Rabobank ALSTUBLIEFT’ Uw nieuwe vakantiegids in Januari zaterdags open van 10.00-13.00 uur Imkercursus Duizend dieren te BC de Aanstede THEMA VAN 21 JANUARI IS AUTOVAKANTIES EUROPA voor jongeren Opening Counseling en Adviesbureau voor plattelandsvrouwen verzorgen Bovendien ontvangt u een gratis Boordevol zonnige ideëen! fotorolletje. Met uw mooiste vakantiefoto Loopt u even binnen voor een gratis maakt u dan kans op een gratis weekend advies, uw nieuwe reisgids of een Brugge, voor videoband met fraaie 2 personen. vakantie-bestemmingen en profiteer van ons Natuurlijk kunt u ook voordeel aanbod. op deze zaterdagen Als u voor 1 maart terecht voor een 1995 uw vakantie boekt hypotheek-, spaar- of bij de Rabobank, het verzekeringsadvies. grootste reisbureau van Nederland, krijgt V, UW VAKANTIE BIJ RABOBANK alle diensten die uw vakantie compleet MOERGESTEL GEREGELD! maken. Als u gebruik maakt van de Dan bent u van een onbezorgde vakantie kortingsbonnen die zijn ingesloten bij de verzekerd, tel (04243) 31 81 reisprogramma’s, kan uw voordeel flink oplopen. Y/r w Zuidnederlandse kampioenschap pen kortebaan Per abuis... Wie kunt u aan de start zien? u nu aantrekkelijke vakantiekortingen op 'URHAAIY PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 JANUAR11995 T BC de Aanstede Schaatsclub „De Vennen.” Vanaf 1 februari 1995 organiseert de jeugdimker- club weer een cursus imkeren voor jongeren tus sen 10 en 16 jaar. De cursus bestaat uit 20 lessen van een uur. De lessen worden gegeven op zater dagmorgen, op het terrein van de kinderboerderij aan de Langvennen-Noord 75 te Oisterwijk. Tijdens de cursus wordt ingegaan op o.a.: 1Hoe de bijen van nectar honing maken 2. Hoe de bestuiving van bloemen plaats vindt 3. Welke planten goed zijn voor de bijen, hom mels en vlinders 4. Waar deze planten groeien Natuurlijk worden er ook verschillende manie ren van bijenhouden besproken, zodat de cursist eventueel zelfbijen kan gaan houden al dan niet onder begeleiding van één van onze instructeurs. De cursus wordt afgesloten met een examen voor het jeugdimker-diploma, dat wordt afgenomen en uitgereikt door de plaatselijke imkers. De kosten voor de totale cursus - inclusief exa men en eventueel diploma - bedragen 22,50 per kind. Als je hiervoor belangstelling hebt, kun je inschrijven - vóór 11 februari 1995 bij het Bezoe kerscentrum Oisterwijk, van Tienhovenlaan 5; of bij Kinderboerderij de Cirkel, Langvennen- Noord 75. Meer informatie kun je krijgen bij Peter Ra- vesteijn, tel: (04242) - 19227. Wanneer Koning Winter ons gunstig gezind is, dan kunt u op het Kolkven nog spektakel ver wachten!! Schaatsclub de Vennen heeft n.l. de organisa tie toegewezen gekregen van de korte baan- wedstrijden op natuurijs voor seizoen ’94-’95. Met medewerking van Rabobank Moergestel zijn wij in staat om dit evenement te orga niseren. Deze tak van sport is in het noorden van Neder land erg populair. Schaatsclub de Vennen wil de ze tak van de schaatssport in het zuiden gaan promoten. Vanaf 1 januari heb ik in mijn huis een plek ge creëerd waar ik met name plattelandsvrouwen wil ontvangen die willen praten over sociale problematiek. Tijdens een onderzoek dat ik deed voor mijn eindscriptie is gebleken dat deze vrouwen weinig of geen gebruik maken van instanties die een on dersteunende en/of adviserende functie hebben in de samenleving. Bij mij is toen de behoefte ontstaan een vooral laagdrempelig aanspreek punt, een ’praatplek’ te realiseren voor platte landsvrouwen, die veilig genoeg is om te praten over sociale problemen. Vanuit mijn eigen achtergrond als plattelands vrouw weet ik dat het moeilijk is om een beroep te doen op anderen inzake problemen, er is je ge leerd de ’vuile was’ niet buiten te hangen. Door mijn