natuurlijk Moergestel nr o KORFBAL^ 0 Ad van den Boer TA ®^.JARSSB| Audacia-nieuws W Gezonde voornemens Nieuwjaarsconcert ’Parelmuzikanten SFBD: Stichting Financiële Steun Blinden Derde Wereld Feesten voor en in de natuur Lezing: ’gips’ 100 Bezoekerscentrum Oisterwijk BENT U OOK. TE GEWICHTIG Scharen-Messenslijperij Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242-16833 S.V. Roef! Handbal 5 I AUDACIA PUPILLEN Audacia pupillen naar Willem II Winterse wandeling Het beheer Vogels Goede opsteker voor Audacia je thuis in je sport f Werk aan de winkel: bouw eens een vogelkastje MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 JANUAR11995 PAGINA 11 Z-i M 1-3 1-2 6-1 3-3 1-4 12-13 17-4 0-5 8-10 15-15 7-2 0-11 4-1 1-5 Uitslagen: MAB: Elshout - Roef! JAA: Blauw Wit - Roef! DJB: Internos - Roef! MAA: HVO - Roef! JAB: Taxandria - Roef! HES: ODI - Roef! Programma 21 januari: Welpen 10.00: Roef! - ODI in De Vonder Programma 22 januari: MAB 11.00: Blauw Wit - Roef! in Den Bosch HES 15.20: Blauw Wit 2 - Roef! 2 in Den Bosch Handbal is altijd raak! afgelast 4-4 6-1 2-3 O 3 ra c '5 o ’5 o. in M O o c _ra Q. 2 u c 02 O 1-1 5-1 2-12 5-7 14.30 14.30 12.30 10.00 12.30 11.45 10.00 10.00 10.00 10.00 Uitslagen: WSC - Audacia Al Audacia BI - Willem II. WSJ - Audacia B/C Taxandria - Audacia Cl Programma zaterdag 21 januari: WSC A2 - Audacia Al (inhaal) 13.15 Sarto B2 - Audacia BI (vrs.)13.30 Audacia B/C - Oirschot Vooruit B2 (vrs.) 13.45 Audacia Cl - LONGA C2 (vrs.)12.15 3 »>-' 1(00 4 MEE S met Johan van Oosterhoud Het WNF speurt naar mogelijkheden om geld in te zamelen. Hiermee proberen we de zo belang rijke natuur(gebieden) die onze wereld nog heeft, te beschermen of uit te breiden. Wat is er logi scher om dat middels een Natuurfeest te realise ren. Het WNF heeft in samenwerking met De Gulle Ark in Oisterwijk het aanbod van (the- ma)feesten uitgebreid met een ’Tropenkolder- junglefeest’ (voor groepen van minimaal 60 per sonen). Het Partycentrum en het personeel wordt tot een echt oerwoud met zijn bewoners omge bouwd. Behalve dat het eten en drinken in jung- le-stijl wordt geserveerd worden de gasten verrast door een jungle-activiteit. Geïnteresseerde voor dit avontuur kunnen de heer Mutsaers van de Gulle Ark (04242-17096) of de heer K. Scherders (013- 352631) van het WNF bellen voor informa tie en reserveringen. Op 19 januari a.s. zal mevr. Ans Toelen uit Til burg een lezing houden voor de heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ te Oisterwijk. De lezing is getiteld: ’Gips’. De gipsen beeldencultuur uit de tweede helft van de vorige eeuw en de eerste helft van deze eeuw is alom bekend. Wat begon als een bescheiden vorm van devotie, groeide uit tot een ware industrie, waarbij ateliers in samenwerking met elkaar of als concurrenten de ’markt’ probeerden te veroveren. De in- leidster zal in haar lezing dieper ingaan op de di verse verschijningsvormen, op de vraag waar be paalde modellen vandaan komen, welke vormen origineel zijn en wat de devotionele betekenis is. Kortom: een lezing, die U zeker zal boeien, die bovendien opgeluisterd zal worden met dia’s. De lezing zal gehouden worden op donderdag 19 januari in café-restaurant ’t Oude Nest. Aanvang 20.00 uur. