Van Dal Kunststoffen vervult meest uiteenlopende opdrachten 1 ’De Rooi Pannen-Award’ voor Cees van Dal Uitslag prijswinnaars kindercentrum Mokido Kringloopbedrijf en milieustraat op 24 en 31 december alleen ’s morgens open!! Milieu Andere diensten Wijziging contributietarieven Bibliotheek gesloten ’De Rooi Pannen-A ward’ en Scouting Tijdens een goed bezochte ondememersavond op 14 november jl. heeft Scholengemeenschap ’De Rooi Pannen’ te Tilburg voor het eerst aan drie oud-leerlingen ’De Rooi Pannen-A wards’ uitgereikt. Voor Handel viel die eer te beurt aan Cees van Dal, directeur-eigenaar van Van Dal Kunststof fen aan de Sonman. De oud-leerlingen zijn naar het oordeel van de jury op een bijzondere manier binnen hun vakgebied op de voorgrond ge treden. Reden genoeg voor ’Moergestel-Nieuws’ om Cees van. Dal eens wat te laten vertellen over zijn bedrijf. Bl£BWurs' I R* 1 1 I 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 PAGINA 13 De gondels in slagorde om te water gelaten te worden. De kalverhokken. Cees overhandigt de f 750,- aan een van de kinderen van Scouting Moergestel. In 1991 bouwde hij de produktiehal aan De Son- man en ondertussen heeft het bedrijf 80% van de Nederlandse agrarische markt in zijn bezit. Ziehier in vogelvlucht de groei van een bedrijf dat inmiddels de activiteiten met betrekking tot de agrarische sector ondergebracht heeft onder de naam ’V.D.K. Agri B.V.’ Door deze splitsing kan er meer aandacht besteed worden aan serviceverlening en klantenbegelei ding. De fabricage blijft in handen van Van Dal Kunststoffen B.V. Voor V.D.K. Agri B.V. is inmiddels een uitge breid dealemet opgezet en het is de bedoeling dat ook in het buitenland te doen. In België bijvoor beeld is dat ook al het geval. ’De klanten kunnen daar veel voordeel mee doen’ zegt Cees, ’want zij kunnen altijd in de eigen regio terecht bij een dealer’. Zoals eerder gezegd wordt er bij Van Dal niet stilgezeten. De ontwikkelingen op elk gebied van de vee- en varkenshouderij worden nauwlettend De produktiehal is 1200 vierkante meter groot. Dat het pand aan de snelweg Eindhoven-Tilburg ligt, heeft natuurlijk vervoerstechnische voorde len, ook gezien de export naar onder andere Bel gië, Luxemburg, Zwitserland, Duitsland en bin nenkort ook het voormalige Rusland. Met gepaste trots praat Cees over de optimale voorzieningen op het gebied van milieuwetge ving, arbeidsomstandigheden en opslag van che mische stoffen. Met name de goed doordachte af zuiginstallatie die ruim aan de meest recente nor men voldoet wordt door deskundigen als zeer goed bevonden. Naast de agrarische sector is Van Dal Kunststof fen steeds op zoek naar nieuwe mogelijkheden om haar diensten aan te kunnen bieden. Zo heeft men sinds 1993 ’De Efteling’ als klant in de toch al goed gevulde orderportefeuille. Dat jaar wer den de gondels van de Gondoletta totaal ver nieuwd. Samen met o.a. Kees Heslenfeld, Christ Donkers, Van den Besselaar en Arno Tiebosch werd dit karwei door Van Dal Kunststoffen in vier maanden tijd in eigen huis geklaard. Efte- ling-ontwerper Ton van de Ven was daarvoor re gelmatig in de produktiehal aan De Sonman te vinden. En het vervolg komt er al weer aan: deze winter komen de boten van de Piranha naar Moergestel om te worden gerenoveerd en het volgend jaar komt de Python aan de beurt. Per 1 januari 1995 worden de contributietarieven enigszins verhoogd. Vanaf dat moment gelden de volgende tarieven: jeugd t/m 17 jaargratis volwassenen 18 t/m 20 jaarf 17,50 volwassenen 21 t/m 64 jaar27,- volwassenen 65 jaar en ouder 16,- Als binnen een gezin een gezinslid een abonne ment van 27,- heeft, bedraagt het tarief voor de volgende gezinsleden vanaf 21 jaar 17,50. Dit zelfde tarief geldt voor mensen met een CJP. Houders van Pas 65 betalen 15,-. Maandag 26 december (tweede Kerstdag) is de bibliotheek gesloten, alle overige dagen is de bi bliotheek normaal geopend!! gevolgd en als het even kan wordt er zelfs op vooruit gelopen. Het kalver-groepshok is een van die nieuwe produkten die in de agrarische sector veel winst kunnen betekenen vanwege afzonder lijke buitenfok, eenvoudig te verplaatsen en het is natuurlijk een goedkope oplossing van kalver- huisvesting. Op zondag 11 september jl. is kindercentrum Mokido geopend in Moergestel. Van te voren hadden wij een oproep gedaan aan de inwoners van Moergestel en omgeving en aan onze ouders om een leuke naam te verzinnen voor ons kinder centrum. Na deze oproep kwamen de leuke na men veelvuldig bij ons binnen. Er kwamen na men zoals Jip, Pipeloentje en Meizoentje. Maar het is dus Mokido geworden. (Moergestelse