WET MILIEUBEHEER GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING Thuiszorg Midden- Brabant op één lijn: 06-8806 WET MILIEUBEHEER Nieuwe dienstverlening in regio Midden-Brabant voor mensen met een lichamelijk handicap 1 Wijziging nadere regels m.b.t. lozen van afvalwater op riolering door bedrijven en/of instellingen Openbare kennisgeving ontwerp-beschikking (art. 3.19, lid 2 Algemene wet bestuursrecht) Openbare kennisgeving ontwerp-beschikking intrekking vergunning (art. 3.19, lid 2 Algemene wet bestuursrecht) Stankhinder Ammoniakuitstoot Milieubescherming De vergunning Meer informatie Gemeenteraadsvergadering PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 FEBRUAR11995 845-2 845-3 Moergestel, 1 februari 1995. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de wnd. burgemeester, mr. J.J.M. Dosker, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. De zorgcentrale is 24 uur per dag bemand door een team van speciaal opgeleide zorgcentralisten; medewerkers met een verpleegkundige oplei ding. Deze zorgcentralisten kunnen door hun ho ge deskundigheid klanten en verwijzers direct van informatie of advies voorzien, de zorginzet regelen of zonodig doorverwijzen naar een andere instantie. De klant en zijn of haar vraag staat centraal. De 24-uurs bereikbaarheid verzekert de klant van een directe, snelle en flexibele reactie op zijn of haar vraag. Op de zorgcentrale is alle kennis aanwezig rond ziekte, gezondheid en de thuiszorgdiensten, zo als verpleging en verzorging thuis, huishoudelij ke hulp, zwangerschapszorg, kraamzorg, jeugd gezondheidszorg (consultatiebureaus), thuiszorg- materialen, voedingsvoorlichting en dieetadvise- ring, sociale alarmering en andere serviceverle ning rond de thuiszorg. De zorgcentrale bevindt zich in het hoofdkantoor van Thuiszorg Midden- Brabant te Tilburg. De zorgcentrale maakt deel uit van de geheel ver nieuwde telecommunicatie-structuur van Thuis zorg Midden-Brabant. Het hoofdkantoor en alle rayonkantoren hebben vanaf 2 januari 1995 nieuwe telefooncentrales met doorkiesnummers. Ook is er een netwerk van eigen verbindingen tussen de kantoren aan gelegd. Bij de Sector Grondgebiedzaken in het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat 21 te Moergestel, ligt met ingang van 1 februari 1995 gedurende twee weken ter inzage de ontwerp-beschikking op het ver zoek van het hoofd bureau beheer landbouwgronden tot intrekking van de milieuvergunning voor het rundveebedrijf, gelegen op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummers 3096 en 2701plaatselijk bekend Hild 24. Wij zijn voornemens te besluiten de genoemde milieuvergunning in te trekken. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten de kantoor uren na telefonische afspraak met de sector Grondgebiedzaken. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het College van Burgemeester en Wethou ders schriftelijke bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst, moet u dat schriftelijk - tegelijkertijd met de bedenkingen - bij het gemeen tebestuur indienen. Aan de hand van een tweetal richtlijnen wordt de mate van stankhinder die door het bedrijf van de aanvrager wordt veroorzaakt, eventueel in sa menhang met omliggende veehouderijen, bere kend. Deze berekening geschiedt aan de hand van landelijk ontwikkelde kengetallen. Als de vastgestelde normen worden overschreden, moet de vergunning worden geweigerd. De ammoniakuitstoot van met name de intensie ve veehouderij vormt een wezenlijke bedreiging voor het milieu. Met de richtlijnen in de hand wordt getracht de milieubelasting door ammoni ak terug te dringen. De regels worden, mede als gevolg van de verbetering van de berekeningsme- thodiek, telkens weer aangepast. Alle veehouderijen in Moergestel samen produ ceren nogal veel ammoniak. Een aanzienlijk deel