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’, om vat de gemeenten: Berkel- Enschot, Haaren, Helvoirt, Esch, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. De Stichting Financiële Steun Blinden Derde Wereld bestaat alweer ruim zes jaar. Deze Stichting is op initiatief van dhr. C. Rijnen in het leven in 1988 toen hij in aanmerking kwam voor de Edo - Bergsma prijs. Afgelopen jaar heeft het bestuur twee aanvragen gehonoreerd. Te weten: de inrichting van een werkplaats voor blinden in Juiz de Fora (Brazi lië 4.000,-) en een beroepscursus in Belan (Bra zilië 3.000,- Voor ons beperkt fonds is dit weer een hele uitgave. Gelukkig mochten wij naast gewaardeerde jaar lijkse bijdrage weer enkele speciale donaties ont vangen. In hun onlangs gehouden jaarvergadering heeft het bestuur vooral aan twee onderwerpen aan dacht gegeven: 1Ondersteuning nieuw project: Via een stich ting in Indonesië gaat Danios Barus twee jaar op onze kosten studeren 4.500,- per jaar). Danios is blind en door deze opleiding hoopt hij weer aan het maatschappelijk leven deel te kunnen nemen. 2. Fondsen werving: het bestuur wil onder ande re via publiciteit proberen weer mensen voor on ze doelstelling te interesseren. U weet dat er goe de projecten mee gesteund worden, maar op en kele aanvragen zouden wij beter kunnen reage ren als ons fonds groter was. Rabobank Oister wijk 16.89.11.620 tnv SFCB Uitbreiding van het vaste bestand aan donateurs is dus belangrijk. Wij zijn U alvast dankbaar voor het steunen van ons werk gedurende de afgelopen 6 jaar en zien met vertrouwen de voortzetting tegemoet. Voor nadere informatie kunt u bellen: Greet Ermen, tel. 04242-83180; Grard van Tilburg, tel. 04117-1782. Uitslagen: Oisterwijk 1 - Audacia Dl1-7 Audacia D2 - Gloria UC 25-4 DESK 1 - Audacia El2-1 Audacia E2 - Sarto 42-3 Oirschot Vooruit 2 - Audacia E32-2 Audacia E4 - Oirschot Vooruit 38-3 Audacia E5 - Hilvaria 50-2 Audacia Fl - Sarto 30-0 RKDSV 2 - Audacia F21-4 Hilvaria 3 - Audacia F34-1 Programma zaterdag 21 jan. Aanwezig Audacia E4 - TAC/BWB 110.00 TAC/BWB 1 - Audacia F19.15 Audacia El, E2 en E3 wordt om 10.00 uur op het voetbalveld verwacht. De overige pupillen elftal len of zeventallen zijn vrij. Zaterdag 21 januari is Audacia Club van de Week bij Willem II. Veertig pupillen en jeugdleiders zijn uitgenodigd om de wedstrijd Willem II - FC Groningen bij te wonen. Er zijn nog enkele kaartjes over, dus als er nog Pupillen zijn die mee willen, dan kunnen zij zich opgeven bij Nico Oerlemans. We verttrekken zaterdag 21 januari per bus vanaf de kantine om 18.15 uur. Veel plezier! Op zondag 22 januari a.s. geven de Parelmuzi kanten hun NIEUWJAARSCONCERT. In ge meenschapshuis De Schalm te Berkel-Enschot. Aanvang: 14.30 uur en de toegang is gratis. In verband met de viering van het 10 jarig bestaan dit jaar hebben zij een vernieuwd repertoire op gebouwd met muziek ’voor elck wat wils’. Vanuit het bezoekerscentrum Oisterwijk van de Vereniging Natuurmonumenten gaan we op 22 januari 1995 het mooie winterse Oisterwijkse bos bekijken. De excursie start om 11.00 uur en staat onder leiding van medewerkers van Natuurmo numenten. De kosten voor deze excursie bedra gen 3,- voor leden van Natuurmonumenten, voor niet-leden ƒ5,-. Kinderen