Blijspel door ’Tweede Jeugd’ Miet Janssen-Antonis: ’Moeder’ der Pierewaaiers! KETELAARS B R I N Luj JWBI jj Tel. 04243-1474, ]l ’Houdt de vlam brandend’ I Aphrodite Actie Kerkbalans 1995 5 februari 1995: Heropening van Physique! en OPEN DAG Prins Pieter II tekent bij WOENSDAG 18 JANUAR11995 - 19e Jaargang - Nr. 843 1 TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! met: - Demonstraties - Cardiotraining (sport-med programma) - Vrije training op cardio-apparatuur en luchtdrukapparatuur - Revalidatietraining met de allernieuwste apparatuur! U kunt nu al een afspraak maken voor een persoonlijke rondleiding telefoon 2672 of 3459 I W f SPORT- EN Iff GEZONDHEIDS- I f CENTRUM A F( W Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) j! Het gaat helemaal niet zo slecht met de kerk. Maar ’kerk-zijn’ is er niet ge makkelijker op geworden. Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Huidverzorgingsinstituut M Schoolstraat5 ra T 1 MOERGESTEL Donderdag voor ouderen; zaterdag en maandag voor iedereen die gelegenheid waren Stadsprins Pier I® nog een paar voorwaarden aan de erfenis verbon den’, deelt de notaris mee. Hoe dat allemaal verloopt kunt u zien op donder dagmiddag om 14.00 uur voor alleen de oude ren uit Moergestel, toegangsprijs 2,50 en za terdag 21 en maandag 23 januari om 20.00 uur in Den Boogaard, toegangsprijs 5,- voor vol wassenen en voor de kinderen van de basis scholen 2,50. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de kassa van Den Boogaard. De gezamenlijke spelers van ’De Tweede Jeugd’. dlpr Het is alweer een tijdje geleden, 17 december j.l. (red.), dat carnavalsvereniging De Durdraaiers de prins voor 1995 bekend hebben gemaakt. On der grote belangstelling werd Prins Pieter II om 21.00 uur ontdaan van zijn cape en staf nadat hij één jaar lang tezamen met zijn adjudant en Raad van 11 zich ingezet heeft voor het carnavalsge- beuren. Dit alles vond plaats in de zalen van Par- tyboerderij ’t Draaiboompje. Groots was de verrassing die de ex-prinsengarde voor het nieuwe lid geregeld hadden. Een mooie danseres van grote klasse die het publiek op de tafels en stoelen deed klimmen om zeker niets te missen van dit ’kadootje’. Leuk was het om te zien dat de zusterverenigin- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Voor haar totaal onverwacht werd afgelopen zaterdagavond Miet Janssen-Antonis, Oisterwijkseweg 34, benoemd tot ’Moeder’ der Pierewaaiers. Speciaal voor die gelegenheid waren Stadsprins Pier XXXIII (Hans de Brouwer), zijn adjudant Eric Denissen en voorzitter van ’De Pierewaaiers’, Pe ter van de Wouw, naar de Oisterwijkseweg gekomen. 33 Jaar geleden zagen ’De Pierewaaiers’ het levenslicht ten huize van de familie Janssen. Hans de Brouwer vond het dan ook eigenlijk wel vreemd dat het maar liefst 33 jaar heeft moeten duren voordat Miet tot ’Moeder’ der Pierewaaiers werd benoemd. Zij kreeg een bloemstuk en een glazen klokstolp met insciptie overhandigd door Prins Pier XXXIII. Vergezeld van een lekker kopje koffie werden daarna natuurlijk nog wat herinneringen uit het roemruchte verleden van ’De Pierewaaiers’ opge haald. Zoals vorige week beloofd hier dan een korte in houd van het blijspel ’Zo heeft Meu Gerre het ge wild’, een stuk in drie bedrijven, geschreven door D.J.Eggegoor. De eigenaresse, van de Garvershof, Meu Gerre, is overleden. Daar ze zelf kinderloos was be noemde ze haar neven en nichten tot erfgena men; dit zeer tot hun genoegen, vooral omdat de verstandhouding met hun tante nogal wat te wen sen overliet. volk onderweg naar de 21e eeuw. De plaatse lijke geloofsgemeenschap is mondig geworden en een groot aantal gewone vrouwen en man nen draagt de zorg voor wat er allemaal zo komt kijken in de parochie. Zij bereiden de kinderen voor