daarvan komt in het milieu terecht. De ammoniakproblematiek houdt echter niet bij de gemeentegrenzen op. Een regionale aan pak biedt meer mogelijkheden. Het provincie bestuur in Noord-Brabant heeft in overleg met belangengroeperingen in 1994 de Leidraad Veehouderij en Milieu opgesteld. Alle gemeen ten in Noord-Brabant kregen het verzoek om deze Leidraad toe te passen bij de beoordeling van aanvragen om een milieuvergunning. Op 25 augustus 1994 heeft ook de raad van de ge meente Moergestel besloten om de Leidraad toe te passen. Het ammoniakprobleem wordt nu regionaal aan gepakt. Bijkomend voordeel is dat er meer dan voorheen sprake van rechtsgelijkheid tussen de agrariërs van de verschillende gemeenten. De laatste wijziging voor het beoordelen van de toelaatbare ammoniakuitstoot is wettelijk vastge legd. Op 26 augustus 1994 is namelijk de Inte- rimwet Ammoniak en Veehouderij in werking gestreden. Deze wet, die 5 jaar van kracht zal blijven, was nodig, omdat door rechterlijke uit spraken een groot aantal veehouderijen, die zon der vergunning werken, niet kon worden gelega liseerd. Alle gemeenten in Nederland zijn nu ver plicht om verguimingaanvragen voor het onder deel ammoniakuitstoot te toetsen aan deze wet. Om een eventueel gemeentelijk of regionaal am moniakbeleid niet te frusteren is in deze wet de mogelijkheid opgenomen om een zogenaamd am- moniakreductieplan op te stellen. Inhoudelijk voldoet de Leidraad Veehouderij en Milieu aan de eisen van een ammoniakreductieplan. Vanaf 2 januari 1995 zijn Thuiszorg Midden- Brabant en de Thuiszorgwinkel Midden-Bra bant voortaan dag en nacht te bereiken op één gemakkelijk te onthouden telefoonnummer: 06-8806. Klanten en verwijzers (o.a. ziekenhuizen, huis artsen, verloskundigen, verpleeg- en verzorgings huizen) kunnen voor al hun vragen terecht op één centraal nummer. Dag en nacht, 7 dagen per week. Dus als het echt nodig is zelfs midden in de nacht. De voorzitter van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant, de heer Mr. G. Ph. Brokx gaf op 2 januari het officiële startsein van de zorg centrale. Thuiszorg Midden-Brabant, organisatie voor Gezinszorg, Kraamzorg en Kruiswerk vindt een goede telefonische bereikbaarheid heel be langrijk. Deze Middenbrabantse thuiszorgorga nisatie heeft er dan ook voor gekozen de bereik baarheid van de hele organisatie te verbeteren door deze centraal onder te brengen in een zorgcentrale. Niemand zal tegen spreken dat het milieu onze bijzondere aan dacht verdient. De be scherming van het mi lieu van achter het bu reau: heeft dat nog re sultaat? De heer M. Hordijk, administra tief-juridisch medewer ker milieuzaken van de gemeente Moergestel, meent van wel. De heer Hordijk is gespecialiseerd in milieu vraagstukken op het gebied van agrarische be drijven. De meeste van die bedrijven moeten op grond van de Wet milieubeheer beschikken over een milieuvergunning. Soms kan men volstaan met een kennisgeving, zoals bij bepaalde akker- bouwbedrijven en melkveehouderijen. Een aanvraag om een milieuvergunning voor een agrarisch bedrijf wordt met name beoordeeld op de volgende aspecten: stankhinder en ammoni- akemmissie. Voordat de gevraagde vergunning wordt verleend dient een bepaalde procedure te worden doorlo pen. Na het indienen van de aanvraag wordt een ont- werp-vergunning opgesteld. Hieraan worden ter bescherming van het milieu voorschriften verbonden. De ontwerp-vergunning wordt bekendgemaakt. Iedereen heeft de gelegenheid gedurende 4 we ken na publikatie mondeling of schriftelijk be zwaar te maken. De bezwaren worden betrokken bij het opstellen van de definitieve vergunning. Iedereen die tegen de ontwerp- vergunning be zwaar heeft gemaakt kan na het verlenen van de definitieve vergunning nog gedurende 6 weken beroep in stellen bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Uiteindelijk