Tweede Jeugd’ brengt blijspel Tweede elfjaar: ’Pierewaaiers’ gaan met de tijd mee... KETELAARS B R I N Wakker worden boffers... CURSUSSEN FRANS Aphrodite I 5 februari 1995: Heropening van Physique! Bent u ook zo voorzichtig met foto’s en films? Nin p 7//7Ó< Geslaagd 5 ZIE PAGINA 5 Rootven 35, Moergestel, Tel. 04243-2221 Wij werken op afspraak! Voorinschrijving en informatie bij Mieke de Groot telefoon 3459 of 2672 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen INFO-DAG: dinsdag 17 januari van 10.00 tot 21.00 uur Van Rijckevorsellaan 30 MOERGESTEL INL.: 04243 - 2942 Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Huidverzorgingsinstituut Flamingo’s Scheiding van publiek Namen noemen -- Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en het TV-kanaal Jubileumjaar 1995, ’Pierewaaiers’ 33 jaar jong Sauwelaars j| j Toneelgroep ’De Tweede Jeugd' die volgende week weer drie avonden speelt. C K9 TILBURG TELEFOON 013-434907 Wij helpen u op weg naar een gezond en sportief 1995! in onze nieuwe zaal met de allernieuwste apparatuur! met: - Cardiotraining (sport-med programma) - Vrije training op cardio-apparatuur en luchtdrukapparatuur - Revalidatietraining Dit jaar bestaat onze toneelclub twintig jaar en we zijn er trots op dat ons aller Dien Ketelaars, die al twintig jaar lid is, ook dit jaar weer van de partij zal zijn. We denken dat we dit jaar er weer in geslaagd Faux-débutants, gevorderden, conversatie, grammatica We kennen de schoendozen waarin het meren deel van ons de foto’s en/of oude Super 8-films voorzichtig koestert en zorgvuldig bewaard... Vaak is daar uniek materiaal bij waarvan slechts één exemplaar bestaat. Zo beschikt onze plaatselijke televisie-omroep, MTV, intussen over een prachtig archief van ruim 15 jaar Moergestels wel en wee en wetens waardigheden. Al deze informatie is intussen zorgvuldig opgeslagen op videobanden in een ar chief dat momenteel wordt geïnventariseerd en waarvan onderdelen, hoe klein ook, straks via een ingenieus computerprogramma, simpel kun nen worden teruggevonden. Omdat inmiddels MTV over de kennis beschikt wil men graag dat archief uitbreiden met privé- opnames van Moergestelnaren. Zodoende blijft het materiaal ook straks voor het nageslacht be waard en gaat er niets van onze Moergestelse historie verloren. Opnames kunnen bestaan uit zowel Super 8-fïlms alswel foto’s. Wilt u meehelpen om het archief voor MTV (in uw eigen belang én voor Moergestel) verder uit te breiden neemt u dan, geheel vrijblijvend, even telefonisch kontakt op met Peter Wolfs, telefoon (overdag) 1316 of ’s-avonds 3690. zijn een prachtig stuk te kunnen brengen, waar iedereen, jong en oud, van zal kunnen genieten. Volgende week krijgt u een korte inhoud van het stuk. Wij spelen op donderdag 19 januari 1995 om 14.00 uur alleen voor de ouderen van Moergestel. De entree bedraagt dan 2,50. Zaterdag 21 en maandag 23 januari spelen we ’s avonds om 20.00 uur voor iedereen. De en tree bedraagt dan voor volwassenen 5,- en voor de kinderen van de basisschool 2,50. Alle uitvoeringen vinden plaats in ’Den Boo gaard’, Sint Jansplein 5. Kaartjes zijn voor de aanvang verkrijgbaar aan de kassa van ’Den Boogaard’. Ton Hoffmans Jos Denissen Vorige week is al gezegd dat exacte geschied schrijving voor de vereniging is, doch deze krant komt er toch niet onderuit enkele namen te noe men door de lange staat van dienst en het werk dat zij verzet hebben: Ton Hoffmans, voorzitter van ’De Pierewaaiers’ en jarenlang stuwende kracht, en Jos Denissen, vice-voorzitter, secre taris, maar vooral redacteur van het ’Pierewaa- iers-blaoike’. WOENSDAG 11 JANUAR11995 - 19e Jaargang - Nr. 842 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Ad Wouterse Vorige week is in deze krant al vermeld dat de periode van de eerste elf jaar roerig afliep met een afscheiding door C.V. ’de Flamingo’s’ onder aanvoering van Ad Wouterse. Zij bracht in 1973 zelfs een eigen carnavalsblad uit naast het al in het tweede jaar van haar bestaan verschijnende ’Pierewaaiers-blaoike’. De soep werd blijkbaar niet zo heet gegeten, want het jaar daarop was er al weer sprake van een gezamenlijke produktie van het blad door alle verenigingen. ’De Flamin go’s’ hielden jaarlijks een ’Europa-bal’, doch in 1979 gingen zij op in de carnavalsvereniging ’de Moezelnippers’ en na een paar jaar verdwenen zij helemaal van het toneel. Ij M Schoolstraa U hebt het al op de aanplakbiljetten, die in het hele dorp verspreid zijn, kunnen zien en vorige week in ’Moergestel-Nieuws’ al kunnen lezen dat we weer druk bezig zijn met de voorbereidingen van onze toneeluitvoeringen, zoals repeteren, de corbouw, aankleding enzovoorts. We spelen het blijspel in drie bedrijven, ’Zo heeft Meu Gerre het gewild’, een stuk geschreven door D.J. Eggengoor. Na nog enkele jaren ’Alpenjager’ bleek de tijd van de grote orkesten bij carnaval voorbij te zijn. De Disco was sterk in opkomst en Den Boogaard trok ook met carnaval voornamelijk het jeugdi ge publiek. De Pierewaaiers en de andere vere nigingen trokken zich voor de bals terug in hun residenties en daar was het wat oudere publiek te vinden. De Pierewaaiers brachten nog wel bezoe ken bij ’Ome Gijs’ in Den Boogaard. Op woensdag 4 januari j.l. is onze plaatsgenote Angelique Vervoort geslaagd aan de Technische Universiteit te Eindhoven. Zij is afgestudeerd aan de faculteit Bouwkunde op een project Output- meting en procesorganisatie in het buurtbeheer. TIVOLISTRAAT 75 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) [jl i^A In 1979 vond het eerste sauwelen plaats en Theo op ’t Hoog, alias Doms van Toone, was de eer ste winnaar. Al gauw was de residentie te klein voor de belangstelling en werd uitgeweken naar Den Boogaard, waar één avond niet voldoende bleek. Al jaren van te voren waren twee avonden in de voorverkoop uitverkocht. Na acht succes volle jaren kwam er de klad in, maar daarover la ter meer. Ook dan zal aandacht geschonken wor den aan de dansgarde, muzikale begeleiding van de Prins en de ontwikkelingen in de laatste elf )aar- (wordt vervolgd) J1 Schoolstraat 5 j MOERGESTEL Tel. 04243 - 14741 I] Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1995 | | pagina 1