Vroege lente op Oirschotseweg. Wè zut zen?' M ïl 4I Beauty-Zonnecentrum ’Callista’ a ^$0 BB Voetbal Streekarchief organiseert cursus oudschrift Feestelijk december! Onderzoek naar bestuurlijke schaalvergroting Bijzondere cursus kunstgeschiedenis/ kunstbeschouwing Regio-competitie - k 1Jan Burgers 3. Denis Mulders Deze oplossing is van: I I I I B I I I I I R*' 'W Oost West Thuis Best - '(W Vul uw oplossing in en lever de bon in uiterlijk woensdag 28 december a.s. in bij Chris van den Bijgaart Fotografie, Rootven 26. U dingt dan mee naar de prijs van f 25,-. Volgens mij werd het juiste verhaal in de MTV-uitzending verteld door: 2. Ad Nouwens Rob de Nijscoman in de Brouwer f - jQPAprik van de week ALCOHOL, ’T MOET LEUK BLIJVEN ik I H 6 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 k’ Eind oktober opende Beauty Zonnecentrum ’Callistahaar deuren aan de Schijfstraat te Oisterwijk. Uitslagen Poule A: De Veerkes - Heukelom Dalco’s - Treffers Gestelse Boys - ’t Trefpunt ’t Draaiboompje - D’n Draai Den Ouwe Jan - ’t Stokske Boers Electro was vrij. Uitslagen Poule B: Vriendenclub - ’t Geeneind ’t Vooreind - Westelbeers FC Verkooijen - ’t Centrum AVJ - ’t Hupke De Hoef was vrij. i 0-4 2-2 2-0 2-2 0-1 0-0 1-1 0-3 2-1 WSfCMErttRurv’ werken aar? Vliegend door december komt kerst er weer aan, overal kerstbomen en lampjes, pakjes onder de boom, dennegroen en sfeer. De kerststollen en kerstkransjes kijken u verlokkend aan. Wijn glinstert in de glazen en we hebben een feest gevoel. En dan glijden we door naar Oud en Nieuw, waar de oliebollen dampend liggen te wachten om geconsumeerd te worden en champagne rij kelijk vloeit. Heel december biedt diverse gelegenheden om samen December. Buiten is het koud, het regent vaak en het is vroeg donker. We brengen veel tijd bin nenshuis door. De feestdagen staan voor de deur. Thuis proberen we het zo gezellig mogelijk te maken, een sfeer te creëren waarin we ons pret tig voelen. Maar hoe doe je dat eigenlijk? Ideeën voor het inrichten en sfeervol aankleden van uw woning vindt u op de tentoonstelling over wonen en sfeer in de bibliotheek. In een stijlvol ingerichte ’woonhoek’ vindt u boeken over het decoreren van meubilair, tapisserie, sjabloneren, over wonen in een landelijke stijl en hoe kleine ruimten praktisch en stijlvol kunnen worden in gericht. Daarnaast tips over hoe een feestelijk ge dekte tafel er uit kan zien. En voor degenen die knus bij de open haard of bij het licht van de kerstboom lekker willen le zen een aantal leestips. Tot ziens in de bibliotheek! Sinds juli 1993 is het streekarchief Het Kwartier van Oisterwijk gehuisvest in een nieuwe accom modatie aan de Burg. Verwielstraat in Oister wijk. Aldaar Eggen de archieven van de aangeslo ten gemeenten, te weten Berkel-Enschot, Dies- sen, Drunen, Goirle, Hilvarenbeek, Hooge en Lage Mierde, Loon op Zand, Moergestel, Oister wijk, Oost-, West- en Middelbeers en Udenhout, alsmede het archief van het waterschap De Zand- leij opgeslagen. Deze bronnen vormen voor en kele duizenden personen per jaar aanleiding om het streekarchief te bezoeken. In de regel zijn zij op zoek nar historische informatie over hun wo ning, dorp, kerk, de plaatselijke molen of hun voorouders. Niet zelden wordt dat onderzoek be lemmerd door het moeilijk leesbare handschrift uit het verleden. Om die reden wordt een cursus oudschrift voor beginners georganiseerd, die ge durende 10 weken op maandagavond zal worden gegeven. Tijdens deze lesavonden wordt u ver trouwd gemaakt met handschriften van de 15e tot en met de 18e eeuw. De oefenteksten zijn af komstig uit uw eigen dorp en streek. Ook wordt aandacht geschonken aan de bestuurs- en rechts geschiedenis, bronnen voor onderzoek naar de dorps- en familiegeschiedenis. Daarnaast komen ook de maten en gewichten, het geld en de tijdre kenkunde aan de orde. Centraal staat echter het leren lezen van de oude handschriften. De cursus wordt gegeven in het streekarchief te Oisterwijk op maandagavond van 19.15 uur tot een gezond bestaan De besturen van het katholiek basis- en speciaal onderwijs te Moergestel en Oisterwijk, totaal 4 besturen, willen