kin- derdagopvang). Deze naam past goed bij ons kin dercentrum omdat we een dependance zijn van Okido uit Oisterwijk. En deze naam kwam meer dere malen bij ons binnen. Dus volgens ons een prima keus. De volgende personen hebben een leuke attentie gewonnen en krijgen deze zo snel mogelijk thuis: Roelie Geertman, Oisterwijk; In grid Stads, Moergestel; J.M.A. Verouden, Moer gestel. Ook hadden we op 11 september een kleur- wedstrijd voor de kinderen. Er zaten hele mooie platen tussen. Er zijn 3 winnaars uitgekomen, na melijk: Paul Witlox, Moergestel, Arme Jonkers, Moergestel, Melanie Hoffmans, Moergestel. Ook deze prijzen komen zo snel mogelijk. Team M okido. Zo’n anderhalve maand geleden dus kreeg Cees die prijs. En hij was er blij mee. ’Wat ik echter niet wist’ vertelt Cees, ’was dat er ook een geld prijs aan gekoppeld was. Omdat dat voor mij een totale verrassing was heb ik besloten om die in Moergestel weg te geven aan een vereniging. Vanwege mijn vroegere betrokkenheid en en thousiasme voor Scouting (niet in Moergestel, maar elders. Red.) geef in dat bedrag graag aan Scouting Moergestel’. Wij hebben al enkele zeer positieve reacties mo gen ontvangen op onze allereerste oproep. Toch doen wij nogmaals een oproep aan alle Moergestelnaren die de Pierewaaiers op een of andere manier een warm hart toedragen! Kijk nog eens goed in je oude doos en ga weer eens op zoek naar je leuke herinneringen aan de Piere waaiers en het Moergestelse-carnaval. We willen een jubileum-krant uitbrengen en daarin de zeer kleurige historie van de Pierewaai ers tot uiting brengen. Er gebeurt altijd zoveel tijdens carnaval, dat het makkelijk kan gebeuren dat jij unieke beelden in huis hebt. Dat kan een film of video zijn van een optocht of van een prinsen-onthulling. Maar het kunnen ook foto’s zijn van een bejaarden- of kindermid- dag! Neem de moeite eens om te kijken en bel ons dan even!? We lenen alleen even je spullen en garan deren je dat je ze beslist weer terugkrijgt. En vergeet niet het motto: ’Ut kan schóón zén saomen’. Alvast heel hartelijke dank. H. de Brouwer, tel. 1360; C. van Spreeuwel, tel. 2769; P. Swinkels, tel. 3284; P. van de Wouw, tel. 2970. Inmiddels is dat ook gebeurd, want vrijdag 16 december vond die overhandiging van het bedrag van f 750,- plaats in Den Donk. Namens ’Moergestel-Nieuws’ willen we Van Dal Kunststoffen van harte feliciteren met het behalen van deze prijs die toch een prachtige erkenning moet zijn voor het bedrijf en al zijn medewerkers. Want die eer gunt Cees hen wel: ’Van Dal Kunststoffen zijn we met z’n allen...’! M.O. De Award die Cees van Dal kreeg uitgereikt van ’De Rooi Pannen De naam Van Dal Kunststoffen is voor veel vee- en varkenshouders een begrip, een fabrikant van kwalitatief hoogwaardige en daarnaast betaalbare polyester produkten voor de agrarische wereld. Op die markt was Van Dal de eerste met een kal- verhok dat aan alle eisen voldeed die men eraan zou mogen stellen. Maar er wordt in het bedrijf aan De Sonman bepaald niet stilgezeten. Voort durend wordt er gezocht naar nieuwe produkten en vervult men ook veel andere diensten. Al op jeugdige leeftijd begon Cees van Dal er aan te denken om ’zelf’ iets te gaan doen. Zo als zovele ondernemers begon dat thuis in het schuurtje, in Hilvarenbeek. Cees’ ouders ver huisden naar Tilburg waar hij wat meer ruim te kreeg. Hier trouwens werd het idee geboren om een kalverhok te gaan maken dat zowel licht als sterk is. De bolvorm die het kalverhok kreeg bleek een gouden vondst: een bolvorm heeft namelijk sterkte van zichzelf. In verband met de feestdagen is de milieustraat op de zaterdag ’s middags gesloten. U kunt dan uw afval ’s morgens tussen 10 en 12 uur aanbie den. Ook de winkel is ’s middags gesloten. Op de milieustraat kunnen particulieren afval aanbieden dat niet past in de vuilniszak of con tainer. Dit afval wordt gescheiden in diverse con tainers, waardoor wordt voorkomen dat materia len die voor hergebruik geschikt zijn worden gestort. Zo vindt u op de milieustraat containers voor oud ijzer, hout, grof tuinafval, puin, papier en restafval. Hiervan wordt alleen het restafval gestort. Alle ander materialen worden zodanig bewerkt dat zij hergebruikt kunnen worden. Omdat hier vaak hoge kosten aan verbonden zijn, wordt een bijdrage in de kosten gevraagd van 11,75 per kubieke meter of een deel daar van. Op de milieustraat kunt u ook textiel en bruikbare goederen aanbieden, die vervolgens geschikt gemaakt worden om te verkopen in de kringloopwinkel. 4 i TT HnF l JÉ

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 13