Rabobank. Aangenaam. Wie ben ik? 0 Dan bent u van een onbezorgde vakantie verzekerd. van 10.00-13.00 uur in Januari zaterdags open UW VAKANTIE BIJ RABOBANK MOERGESTEL GEREGELD! Uitslag tweede trekking Winkelaktie Judo vereniging St. Jan ’De Mooiste foto’ van de FoMo-expositie 1 Jeugdverhalen Info jeugd Nieuwe boeken in de bibliotheek Romans Informatieve boeken X - rW PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 I een videoband met fraaie vakantie- Wilt u een lange vakantie en ver weg? Of heeft u besloten om dichtbij een korte vakantie te boeken? Rabobank Moergestel een onbezorgde adviseert haar klanten vakantie, maar al jarenlang bij het ontvangt u ook een vinden van de juiste Jan Vollebregt verricht wekelijks de trekking voor de St. Nicolaasaktie... gratis fotorolletje vakantiebestemmingen. Met uw mooiste U kunt kiezen uit vakantiefoto maakt u duizenden lokaties. bovendien kans op een gratis weekend Brugge voor 2 personen. UW VAKANTIE BIJ RABOBANK MOERGESTEL GEREGELD! Dan bent u van een onbezorgde vakantie Tot ziens in de bibliotheek! BIEB NIEUWS verzorgd op pad. Volop keuze. Loopt u even binnen voor een gratis advies, uw nieuwe reisgids of - Hendriks - John Burningham Afgelopen weekend is weer de trekking verricht in de St. Nicolaasaktie van onze Moergestelse on dernemers. De volgende 20 personen zijn uitgeloot en ook zij worden verwacht op de grote finale-avond van maandag 13 december a.s. Anouk Doornen Zr. Gertruda van Beek P. Hoeven P. Maas Wie zit hier zo sportief op de scooter? Het schoolmeisje van vorige week was An neke (Prinsen) Ligtvoet. Dichtbij of ver weg; in de sneeuw of naar de zon. Alleen op reis of volledig bestemmingen. Als u een vakantie boekt bij Rabobank Moergestel, bent u niet alleen verzekerd van niets meer van zich laat horen, gaat Freek samen met zijn vriendin naar hem op zoek. - De aarde leeft - Eleonore Schmid Informatief prenteboek met paginagrote tekenin gen in kleur over wat er onder het aardoppervlak leeft. - Op de boerderij - Bridget Gibbs Prenteboek met natuurgetrouwe afbeeldingen in kleur van een kip met kuikens, een zeug met big gen, een paard met veulen, en koe met kalf en een schaap met lammeren. De jonge dieren lig gen verstopt achter een opklapbare flap. AJ 633 - Uitvindingen - Peter Turvey In korte hoofdstukken worden uitvindingen be schreven vanaf het stenen tijdperk tot nu. AJ 640.5 - Kabouter kinderversjes - Rieu Bundel met 111 bekende kinderliedjes op muziek en versierd met kleurrijke tekeningen. Info J 788.2 van de leden van FoMo bij ’Benevisie’, een fo towedstrijd België - Nederland, in de prijzen was gevallen; de naam was toen nog niet bekend. Het werd Martin Prumpeler, die met zijn serie ’Ver beelding’ de 3e prijs ontving in het onderdeel se ries. Deze serie foto’s is ook op jie FoMo- expositie te zien geweest. Fotogroep Moergestel wil tenslotte iedereen bedanken die aan het welslagen van de exposi tie heeft meegewerkt. Dat zijn natuurlijk de eigen leden, maar dat zijn ook onze sponsors en adverteerders, onze plaatselijke fotograaf Chris van de Bijgaart, die het materiaal voor de kin- derfotowedstrijd beschikbaar stelde en die ook vrijdagavond de expositie opende, Den Boo gaard voor het beschikbaar stellen van de zalen in Den Boogaard, maar uiteraard ook alle be zoekers van onze expositie. We hopen u vol gend jaar weer terug te zien. verzekerd. Gerda RoozenPr. Irenestraat 7 C. HorrevortsBurg. Mayerstraat 12 J. VermeerVinkenberg 4 C. FonkenPast. Janssenstraat 8 Riet NeggersZandstraat 4 L. de CockOostelvoortjes 5 J. RijnenOpslag 7 C. VerhagenPast. Janssenstraat 1 P. van HerckVooskerbos 27 M. DrijversLangeweg 18, Haaren Annelies Simons.. Past, v/d Boogaardstraat 11 Mevr, van BredaHeuvelstraat 6 Dot HorstenRootven 42a Frans de LaatD’n Duyp 30a Marieke van LaarhovenOirschotseweg 3 Fam. van ElderenHuysackerstraat 14 Eenmaal per maand geeft de bibliotheek en nieu we aanwinstenlijst uit. Hierop staan de boeken die de bibliotheek in de afgelopen maand gekocht heeft. Er is een lijst voor volwassenen en een lijst voor de jeugd. U kunt deze lijsten gratis meene men. Hieronder een selectie uit beide lijsten: - Brazzavillestrand - Willisam Boyd Een engelse biologe houdt zich na een mislukt huwelijk in Angola bezig met een onderzoek naar het gedrage van chimpansees die elkaar lijken te vermoorden. - Fleur - Suleik Dawson Een man en een vrouw, wiens hartstochtelijke