Uit MoergesteFs verleden Zuster Laura Berkers vertrekt naar Brazilië y.' KORFBAL^ je thuis in je sport Volgende maand. Zo is er maar één! Kerstborrel opgeluisterd met gift van 8.750,- Driekoningenzingen 1995 Fouten in paraplu-nota ui tl iut y - Grotere kattekooien Bijgaande foto kregen we van Jeanne van Weegberg-Welvaarts die ons daarbij de volgen de tekst toestuurde. Het betreft de 4e klas van de meisjesschool in juli 1941. De bovenste rij v.l.n.r.: Cisca Smetsers, Jo Trompenaars, Nelly Mulders, Riet Oerlemans en Annie van de Wouw. 2e Rij v.l.n.r.Tiny Willems, Nelly van de Wouw, Toke den Otter, Jeanne Wel- vaarts, Annie van Velthoven, Riet Smits. In het midden: Jo Moorman. Nieuwjaarsreceptie Contributie seizoen ’95: JL Komende activiteiten Kerstbingo: Op 1 december j.l. 60 jaar geworden en in de VUT gegaan wacht Zuster Laura Berkers weer een nieuwe uitdaging. Zij gaat, minstens voor 2 jaar en indien het bevalt voor langere tijd, in Sancta Rita vlak bij Recife in het Noorden van Brazilië zuster Ursula van de Ven uit Oisterwijk helpen met het Wijkwerk en dan speciaal de zorg voor moeder en kind. B PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 H» F Bestuur NCB Moergestel. MM ■m fa. M fa fafafa* MUimiwu' w ««■MtU komen. Het asiel is daardoor beter voorbereid op de vele katten die elke zomer weer in het asiel te recht komen. De asielbeheerster bedankte dan ook de vele gulle gevers die er ook in Midden- Brabant zijn geweest. 14-0 0-1 0-2 4-6 5-10 De kerstborrel van het Dierenasiel en Dierenam bulance Tilburg kreeg gisteravond een extra feestelijk tintje. De asielbeheerster mevr. Kaijen mocht uit handen van de voorzitter van de Die renbescherming afdeling Tilburg Dhr. Adema, een cheque ter waarde van 8.750,- ontvangen. Het bedrag voor het Dierenasiel Tilburg maakt deel uit van de opbrengst van een landelijke ac tie van de Dierenbescherming, die eind vorig jaar van start ging. Via allerlei puzzelacties, een lu diek benefiet-diner voor honden in Utrecht en vooral veel gulle giften van leden van de Dieren bescherming, is totaal een bedrag van zo’n 700.000,- opgehaald. De opbrengst is verdeeld onder de tachtig asielen die in 1993 meededen aan de door de Centrale Asielraad (CAR) van de Dierenbescherming georganiseerde Landelijke Open Asieldagen. De cheque die werd overhandigd, was door de voorzitter van de afdeling Tilburg weggezet in een grote kattenkooi. Daarmee symboliserend dat de gift ten goede zal komen aan de aanschaf van een aantal van deze kooien voor de katten- quarantaine van het asiel. Mevr. Kaijen benadrukte dat met de aanschaf van deze kooien de verzorging van de katten beter tot zijn recht zal Op vrijdag 6 januari a.s. komen de kinderen weer bij u langs de deur om te zingen. Zoals elk jaar zullen zij ook dit keer weer collecteren voor het project van Theo Raavmakers in Cochabamba in Bolivia. Dit project is een tehuis voor dak- en thuisloze kinderen. De kinderen die mee willen zingen kunnen op donderdag 5 januari tussen 12.00 en 16.00 uur de collectebussen ophalen bijHarrie Smol ders, Burg, van Heeswijkstraat 9; Thea Wolfs, Griete Veldeke 6; Michelle van de Wiel, de Stap- pert 81. Op 6 januari worden de kinderen in ’Den Boo gaard’ verwacht tussen 16.00 en 17.00 uur om voor te zingen. Elk kind krijgt een prijsje. Ook is er weer chocolademelk en een eierkoek (met of zonder boon erin). Om 17.00 uur worden de prij zen uitgereikt aan de winnaars. Wij hopen dat een groot aantal kinderen zal meedoen en door u hartelijk zal worden verwelkomd. Tevens hopen wij dat velen naar ’Den Boogaard’ zullen komen om te kijken en luisteren naar de koninkjes. Werkgroep M.O.V. (Missie-, ontwikkelings- en vredeswerk) Moergestel. neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond werd aangenomen. Haar werd geadviseerd om niet te gaan wonen op de werkplek en zodoende streek zij neer op de Werft 30 in wat zij zelf ’het mooiste huisje van Moergestel’ noemt met uit zicht op de weilanden en het hierachter gelegen ’Stokske’. Zij hoefde zich de aparte cultuur van het klooster-bejaardenoord niet eigen te maken want zij was zelf nog steeds een echte non. Ook hier heeft zij het goed naar haar zin gehad en heeft ook genoten van het grandioze afscheid wat voor haar verzorgd