op de eerste com munie en op het vormsel, bezoeken de zieken die er zijn, zijn actief in het verzorgen van gebeds diensten, zijn lid van werkgroepen, houden ko ren bijeen, verzorgen de financiën en dragen sa men met hun pastor de zorg voor het geheel. Om zich verder te bekwamen in het parochiewerk ne men ze in hun vrije tijd deel aan cursussen en stu diedagen die op diverse plaatsen georganiseerd worden. In de plaatselijke parochie zetten ze din gen op die zonder hen nooit van de grond zouden zijn gekomen. Wat wij zien is dat de Geest van God vaardig is geworden over gewone mensen. Ondanks de crisis gebeuren er dus veel hoopvolle dingen, waar wij vaak niet zo bij stil staan. Dit belangeloze werk, door zoveel vrijwilligers in dienst van de parochiegemeenschap ver richt, kost echter geld. Als zij namelijk hun werk goed willen doen, moet de parochie regel matig boeken en tijdschriften aanschaffen, be schikken over een computer en een kopieerap paraat, de kosten voor een toerustingscursus betalen enz. En dan hebben we het nog niet over het onderhoud van de kerk, over de kaar- vervolg op pagina 2 Ze verheugen zich zeer op het kapitaal dat vrij komt als de boerderij verkocht zal worden. Iedereen heeft in gedacht het grote geld al een be stemming gegeven. Teun en Pleun, die zelf en verwaarloosd boerderijtje hebben, willen er flink van gaan profiteren en kijken al uit naar een mo tor met zijspan. De gebroeders Mullepad, die ab soluut niet meer uitgeven dan strikt noodzakelijk is, willen graag nog wat rijker worden en nicht Meinie uit Den Haag, die van alles doet en zegt om maar in aanzien te komen, laat niets na om maar zoveel mogelijk in de wacht te slepen. Dan komt er nog een dochter van een gestorven nicht uit Canada op de proppen die de nodige hi lariteit teweeg zal brengen. De bedrijfsleider, de knecht dus, en de huis houdster van Meu Gerre zien de bui al hangen en vrezen zonder werk te komen. Maar... ’Er zijn gen goed vertegenwoordigd waren. Deze vereni gingen en de diverse blaasorkesten en met name GV de Borrelaers hebben met hun aanwezigheid bijgedragen aan deze zeer geslaagde prinsenver kiezing. Op 11 over 11 was het dan zover. Prins Hans en Prins Paul werden verzocht zicht in een kooi te begeven. Na zich in het zweet gewerkt te heb ben, onthulde zij een levensgrote foto van de nieuwe prins 1995. Groot was dan ook het ap plaus toen bleek dat Prins Pieter II (Piet Bijster- veld) voor nog een jaar bijtekende als Prins van het Durdraaiersrijk. Nadat hij was geïnstalleerd maakte hij bekend dat Peter Ketelaars, zijn steun en toeverlaat als adjudant, hem in deze drukke dagen bij zal staan. Na de vele felicitaties barst te het feest met muziek van drive-in ’Let’s Dan ce’ in alle hevigheid los tot in de kleine uurtjes. Ik denk bij het woord feest aan de Durdraaiers in ’t Draaiboompje, want het was ’een feest’! Enerzijds stuiten we op weerstanden van buiten, van de samenleving, die steeds meer geseculari seerd raakt. Anderzijds stuiten we ook binnen onze geloofsgemeenschap op weerstanden, om dat we te maken krijgen met medeparochianen die anders geloven dan wijzelf. Sommigen zou den terug willen naar vroeger toen alles, voor hun gevoel, duidelijk en zeker was; anderen vinden dat de kerk niet genoeg aansluit op het levensge voel van mensen die nu leven. Maar deze moei lijke tijd heeft als keerzijde, dat we meer gaan zoeken naar wat wezenlijk is voor ons gelovig-zijn en wat maar franje is. Tegen de verdrukking in groeit er aan de basis een nieuwe spiritualiteit, die mensen aanzet zich te bezinnen op hun gelovig- zijn om daar concreet vorm aan te geven. Als gelovigen worden we er ons steeds meer van bewust, dat we ’samen’ kerk zijn, Gods

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1