tcVooR een 15TAP egoe Giro 5766 Bank 70.70.70.805 Diabetes Fonds Nederland, Amersfoort ZOEKERTJES is amputatie een noodzaak. Eén van de gevolgen van de onzichtbare ziekte diabetes. Vit het gemeentehuis “Gelukkig mag ik niet mopperen. Ik kan weer volledig meedoen. Maar toch zijn er nog zo’n 12.000 mensen met een diabetische voet. Voor een deel van hen Kindertelefoon Tilburg zoekt donateurs! Hardrock-avond ’Paradise found’ in ’t TREF: I t Van het College van Burgemeester en Wethouders Erfbeplanting Brabant kalender Verleende bouwvergunningen 8 PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 I het intrekken van (een gedeelte van) de vergun- ƒ40,- BANK if alléén geplaatst bij kontante betaling! De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. - s* neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 VERWIJDEREN WESPENNESTEN Openbare School 'De Bienekebolders' zoekt een overblijfhulp tegen onkostenvergoeding. Inlichtin gen: Bernard Smits, 2882 of Helma Witlox, 2246. Bel ons! Te koop: 2 3-zits banken donkerbruin gestof feerd, In perfecte staat! Samen f 150,-. Ook Philips kleuren-t.v. met 10 voorkeuzezenders: f 100,-. Bel snel, weg is weg! 04243-1545. Te koop: D-pony merrie 14 j. Erg lief. Goed voor beginners. Oltheten, 04254-2292. Gevraagd: hulp in de huishouding, één coh- tend per week. Tel. 04243-2164. Te koop Heemskerk tafeltennistafel f 175, witte eetkamertafel f 100,-; twee eiken bijzettafels f 50,-; klass. schemerlapm h/hoog f 85,-; auto- imperiaals w.o. afsluitb. voor Opel Omega en univer seel v.a. f 50,-. Tel. 04243-1100. Gevraagd oppas voor 1 dag per week. Brieven onder nummer 837 van dit blad. Te koop partij gloednieuwe wielen met lucht banden. 4 Maten. Van elke maat 4 stuks, compleet met nieuwe asdoppen! Ideaal voor doe-het-zelvers! (bolderkar, fietskar, etc.). Info: 04243-1545. Carnavalswagen te koop. Foto's en videoban den ter inzage. Ook geschikt als losse figuren te ge bruiken. Tel. 01615-1131 na 18.00 uur. Gevraagd: oude kerststalbeelden en/of oude kerstballen. Poppenmuseum Tilburg, Telefoonstraat 13-15, Tel. 013-436305. Familie in Moergestel vraagt: hulp in de huishou ding voor halve dag in de week. Tel. 04243-3873. Te koop 700 witte kalkzandstenen Maasfor- maaten 700 rode gevelstenen. Tel. 04243-1136 na 18.00 uur. Deze maand is er een ’Paradise found’ har- drock’avond in ’t TREF, want het is weer de eer ste zaterdag van de maand. Dit betekent weder om harde muziek (Metallica, Black Sabbath, Sa- vatage...) die dit maal wordt gedraaid door dj. Erwin. Zoals in de voorgaande edities van ’Paradise found’ zal de inrichting en de lichtshow van ’t TREF weer fantastisch zijn. 't Tref is alle dagen in het weekend geopend van af 20.30 uur en de entree is natuurlijk ook tijdens de ’Paradise found’ hardrock-avond gratis, ’t TREF is gelegen aan Holstraat 4 te Hilvaren- beek. Volgende week is het zover, want dan is de ’Am bient edge - 2 dagen meditatie en ontspanning’ in ’t TREF. Het totale aantal telefoontjes dat gevoerd wordt met de Kindertelefoon Tilburg lijkt stabiel te worden. De groei die eerder werd veroorzaakt door de invoer van het landelijk gratis 06-num- mer en de verruimde openingstijden lijkt nu te zijn gestopt. De Kindertelefoons dreigen in fi nanciële problemen te komen. Daarom is er nu de mogelijkheid om donateur te worden van de Kindertelefoon. Wat opvallend is in de cijfers van januari tot juni 1994 is dat jongens en meis jes even vaak gebeld hebben. Hoewel de toename van het aantal telefoontjes gestopt is, werd de Kindertelefoon Tilburg gedu rende dit