GEMEENTE OIRSCHOT |1| I Pierevariété 1995: Voor elk wat wils Autocleaning van Breda nu ook Waxoyl Car Care Dealer Eerste editie van Autotron Transvaria Muziek op schoot Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Werkzaamheden Spoordonkseweg te Oirschot Inbraken Cafésluiting Gorp aan de Ley 101 Baby’s Peuters \8 PAGINA 9 Oirschot, 20 januari 1995. <WP0t>Pi>G0C>t>0DQ00O00<30O0Q d. KLM Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. In verband met de realisering van de aansluiting verlengde Kempenweg op de Spoordonk seweg zal de Spoordonkseweg vanaf de Boterwijksestraat tot aan de bebouwde kom van Oirschot worden afgesloten voor alle verkeer. Afhankelijk van de weersomstandigheden zal op maandag 30 januari a.s. met de werkzaam heden worden begonnen. Deze zullen duren tot en met 31 maart 1995, echter zoveel langer als noodzakelijk, zoveel korter als mogelijk. De volgende omleidingsroutes zullen worden uitgezet voor het doorgaande verkeer: - in de richting van Oirschot zal het verkeer worden omgeleid vanaf de Spoordonkseweg, via Mousten, het Lieveld, de Boterwijksestraat, het Kasteeltje en Den Heuvel naarde Koestraat; - vanaf Oirschot in de richting van Spoordonk zal het verkeer worden omgeleid via de Oude Grintweg, Hedel en de Gijzelaar naar de Spoordonkseweg. Het doorgaande verkeer vanuit Moergestel in de richting van Oirschot wordt verzocht om ge bruik te maken van de rijkseweg A58. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 JANUAR11995 «Ks geworden en is dieper gaan glanzen. U hoeft nu minstens 3 jaar uw auto niet meer te polishen of in de was te zetten. Alleen reinigen met schoon water is voldoende. U bespaart hier door dus aanmerkelijk op uw onderhoudskosten. Garantie Waxoyl Car Care behandeling, toegepast bij Nieuwe auto’ s binnen 3 maanden na aanschaf, wordt schriftelijk gegarandeerd voor 3 jaar; ge bruikte auto’s worden tenminste 1,5 jaar gega randeerd. Vraag vrijblijvend informatie bij Autocleaning van Breda, tel. 04243-2836. In de nacht van 17 op 18 januari werd ingebro ken in een woning in de Hogenackerstraat. De daders zijn via een raam aan de achterzijde van de woning binnengekomen nadat zij het raam opengebroken hadden. Uit de woning is video- en stereo-apparatuur en geld gestolen. Kennelijk met dezelfde plannen werd geprobeerd dinsda gavond 17 januari omstreeks kwart over acht in te breken in een woonhuis aan de Industrieweg. Een onbekende man verwijderde eerst de glaslat ten van een raam. Kennelijk lukte het toen nog niet de ruit uit te nemen. Hierop werd het raam ingeslagen. Door het glasgerinkel werd de buur vrouw gealarmeerd en ging een kijkje nemen. Ze zag nog net de dader wegvluchten. In de nacht van zondag op maandag werd om streeks half drie geconstateerd dat de muziek van een café aan het Rootven nog aan stond en bij controle bleken er nog ruim 40 bezoekers aanwe zig te zijn, die volop aan het bier zaten. De café houder kreeg een proces-verbaal. Onlangs zijn de sluitingstijden van de café’s verlengd in Moer gestel. De regeling is gelijkgetrokken met de ge meente Oisterwijk. De café’s dienen elke avond om 02.00 uur gesloten te zijn. Zoals u vorige week al kon lezen is het zaterdag avond 11 februari a.s. weer de avond van ’het Pierevarieté 1995’. In dit jubileumjaar zal er weer een keur van ar tiesten voor u optreden. Van tonpraoters tot swingende dansacts, van echte Carnavaleske sau- wel tot verrassende optredens uit ons eigen Gès- sel. Dit alles ondersteund door ’de Blaoskaoken’, muzikanten niet alleen van Harmonie Prinses Ju liana maar ook van verschillende Gèsselse Blaos- lebeek is eind januari ook van de partij. Naast een schitterende expositie van Marklin-modellen, transporteert Hollebeek een complete model spoorbaan naar Rosmalen. In tegenstelling tot veel andere beurzen op dit terrein mogen kinde ren (en vaders natuurlijk ook) zelf