natuurlijk i Wij feliciteren Boetiek Bonita met de nieuwe betaalautomaat. i Moergestel g $0^1 TA. ES bn kind^^ Kerstmusical ’De Bienekebolders’ B B B <5 Bezoekerscentrum Oisterwijk Wanneer volgt u? Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid om te betalen met de betaalautomaat. Want de betaalautomaat staat voor maximale betaalservice, snelheid en veiligheid. Inmiddels is het al bij onderstaande bedrijven mogelijk te betalen met de pin-code. Jumbo Denissen Tankstation J. van Esch Van Amelsfort Mode (Benneton Eindhoven) Martine Lingerie Tilburg Moto-Rent Oirschot Slijterij’ In den Korenmaaier’ 5 o 5 Poppenspel in bezoekerscentrum Hoe komen dieren de winter door? Openingstijden B. ’Spuit eruit, natuur erin’, is de slogan van het Moergestelse groenstructuurplan 99 -1 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 PAGINA 5 Rabobank. Aangenaam 2 2 03 C *5 aj '5 o. a> UI O c (0 Q. 2 3 -w C 0 O 1 Op Tweede Kerstdag, 26 december wordt in het bezoekerscentrum Oisterwijk weer een pop penspel gespeeld. Dit keer is het poppenspel om 12.00 uur in plaats van 11.00 uur. Marleen van Tilburg van poppentheater ’t Groene Land speelt dan het verhaal: ’Het bosvrouwtje en de ma nestralen’. Na afloop is er en boswandeling die betrekking heeft op het spel en waarbij de kinderen naar de stilte gaan luisteren en op zoek gaan naar gouden sterretjes. Tijd: maandag 26 december om 12.00 uur; Leeftijd: vanaf 4 jaar tot 9 jaar; Duur: spel wandeling 1 uur; Kosten: niet-leden 5,- per persoon, leden 4,- per persoon. Reserveren gewenst: 04242-19209. Wij verzoeken u, in verband met de opbouw van het poppentheater tijdig vooraf te reserveren. In bezoekerscentrum Oisterwijk van de Vereni ging Natuurmonumenten is tot en met 5 maart 1995 een ’Wintertentoonstelling’ te zien. Het thema is: ’Hoe de dieren in het bos de winter doorkomen’. De winter is een seizoen waarvan de mensen zich vaak afvragen of de dieren dat wel kunnen over leven. Meestal lukt dat de dieren wel, omdat ze zich aanpassen aan dit seizoen. De egel bijvoor beeld houdt een echte winterslaap, maar doet het konijn dat ook? En wat denk je van de kikkers en de roodbotst, wat doen zij als het straks 6 graden onder nul is en het vriest? Op deze vragen en vele andere geeft deze levendige tentoonstelling je een antwoord. De tentoonstelling is voornamelijk afgestemd op kinderen van 3 tot 12 jaar. Maar ook voor ande ren is het een lust voor het oog om te komen kij ken. En wie weet, steekt u er nog wat van op. Tijdens de feestdagen gelden de volgende tijden: Zondag 25 december 1994: open van 12.00 uur tot 17.00 uur; Maandag 26 december 1994: open van 12.00 uur tot 17.00 uur; Zaterdag 31 december 1994: de gehele dag GESLOTEN!! Zondag 1 januari 1995: open van 12.00 uur tot -47.00 uur. Openbare basisschool ’De Bienekebolders’ maakt er zo langzamerhand een traditie van om elk jaar met kerst een kerstmusical op te voeren voor ouders, betrokkenen en andere belangstel lenden. De voorstelling vindt bij voorkeur plaats in Den Boogaard, omdat deze accommodatie zich het beste leent voor grote uitvoeringen als deze. Ook dit jaar is dit het geval en wel op vrijdag middag 23 december om 14.00 uur. Om de grootste onkosten op te vangen zal er een en tree van 2,- per persoon gevraagd worden. Dit jaar is er naast de uitvoering voor de ouders en betrokkenen tevens een optreden op donder dagmiddag in Den Boogaard tijdens de kerstmid- dag voor de ouderen van Moergestel. De leerkrachten en ouders van De Bienekebol ders zijn erin geslaagd de alom bekende kerstver telling van Charles Dickens te bewerken tot een musical. Met zo’n 80 spelertjes, een groot orkest en koor zal in een prachtig kerstdecor het verhaal gespeeld worden van de hebzuchtige, in zichzelf- gekeerde oude vrek Scrooge die op kerstavond door zijn omgeving tot inkeer wordt gebracht en daarna een nieuw begin maakt in zijn leven. Het publiek kan genieten van het schitterende verhaal, de sfeervolle muziek, de treffende tek sten en het uitgebalanceerde decor, licht en kle ding. Dit alles volledig geproduceerd door ouders en leerkrachten van ’De Bienekebolders’. ’n Drietal dames dit keer. Ziet u wie het zijn? De vier dames van vorige week waren vroegere bewoners van ’Het Broek’. De foto werd ge maakt op 19 april 1966 tijdens een uitstapje van de KVO naar de RAI in Amsterdam. Van links naar rechts waren het Anna Geerts-de Swart (inmiddels overleden), Jans Koolen-van Kol lenburg (Reuselhof 23), Lena Verheijen-Buijckx (Floraweg 5) en Dien Donkers-Wijgerde, Hof- akker 6. Sinds 1991 gebruikt Moergestel geen chemische bestrijdingsmiddelen meer. Het is een goede zaak aan de bestrijdingsmiddelen een halt toe te roe pen. Ze tasten de natuur in al haar facetten aan. Bodem, water, lucht, flora en fauna verslechte ren. Toch kunnen we proberen de kwaliteit van het milieu in de goede richting te sturen. Dat doet Moergestel met het Groenstructuurplan waarmee in 1994 een begin is gemaakt. Ik verwijs hierover naar mijn artikel, nr. 94 d.d. 21 september in dit blad. Een onderdeel van het Groenstructuurplan is het Bermbeheerplan. Dit plan houdt in, dat de voed selrijke bovenlaag van de berm verwijderd wordt en een bloemenmengsel zonder graszaden wordt ingezaaid. Precies zoals dit bij de molen en de Oisterwijkseweg, Industrieweg is gebeurd. Ber men langs bijvoorbeeld de Waterhoefstraat en de Akkerweg zijn hiervoor heel geschikt. We kun nen dan genieten van de rijke bloemenpracht zo als van de klaproos, het akkerviooltje, de gestreepte leeuwenbek. Ik noem er zomaar een paar. Zo’n bloeiende berm geeft niet alleen Moergestel een natuurlijk aanzien; we helpen bo vendien de natuur terug te krijgen zoals ze er ’in de tijd van grootmoeder’ uitzag. a|||B

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5