelproject LSV Moergestel- Oisterwijk met ingang van 1 februari 1995 De overige spaartarieven ondergaan geen wijziging. 1. Jan Burgers 2. Ad Nouwens Deze oplossing is van: Werknemerssparen - Premiespaarrekening - Winstdelingsspaarrekening - Spaarloonrekening 6,50 6,50 6,50 I I I I I I I I I I Carnavalsbal/Hengstenbal Dit mag je niet missen!!! Vul uw oplossing in en lever de bon in uiterlijk woensdag 22 februari a.s. in bij Chris van den Bijgaart Fotografie, Rootven 26. U dingt dan mee naar de prijs van f 25,-. Volgens mij werd het juiste verhaal in de MTV-uitzending verteld door: 3. Denis Mulders I I j 4 1 M l Ll I l l l l Non-stop muziek op carnavalsconcert ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 FEBRUAR11995 PAGINA 5 4 Wij rekenen op u en wensen alle Pieren en Pie- rinnen een geslaagd karnaval toe. Het bestuur C.V. ’De Pierewaaiers’. Karnaval komt steeds meer in zicht. Het is zo weer 26 februari en dan zal er weer een karnavalsoptocht door het Pierewaaiersrijk trekken. Het Pierewaaiersblaoike ligt al op de pers. Vanaf donderdag 16 februari tot en met zaterdag 18 februari zullen de leden van onze hofhouding, bij u langs komen om het Blaoike aan te bieden. Om de kosten van het open karnaval te verzor gen zal men aan u een vrijwillige bijdragen vragen. Voor diegenen die alsnog hun vergunning willen betalen. Vrijdag 10 februari kunt U nog een keer terecht bij café ’de Klaore’ voor het betalen van Uw vergunning. Tevens hebben wij dan voor U de bekende visakte van het postkantoor. De pen ningmeester is aanwezig van 18.00 uur tot 20.00 uur. Tevens maken wij U er nu reeds op attent dat op 9 maart 1995 onze voorjaarsvergadering plaats vindt eveneens bij café ’de Klaore’, aanvang 20.00 uur. Twee broertjes keurig op de foto. Wie zijn het? Dat kon bijna niet missen vorige week: drie gebroeders Tekath op de foto! Op vrijdag 24 februari houdt KPJ Kring Tilburg haar jaarlijks terugkerende Carnavals bal/Hengstenbal in Den Boogaard. Kaarten voor dit spektakel zijn te koop bij KPJ Moergestel, in het clubgebouw ’D’n Tob’. Let op! Kaartjes zijn alleen verkrijgbaar op de vrijdagavonden na 21.00 uur. Zowel voor leden als voor niet-leden. KPJ-leden kunnen tot vrijdag 10 februari hun kaartje gratis afhalen, daarna wordt hun kaartje gewoon mee doorverkocht. Voor KPJ-leden is het kaartje gratis en niet-leden betalen 10,- p.p. voor een kaartje. Wees er snel bij want op op! Zoals u eerder heeft kunnen lezen, onderzoekt de gemeente Moergestel momenteel de leefsituatie van haar bewoners van 55 jaar en ouder. De be doeling van dit onderzoek is om een goed beeld te vormen van de groep ouderen in de Moer- gestelse samenleving en op basis van de verzamel de gegevens plannen te maken en uit te voeren ten behoeve van de huidige en toekomstige oude ren van de gemeenten. Het is belangrijk dat de gegevens voor het maken van plannen over oude ren van de ouderen zelf afkomstig zijn, daarom wordt de medewerking gevraagd van alle oude ren in Moergestel. Momenteel is uit het totaal aantal van 1228 zelfstandig wonende ouderen in de gemeente Moergestel een volstrekt willekeurige steekproef gekozen van 409 personen. Komende dagen zul len vrijwilligers uit Moergestel deze mensen be zoeken en vragen om een schriftelijke enquête in te vullen. Zij halen deze een week later weer op. De enquête beslaat een groot aantal onderwerpen a.s. Zaterdag 11 februari staan ’Satisfy’ en ’De Twee Pinten’ op het podium van ’t Draaiboom pje. Met de hit ’For the Longest Time’ belandde Sa tisfy op nr. 6 van de Nederlandse Top 40 en hoog in de Engelse Top 100. ’Satisfy’ vond z’n oorsprong in Reusel, zo’n 26 jaar gelden. In de 5e Idas van de lagere school besloten de broers Gerard en Pierre van Gompel, samen met klasgenoot Jan Hermans en nog twee vrienden, een bandje op te richten. De jongens brachten in hun vrije tijd wekelijks vele uren door op de Muziekschool en studeerden liedjes van Elvis en Cliff