Ondanks wankele jaren wordt 33 jaar gezond gehaald door ’De Pierewaaiers Wie ben r.7 Hr Jubileumjaar 1995: Pierewaaiers 33 jaar jong Nieuwe ontwikkelingen Blaaskapellenfestival Tenslotte Enkele jaren voor dit jubileum leek de carnavalsvereniging in een dip te zitten. Wel veel papieren leden, doch weinig betalenden. Vaste krachten ontvielen door gezondheid of wilden na een lange staat van dienst de fakkel wel eens overdragen. De overgebleven oudere krachten moesten de ’jeugd’ overhalen de Pierewaaierstraditie in stand te houden, waarbij het zwaartepunt lag op de verantwoordelijkheid voor het openbaar carnaval. Muziek bij de Prins Carnavalsconcert Door de jaren heen De optocht sss^.: Pierevariété '4' Dansgarde Sauwelen PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 JANUAR11995 AvdW. Huidige voorzitter Peter van de Wouw Een werkelijk schot in de roos was de start van het Blaaskapellenfestival in 1982. Op een zondag in november komen van heinde en verre kapel len naar Moergestel en trekken van kroeg naar kroeg en laten zich daar jureren. Dat verscheide ne orkesten regelmatig terugkomen is reden om te spreken van een aangename traditie, die hope lijk lang volgehouden kan worden. Het jaarlijks einde van het carnaval heeft plaats met de verbranding van de ’Pierrot’. Volgens een oude rot bij de Pierewaaiers is dat steeds een ont roerend moment. Het is een buitengewoon sa menhorigheidsgevoel van een groep, die lange dagen met elkaar heeft doorgebracht en onder spanning heeft gewerkt om alles tot een goed ein de te brengen. Laat dit alles reden zijn om een grote waardering tot uitdrukking te brengen op hun jubileumdag op 21 januari 1995. van omstandigheden zijn geweest: te weinig ’nieuw bloed’, afhakers, verschil van mening bij de sauwelaars onderling en meningsverschillen tussen de sauwelaars en de organisatie. Het zou een mooi ding zijn als dit alles kon worden opge lost, immers toen het er niet meer was werd er wezenlijks iets gemist. Hofkapel ’De Belleblaosers’ met v.l.n.r. StefLapien, Ties Lapien, Gerard Laurenssen, Cas Lapien, Toine van Gerwen, Kees de Laat, Rob Lapien, Kees Roozen en Piet Schilders. Bij bezoeken buiten de eigen residentie zou de Prins eigenlijk steeds vergezeld moeten zijn door zijn eigen kapel. ’De Bellebloasers’ voldeden hieraan volledig. Echter na een periode van elf jaar kwam in 1986 hieraan helaas een einde. En kele leden konden de motivatie niet meer op brengen om het hele carnaval met de Prins op te trekken. In wat mindere mate (niet in kwaliteit maar in kwantiteit) is hun taak de laatste jaren overgenomen door (S)taporkest d’Ambiejans. In 1989 kwam het eerste carnavalsconcert van de grond. Naast het musiceren van de harmonie in carnavaleske sfeer wordt steeds gezocht naar spectaculaire gasten en niet zonder succes. Zoals we onlangs bij het Nieuwjaarsconcert mochten ervaren heeft onze plaatselijke corifee Thea Vermeulen-Peek de smaak van de begeleiding door de harmonie te pakken. Overigens is de or ganisatie van het concert in handen van een ko- mité buiten de Pierewaaiers (wel deelname), doch heeft een duidelijke plaats gekregen in het open baar carnaval. Zoals het er nu uitziet zijn de gemoederen be daard en staan de neuzen weer in dezelfde rich ting. Bij een drieëndertig-jarig bestaan is het na tuurlijk logisch dat meerdere generaties aan bod komen. Viering van carnaval zit barstensvol met tradities, die per definitie natuurlijk niet aan één vereniging hoeft te worden opgehangen, doch in de Moergestelse situatie is het toch verheugend dat de vereniging met de meeste