een onderzoek instellen naar de wenselijkheid en haalbaarheid van bestuurlijke schaalvergroting. Dit onderzoek zou kunnen leiden tot een fusie van besturen, waarmee wellicht een sterkere po sitie van het katholiek primair onderwijs verkre gen kan worden. Met name denken de huidige besturen hierbij aan de noodzakelijke professionalisering in ver band met de gewijzigde financiering en nieuwe regelgeving van het primair onderwijs. Een toe nemende autonomie, en dus groeiende verant woordelijkheid voor besturen, zijn hiervan het gevolg. Op donderdag 15 december 1994 zal in de zaal van de Kunstkring te Oisterwijk, om 17.00 uur, door de besturen een intentieverklaring worden getekend, waarna het onderzoek kan beginnen. Aan de Oirschotseweg zagen zondagmorgen in alle vroegte twee lammeren het levenslicht en dat is, volgens kenners, heel uitzonderlijk. Uiteindelijk zijn we nog maar midden de cember. Zijn het de aankondigers van een zachte winter of inderdaad een vroeg voorjaar? De tijd zal het ons leren. De lammetjes zijn eigendom van de familie Mattheeuwsen die in de Heivelden wonen. Een van de initiatiefneemsters van dit centrum is Jeanine van der Aa-Jansen. In het centrum, op ’n oppervlakte van liefst 400 m2, bevinden zich naast zonnebanken (afzonderlijke cabines uiteraard), bewegingsbanken, ’n schoonheidssalon, pedicuresalon, nagelstyling en de bij vele Moergestelnaren bekende Els Knevel heeft er een kapsalon. In het Beauty Zonnecentrum ’Callista’ kan men ook te recht voor ’beauty-verwen-dagen’. Voor informatie kunt u terecht op het adres Schijfstraat 16 te Oisterwijk. ons goed te doen aan zoete versnaperingen en al coholische geneugten. Het is een feest om hiervan te genieten, maar laat dat feest niet vergallen door te veel van dit alles. U kent toch de uitdrukking: Alcohol mag, maar met mate? en: Alcohol in het verkeer, dat kan he lemaal niet! en: Bij snoepen geldt dat te veel ook niet goed is’. Voor uw tanden, maar ook voor uw eetlust. En je wordt er ook nog eens dik van. Begin januari start bij Atelier Twee, het landelijk gelegen atelier alwaar creatieve cursussen worden verzorgd, een unieke cursus kunstgeschiede- nis/kunstbeschou wing De lessen worden gegeven door Kees Ketelaars uit Moergestel. Deze beeldend kunstenaar/do- cent staat bekend om zijn zeer levendige en beel dende wijze van les geven. In 10 lessen (avond of dag) wordt de cursist in gewijd in de wereld van kunst en kunstge schiedenis. Per les van 21/? uur wordt circa 1 ¥2 uur besteed aan de geschiedenis van de kunst en circa 1 uur aan de kunstbeschouwing. Dit alles aan de hand van dia’s, foto’s, boeken en ’echte’ kunstwerken. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich inschrijven of informatie op vragen bij Atelier Wij willen u hele fijne feestdagen wensen. Rij al cohol vrij, geniet van alcohol, maar met mate. En let een beetje op bij het snoepen. optreden in de café de Brouwer. Deze groep muzikanten brengen uitsluitend Ne derlandstalige covers ten gehore en ze omschrij ven hun muziek als ’pure Nederpop met smart’. De laatste tijd heeft deze band flink aan de weg getimmerd in het Brabantse zalencircuit (ze zijn wereldberoemd in Tilburg en omstreken). Hun repertoire omvat het beste van wat 30 jaar Nederlandse popmuziek heeft opgeleverd; van Ramses Shaffy tot de Scene en van Jaques Herp tot de Hermes House Band. Het motto is dus meezingen, meeswingen en vooral veel kippevel! De entree bedraagt 7,50 en de band zal begin nen rond de klok van 18.00 uur!! 21.00 uur. De eerste van de 10 lessen start op 2 januari 1995. De kosten bedragen slechts 100,-, inclusief het lesmateriaal. Belangstellenden kunnen zich tot 23 december a.s. aanmelden bij het Streekarchief Burge meester Verwielstraat 44, 5062 GD Oisterwijk, tel. 04242-87444. w jongerenwerk moergestel Na een kleine onderbreking in de optredens is het dan nu weer zover, a.s. zondag 18 december zal de Valkenswaardse groep Rob de Nijscoman lEN OtóxACeJTW DEN, hOEBl' Vtnffi&x: w y/iMf kexa*m\ r XgGVtH «x /Po&j. OJETOIIN. UmLBaOUETi -- pet \ic©me eu cewt ■it is ’’tV* J *11'*!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7