Stichting Natuurpark de Efteling stelt bijzondere prijs in van f 50.000,- BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL gP GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING ingekomen aanvrage om bouwvergunning BEKENDMAKING vrijstelling bestemmingsplan t.b.v. een bouwplan 1 Efteling-Anton Pieck prijs voor school die het origineelste sprookje ontwikkelt Openbare kennisgeving beschikking (art. 3.40 e.v. Algemene Wet Bestuursrecht) Vakkundige jury nomineert Hommage aan Anton Pieck Openbare kennisgeving beschikking (art. 3.40 e.v. Algemene Wet Bestuursrecht) Helft geldbedrag naar natuurbehoud De winnaars van de eerst vijf geldprijzen mogen de helft van het bedrag geheel naar eigen inzicht vrijstelling bestemmingsplan t.b.v. een bouwplan Openbare kennisgeving ontwerp-beschikking (art. 3.19, lid 2 Algemene wet bestuursrecht) PAGINA 27 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 >6 840-1 Moergestel, 21 december 1994. 840-3 840-2 840-5 840-6 te Moergestel, 21 december 1994. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de wnd. burgemeester, mr. J.J.M. Dosker, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. De wnd. burgemeester voornoemd, mr. J.J.M. Dosker. Stichting Natuurpark de Efteling heeft een bij zondere prijs in het leven geroepen: de Efteling- Anton Pieck Prijs, in mei 1995 zal de Stichting voor de eerste maal deze prijs ter grootte van besteden. De andere helft moet worden geschon ken aan een project op het gebied van natuurbe houd en/of milieuzorg. Dat is één van de doelstel lingen waarvoor de Stichting zich inzet. Door de voorwaarde zo te formuleren, vindt de Stichting dat de zorg voor het milieu en de natuur een ex tra impuls krijgt. De Stichting Natuurpark de Efteling werd in 1950 opgericht ter bevordering van de recreatie mogelijkheden en het toerisme in de gemeente Loon op Zand. Het is op initiatief van deze stich ting, die steeds veel zorg en aandacht voor de na tuur in en rond de Efteling heeft gehad, dat An ton Pieck werd aangetrokken om ondermeer het Sprookjesbos vorm te geven. Bij de sector Grondgebiedzaken in het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat 21 te Moergestel, liggen met ingang van 21 december 1994 gedurende zes weken ter inzage de beschikkingen over de inge diende aanvragen van: - Hommel-Timmers V.O.F., Tilburgseweg 2 te Moergestel, voor het oprichten en in werking hebben van een horeca-localiteit (hotel-restaurant Breda’s Welvaren) op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sectie A, nummer 3465, plaatselijk bekend Tilburgseweg 2; - de heer J.C.M. de Brouwer, Rootven 11 te Moergestel voor het oprichten en in werking hebben van een horeca-localiteit (café- restaurant De Brouwer) op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie A, nummer 2366, plaatselijk bekend Rootven 11. De beschikkingen zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikkingen niet gewijzigd. De vergunningen zijn derhalve verleend onder het stellen van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten de kantoor uren na telefonische afspraak met de sector Grondgebiedzaken. Tegen de beschikkingen staat ingevolge artikel 20.1lid 1 juncto artikel 20.6, lid 1 van de Wet milieu beheer beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Overeenkomstig artikel 6.8 Algemene Wet Bestuursrecht staat beroep open gedurende zes weken na de dag waarop een exemplaar van de beschikking ter inzage is gelegd. Het beroep kan worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking(en); - de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp- beschikking(en); - degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten op zichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking(en). Indien beroep wordt ingesteld kan, overeenkomstig artikel 8.3.1 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bovendien een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voor zitter van genoemde Afdeling. De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 Woningwet ter openbare kennis, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemneente een aanvrage om bouwvergunning heeft ontvangen van: - J.F.A. van Esch te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 4943, plaatselijk bekend Schoolstraat 52 een woning te herbouwen. Moergestel, 21 december 1994 De wnd. burgemeester voornoemd, mr. J.J.M. Dosker. 8404 teling uitbundig gevierd. Pieck stond immers aan de wieg van het familiepark waar zijn fantasiewe reld vertaald werd in een driedimensionale wer kelijkheid. Op die manier heeft de kunstenaar met zijn werk in hoge mate bijgedragen aan het instandhouden en promoten van een stuk cultu reel erfgoed: het sprookje. De Stichting wil dat koesteren en doorgeven aan de komende genera ties. In de vorm van de Efteling-Anton Pieck Prijs denkt de Stichting een formule te hebben die de schooljeugd daarbij op een bijzondere wij ze betrekt. Leerlingen van één groep of klas van iedere school in Nederland en nederlandstalig België kunnen een inzending bedenken en insturen. De inzendingen zijn niet aan onderwerpen gebon- 50.000,- uitreiken. Alle basis- en lagere scholen den. Alle onderwerpen zijn denkbaar, zoals het sprookjes ook betaamt. De enige beperkingen zijn dat het sprookje maximaal vier kantjes A4 en 2.000 woorden lang is en ook op schrift moet staan. Daarnaast mogen de deelnemers alle mid delen, zoals illustraties of video’s, gebruiken om hun inzending kracht bij te zetten. De scholen hebben tot maandag 1 mei 1995 de tijd om hun werkstuk in te zenden. Daarna buigt een vakkundige jury zich over de inzendingen. Op basis van onder andere originaliteit, creativi teit en taalgebruik, nomineert de jury tien inzen dingen. De beste daarvan krijgt de Efteling- Anton Pieck Prijs 1995 ter grootte van 50.000,-. uit Nederland en nederlandstalig België worden uitgenodigd om mee te dingen naar de prijs. De Efteling-Anton Pieck Prijs wordt namelijk over handigd aan de school die het meest originele, nieuwe sprookje ontwikkelt. Daarnaast maken de deelnemende scholen kans op vier andere geld prijzen van een totaalbedrag van 37.000,-. Bo vendien zijn er groepsreizen naar de Efteling te winnen. De Efteling-Anton Pieck Prijs zal van af 1995 om de twee jaar worden uitgereikt. De Stichting stelt de Efteling-Anton Pieck Prijs in als eerbetoon aan Anton Pieck. In 1995 is het exact een eeuw geleden dat hij werd geboren. Zijn 100-ste geboortejaar wordt dóór en in de Ef- Moergestel, 21 december 1994. