Rabobank. Aangenaam. Een lage rente zegt niet alles over de kwaliteit Bij inzameling van glas voortaan drie kleuren apart Poirters prijs van uw hypotheek. Zoekertjes... Cl FEVIOR-nieuws Maar het is wel mooi meegenomen. Vlotte kinder- sweathers van Ragazzi-Spetter Locker en El-Top spijkerbroeken NU elk 2e artikel Rababank O Rente vanaf nu Zoekt u aspecten De keus P.S. Losse stuks 20% korting OP OP!!! MODEHUIS Hoe Zoekertjes insturen? Eff. rente 6,5% p.j. Neem dan contact op met adviseur. Bovendien moet een hypo theek niet alleen nu goed bij ook in de toe- In Moergestel worden nieuwe glasbakken geplaatst. Dit gebeurt de ko menden weken in heel Midden-Brabant. Met de nieuwe glasbakken is het mogelijk om glas op kleur te scheiden. In iedere bak zitten aan weerszij den drie inworp-openingen, één voor wit, één voor groen en één voor bruin glas. Het ingezamelde glas kan zo beter worden verwerkt. De glas bakken zijn in nauw overleg met de aangesloten gemeenten aangekocht door het Samenwerkingsverband Midden-Brabant (SMB). In heel Mid den-Brabant zullen vanaf half januari dezelfde glasbakken staan. Wisselen glasbakken theekvorm en Betere verwerking mogelijk zo?n Meer glas apart hypotheek? onze hypotheek- Bij een hypotheek kijkt u eerst naar het rentepercentage. Toch is dit maar één van de vele van een hypotheek. van de juiste hypo- de bijbehorende voorwaarden zijn net zo belangrijk. u passen, maar komst. PAGINA 5 4 MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 ,/l Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! 6,2% ken van de glasbak los van elkaar legen in de daarvoor bestemde verzamelbakken. Het uitzetten van de nieuwe glasbakken vindt naar verwachting plaats in week 52. Bij de plaat sing van een nieuwe glasbak wordt de oude me teen meegenomen. Zo kan de glasinzameling ge woon doorgaan. Om de glasinzameling goed te laten verlopen, zijn een aantal spelregels opgesteld. - Elke kleur glas moet in het goede vak. Zo wordt voorkomen dat de kleuren in de bak door elkaar komen. Als dat wel gebeurt, wordt de hele partij afgekeurd. - Andere kleuren glas, zoals blauw of zwart glas, moeten in-het vak voor bruin glas. Van dit glas worden donker gekleurde glassoorten gemaakt. - Doppen, deksel en kurken horen niet in het glas thuis. Ook lampen en aardewerk, zoals je- neverkruiten, mogen niet in de glasbak. - Het is belangrijk om de omgeving van de glas bakken schoon te houden. Afval trekt immers afval aan. Dozen of plastic mogen niet bij de glasbak achtergelaten worden, tenzij in de daarvoor bestemde vuilnisbak. Ook glasscher ven kunnen worden opgeraapt en in de glasbak worden gegooid. - Platglas (ruiten) past niet in de ronde gaten van de glasbak. Dit glas dient naar de speciale ’platglas’-bak gebracht te worden. De meeste gemeenten hebben zo’n bak op de gemeente- werf of milieustraat. En anders kan dit platglas op de milieustraat van de Centrale Afvalver werking van het SMB, Spinder, worden ge bracht. 6 november dressuur Best: Susan van de Horst, Lucius, klasse B, 2e prijs; Geertje Roefs, Grets, klasse M2, 2e prijs; Margret Paulusse, Fioretti, klasse B, 5e prijs; 6 november springen Schijndel: Dennis van Mensvoort, Heli, klasse B, le prijs; Paul Donkers, Idefïx, klasse B, 13e prijs; Jac Donkers, Fantastic, klasse Z, 7e prijs; 13 november dressuur Moergestel: José Broers, Evelyne, klasse Ml, le prijs; Piet van de Brand, Hilko, klasse L2, le prijs; Jacq. van Roessel, Isabel, klasse LI, le prijs; Michel Elesen, Isis, klasse B, 4e prijs; 13 november springen Nijnsel: Jac Donkers, Fantastic, klasse Z, 5e prijs; Dennis van Mensvoort, Heli, progr. B, 6e prijs; 20 november dressuur Udenhout Theo van Delft, Clemmerdor, klasse Zl, 2e prijs; 20 november springen Haaren: Jac Donkers, Fantastic, klasse Z, le prijs; Dennis van Mensvoort, Heli, klasse B, 3e prijs; Paul Donkers, Idefïx, klasse B, 7e prijs; 27 november springen Best: José Broers, Evelijne, klasse L, 2e prijs; Dennis v. Mensvoort, Non Stop, kl. L, 4e prijs; Dennis van Mensvoort, Naisseur, kl. B, 3e prijs; Dennis van Mensvoort, Heli, kl. B, 4e prijs; Paul Donkers, Idefïx, klasse B, 5e prijs; 4 december springen Oirschot: Dennis v. Mensvoort, Non Stop, kl. L, 5e prijs; José Broers, Evelijne, klasse L, 9e prijs; Paul Donkers, Idefïx, klasse B, 2e prijs; Dennis van Mensvoort, Heli, klasse B, 3e prijs; Dennis v. Mensvoort, Naisseur, kl. B, 7e prijs. O - Behalve de aankoop van de nieuwe glasbakken heeft het SMB ook de contracten afgesloten voor de inzameling en de verwerking van het glas. Dat biedt financiële voordelen tegenover een situatie waarbij iedere gemeente zelf contracten afsluit. De nieuwe glasbakken betekenen een belangrij ke verbetering in de verwerking van gebruikt glas. Voorheen kon van het ingezamelde glas al leen gekleurd glas worden gemaakt. De helft van al het in Nederland gebruikte glas is echter wit. Met de nieuwe glasbak is het mogelijk de glas scherven - als grondstof voor nieuw glas - zo zui ver mogelijk te houden. Uit witte glasscherven zal weer wit glas worden gemaakt. Het in de nieuwe glasbak op kleur gescheiden glas wordt ook gescheiden afgevoerd. Dit gebeurt met speciale nieuwe verzamelcontainers, waarin ook drie vakken zitten. Een vrachtwagen met een speciale hijsinrichting kan de verschillende vak- Veel mensen houden glas al apart. In Moergestel wordt op dit moment gemiddeld ongeveer 55% glas gescheiden ingezameld met het oog op her- verwerking. De rest komt via de grijze mini container of de plastic zak op de stortplaats te recht. Het is technisch steeds beter mogelijk om meer gebruikt glas in te zetten bij de produktie van nieuw glas. Dit spaart grondstoffen (kalk, zand en soda) en energie. Het is dan ook belang rijk dat ook de resterende 45% van het glas in de glasbakken terecht komt. Er is minimaal een spreiding aanwezig van 1 glas bak op 1.000 inwoners. glas Wie zijn deze vier dames? Vorige week zagen we Cor Boogaers-Engelen en Miet Jansen-van Boxtel terugkomen van het boodschappen doen op de markt...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5