tot 12 jaar 1,-. Tijdens deze wandeling zal er veel worden stil gestaan bij het beheer van Natuurmonumenten. Niet alleen zullen de medewerkers u het een en ander vertellen over het gevoerde beheer, maar zij zullen u ook duidelijk maken hoe het bos er in de toekomst uit kan zien. Natuurlijk kunt u met uw vragen over ons beheer bij hen terecht. Ook in deze winterse periode zijn er vogels in het bos. De vogels zijn alleen veel minder luidruch tig als ander. Maar als de groep rustig door het bos loopt, kunt u er zeker verschillende zien of horen. Denk bijvoorbeeld maar eens aan de goudhaantjes, de kuifmezen en de diverse water vogels. Maar zelfs als u deze vogels niet te zien of te horen krijgt dan biedt het Oisterwijkse bos een sfeervol winterbeeld. Iedereen maakt waarschijnlijk aan het begin van het nieuwe jaar goede voornemens. Vaak hebben deze te maken met de gezondheid. Tevens bestaat de tendens om meer aandacht te besteden aan gezonde leefstijl en gedrag. Onder leefstijl wordt verstaan de manier waarop mensen om gaan met gezondheid, ziekte, risico’s, werk, stress, vrije tijd, voeding, sport en beweging etc. Dit gedrag heeft een belangrijke invloed op on ze gezondheid. Mensen zijn geneigd zich met name in het begin van het jaar bezig te houden met hun gezond heid. De goede voornemens staan dan nog vers in het geheugen. Het meest geuite goede voorne men is wellicht stoppen met roken, voor veel mensen gaat dit voornemen helaas weer in rook op. Ondanks de gezondheidsrisico’s blijft het voor de meeste rokers moeilijk deze gewoonte op te geven. Fit zijn en fit voelen heeft alles te ma ken met de manier waarop we leven. Een moge lijkheid hierbij is gezond en regelmatig bewegen. Dat betekent niet dat iedereen fanatiek moet gaan sporten. Gezond bewegen zit al m kleine dingen: fietsen i.p.v. de auto nemen, wandelen, vaker de trap nemen, tuinieren etc. Ook stress is een belangrijk aspect van leefstijl: teveel stress wordt als ongezond beschouwd. Bij het voorkomen en bestrijden van stress kan ge keken worden naar het verbeteren van de om standigheden thuis of op het werk en naar het verbeteren van de capaciteiten van mensen om met stress om te gaan. Gezonde voeding is een laatste belangrijke factor binnen een gezonde leefstijl. Niet te vet, niet te veel en vooral vezelrijk, zijn de drie essentiële V’s. Het is voor iedereen van belang het gehele jaar door aandacht te besteden aan gezondheid. Laat het niet bij het maken van goede voornemens al leen, maar probeer ze ook uit te voeren. GGD Midden Brabant wenst u een gelukkig en gezond 1995! Oirschot Vooruit - Audacia....1-3 Ondanks winterstop en afgelaste wedstrijden, wordt het programma van de competirie conse quent doorgezet door de voetbalbond. Ondanks dat Audacia nog enkele inhaalwedstrijden moet spelen, stond nu de geplande wedstrijd, de eer ste van de derde periode, op het programma. Voor inhaal- en bekerwedstrijden zijn andere da ta gepland. Eerste helft geen doelpunten In de eerste helft had Audacia wellicht een klein overwicht, er waren meerdere doelkansen, doch de wedstrijd kon net zo goed in het voordeel van de gastheren gaan lopen. Het was een boeiend dueel met kansen over en weer, maar er werd niet gescoord. Oscar van Alphen