komt een vergunning tot stand die naar huidig inzicht op de best mogelijke wijze de agrarische bedrijvigheid combineert met de be scherming van het milieu. Voor meer informatie over de Leidraad, de mo gelijkheden die deze biedt en andere vragen op milieugebied kunt u zich wenden tot de heer Hordijk. Hij is op maandag-, woensdag- en vrij dagochtend telefonisch bereikbaar onder num mer: 04243-1235. Op de overige dagen kunt u hem bereiken onder nummer: 04242-91347 (ge meentehuis Oisterwijk). Wanneer u van plan bent uw bedrijf te wijzigen of uit te breiden, is het raadzaam eerst overleg te voeren, voordat u een formele vergunningaan vraag indient. Bureau Opmaat is een initiatief van meerdere Tilburgse organisaties uit de lichamelijke ge handicaptensector. Het is een bureau waar mensen met een lichamelijke handicap terecht kunnen met al hun vragen en problemen op het terrein van wonen, zorg- en dienstverlening. Bureau Opmaat geeft informatie en advies, be middelt en coördineert en biedt begeleiding op al deze terreinen. Het merendeel van de mensen met een lichame lijke handicap is in staat een zelfstandig bestaan te leiden, mits wordt voldaan aan een aantal voor waarden. De beschikbaarheid van hulpmiddelen, de mo gelijkheid van woningaanpassingen, toeganke lijkheid van gebouwen en openbaar vervoer, thuiszorg en revalidatie zijn in dit verband van wezenlijk belang. Juist omdat er op meerdere terreinen van veler lei instanties hulp nodig is kan het zelfstandig gaan of blijven wonen problemen opleveren. Probleem is dat elke instantie slechts een deel van het probleem oplost en een coördinatie van het totale probleem ontbreekt. Gevolg hiervan is dat mensen onnodig in een verpleeghuis of andere in stelling verblijven of in een niet bevredigende thuissituatie zitten. Zelfs onnodig opgenomen blijven omdat zij zelf niet in staat zijn alles gere geld en georganiseerd te krijgen. Lichamelijke beperkingen worden dan handicaps die deelna me in het maatschappelijk leven in de weg staan. Bureau Opmaat probeert hier iets aan te doen. Het bureau is een coördinatiepunt waar mensen met een lichamelijke handicap terecht kunnen voor goede informatie en voorlichting over aller lei mogelijkheden en voorzieningen op het terrein van wonen, zorg- en dienstverlening. Het blijft niet bij informeren alleen; bureau Op maat bekijkt samen met de cliënt welke woon- en zorgwensen er zijn en of deze ook haalbaar zijn. Bemiddeling, coördinatie en begeleiding bij rea lisatie van de gewenste woonsituatie en de daar voor benodigde zorg behoort ook tot de mogelijk heden van het bureau. Het kan een hele geruststelling zijn als alles eens precies op een rijtje gezet wordt. In een persoon lijk gesprek doet bureau Opmaat dat goed, snel en gratis. Zij helpen, allereerst met duidelijkheid. Openstelling en bereikbaarheid Het bureau is gevestigd in het gebouw van de Thuiszorg Midden Brabant aan de Lage Witsie- baan 2a in Tilburg. Bureau Opmaat heeft spreek uur elke maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrij dagochtend van 9.00 uur tot 12.00 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.30 uur. Dagelijks is het bureau telefonisch tijdens kan tooruren te bereiken, telefoon (013)947132. Moergestel, 1 februari 1995. