KIENEN MET 'DE VURHAAI -ene^èT 5qO/o I Van de politie Wie ben ik? THerênWeding I Dames rokken blouses shirts Jurken enpakjc PRINSES JULIANA KNBSB C.V. ’De Dorstvlegels’ organiseren barak- en dartconcours Expositie Sfeervol en gevarieerd Nieuwjaarsconcert Wij zijn op zoek naar... ’De Vennen’ verlangt naar natuurijs... «indetWetM pik 2e artikel Rabobank op vrijdag 13 januari om 20.30 uur in de kantine van ’De Bosfazant’ HOOFDPRIJS: Verder zijn er elke ronde schitterende prijzen te winnen. MUZIEKVERENIGING Kb Schoorsteenbrand Aangehouden Snelheidscontroles Voor de kou: wanten - mutsen - sjaals - wollen onderblouses enz. H MODEHUIS MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 JANUAR11995 PAGINA 7 Ons gaat ƒ250 geen sprong te hoog Wij verwelkomen u graag met 'n lekker kopje koffie met gebak, aangeboden door Frans Becx Tuinmachines... 9 i In de Schoolstraat moest de afgelopen week de brandweer er aan te pas komen om een schoorsteenbrand te blussen. Het bleek dat er een kraaienest in zat. De meeste schoorsteen branden worden veroorzaakt doordat de schoor steen niet regelmatig wordt geveegd. Met het grote boek in de hand... net of ie al kon lezen... Wie is het? Vorige week zagen we Tonnie (Vennaire) van Elderen en broer Jan van Elderen (met zonnebril) in deze rubriek. Ze wonen allebei aan de Oisterwijkseweg. A Jan van de Wouw exposeert zijn schilderijen in de wandelgangen van het Verzorgingstehuis De Hazelaar te Tilburg. Deze is elke dag geopend van 9.00 tot 21.00 uur. Jan heeft daar prachtige landschappen hangen, zowel winter- als zomerstukken. Ook de stille vens zijn mooi om naar te kijken. Jan schildert op papier, doek of paneel. Hij laat zich inspireren door de natuur en het prachtige Hollandse landschap. Zowel wolkenpartijen als het water komen zeer goed tot uiting in zijn schil derijen. De winterlandschappen en echt koud en toch geweldig mooi geschilderd. Deze expositie is de moeite waard om te bezich tigen en om te kunnen genieten van de schoon heid van zijn werk. De expositie loop nog tot en met 29 januari a.s. U bent van harte welkom, de toegang is geheel gratis! C.V. De Dorstvlegels organiseren wederom voor de derde maal een groots barak- en dartconcours. Er zijn weer veel mooie prijzen te verdienen; bv. een kleuren t.v. en een reischeque. Ook zullen er weer dagprijzen te verdienen zijn voor de hoog ste en de laagste series. Dit alles zal gaan gebeuren in café ’t Centrum; op 13, 14 en 15 januari. De speeltijden: vrijdag van 20.00 tot 01.00 uur zaterdag van 16.00 tot 01.00 uur zondag van 13.00 tot 20.00 uur. De prijsuitreiking zal zijn op zondagavond om 21.00 uur. Voor de dames is er natuurlijk ook weer een extra damesprijs. Bij deze willen we on ze sponsors Reisbureau Quality Travel en van Dijk Kraamverhuur hartelijk danken voor hun spontane medewerking. pelen. Bij ’t volbrengen van bovengenoemde af standen krijgt u als blijvende herinnering een echte schaatsmedaille. Duimt u met ons mee voor een paar weekjes strenge vorst, dan begroeten wij u graag op het Kolkven als deelnemer/ster van deze unieke prestatietocht. Elk jaar opnieuw kunnen de bezoekers van het traditionele Nieuwjaarsconcert genieten van een met veel zorg in elkaar gestoken programma. Ook dit jaar waren alle randvoorwaarden weer aanwezig voor een fijne muziekavond in ’Den Boogaard’. De zaal was weer schitterend versierd met vele bloemstukken en harmonie-attributen. Zowel door het harmonie- orkest als de slagwer kers van de drumband was een gevarieerd pro gramma ingestudeerd. Sopraanzangeres Thea Vermeulen-Peek was bereid gevonden haar me dewerking aan dit concert te geven. Zij zong on der begeleiding van het orkest een aantal stuk ken, die, gemeten de reacties van het publiek, bijzonder aansloegen. Een verrassend element in het totale muziekprogramma dat het concert zeer ten goede kwam. In de pauze werd een stukje van de tijd benut voor het feliciteren van Bas