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de wnd. burgemeester, mr. J.J.M Dosker, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Moergestel, 21 december 1994. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de wnd. burgemeester, mr. J.J.M. Dosker, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Bij de sector Grondgebiedzaken in het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat 21 te Moergestel, ligt met ingang van 21 december 1994 gedurende zes weken ter inzage de beschikking over de ingediende aanvraag van: - de heer P.C. Kouwenberg, Hild 22 te Moergestel om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning (art. 8.4 Wet milieubeheer) voor de inrichting (melkvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf) op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 2348, plaatselijk bekend Hild 22. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp- beschikking niet gewijzigd. De ver gunning is derhalve geweigerd voor 20 mestvarkens en voor het overige verleend onder het stel len van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten de kantoor uren na telefonische afspraak met de sector Grondgebiedzaken. Tegen de beschikking staat ingevolge artikel 20.1lid 1 juncto artikel 20.6, lid 1 van de Wet milieube heer beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Overeenkomstig artikel 6.8 Algemene Wet Bestuursrecht staat beroep open gedurende zes weken na de dag waarop een exemplaar van de beschikking ter inzage is gelegd. Het beroep kan worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp beschikking; - degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten op zichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Indien beroep wordt ingesteld kan, overeenkomstig artikel 8.3.1 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bovendien een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voor zitter van genoemde Afdeling. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeen te het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in de artikelen 18a en 19a Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 2 Besluit Meldingsplichtige Bouwwerken vrijstelling van het gel dende bestemmingspian te verlenen aan: - L.A.P.M. Boogaers te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B nummer 2993, plaatselijk bekend Regenbeemdeke 17 een serre aan te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 22 december 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage op de Sec tor Grondgebiedzaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termnijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bedenkingen tegen genoemd voornemen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 21 december 1994. De wnd. burgemeester voornoemd, mr. J.J.M. Dosker. De tweede prijswinnaar ontvangt een geldbedrag van f 20.000,-, de derde van 10.000,-, de vierde van 5.000,- en de vijfde van f 2.000,-. De zes de tot en met de tiende prijs zijn volledig verzorg de dagreizen naar de Efteling voor de deelnemen de groep of klas. Die reis krijgen overigens de eerste vijf prijswinnaars ook nog eens aangebo den. Op maandag 29 mei 1995 worden de genomi neerden uitgenodigd op de Efteling en worden de prijzen tien tot en met één bekend gemaakt. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeen te het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in de artikelen 18a en 19a Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 2 Besluit Meldingsplichtige Bouwwerken vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan te verlenen aan: - J.F.A. van Esch te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 4943, plaatselijk bekend Schoolstraat 52 een woning te herbouwen. Het bouwplan ligt met ingang van 22 december 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage op de sector Grondgebiedzaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bedenkingen tegen ge noemd voornemen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders. Bij de sector Grondgebiedzaken in het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat 21 te Moergestel, ligt met ingang van 21 december 1994 gedurende vier weken ter inzage de ontwerp-beschikking over de in gediende aanvraag van: - C.S.O. BV, Industrieweg 21b te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning (art. 8.4 Wet milieubeheer) voor een schachten- en onderwerkmakerij ten behoeve van de orthopedische schoenmakerij op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, num mers 4069 en 3628, plaatselijk bekend Industrieweg 21b. Wij zijn voornemens te besluiten de gevraagde milieuvergunning te verlenen onder het stellen van di verse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten de kantoo ruren na telefonische afspraak met de sector Grondgebiedzaken. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het College van Burgemeester en wethou ders schriftelijke bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst, moet u dat schriftelijk - tegelijkertijd met de bedenkingen - bij het gemeen tebestuur indienen. Wilt u mondelinge bedenkingen inbrengen, dan kunt u tot het einde van de inzagetermijn vragen om een gedachtenwisseling, waarbij u in de gelegenheid wordt gesteld uw bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikking.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 27