met de treint jes spelen. Het hoeft dus niet alleen bij kijken te blijven. Hetzelfde geldt voor de radiografisch bestuurde boten in het grote bassin. Ook hier kan naar hartelust mee worden gespeeld. De openingstijden van Autotron Transvaria ’95 zijn op beide dagen van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen 10,- en voor kinderen van 4 tot 12 jaar 7,50. Peuters mogen gratis binnen. kapellen. Kortom een avond die niet in ét.n woord te vangen is maar welke u niet mag mis sen. Een avond waarbij het motto 1995: ’ut kan., schóón zèn saomen’, gestalte krijgt. In de ko mende weken zullen wij u meer vertellen over de verschillende artiesten. Voor nu is belangri: te weten dat de kaartverkoop inmiddels is gestart. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij Spar Mart M. Raats. Dus wees er snel bij want op is op. Baby’s vinden het heerlijk om muziek te maken bij papa of mama op schoot. Zodra er muziek klinkt, zijn ze een en al aandacht en reageren vaak met lachen en bewegen. Peuters zingen en dansen graag, vooral samen met anderen. De kursussen ’Muziek op Schoot’ spelen hierop in. Er wordt gezongen, gedanst, er worden bewe gingsspelletjes gedaan en er wordt gebruik ge maakt van muziekinstrumenten en speelgoed. De kursus is bedoeld voor ouders met een kind in de leeftijd van 4 tot 48 maanden. Om de lied jes en spelletjes zo goed mogelijk aan te laten slui ten bij de leeftijd van uw kind, zijn de groepen ingedeeld naar leeftijd. Uw baby of peuter kan ook vergezeld worden door opa, oma of een vast verzorger. Het is niet nodig dat u noten kunt lezen, over zangtalent be schikt of een instrument bespeelt. De liedjes worden uitgereikt op een stencil, zo dat u er thuis ook mee kunt werken. Het belangrijkste doel van de kursus is het samen plezier beleven aan muziek maken. Daarnaast worden de motoriek en het ritmege voel van het kind ontwikkeld; zingen stimuleert Per 1 januari 1995 is autocleaning van Breda officieel Waxoly Car Care Dealer. Uw nieuwe auto is een waardevol bezit, mooi ver zorgd en komfortabel uitgerust, prachtig glan zend, maar eenmaal in gebruik ziet U al snel de glans en (showroomfrisheid) teruglopen door: luchtverontreiniger, zure regen, vogeluitwerpse len. Maar ook de borstels van de wasautomaat kunnen er voor zorgen dat de glans van de lak zienderogen afneemt. En dat ook het interieur snel vervuilt door snoepende kinderen en de hond. Maar deze ontluistering van U nieuwe auto, kunt U reeds vanaf het begin voorkomen door direct een complete Waxoyl Car Care behandeling te la ten geven. Een professionele Waxoyl Car Care behandeling houdt in: van binnen wordt de textielbekleding vooral van stoelen en banken intensief behandeld met Waxoyl U.P.T. bekledingsbeschermer. Hierdoor kunnen alle soorten vuil en vlekken ontstaan door modder, as, snoep, etenswaren of gemorste dranken geen hardnekkige ontsieringen meer veroorzaken. Dankzij het vocht- en vui- lafstotende effekt is het reinigen van een auto- interieur voortaan heel gemakkelijk. Met een stofzuiger of zacht reinigingsmiddel even erover heen en klaar bent u. Door deze Waxoyl Car Care interieurbehandeling blijft de bekleding gegaran deerd 2 tot 3 maal langer showroomfris. Van buiten krijgt de laklaag van uw auto door Waxoyl 100 plus een hoogglanzend en ondoor dringbaar transparant pantser. Door de glansharde verzegeling van de lak is deze bestand geworden tegen negatieve invloeden van buitenaf zoals schadelijke UV-straling, zure re gen, modder, zand, pekel, luchtverontreiniging. Na de grondige behandeling met Waxoyl 100 plus is de laklaag strakker en ondoordringbaar Met Kees Roosen begonnen we aan de met rode stippen gemarkeerde wandeling bij het partycen trum ’Nieuwe Hoef in het landgoed Gorp aan de Ley. Een rondwandeling van ruim 3 kilometer. Er was veel wind die toch wel mooie dat eind augustus 1994. Tussen de