Hessels, die afgelo pen zaterdag het examen ’tamboermaitre’ met goed gevolg aflegde. De harmonie is hier bijzon der mee ingenomen; zij kan in de straat weer re kenen op een gediplomeerd tamboermaitre, een al lang gekoesterde wens. Ook de presentatie van de muziekstukken door Maremca was weer als vanouds, terwijl van de gelegenheid tot ’nadansen’ na het concert gezellig en goed gebruik gemaakt werd. De bezoekers, de slechte weersomstandigheden trotserend, hadden gelijk: het concert was het meer dan waard! Afgelopen week zijn twee inwoners uit Tilburg aangehouden voor beroving van een juwelier (Ketelaars, red.) in Moergestel op 16 december van het vorige jaar. Op dezelfde dag waren al twee mededaders aangehouden. Het duo beken de de diefstal van een tableau met gouden ringen. Enkele ringen hadden ze verkocht in een coffees hop in Tilburg aan een onbekende Marokkaan. Van de opbrengst kochten de twee drugs. Hoewel het slechte weer al reden genoeg is om niet te hard te rijden werden er bij een snelheid scontrole toch nog automobilisten bekeurd. In de Schoolstraat overschreden 8 bestuurders de snel heid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 75 km. per uur. Bij een aanrijding op de kruising Schoolstraat- Akkerweg (T31) raakte op 5 januari jl. een man uit Berkel-Enschot gewond. Hij reed met zijn auto over de Akkerweg toen een man uit Dies- sen, die over de Schoolstraat reed, geen voorrang verleende. Meisjes, dames die op zoek zijn naar een sport die ze leuk vinden. Hebben jullie weleens aan soft bal gedacht? Softbal is een slagspel. Je sport sa men met een heel team, maar het is een sterk in dividueel spel, jij slaat de bal, jij loopt de home run, jij vangt en gooit de bal. Echter het hele team draagt bij tot het eind resultaat. Het is dus een teamsport waar iedereen meetelt. Bij S.V. Roef! wordt ook softbal gespeeld. Wil je ook eens kennis maken met de ze sport? Zaterdag van 11.00- 12.00 uur trainen de junioren meiden van 14 tot 18 jaar. Vrijdag van 20.00 - 21.00 uur trainen de senioren vanaf 18 jaar in sporthal de Vonder. In april gaan we buiten trainen en starten ook de wedstrijden. Kom gerust eens een paar keer vrijblijvend mee trainen. Voor meer informatie kun je bellen naar Peter van de Wiel, tel. 04243-2932 of Annie Hek- ker, tel. 04243-2932. De zucht naar natuurijs wordt met de dag groter. Zeker wanneer het kwik zoals afgelopen week weer onder 0 komt. Helaas trad de dooi voor de schaatsfanaten te vroeg in. Wie herinnert zich niet de prachtige beelden van de jaren ’85 en ’86, miljoenen men sen zaten toen aan de beeldbuis gekluisterd, en zagen Evert van Benthem 2x achter elkaar de Elfstedentocht winnen. Inmiddels heeft de Vereniging voor Friesche Elfsteden een nieuwe voorzitter dhr. H. Kroes. Dat geeft menige schaatser weer hoop, want toen zijn voorganger voorzitter werd kwamen er prompt 2 Elfstedentochten achter elkaar!Wie weet?? Terug naar Moergestel. Aangesloten bij de KNSB mag schaatsclub de Vennen, ijs en weder dienende, als enige in de regio een officiële erken de toertocht organiseren. Deze toertocht, we noemen hem zelf graag ’fami- lietoertocht’ omdat jong en oud mee kunnen doen, wordt verreden op ’t Kolkven. Dit ven hebben wij samen met 't Brandven ge pacht van Natuurmonumenten, die graag een ge organiseerde trek van schaatsers naar de vennen zien. Het contract bevat een aantal regels met ’t oog op herkenning van de natuur rondom de vennen. Voor ’t zover is, wij gaan namelijk niet over één nacht ijs, hebben we een minimale ijsdikte van 10 centimeter nodig. De werkgroep toertocht draagt zorg voor een uit stekende ijsvloer. Er wordt een traject uitgezet van 2 kilometer. Inschrijving is mogelijk op 10, 20, 40 en 80 kilometer. De bedoeling is dat er el ke 2 ronden gestempeld moet worden, behalve bij de 10 kilometer, daar moet je elke ronde stem- WUIMINg Poirters

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 7