Jeugd doet creatief mee aan dorpsplan... Giro 145 Uw parochie wil ook graag weten dat u er woont Zoekertjes... of niet meer woont... DE ZONNEBLOEM GROEIT... de zonnebloem r X***.„. J A Griepprik, vaste prik LV.N. bossen- en vennenwandeling. ...laat ft ook even aan de parochie weten <BRsO3-S kinderen. Naam: Voornamen: Geboortedatum: Oud adres Straat: Postcode Plaats: Nieuw adres: Straat: Postcode Plaats: U kunt ook gebruik maken van onderstaande coupon en deze ingevuld sturen naar de Pastorie van de Parochie St. Jan’s Onthoofding, Raadhuisstraat 115066 AP Moergestel, of daar zelf in de bus doen. Wife PAROCHIEADMINISTRATIE Hoe Zoekertjes insturen? 5.700 val Hierbij verzoek ik u de gegevens in de parochie-administratie als volgt bij te werken: Wij gaan ik ga verhuizen uit/naar uw parochie Samenstelling van het huishouden: man/vrouw/aantal Als u verhuist, stuurt u uw nieuwe adres naar familie, vrienden, bekenden en instanties. U vindt dat ze moeten weten waar u woont. Uw parochie wil het ook graag weten. En dat kost u geen moeite. U kunt gewoon hfcPTT Verhuisbericht! gebruiken. Als u een kruisje zet in het hokje RKK, krijgen uw nieuwe en uw oude Wffnt Dus als u verhuist... PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 6 ikantlegasten i:id 900.000 bezoeken Mi zieken en gehandicapten Elke winter wordt 5-10% van de Nederlandse be volking door griep (influenza) geveld, voor de meeste mensen betekent dit een weekje onder de wol, met verschijnselen als koorts, spier- en hoofdpijn en een droge hoest. Voor anderen vormt griep een echt gezond heidsrisico: o.a. voor mensen met CARA, hart patiënten, diabetici en nierpatiënten. Hun klachten kunnen verergeren en er kunnen com plicaties optreden. Voor mensen die tot een risicogroep behoren is griep dus geen onschuldige ziekte. Als gevolg van griep belanden gemiddeld 20.000 mensen in het ziekenhuis en overlijden er 2.000. Veel van de ze ziekenhuisopnames en sterfgevallen hadden voorkomen kunnen worden met een griepprik. De beste maanden om een griepprik te halen zijn oktober en november. De griepprik helpt alleen tegen de ’echte’ griep, die wordt veroorzaakt door het influenzavirus. Met de griepprik kun nen dus niet verkoudheden en andere op griep lijkende verschijnselen voorkomen worden. De griepprik geeft een bescherming van 70% tegen ziek worden door het griepvirus. Bij ouderen ligt Postbus 2100, 4800 CC Breda Telefoon (076) 602060 Geef de Zonnebloem ƒ25, De 30.000 vrijwilligers van de Zonne bloem doen meer dan bootvakanties op de Rijn. Zij organiseren voor langdurig zieken en gehandicapten ontspanningsbijeenkom- sten, verzorgen een dagje uit en, heel belangrijk, komen regelmatig langs voor een gesprek. Er zijn ruim 1400 afdelin gen, met veel praktische initiatieven. Dit jaar bestaat de Zonnebloem 45 jaar. rZonn^MoemlaartUks onder andere voor: 60.000 dagjes uit 45.000 dagboottocht passagiers Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! de bescherming wat lager, omdat het afweer systeem minder goed werkt. De kans dat u griep krijgt is dus niet uitgesloten. Mocht u ondanks de griepprik toch griep krijgen, dan verloopt de ze milder en bestaat er minder kans op compli caties. De griepprik zelf kan geen griep ver oorzaken. Meer informatie over griep en de griepprik kunt u lezen in een folder (de griepprik; m’n beste najaarsklassieker), die u kunt vinden bij huis arts, apotheek of bibliotheek. Voor advies over de griepprik in uw persoonlijke situatie is uw huisarts de aangewezen persoon. Zondag 4 december kunt U wandelen met na- tuurgidsen van LV.N. afd. Oisterwijk e.o. We starten vanaf ’Boshuis Venkraai’, Bosweg 162 te Oisterwijk om 14.00 uur. Het huidige Venkraai is gebouwd in 1914 en deed dienst als boswachterswoning annex café. Daarvoor stond er een boerderij met dezelfde naam. De naarn Venkraai is Brabants voor zwarte stern, een vogel die veel voorkwam op de ven nen. Hij bouwde zijn nest op krabbescheer, een drijvende waterplant, die door een verandering van de waterkwaliteit niet meer in deze vennen groeit. Het drogere gebied rondom Venkraai is vooral begroeid met grove den, eik, berk en spar. Langs de vennen bloeit nu de gagel. Dit struik je was vroeger zeer in trek bij de mensen, omdat het met z’n sterke geur vlooien verjoeg. Een paar takjes gagel in de bedstee deed wonderen. Men sen vinden de geur van gagel meestal juist lekker. Ook eens proberen? Wandel dan zondag mee. Deelname is gratis. Een van de weekends van november liet ’n groep jeugdige uitgaanders dit creatieve bouwwerk achter op het St. Jansplein... Naar verluidt zouden zo’n 15-tal personen aan het ’werkstuk’ hebben meegewerkt... Het uiteindelijke resultaat werd ’s maandagsmorgens zichtbaar voor onze fotograaf... Koningin WilhelmlnaTonds Aankruisen als u lid/donateur be«U of wilt worden m JKp6io rkVarochie Uw oude en nieuwe parochie krijgen bericht - ’V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7