stapelwolken doorliet de zon zich af en toe zien. Verschillende soorten paddestoelen waren al waar te nemen, zoals de houtknotszwam, die ook wel dodemansvinger wordt genoemd. Hij is zwart, staat in groepjes bijeen en lijkt, met een beetje fantasie natuurlijk, op ’de vinger van een dodeman’. Deze paddestoel is niet groot, hoog stens 4 centimeter hoog en ziet eruit als een klei ne knots. Opvallend is, dat de houtknotszwam onder de korst wit is. Deze paddestoel is hard en stevig en u kunt hem aantreffen aan de voet van beukestronken, die met mos zijn bedekt. We volgden de rode stippen, die de wandelrou te markeren. Langs het ’spinnenpaadje’, dat door een open stukje terrein loopt, zagen we heel veel ronde webben met kruisspinnen. Heel mooi hebben de kruisspinnen de draden tussen takken van boompjes opgehangen. De kruisspin is te herkennen aan het witte kruis op het achterlijf. Vandaar deze naam! Zo’n web is net een wiel met spaken. Een waar kunststuk dat die kruisspin kan fabriceren. Komt een insekt in die kleveri ge draden terecht verlamt de spin zijn slachtof fer. De prooi wordt daarna leeggezogen. Vorig jaar zagen we ijsvogeltjes boven de Poppel- se Ley vliegen. Nu waren ze niet te zien. De langdurige droogte was er de oorzaak van dat er nauwelijks water in de Ley stond. Geen visjes, geen insekten. Dus geen voedsel voor de ijsvo gels. de taalontwikkeling en kinderen kunnen hun fantasie en gevoel uitleven. Periode: januari- april, totaal 8 lessen; Lesdag: maandag, le les 30 januari 1995; Lestijd: 9.30 - 10.15 uur; Kosten: 70,-; Groep: minimaal 8, maximaal 10 deelnemers. Periode: januari- april, totaal 10 lessen; Lesdag: maandag, le les 30 januari 1995; Lestijd: 10.15- 11.00 uur (jonge peuters); 11.00 - 11.45 uur (oudere peuters); Kosten: 85,-; Groep: minimaal 8, maximaal 10 deelnemers. De kursusleidster is Rosalyn de Groot. Zij is te lefonisch bereikbaar voor nadere informatie (tel. 04242-84940). De kursus vindt plaats in het hoofdgebouw van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o., Schoolstraat 3 te Oisterwijk, telefoonnummer: 04242-82753. Indien er voldoende belangstelling bestaat, kan er een Muziek op Schoot cursus gestart worden op zaterdagochtend. Rosmalen - Een blik op de volle evenementenka lender van Autotron Rosmalen leert, dat in 1995 weer een groot aantal vertrouwde beurzen in het sfeervolle museumcomplex wordt gehouden. Er staan echter ook nieuwe activiteiten op vermeld. Eén daarvan is Autotron Transvaria ’95 in het weekend van 28 en 29 januari. Veel bekijks zullen ongetwijfeld de circa tien vliegtuigen en helikopters trekken die op schaal zijn nagebouwd. Klapstuk van deze statische show vormt de laatste aanwinst van de KLM; een McDonald Douglas MDU. Het model heeft een spanwijdte van liefst vijf meter. De bekende modelspoor-veilingmeester Jan Hol- De kompetitie is weer begonnen. Als u dit leest hebben beide teams de eerste wedstrijd al gespeeld. Het eerste team speelt 1ste klas en het tweede team 4de klas. Tijdens de persoonlijke kampioenschappen van de Tilburgse Tafeltennis Liga heeft Moergestel goed gespeeld. De drie deelnemers vielen in de prijzen. Ron van Hees werd kampioen in de C categorie en Herman Reinders werd in die cate gorie derde. Rob Overdiek werd kampioen in de D categorie. Dus een heel goed resultaat voor de tafeltennis Vereniging Moergestel. Alle drie ge feliciteerd namens het bestuur. Programma: Moergestel 1 - Slagzin 3 Moergestel 2 - Avanti ’77 2 Deze wedstrijden worden gespeeld op donderdag 2 februari a.s. in D’n Donk, aanvang 20.30 uur. Publiek welkom. Er is nog steeds ruimte voor nieuwe leden, zowel, dames als heren en junio ren vanaf 12 jaar. Speelgelegenheid elke maanda gavond van 20.00 tot 22.00 uur. Wilt u inlichtin gen, bel dan: 3365. met Johan van Oosterhoud J J trercrcccCGCCOCOi:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 9