breekt de ban Nog nauwelijks hadden we onze posities langs de lijn weer ingenomen of de mee opgekomen Oscar wist een voorzet door Rob van der Heijden (van rechts!) onberispelijk in te koppen: 0-1 en acht minuten later was hij weer van voren te zien toen hij een slecht verwerkte bal van de keeper bin nenschoof: 0-2. In de 20e minuut kon Oirschot een aansluittref- fer plaatsen en werd het nog knap moelijk voor Audacia. Vooral keeper Niki Op ’t Hoog hield Audacia overeind en 5 minuten voor tijd maak te Dirk van Abeelen aan alle onzekerheid een eind door een geslaagde aktie van invaller Jan- Willem Beerens met een laatste tikje af te ronden: 1-3. Uitslagen: Pup.: KLimroos 3 - Roef! Asp.: Roef! - Rosoio 3 Sen. 1: Rosoio 3 - Roef!... Sen. 2: Roef! 2 - DSV2.. Programma 22 januari: Recr.: Volharding - Roef! 10.40; vertrek 9.50 De andere teams zijn vrij. Pupillen: Klimroos 3 - Roef! Ondanks dat we vorige week van Klimroos had den verloren gingen we nu toch vol goede moed naar Reusel. Het was een spannende wedstrijd en het bleef dan ook tot ver in de tweede helft 0-0. Toen kwam Klimroos voor te staan met 1-0. Roef! liet dit echter niet op zich zitten en kwam terug. De uitslag van de wedstrijd was dan ook 1-1 en dat ene puntje was zeker verdiend! De pu pillen. Afvalhout bij het grof vuil, een paar planken langs een weg. Wat doen we ermee? Wel, mee nemen en er een vogelkastje van maken. Pimpel mezen en koolmezen zijn vogels, die al heel snel gebruik maken van een kastje, dat u hebt ge maakt. Zelf heb ik van afvalhout al vaak kastjes in elkaar gezet. U hoeft zich niet precies te houden aan de maten, die de werktekeningen aangeven. Een paar cen timeter groter mag best. Let er wel op, dat de vlieggaten op de millimeter nauwkeurig moeten zijn. Wanneer het vlieggat van een pimpelmezen- kast iets te groot is dan wordt de kast al gauw door een koolmees in beslag genomen. Vergeet niet om eerst de ophanglat aan het ach- terpaneel te bevestigen. Zet bijvoorbeeld asfalt- papier op het dak vast. Het dak wordt met haak jes aan de zijwanden bevestigd. In de herfst en het vroege voorjaar moet u het kastje kunnen openen om het schoon te maken en het oude nest eruit te halen. Alleen de buitenkant van het vo gelkastje wordt groen of bruin gebeitst of ge verfd. Hang het kastje voor half maart op en wel zo, dat de achterzijde naar het zuid-westen wijst. Mocht u in het bezit zijn van het tijdschrift Gras duinen van februari 1993 dan treft u in dat num mer uitgebreide teksten en bouwtekeningen aan. Succes en straks veel plezier wanneer u de ouders in en uit ziet vliegen met nestmateriaal én later met de voedsel vluchten voor de jongen. ROB VAN DE HEIJDEN... 0-1... Uitslagen Oirschot Vooruit - Audacia RKTW 4 - Audacia 2 Audacia 4 - Velocitas ’31 3 Audacia 5 - Nevelo 7 Velocitas ’31 6 - Audacia 6$&3-3 Audacia 7 - EFC 6 Vessem 4 - Audacia 8 Audacia 9 - Hilvaria 6 De Bocht ’80 3 - Audacia 10 Programma zondag 22 januari: Audacia 1 - Broekhoven 1 NO AD 2 - Audacia 2.. Audacia 3 - Broekhoven 2 Audacia 4 - Oisterwijk 2 Velocitas 5 - Audacia 5 SVG 6 - Audacia 6 Audacia 7 - Gasteren 3 Waalre 5 - Audacia 8 SET 7 - Audacia 9 Audacia 10 - Rood Wit V. 10 een |8

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 11