Dennis van Gorp terug uit Bosnië Opruiming Chris van Raak I Aphrodite VAN DAM KETELAARS TV UITNODIGING voor heropening en Open Dag van Physique 5 februari 1995 vanaf 13.00 uur voor alle sportief geïnteresseerden die willen trainen in het ’gewoonste’ sportcentrum in de regio met demonstraties van: - Cardiocross-training ADVIESBURO Nieuwe trainer voor Audacia Div. aardewerk Plastic glas :D>][il Zwervers op trektocht in Moergestel éSs? WOENSDAG 1 FEBRUAR11995 - 19e Jaargang - Nr. 845 ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS Donderdag 2 febr. 20.30 uur: TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Telefoon 04243-3219 Telefax 04243 - 3856 De feestelijke heropening zal geschieden door tri-atleet Ben van Zeist en Nood Smits Alléén deze week 75% korting! Tilburgseweg 42 MOERGESTEL SPORT- EN GEZONDHEIDS CENTRUM Kerkstraat 16, Moergestel 04243 - 3612 - Aerobics - Jazz-ballet (jeugd) - Haltertraining - Uitleg over cardiotraining (sportmed programma) AKTIE: INSCHRIJVEN VÓÓR OF ÓP 5 FEBRUARI: u betaalt dan geen inschrijfgeld! De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Driekoningenzingen Sport: Winterloop 'De Pierewaaiers’ 33 jaar ’Wè zut zèn...?’ In de sneeuw... Dennis van Gorp terug uit Bosnië Historie: ’De Vrijhoef’ Natuur: Naaldbomen Document. 'Oisterwijk bevrijd" Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en hetTV-kanaal Assistent-trainer naar Diessen Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474, q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g Huidverzorgingsinstituut ■K 3 L IO De hele straat was zaterdag 21 januari door de buurtbewoners van de Past, van den Boogaardstraat versierd... Er was zelfs een ’comité’ in het klein opgericht om de thuiskomst van Dennis van Gorp tot een feest te maken. En daar waren ze in geslaagd. Van boom tot boom hingen de affiches met een foto van Dennis en daar onder de tekst ’welkom thuis’. Op 21 juli van het vorige jaar vertrok Dennis naar het voormalige Joegoslavië met als opdracht de bevolking te beschermen tegen de oorlog die daar al geruime tijd wordt gevoerd. Op hun thuisba sis, Schaarsbergen, hadden ze een algemene Bloemsierkunst De feestcommissie van het zwerversgebeuren had nog een leuke karaoke-set geregeld, zodat onze zwervers hun laatste liedje van deze geweldige avond konden zingen. Jongens van de organisatie: chapeau! en bedankt. Onder het valse gezang van een zatte zwerver liep ik de deur uit. Tja, denk ik weemoedig, het zal ze nog lang heugen dit feestje, als ze in hun kar tonnen doos hetzelfde valse liedje zingen. Een zwerverinneke Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopi, uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond opleiding genoten voordat ze werden uitgezon den voor de opdracht die ’n half jaar zou duren. Het peloton waarvan Dennis deel uitmaakte kwam terecht in Potocari (Screbrenica) in het oosten van Bosnië. Gehuisvest werden ze in een voormalige accufabriek. De ervaring die Dennis opdeed noemde hij indrukwekkend. Bij aan komst vooral de bijna totale vernieling van vele huizen en de armoede waarin de bewoners ver keerden. Bewoners zochten vaak tussen afge voerd vuilnis naar nog wat bruikbare spullen. Met vaak gevaar voor eigen leven liepen de mi litairen patrouille in de bergen rondom Potoca ri. Tijdens een van die patrouilles was er een mij nincident waarbij Dennis een van zijn makkers te hulp moest komen die daarbij vrij ernstig werd gewond. Kontakt met het thuisfront kende Dennis gro tendeels schriftelijk: slechts één keer per maand mochten ze naar huis telefoneren en vertellen van hun ervaringen. ’Vaak’ zegt Den nis, ’maakten ze zich thuis zorgen. Begrijpelijk, want alleen ik wist waar ik mee bezig was, en dat was zeker niet ongevaarlijk’. Terug in Nederland krijgt Dennis voorlopig wat rust. Deze week geniet hij nog van een weekje va kantie en vanaf maandag wacht Schaarsbergen weer. Of hij nog eens terug wil? Nee, liever blijft hij nog ’n tijdje hier. Het zal ook nog een jaar du ren voordat hij weer naar elders mag worden uit gezonden. Wilt u Dennis zelf over zijn verblijf in Bosnië horen vertellen, dan verwijzen we graag naar de uitzending van MTV, a.s. donderdag om 20.30 uur. In dat programma wordt Dennis geïnter viewd door Hans van Brunschot. Met ingang van het nieuwe seizoen krijgt Auda cia een nieuwe trainer voor de seniorenselectie. Jaap de Blauw uit Tilburg wordt de opvolger van Perry Broers. Jaap de Blauw werd geboren te Emmen en bracht daarna 25 jaar door in Leeuwarden. Hij was o.a. zelf aktief als voetballer bij Wageningen, De Graafschap en Go Ahead Eagles. ’n Tweetal jaren gelden streek Jaap neer in Til burg. Maandag 23 januari jl. rondde het bestuur de besprekingen rond de transfer van de nieuwe trainer af. Ook assistent-trainer René van Esch gaat zijn heil na het lopende seizoen elders zoeken. Hij gaat in op een aanbieding die hij kreeg van voetbalvere niging Diessen (RKDSV) waar hij hoofdtrainer wordt. ’Tjonge, jonge, waar komen die vandaan?’ hoorde ik een voorbijganger zeggen. Zaterdag 28 januari kwamen zwervers van heinde en verre naar het verzamelpunt De Brouwer voor een grootse reünie en trektocht in Moergestel. Met hun afgebrokkelde tandjes, vingeloze hand schoentjes, versleten schoenen en dikke jassen, druppelden ze langzaam het cafeetje binnen. ’Geweldig, geweldig, dat dit mij nog mag over komen’, brabbelde een zwerverinneke die met een oud ganglid van ’De Plekbatsen’ stond te praten. Links en rechts vielen oud-Poekelleden en zwervers van de Brouwer Junior elkaar om de hald. Het feest kon beginnen... Drie huifkarren stonden klaar om de gehele zwerversfamilie te vervoeren naar ’t Stokske. Zeg nooit tegen een zwerver dat hij vrij mag drinken, want binnen 2 uur was de gehele drankvoorraad zowat leeggezopen. Hup, de luxe taxi weer in en naar ’t Draaiboomp- je voor een verfrissing en een lekker hapje eten. Zeg nooit tegen een zwerver dat hij vrij mag eten, want dan vist de leste zwerver wel achter het net. Maar gelukkig zijn cafeekes in Moergestel op het ergste voorbereid. Van D’n Draai naar De Klaore. Onze zwervers waren goed los. Rond het biljart, op het biljart, onder het biljart... Zelfs een zwerfkat huppelde vrolijk mee. Laatste fase was de oversteek naar De Brouwer.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1