re latie door haar ouders onmogelijk is gemaakt, kunnen niet aan hun liefde toegeven als ze elkaar tijdens de Tweede Wereldoorlog opnieuw ont moeten. - Over de liefde en andere duivels - Gabriel Barcia Marquez Onder invloed van de spaanse inquisitie wordt een meisje in Colombia en een klooster opgeslo ten omdat ze door de duivel bezeten zou zijn. Een jonge priester krijgt opdracht de kwade geesten uit te bannen. - Gigi - Judith Krantz Het stralende middelpunt in deze roman is de aantrekkelijke Gigi Orsini. Zij neemt de lezer mee in de wereld van de superrijken met al zijn glitter en glamour, een wereld vol liefde, hartstocht en passie. Twee kinderen komen na een bezoek aan het asiel met een heel vreemde hond thuis die aller lei klusjes lijkt te kunnen opknappen. Prenteboek - De buik van meneer Hobbema - Marianne Busser Omdat de buik van meneer Hobbema steeds dik ker wordt, denkt hij dat hij een kindje krijgt. Maar dan vertelt de dokter hem dat mannen he lemaal geen kinderen kunnen krijgen. A-leesboeken - Het oma-komplot - Anthony Horowitz Joe is doodsbang voor zijn oma die allerlei mis selijke streken met hem uithaalt. Gelukkig komt er onverwacht hulp opdagen. B/C leesboeken - Ik hou het voor gezien - Jan de Zanger Tijdens hun vakantie zijn Bart, die homofiel - Deus ex machina - Piette Ouellette Wanneer een parallelle supercomputer een groot neuraal netwerk bouwt, probeert een deel van dit zelfstandig denkende netwerk deze ontwikkeling te stoppen. - Stap voor stap groter worden - T. Berry Bra- zelton Achtergrondinformatie over de geestelijke en li chamelijke ontwikkeling van het kind tot de kleuterleeftijd. Info 416.25 - Spreken in het openbaar - Bert Edens Hoe men zich kan voorbereiden op het spreken in het openbaar waarbij ook verbale en non- verbale technieken aan bod komen. Info 499.4 - Versieren met kransen - Marry Mur-Massier Tips en ideeën voor het zelf maken van decora tieve kransen van uiteenlopende, meest natuur lijke materialen. Info 624.9 - Eenboudig airbrushen - Jack Buchan Naast een algemene introductie, veel nieuwighe den in techniek, beeld en effekt voor zowel be ginners als gevordereden op het gebied van spuit- verftechniek. Info 747.9 Behaalde in Berkel-Enschot de volgende bekers: le plaats: Tim Verheijen, Westley Nooyen, Frans Looyen, Bas de Kok, Harm van den Meij- denberg, Twan Harms, Sander Ratelband; 2e plaats: Raoul op ’t Hoog, Noël op ’t Hoog, Se- bastiaan Brugman, Roel Scheffers, Matthew van de Ven; 3e plaats: Dennie van Helden, Wendy Ratel band, Niek Lapien, Niels van de Broek, Jorg van de Mierden, Jeroen de Boer, Alice Brugman. Het is weer lekker druk geweest op de jaarlijkse fototentoonstelling van Fotogroep Moergestel, op 11, 12 en 13 november j.l. in Den Boogaard. De ongeveer 500 belangstellenden hebben weer kun nen genieten van heel divers fotowerk en diase ries. Blijkens hun commentaren waren zij daar heel lovend over en van de enkele kritische no ten hebben we kunnen leren om het in ’t volgend jaar nog weer beter te doen. De bezoekers konden ook het nieuwe element: de ’vervolgfoto’ bijzonder waarderen. Over een van de aan de expositie verbonden wedstrijdele menten, de fotowedstrijd voor kinderen van groep 7 van de Moergestelse basisscholen, kon u al eerder lezen in de krant. Het andere wedstrijdgebeuren was de jaarlijk se keuze door de bezoekers van ’de mooiste fo to’. Dit jaar werd dat: nr. 95: ’Mosselbaai’ van Gijs Vugts. Deze foto kreeg 37 voorkeursstem men. Uit degenen die deze foto hadden gekozen werd op de FoMo-clubavond van 24 november uitge loot als winnaar van de attentie: A. Verkuijlen, Vogelkers 11 te Helvoirt. De winnaar krijgt de attentie over enkele weken thuisbezorgd. Een overzicht van de meest gekozen foto’s: Nr., Auteur, titel foto punten 95, Gijs Vugts, Mosselbaai37 96, Gijs Vugts, Kinderdijk35 34, Toos van de Hurck, Z.T. (kleur)27 60, Bertus van Berkel, Terras23 83, Riet Vugs, Straling20 54, Toos van de Hurck, Ingetogen uitbundigheid 19 97, Gijs Vugts, Verloren trots18 7, Ton van Elsdingen, Goed gemutst...in wit 17 10, Ton van Elsdingen, Schroot: roestig craquelé15 80, Leo Roosen, Prikkelende schoonheid 15 29, Jeanne de Bont, Z.T. (kleur)15 blijkt te zijn, en Freek uit elkaar gegaan. Als Bart jn eerdere berichtgevingen kon u al lezen dat een De Stappert 18 Klosterdreef 3 Hild 16a Past. Janssenstraat 16 j»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5