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de wnd. burgemeester, mr. J.J.M. Dosker, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Het belangrijkste uitgangspunt van de Leidraad is het feit dat de bestaande ammoniakuitstoot op een bedrijf niet toe mag nemen (’emissie stand still’ op bedrijfsniveau). Dit betekent dat een bedrijf alleen kan uitbreiden als er emissie- arme stalsystemen worden toegepast zoals de ’Groen Label stallen’. De uitbreiding kan ook alleen wanneer er elders binnen de regio een gedeelte van een vergunning worden ingetrokken, met andere woorden min der ammoniak wordt geproduceerd. Door deze aanpak zal op regionaal niveau de ammoniake- missie afnemen. Bij de sector Grondgebiedzaken in het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat 21 te Moergestel, liggen met ingang van 1 februari 1995 gedurende vier weken ter inzage de ontwerp-beschikkingen over de ingediende aanvragen van: - mevr. F.J. van Aarle-Roosen, Broekzijde 3 te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning (art. 8.4 Wet milieubeheer) voor een mestvarkensbedrijf op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D nummer 1468, plaatselijk bekend Broekzijde 3; - de heer H.C.T. van Roessel, Heuvelstraat 24 te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning (art. 8.4 Wet milieubeheer) voor een rundvee- en varkensbedrijf op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1598, plaatselijk bekend Heuvelstraat 24. Wij zijn voornemens te besluiten de gevraagde milieuvergunningen te verlenen onder het stellen van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten de kantoor uren na telefonische afspraak met de sector Grondgebiedzaken. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het College van Burgemeester en wethou ders schriftelijke bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp-beschikkingen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst, moet u dat schriftelijk - tegelijkertijd met de bedenkingen - bij het gemeen tebestuur indienen. Wilt u mondelinge bedenkingen inbrengen, dan kunt u tot het einde van de inzagetermijn vragen om een gedachtenwisseling, waarbij u in de gelegenheid wordt gesteld uw bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikkingen. Op 22 december 1994 is de Algemene Plaatselijke Verordening voor de gemeente Moergestel 1994 (APV) vastgesteld en tegelijkertijd zijn de oude APV en de daarop gebaseerde nadere regels inge trokken. In artikel 4.3.2.1. van de nieuwe APV is bepaald dat nadere regels kunnen worden gesteld voor het lozen van afvalwater op de riolering door inrichtingen (dit zijn bedrijven en/of instellingen). Deze nadere regels hebben betrekking op maatregelen en/of voorzieningen die de aangewezen in richtingen zullen moeten treffen. Wij hebben op 10 januari 1995 besloten om over te gaan tot het stellen van de bedoelde nadere regels. Dit besluit ligt vanaf 1 februari 1995 voor iedereen ter inzage op het gemeentehuis, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. 845 1 Donderdag 2 februari is er om 19.30 uur weer ge meenteraadsvergadering De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 2a. Nieuwjaarsrede voorzitter ’Overheid en bur ger in onderling andere verhouding’. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 2 december 1994. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot wijziging van de ’Uitkerings- en pensioenverordening wethouders van de gemeen te Moergestel’ en gelijktijdige intrekking van de oude verordening. 6. Voorstel tot het nemen van een delegatie besluit krachtens de Wegenverkeerswet 1994. 7. Voorstel inzake een met de WBE af te sluiten pachtovereenkomst ten behoeve van de jacht. 8. Voorstel inzake wijziging van de SMB-rege- ling. 9. Voorstel inzake privatiseing visvijver De Zandput aan de Beekersberg. 10. Voorstel inzake bestuursrapportage emanci patiebeleid 1994/1995. 11Voorstel tot het wijzigen van het Verstrekkin genbesluit behorende bij de Verordening Voor zieningen Gehandicapten en tot aanpassing van het collectief aanvullend vervoer. 12. Voorstel tot het aanschaffen van de Groot schalige Basiskaart van Nederland, versie Noord- Brabant GBKNB en LKI. 13. Voorstel tot wijziging van de Gemeenschap pelijke regeling Hypotheekfonds Noordbrabant- se Gemeenten. 14. Sluiting.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 11