ervaring, deze wil blijven aanwenden voor het openbaar gedeel te van het feest. Enige aspecten hiervan, die nog niet aan bod zijn gekomen en enkele ontwikkelingen in de laatste elf jaar zullen nog de revue passeren. De meest konstante faktor in Moergestels carna val is wel de optocht, die wel eens verschilt in lengte doch overwegend van een goede kwaliteit is. Dit heeft zij van het begin af aan gehad en trekt daardoor nog steeds veel belangstelling, ook van buiten. Zij geeft het karakter aan van het car naval en die belangstelling van buiten blijft dan ook niet beperkt tot de optocht alleen. Meestal worden daar bezoeken aan de diverse etablisse menten aan gekoppeld. Dat de Pierewaaiers dit steeds weer voor elkaar krijgen is wellicht hun grootste verdienste. Quadvlieg en zijn Original Wurmtaler Musikanten: te gast op het komende Carnavalsconcert! Toen de klad kwam in de sauwelavonden is er ge zocht naar een alternatief. Dit is gevonden in het Pierevariété. Op een ’bonte’ avond vinden er al lerlei sketsjes en optredens plaats en komen er toch nog sauwelaars (meestal gasten). Het zijn vooral de jongere krachten binnen de Pierewaai ers, die hier hun schouders onder zetten. Stoer op een varken gezeten. Wie is hij...? Met het grote boek in de hand zagen we vo rige week Rob Outmaijer die woonachtig is aan De Werft nr. 4. Automobilist bekeurd voor artikel 8 Wegenver keerswet 1 Zondagavond is een 49-jarige man uit Tilburg bekeurd omdat hij met zijn auto over de Vennen laan in Oisterwijk reed terwijl hij te veel alcohol had gedronken. Vanaf 1 januari 1995 houdt dat een overtreding in van artikel 8 van de Wegen verkeerswet 1994. Voorheen was dat een overtre ding van artikel 26 van de Wegenverkeerswet die uit 1935 dateerde. Overigens is de strekking van beide artikel precies hetzelfde. Het blijft verbo den om met (te veel) alcohol achter het stuur te kruipen. Behalve een geheel nieuwe Wegenverkeerswet is er ook in werking getreden een nieuw Voertuig- reglement en een nieuw Kentekenreglement. Net als bij artikel 8 en 26 is de strekking van de nieu we wetgeving ongeveer hetzelfde gebleven. Ge tracht is om de nieuwe wet eenvoudiger en min der regels te maken. Voor de weggebruiker is vooral Hoofdstuk 2 van de nieuwe wet belang rijk. Dat gaat over elementaire gedragsregels. Het begint met artikel 5 waarin staat dat het een ieder verboden is zich zodanig te gdragen dat ge vaar op de weg wordt veroorzaakt of veroorzaakt kan worden of dat het verkeer op de weg wordt gehinderd of kan worden gehinderd. Dat is de grondnorm voor een sociaal verkeersgedrag. Zo- I wel in het verdere hoofdstuk als ook in het Reg lement Verkeersregels en Verkeerstekens (anno 1990) worden een groot aantal bijzondere ge dragsregels nader geregeld.’ Iedere verkeersdeelnemer dient de nieuwe wet geving op verkeersgebied te kennen. De dansmariekes anno 1988. In de zestiger jaren, in de periode van Toon Franken als Prins, kwam er een dansgarde (dansmariekes), eerst geïnstrueerd door Ria Kemkes en later overgenomen door de dochter van Toon, Monique. Steeds kon worden geput uit dochters van leden, vrienden en kennissen. Toen dit arsenaal echter uitdunde moest er ’vreemd’ gegaan worden. Al spoedig ontstonden er problemen met ’wegbrengen en ophalen’ en was men drie jaar geleden helaas genoodzaakt de garde op te heffen. Na de succesvolle periode (zie ’Moergestel- Nieuws’ van vorige week) kwam er de klad in. Het is niet meer te achterhalen wat daarvan nu precies de oorzaak was. Het zal een samenloop Bp ET* 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7