werd. Zij heeft haar op volgster voldoende goed kunnen inwerken en is zelfs 3 maanden eerder met onbetaald verlof ge gaan om de ’expeditie’ naar Brazilië voor te be reiden. In die tijd heeft zij in Amsterdam een cur sus Portugees gevolgd. Het leren is haar echter niet meegevallen. Door haar leeftijd wordt het studeren er niet gemakkelijker op. Waarom Brazilië vroegen wij ons af. Nou het antwoord is vrij eenvoudig. De kinderen Wolfs zijn in Brazilië geboren en hebben er een lan ge tijd gewoond, broer Jan Berkers leeft er al veertig jaar en is door haar een keer bezocht, de Zusters van de Oude Dijk te Tilburg hebben er een aantal communiteiten en wonen er met een 6-tal Nederlandse zusters, waarvan de jongste 1 jaar ouder is dan zijzelf, tussen de mensen. Correspondentie- vriendin en mede zuster Ursula van de Ven woont en werkt er ook al 20 jaar en juist haar gaat zij assisteren. In 1975 heeft Zuster Laura met de kinderen Wolfs gedurende 5 weken een vakantieperiode gehad vanwege de 50-jarige bruiloft van Opa en Oma Stapelbroek. Zij kregen de reis van de fa milie Stapelbroek aangeboden als verrassing voor Opa en Oma. De grootouders waren met dit ge schenk erg blij omdat zij de kleinkinderen al een lange tijd niet meer gezien hadden. De kinderen Wolfs vinden het jammer dat zij vertrekt maar omdat zij juist naar Brazilië gaat vinden zij het minder erg. Per brief heeft zij al de nodige tips gekregen om het leven in dit arme warme land zo aangenaam mogelijk te laten verlopen. Men heeft haar goed gewaarschuwd want het zal een sober bestaan zijn om te wonen tussen deze arme men sen. Foto’s laten een enorme armoede zien maar men krijgt daarvoor genegenheid en warme vriendschap terug. Gezien de sociale achtergrond van Laura Berkers twijfelen wij niet aan het suc ces van deze ’operatie’. Het verblijf in Brazilië is beslist geen vakantie maar er zal gewerkt moeten worden en dat is zij ook vast van plan. Zij zal Moergestel wel missen. De ’Zuster Lau ra’ roepende kinderen uit de buurt, het winke lende publiek waarmee zij gemakkelijk een praat je maakte, de medezusters en collegae uit het Be jaardenoord, de buren en niet te vergeten ’haar’ kinderen Wolfs die nu allemaal op hun bestemming zijn. ’Ons’ Jannie, Inês en ’onze’ Peter, Adri, Berry en Carlinho zullen de gezellige inloop op de Werft ook missen maar zijn tevreden als het ’hun’ Laura goed gaat. Op 17 januari 1995 begint ze aan de 12 uren du rende vliegreis. Als zij aankomt is het hoogzo- mer met een temperatuur van gemiddeld 35° Celsius. Wij wensen haar vanaf deze plaats een goede reis en alle goeds voor de toekomst. Hb 3* y3 niet-leden zijn welkom). Alle leden zijn op vrijdag 6 januari welkom in D’n Tob om samen knallend het nieuwe jaar in te luiden. Op deze avond houden we ook een ’veilinkje’ die geleid gaat worden door een ’echte’ veilingmeester. (Meer informatie over deze vei ling: Johan van Daelen, tel. 1951). Verder wordt er gezorgd voor een hapje en een drankje en dit alles zal opgeluisterd worden door hedendaagse sfeervolle muziek. Op 6 januari hebben wij de champagne koud staan, dus kom samen met ons toosten op het nieuwe jaar! Tot ziens in D’n Tob. Aanvang 20.30 uur. Activiteiten die we gepland hebben voor de maand januari zijn: skiën (13 januari) en een Après Ski-party (20 januari). De decembermaand is weer aangebroken en dat betekend dat we aan het eind van de maand weer bij jullie langskomen om de contributie op te halen. Is je adres het afgelopen jaar veranderd, of wil je lid worden van KPJ-Moergestel? Laat dit dan even weten aan Erica Rijnen, tel. 1315. De contributie is ook dit jaar weer 40,- per per soon. Aspirant-leden (14 tot en met 16 jaar): 25,- per persoon. MM Op 15 december jl. gaf de heer Lips van het Landbouwschap uitleg over de paraplu-nota en dan met name de landbouwkundige aspecten en gevolgen. Gebleken is dat er nog een heleboel onduidelijk heden zijn blijven bestaan. De NCB heeft terecht geconstateerd dat er fou ten in de nota zitten. De heer Lips gaf dat ook toe. Er zitten fouten in de konfliktenkaart en in de toelichting daarbij. Tevens is geconstateerd dat gedeeltes in de paraplu-nota niet over eenstemmen met het ruilverkavelingsplan. De fouten zijn doorgegeven. Het is nu de bedoe