half jaar maar liefst 3032 keer gebeld en hiervan werden 1323 serieuze gesprekken ge voerd. Dat er zo veel gebeld wordt, heeft onder andere te maken met het gratis 06- nummer. Maar deze vele gesprekken bergen ook hoge kosten met zich mee. De Kindertelefoons drei gen in financiële problemen te komen doordat de contracten met de sponsors aflopen. Om het gra tis nummer te blijven behouden is er nu de mo gelijkheid om donateur te worden van de Kinder telefoon. Dit kan door een gift te storten op gi ro 6543 van het SLOK (Stichting vrienden van het Landelijk Overleg Kindertelefoons) te Dor drecht. De onderwerpen waarover in Tilburg het afgelopen half jaar het meest gebeld werd, zijn seksualiteit, informatie-vragen en geweld. Van het totaal aantal gesprekken met jongens ging 50% over seksualiteit, bij meisjes was dit slechts 12%. Meisjes belden op de eerste plaats om in formatie te vragen, in de tweede plaats over emo tionele problemen. Dat er nu evenveel meisjes als jongens gebeld hebben, is terug te voeren op het aantal telefoontjes van meisjes; zij belden in de ze periode minder vaak en ook minder vaak terug. De kindertelefoon is elke dag van 2 tot 8 gratis te bereiken voor iedereen van 8 tot 18 jaar: 06-0432. len nieuwe voorschriften aan de vergunning moe ten worden verbonden. De heer Van Esch is ook belast met het onderzoe ken van de gemelde milieuklachten. Steeds zal hij trachten deze klachten zo spoedig mogelijk op te lossen. Niet onbelangrijk te vermelden is dat de heer Van Esch er op toeziet dat de bodemsaneringen op de keurig worden afgehandeld, het uitrijden van mest op de juiste wijze en dagen plaatsvindt en of op de correcte wijze met afvalstoffen wordt omgegaan. Heeft u vragen omtrent milieuzaken in relatie tot uw bedrijf, de heer Van Esch staat graag klaar voor advies of uitleg. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 15 november 1994 zijn onder andere de volgende besluiten geno men: Heeft U de informatie over erfbeplanting al door genomen. Het kan voor U ook interessant zijn! Als U in het voorjaar wilt planten en hiervoor een bijdrage wilt ontvangen van de overheid, moet U nu de formulieren invullen en opsturen. De voor waarden voor een bijdrage in de kosten van aan leg van beplanting in landinrichtingsprojecten staan op het toelichtingsformulier. Voor meer in- formatie/vragen kunt U kontakt opnemen met Districtsbureau van Uitvoering, St. Janstraat 10, 5131 BS Alphen, tel. 04258-2606. Indien U geen aanvraagformulier heeft ontvan gen, kunt U dit alsnog opvragen bij onze secre taresse (Lian Kocx, tel. 2954). Heeft U de ’Buiten leven in Brabant’ scheurka lender al gezien? Een initiatief van Omroep Bra bant en de NCB. Het is een kalender vol toeristische tips, lekke re recepten, tuinwetenswaardigheden, weer spreuken en volksgeneeskunde. Verkrijgbaar o.a. in de plaatselijke Boerenbondwinkel. Kos ten: 14,95. Een leuk presentje! Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning aan de Burg. Poortstraat 41; - de herbouw van een aanbouw achter het pand Schoolstraat 24. Niemand in Nederland hoeft nog te worden over tuigd van het belang van een goed milieu. Regel matig wordt de regelgeving aangepast aan de ont wikkelingen in de wetenschap en de techniek. Het hebben van goede regels wil nog niet zeggen dat iedereen weet wat hem of haar te doen staan. Ook is het geen garantie dat iedereen zich keu rig aan de regels houdt. Het behoort tot de taak van de gemeente om goede voorlichting te geven over de toepassing van de milieu-wetten en te vens toe te zien op de naleving