Richrad in. Zo werd Satisfy ge boren. In het bar- /dancing- en discotheken circuit staat Satisfy al jarenlang bekend als zeer professioneel Top-40 orkest. Maar de jongens wilden méér. Hun eerste vier singles sloegen niet bijster aan, hun vijfde echter zoveel te meer: ze verwierven er een 2e plaats mee in Henny Huis- man’s Soundmix-show. Naast genoemde hit brengt Satisfy elk gewenst repertoire: perfecte imitaties van Dire Straits, UB 40 en Rolling Stones. ’De Twee Pinten’ braken in 1969 door met de onvergetelijke carnavalskraker ’Bij ons staat op de keukendeur’, ’n Jaar later volgde ’Geef mij de liefde en de gein’, en weer ’n jaar later was het ’Zwaaien en zwieren’ dat camavalsmirmend Ne derland in haar ban hield. In 1972 trok Wim Kersten zich wegens drukke werkzaamheden in zijn schoenenzaak terug uit De Twee Pinten en werd hij opgevolgd door Rein Matrona. Sinds 1984 is de plaats van laatstgeno- mede overgenomen door de olijke Theo van Veg hel. Joep Peeters bepaalt echter al vanaf het be gin het gezicht van De Twee Pinten. a.s. Zaterdag staan ze samen met Satisfy op het podium van ’t Draaiboompje en zullen ze on getwijfeld laten horen dat ook liedjes uit de niet-hoempa sfeer goed aan zullen slaan. Het alweer zevende carnavalsconcert op donder dag 23 februari in Den Boogaard heeft veel ver rassends in petto. Dit keer is gekozen om u al vroegtijding in de stemming te brengen voor de carnavalsdagen. Het liegt er niet om: eerst wordt u ontvangen met de klanken van de winnaar van het Bloaskapellenfestival ’De Eendracht’ uit Eindhoven, voorts gaat de harmonie in de kuip met een aaneenschakeling van bekende melo dieën en dan als klap op de vuurpijl wordt tot in de kleine uurtjes volop gemusiceerd door John Quadflieg en zijn Wurmtaler Musikanten. Vol gende week zullen wij de deelnemende gezel schappen nader aan u voorstellen. De harmonie Prinses Juliana, onder leiding van Jan Hermans, is uiteraard weer de spil waar dit concert om draait en de basis vormt om de traditie in stand te houden. Daarnaast is het steeds moeilijker om in deze druk bezette tijd aantrekkelijke gasten op het podium te krijgen. Daarin heeft de organisa tie dit jaar een gelukkige hand gehad. Na het concert zal de avond een vervolg krijgen in een gezellig samenzijn. Kaarten ad. 10,- zijn te verkrijgen bij Groen- tehal Crisje, Café- Restaurant H. de Brouwer, Kadoboetiek Carola, Slijterij In den Koren maaier en Den Boogaard. uit de dagelijkse leefsituatie. Dit zijn vragen over de woonsituatie, woonomgeving, de bereikbaar heid van de belangrijkste voorzieningen, de be hoefte aan zorg en eventueel hulp bij dagelijkse huishoudelijke bezigheden, de vrijetijdsbesteding en financiële situatie. De enquêtes worden volstrekt anoniem ingevuld. De uiteindelijke gegevens zullen groepsgewijs ge presenteerd worden, er zullen dus geen indivi duele gegevens beschikbaar komen. De uiteinde lijke rapportage zal in april plaatsvinden. Afgelopen maanden is door het LSV, in samen werking met WBE Moergestel en omstreken en de WWVW Moergestel en omstreken, het wei devogelproject opgesteld. Op 4 januari jl. is hier een informatieavond over gehouden. Tijdens de ze avond kon men zich opgeven voor dit project en of men een wildredder, voor op de maaima- chine, wou hebben. Ook via de laatste circulai re kon men zich opgeven voor deze twee bo venstaande punten. Via dit artikel willen wij de leden van de NCB-afdelingen van Moergestel en Oisterwijk oproepen om alsnog gehoor te geven aan deze oproep om deel te nemen aan dit pro ject of om in het bezit te komen van zo’n wildred der. Men kan over dit project informatie inwin nen bij de volgende personen: W. van Haaren, tel. 04243-1403; J. van Esch, tel. 04242-83404; A. Ketelaars, tel. 04243-1467. Bij hen kan men zich ook opgeven voor dit project. Wij hopen op een grote deelnamen vanuit het agrarisch Moergestel en Oisterwijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 5