donderdag 16 februari moergestel een kledingzaak rijker p a IS Jaap en Mieke heropenen ’Physique’ WIJ ZIJN ’THUIS’ IN UW GEHELE HUIS Koffieconcert Rossa Nova in Den Boogaard COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS raadhuisstraat 11a, 5066 AP moergestel, telefoon 04243-3384 Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Op donderdag 16 februari hebben we de opening van onze nieuwe dames- en herenkledingzaak Modarina. Modarina wil u graag uitnodigen in de raadhuisstraat 11a, om kennis te komen maken met ons en natuurlijk ook onze voorjaarscollectie te komen bewonderen. Tijdens de eerste 3 open dagen donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 februari, ligt er een aardig presentje voor u klaar. Kortom: bij ons vindt u een compleet woonprogramma. Uw keuze van tapijt en gordijnen kunt u bij ons perfect aanpassen aan de keus van uw zit- of eethoek. Ook uw nachtrust heeft bij ons de volle aandacht. De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Bezoekerscentrum Oisterwijk Tekeningen, naaldkunst, gedichten Deze combinatie van kunst is te zien tot en met 7 maart in bezoekerscentrum Oisterwijk van de Vereniging Natuurmonumenten. De gedichten en naaldwerken zijn van Berthy Bookehnann van Engelen en de pen- en potloodtekeningen zijn van Gilia van Duimen van Engelen. De beide zussen kunstenaressen zijn geboren in Hedel. V ogelwandeling WeiSsensee-virus treft Moérgestel- se equipe Operettevereniging Con Amore Muzikale happening Samenwerking Het Oirschots Gemengd Koor De Tilburgse Operette Vereniging ia inderdaad zijn wi) ■Wis'in het inriep van uw 9ehe'e 1 en dat heeft best wat voordelen voor u. U bent van harte welkom'. Onze collectie dameskleding bestaat uit de merken ELITAIR, LINDON, REVOLT, TURNOVER, BELLI SI MA en MAC. En voor heren is er een keuze uit de merken BAILY's, AMADEUS, MAC BRANDON en TRIBES. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS WOENSDAG 8 FEBRUAR11995 Schaatsclub „De Vennen.” organiseerd door het bezoekerscentrum. De tijdsduur is 1V2 tot 2 uur. Reserveren is gewenst. Voor leden van Natuurmonumenten kost de wandeling 3,-, voor niet-leden 5,-. Kinderen tot 12 jaar 1,-. A.s. zondag 12 februari zal tijdens het carnaval Brazil een optreden plaatsvinden van de zang en dansgroep Rossa - Nova. Een groep die al meer dan 15 jaar aan de top staat en veel Nederlandsta lige en Braziliaanse zang en dans in hun repertoi re hebben. Wie kent er niet ’Ga je mee naar Rio’, ’Marga rita’ en ’Brigitte Bardot’. Veel aandacht is besteed aan de kleding van de vijf prachtige dan seressen. Het optreden zal plaatsvinden rond de klok van 23.00 uur, in disco Den Boogaard, St. Jansplein te Moergestel. De beide zussen Berty en Gilia exposeerden reeds eerder in het bezoekerscentrum en wie zich dat nog kan herinneren, zal zeker deze keer weer ko men. Natuurlijk zijn ook andere mensen welkom op deze prachtige combinatie-expositie. Op zondag 12 februari om 11.00 uur vertrekt vanaf het bezoekerscentrum Oisterwijk een vo- gelwandeling. Deze wandeling is onder leiding van de Vogelwerkgroep Midden-Brabant en ge- De alternatieve elfstedentocht op de Weissensee in Oostenrijk kende zijn 7e editie. Helaas was er onvoldoende ijs op ’t grote deel van het meer, waardoor de organisatie genoodzaakt werd de tocht op ’t kleine ondiepere gedeelte van de Weissensee te houden. 1500 Hollanders, waaronder 6 leden van schaatsclub de Vennen, hadden zich ingeschre ven voor deze monstertocht over 200 kilometer. Daags voor de tocht sloeg het noodlot toe. Leo Vaes lag doodziek op bed ten gevolge van een virusziekte, starten was voor hem niet meer mogelijk. Doodzonde, we hadden het hem juist zo gegund. Deze tegenvaller was een mentale domper voor ■- de rest van de ploeg. Desondanks startten de ove rige 5 leden van de schaatsclub de Vennen op woensdag 1 februari voor de tocht der tochten. De omstandigheden waren goed te noemen. Om 7 uur ’s ochtends was het 12 graden onder nul, er stond weinig wind, dus ideaal schaatsweer! Het uitgezette parcours met stempelpost was 16,8 kilometer en moest 12 keer afgelegd wor den. Er zaten nogal wat rechtse bochten in het traject, waardoor je ritme verstoord raakte. De resultaten van alle jongens: Bonnie Strik heeft een heel goede tocht gereden. Hij gaat steeds beter schaatsen, dat bleek wel uit zijn eindtijd, een nieuw persoonlijk record van 10 