ervan. In Moer- gestel wordt deze taak verricht door de heer A. van Esch. De belangrijkste mi lieuwet is de Wet mi lieubeheer, die in de plaats van de vroege re Hinderwet is ge komen. In de Wet Milieube heer is bepaald dat de meeste bedrijven, zoals fabrieken, werkplaatsen, agrari sche bedrijven, enz., in het bezit moeten 1J zijn van een milieu- J vergunning. In zo’n milieuvergunning wordt aangegeven welke werk zaamheden het bedrijf mag uitvoeren en onder welke voorwaarden. Soms is een milieuvergunning niet nodig. Een bedrijf kan dan volstaan met het indienen van een melding. Daarvoor zijn speciale formulieren ont worpen, omdat duidelijk moet zijn wat er in het bedrijf gebeurt. Ook deze meldingsplichtige be drijven moeten voldoen aan een aantal voor schriften. Het is dan de taak van de heer Van Esch om, in samenspraak met het bedrijf, te bepalen of er een vergunning nodig is of dat kan worden volstaan met een melding. Ook ziet hij er op toe dat de voorschriften, waar aan het bedrijf moet voldoen, goed worden nage leefd. Ook wordt gekeken naar de afval waterlo zing en de bepalingen van de Wet bodembe scherming. Ter voorkoming van overlast of gevaar voor het milieu adviseert hij de bedrijven tot het treffen van de maatregelen en/of voorzieningen. Er wor den dan afspraken gemaakt over de termijn waar binnen deze maatregelen en/of voorzieningen uiterlijk getroffen moeten zijn. Als een bedrijf binnen de afgesproken termijn deze afspraken I niet nakomt en dus de voorschriften niet naleeft, I wordt dat gemeld bij de juridische afdeling mi lieuzaken. Er wordt dan bekeken of het nodig is om dwangmaatregelen op te leggen. i Alle bedrijven worden regelmatig gecontroleerd, j Vooraf wordt daarvoor een afspraak gemaakt. Bij de controle wordt bekeken of een verleende ver gunning nog in stand kan blijven. Het is moge lijk dat door veranderingen in of uitbreiding van een bedrijf de vergunning is achterhaald. In over leg met het bedrijf wordt dan geadviseerd over het intrekken van (een gedeelte van) de vergun ning of het aanvragen van een totaal nieuwe ver gunning. Ook kan het voorkomen dat de voorschriften van de vergunning zijn verouderd. In dat geval zul- alléén geplaatst bij kontante betaling! Kinderjasjes: nu 3O°/o korting! bij Boetiek Bonita. Lapagayo' kinderpullovers, sweaters, body warmers, etc. nu 30% korting! bij Boetiek Bonita. 10% Sinterklaaskorting op alle dames- en ove rige kinderkleding bij Boetiek Bonita. Iedere vrijdag verse scharreleieren! G van de Wouw, Masperstraat 2, Moergestel, Tel. 2066. Aktie: 3jaarvast6,3%; 7jaarvast7,6%. fx’Mznil Edithe Smolders, Kerckackerstraat 13, IC V Bi Tel. 3753 (tijdens kasuren 1832). Kasu- I BANK I. ren; maandag en donderdag 19.00- 20.00 u. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Kerstbomen! Nu uitzoeken, straks halen! Zater dags van 9.00-12.00 en 13.00-16.00 u. f 7,- p.st. Heuvelstraat 27. VU-RIO. riolering ontstoppen en vernieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-333864. Franse lessen: Spreek- en luistervaardigheid, conversatie of romans lezen. Kleine groepen, per 5 of 10 lessen, op maandag of dinsdag. Prijslijst op aanvraag. Tel. 04243-2942. Koop 2e hands en geef het milieu 'n kans... Mooie kleding voor belachelijk lage prijzen op Oister- wijkseweg 55. Do. en vr. 13.30-16.00 en za. 10.00- 16.00 u. Aktie:3jaarvast6,3%; 7 jaar vast 7,6%. Edithe Smolders, Kerckackerstraat 13, CVB Tel. 3753 (tijdens kasuren 1832). Kasu- |l bank IJ ren: maandag en donderdag 19.00- 20.00 u.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9