opleiding Culturele en Maatschappelijke Vorming aangevuld met een jaar psychologie, denk ik een basis gelegd te hebben die breed ge noeg is om de vrouwen die dat wensen van dienst te kunnen zijn. In geval van zaken die niet binnen mijn doel stelling vallen kan ik begeleiden en verwijzen naar andere instanties. Mijn werkwijze is het voeren van één of meer in dividuele gesprekken op basis van de principes van de vrouwenhulpverlening, in een ongedwon gen sfeer in ’onze eigen taal’. Voor informatie: Mien Robben-van Breda, Vrij- heidsstraat 5, 5056 SC Berkel-Enschot, tel: 013-332958. Op zondag 22 januari zal Rob van Glabbeek, hoofd dierverzorging van Safaripark Beekse Ber gen, een lezing houden over zijn werk. In het Sa faripark leven ruim 1000 dieren van meer dan 100 verschillende soorten. Iedere diersoort stelt weer andere eisen aan voeding en huisvesting. Daar komt nog bij dat de dieren hier, in tegen stelling tot in de meeste dierentuinen, in gemeng de groepen op grote terreinen leven. In zijn lezing zal Rob van Glabbeek vertellen wat er allemaal komt kijken bij de verzorging van de ze dieren. Behalve over het dagelijkse werk, zul len ook het organiseren van diertransporten en het begeleiden van onderzoek aan bod komen. Aansluitend op de lezing neemt Rob van Glab beek u mee in de Safaribus voor een rondleiding. Tijdens de tocht door het park zal hij verschillen de aspecten van zijn werk nader toelichten. De lezing begint om 11.00 uur en is gratis toe gankelijk voor bezoekers van het Safaripark. Wannneer u aan de lezing wilt deelnemen, kunt u zich van maandag tot en met vrijdag opgeven bij het Safaripark, tel: 013-360035. Afgelopen woensdag 11 januari, organiseerde de jeugdafdeling van BC de Aanstede een ouder- kind badminton-toemooi. Er speelden 20 kinde ren samen met één volwassene in 4 verschillen de poules. Er werd behoorlijk fanatiek gespeeld en de kin deren hadden enorm veel plezier (de ouders trou wens ook). Na afloop was er voor ieder een leuke prijs en dus ging elk kind tevreden naar huis. Een bijzonder geslaagd toernooi waar wij de or ganisatie hartelijk voor bedanken. Hopelijk komt er nog eens een vervolg op. Iedereen bedankt. ...zijn de circulaires voor de snerttocht van ’De Vurhaai’ een week te vroeg in de bus gevallen, dat heeft verwarring geschept omdat de datum niet klopte en jullie dit bericht nog niet in ’Moergestel- Nieuws’ gelezen hadden. Daarom NU: Wegens omstandigheden kan de ’SNERT SURVIVAL TOCHT’ niet doorgaan op vrij dag 27 januari maar is verschoven naar vrijdag 3 februari. P.S. Willen de anonieme inzenders van het sner- trecept hun naam bekend maken? (Een briefje in de bus bij Oisterwijkseweg 57 is voldoende.) Het Snertcomitee Alle licentiehouders van het gewest Bra- bant/Limburg van de KNSB kunnen inschrij ven. Er zijn voor zowel dames als heren 5 cate; gorieën. Ik kan u verzekeren dat er een aantal kanjers aan de start zullen verschijnen waaronder ook een aantal Moergestelse licentiehouders. U zult zich misschien afvragen, wat houden de kortebaan kampioenschappen in? In feite zijn het sprintwedstrijden op een baan. De lengte van de wedstrijdbaan bedraagd: voor heren 160 meter en voor dames 140 meter. De wedstrijden worden gereden volgens 2 systemen: 1eerste schifting vindt op tijd plaats 2. daarna volgt het afvalsysteem Totdat er éénwinnaar/winnares over blijft. Voor toeschouwers een prachtig schouwspel, u moet dus vooral komen kijken. Natuurlijk orga- ni: m wij dezelfde dag ook de open Moergestel se npioenschappen kortebaan. Iedereen kan insc: 'ven. Mag ik u nog een keer vragen te dui- men.v jr een week strenge vorst, we kunnen het zoals u heeft gelezen echt goed gebruiken. Jan van de Wiel DE

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 3