uur en 30 minuten. Bravo! Cees Vennix schaatste tot 100 kilometer prima, kreeg daarna een zware inzinking en moest in de negende ronde opgeven. Ook hij was getroffen door het Weissensee-virus. Joop van de Pas de nestor van het gezelschap reed in eigen stijl 100 kilometer, de masseur zorg de voor en na de tocht voor prima werk, bedankt Joop. Joost Wel ten reed voor de eerste keer deze tocht. Die lange sterke vent heeft de smaak nu te pak ken. Zijn eindtijd mag er zijn. Joost finishte net binnen de 9 uur, let wel zonder 1 keer gevallen te zijn, knap werk. Jan van de Wiel had een slechte start. Na enke le valpartijen kwam hij beter in z’n ritme. Schaatste de gehele tocht samen met Joost. On danks een handicap van een krom gereden rech ter schaats, kwam hij hand in hand met Joost juist binnen de 9 uur over de finish. Tot slot veel dank voor de hulp, aanmoedigingen en begeleiding an onze dames. Trudy, Annie, Michelle en Nolly. Of’t nog niet genoeg was, laatstgenoemde werd het 3e slachtoffer van het Weissensee- virus. Maar toch... het betreft het sportcentrum van Jaap en Mieke de Groot dat na een wederom groot scheepse verbouwing en een flinke uitbreiding werd heropend. Zondag lieten velen de kans niet liggen om er eens vrijblijvend een kijkje te komen nemen naar de vele nieuwe fitness- en trainingstoestel- len die men er vindt. Voor ieder is er wel wat wils nu en veelal is het programma op eigen houtje en in eigen tempo af te werken. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met ’Physique’ dat u telefonisch kunt bereiken onder nr. 2672. Graag feliciteren we Jaap en Mieke en wensen hen veel sukses! bestaat inmiddels 57 jaar. In deze jaren heeft men vele operettes en concerten in binnen- en buiten land voor het voetlicht gebracht. Inmiddels is men gestart met de operette ’Der Vogelhandler’, welke in het najaar van 1996 in de Tilburgse schouwburg wordt opgevoerd. Het koor staat onder leiding van dirigent Frans van de Hoven die tevens de pianobegeleiding ver zorgt. Het koor begon zo’n 22 jaar geleden met enkele enthousiaste zangers en groeide snel uit tot een gemengde zangvereniging van ±35 leden. Het repertoire bestond van het begin af aan voor namelijk uit operettemuziek en Weense klas siekers. Geleidelijk aan kreeg de operettemuziek steeds meer accent en via korte sketches groeide het koor naar een volwaardige operettevereniging. De laatste jaren heeft het koor dan ook volledi ge uitvoeringen van operettes gerealiseerd, zowel in Moergestel als in het Natuurtheater in Oister wijk. Momenteel werkt men hard aan de operette ’Der Bettelstudent’ waarvan de première plaatsvindt in Den Boogaard op 6 mei a.s. De dirigent is Ad Verbakel en het koor wordt op de piano begeleid door Ad Marchand. Gelet op de kwaliteit van de koren en de veelzij digheid van het repertoire belooft dit koffiecon cert een ware happening te worden voor de mu ziekliefhebbers. Aanvang van het concert is 11.30 uur en de toe gang is gratis. Op zondag 12 februari a.s. verzorgt operetteve reniging Con Amore in samenwerking met het Oirschots Gemengd Koor en de Tilburgse Operette Vereniging een koffieconcert in Den Boogaard. Deze gezamenlijke presentatie is tot stand geko men op initiatief van Con Amore. Niet verwon derlijk immers gelet op de samenstelling van het ledenbestand van deze vereniging. Naast de Moergestelse leden zijn er namelijk nogal wat leden afkomstig van omliggende gemeenten, waarvan sommige tevens lid zijn van zangverenigingen in hun woonplaats. Dit jaar viert deze vereniging haar 40-jarig be staan. Het koor heeft zeer actieve en succesvol le jaren achter de rug. Bij het AVRO-koorfestival is men destijds geëindigd in de hoogste afdeling. Er zijn internationale optredens geweest waar men nog steeds goede herinneringen aan heeft. Zeer opvallend is de rijke variëteit in het reper toire: musical, klassiek en prachtige missen. Ter gelegenheid van het jubileum heeft het koor ook voor dit jaar grootse plannen, welke in de re gionale pers aangekondtgd worden. Het koor zingt onder leiding van dirigent Maarten Koe link. Dit koor staat in de A-klasse geregistreerd en De titel boven deze foto is niet helemaal juist: de officiële heropening van Sport- en Gezondheids centrum ’Physique’ vond zondagmiddag namelijk plaats door tri-atleet Ben van Zeist en Noud Smits. Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3