ling dat er wijzigingen in de nota plaatsvinden. In hoeverre deze ontwikkelingen tot een gewij zigde paraplu-nota, een verlengde inspraakpro cedure of een nieuwe voorlichtings/inspraakbij- eenkomst zullen leiden, is nog onduidelijk. Wij zullen echter het een en ander op de voet blijven volgen en U op de hoogte houden. Voor eenieder die behoefte heeft aan inzage in de paraplu-nota is het mogelijk een exemplaar in te zien op het gemeentehuis of bij een van de NCB- bestuursleden. Vrijdag 23 december. Deze keer zijn er weer grandioze prijzen te winnen. Met als klap op de vuurpijl een super deluxe hoofdprijs. Een drank je en een hapje staan dan voor jullie klaar in een sfeervol versierde Tob. Aanvang 20.30 uur (ook Uitslagen: Pup.Zigo - Roef! Asp.: Tuldania - Roef. Jun.: Roef! - Rosoio 5 Sen. 1: Eyckelkorf - Roef! S»n. 2: EDN - Roef! 2 Programma 24 december: Pup.: Roef! - DSV 210.30; vertrek 9.30 Asp.: Klimroos 2 - Roef! 14.00; vertrek 12.45 Jun.: Roef! - DDW 2 12.30; vertrek 11.30 Allemaal Prettige Kerstdagen en een sportief en gezond 1995! Geboren en getogen in Asten als achtste kind in een gezin van 14 kinderen volgde er de zij de la gere school bij de Zusters van Liefde van Onze Lieve Vrouw van Barmhartigheid (Zusters van de Oude Dijk te Tilburg) bij welke orde zij later ook intrad en het noviciaat deed. Vader Berkers werkte als laborant en botermaker op de melkfa briek te Asten en drukte zijn stempel op het ge zin want de meisjes mochten leren wat ze wilden als het maar met sociaal werk te maken had. Van daar ook de sociale bewogenheid van Laura Ber kers. Zodoende kwam zij in de verpleegsterso pleiding van het Binnenziekenhuis te Eindhoven (voorheen het Catharina Ziekenhuis aan de Vest dijk). Later verplaatste haar werkkring zich naar het Lambertus Ziekenhuis in Helmond (dit heet momenteel Elkerklyck Ziekenhuis). Toen kwam de roeping en zij trad op haar 25e levensjaar in te Tilburg. Na het noviciaat werd zij geplaatst in het Ziekenhuis Westeinde in ’s- Gravenhage. Toen zij hoorde dat zij daar op de eerste klasse- afdeling zou komen te werken sloeg haar de schrik om het hart. Een Brabants meisje in het grote ’s-Gravenhage maar dan ook nog op een dergelijke ’sjieke’ afdeling was haar wat al te veel. Toch bewaart zij hele fijne herinneringen aan deze vier jaren. De mensen waren zo ge woon vond ze. Het leken wel Brabanders. Zo heeft zij zelfs de echtgenote van Minister Beel en de latere Minister President Marijnen nog verpleegd. Hierna volgde overplaatsing naar het Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Op bezoek bij haar broer Piet Berkers, die inder tijd kapelaan te Moergestel was, vroeg Pastoor van den Bogaard of zij ’tijdelijk’ de zorgen op zich wou nemen van het gezin Wolfs. Het gezin van oud-Moergestelnaar Piërre Wolfs, moeder en de zes kinderen in de leeftijd van 4 tot 14 jaar, woonde anderhalf jaar in Moergestel. Pierre Wolfs was indertijd naar Brazilië vertrokken daar getrouwd en een boerderij begonnen. Omdat hij te horen had gekregen dat zijn vrouw een ernstige nieraandoening had verkocht hij zijn bedrijf om in Nederland genezing voor zijn vrouw te vinden. Met de boot-tickets reeds op zak verongelukte Pierre met een tractor. Hij raakte van de weg en kwam onder de tractor terecht met het noodlot tige gevolg. Het gezin is toch naar Nederland ge komen en neergestreken in de Kloosterlaan op nummer 35. Na anderhalf jaar hulp van verschillende fami lieleden en Gezinszorg gehad te hebben kwam het verzoek van Pastoor van den Boogaard. Dit 'tijdelijk’ werd langdurig. Moeder Wolfs-Sta- pelbroek is nog twee keer geopereerd maar overleed en Laura had ineens op nog jonge leeftijd de verantwoording voor een gezin van zes kinderen. Zij kreeg de toestemming van de Congregatie om deze zorg op zich te nemen. Dit heeft geduurd tot 1981. Toen waren er in middels 3 kinderen Wolfs getrouwd en de an dere 3 gingen voor zichzelf zorgen. Juffrouw Laura kon daarom gemist worden. De hechte familieband is er echter nog steeds. Laura verrichtte tussendoor al 2 ochtenden werk zaamheden op de Reuselhof en fungeerde daar ook als slaapwacht. Toen solliciteerde zij naar de functie Hoofd Verzorging op Huize Stanislaus en

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9