135 9.95 1.20 Poirters Prachtige kleding bij uitstekende ’Sultan van Sansoelawa’ 1 Slagerij Ketelaars CV St. Nicolaastip: Volop keus in pyama’s, nachthemden, dusters, enz. DE AMBACHTELIJKE SLAGER! Hartelijk dank... Ss Loopgroep Physique, 7 Heuvels en Tutti Frutti i Malse runderlappen of braadvlees Shoarmavlees Hausmacher leverworst CeHAKT 5oogRMi rsMDwonsr samen 698 Worstebrood 9 i f Centrale Schachten- en C Onderwerkmakerij BV =- I i 500 gram 100 gram 100 gram MODEHUIS Als u het mij toestaat, beste toneelvrienden, wil ik de recensie van het toneelspel ’De Sultan van Sansoelawa’ dit keer eens ’n iets andere ’draai’ geven en begin nen met iets wat normaal altijd onder de recensie te lezen is... De prachtige kle ding, die was ontworpen en gemaakt door de eigen mensen van ’Die Naemloose Speelers’, rechtvaardigt deze ’draai’ alleszins! In één woord schitterend! en een eerste kompliment is hier dan ook zeker op zijn plaats voor Marijke van den Hurk en medewerksters die er een werkelijk oogverblindende groep van hebben gemaakt! J OP! 'ede re woensdag 5°0GRAM 6stuksWtww M Runderrookvlees 9 100 gramWtVV Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 ‘SCHOENSTIKKERS m/v *ONDERWERKMAKER/SCHOENHERSTELLERm/v ‘ASSISTENT MODELLEUR m/v voor orthopedisch schoeisel Wij bieden: PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 5 Een scène uit de ’Sultan van Sansoelawa’: de sultan omringd door zijn dames... r I bk Sint en Pieten. t C.S.O. b.v. is i orthopedische In het weekend van 19 en 20 november brachten wij ons jaarlijkse bezoek aan Moergestel. Via dit berichtje willen wij de gehele Moergestelse ge meenschap danken voor de hartelijke ontvangst en medewerking, waardoor dit bezoek grandioos werd. In het bijzonder danken wij het Sint Nicolaas Co mité Moergestel voor de perfecte organisatie, de harmonie voor de muzikale opluistering van de optocht, Ad en Wil die (bij afwezigheid van de politie) het verkeer tijdens de optocht op vakkun dige wijze regelden, Burgemeester Dosker en dhr. Nouwens voor de ontvangst op het gemeen tehuis, familie Verbakel voor de persoonlijke ver zorging, de directie en personeel van Den Boo gaard voor de gastvrijheid, Björn voor de as sistentie tijdens de kindervoorstellingen, juf frouw Patricia voor de hulp bij het zoeken naar Bananos, de mensen van sporthal De Vonder voor het beschikbaar stellen van de sanitaire voorzieningen, en tot slot Theo Verbakel van MTV voor de vakkundige verzorging van de spe ciale Sint-Nicolaas- uitzending. Het was voor ons een feest om een weekend in Moergestel te zijn en wij beloven nu reeds dat we volgend jaar weer een bezoek aan Moergestel zul len brengen. aan een rol te koppelen dat al bij voorbaat in gevuld was wie wat zou gaan spelen. Een 'nieu we’ ontdekking was daarbij het spel van Paul Jaszewski... Met oog voor detail en sterk spe lend... ’n Sullige rol, en juist daarom zeker niet makkelijk... Vaste (maar dan wel zekere) waarden waren er in de personen van Eric Boogaers, Corrie Laurens- sen, Mien van den Boogaart, Joke de Laat, Stella de Beer en Bard van de Loo, vaste leden van ’Die Naemloose Speelers’, waarbij laatstgenoemde dit keer duidelijk progressie liet zien. Voor de gele genheid wist men zich ’versterkt’ met Jan Habra- ken, Carla van Daelen en Marij Pijnenburg. Een bezetting derhalve die klinkt als de spreekwoor delijke Wok! De kleinere rollen zijn natuurlijk ook niet onbe langrijk en werden met plezier en enthousiasme ingevuld door Dion Tekath, Marieke Goris, Danny van de Loo, Marjolein Salvetti, Tom Sal- vetti, Wiebe Smits, Rob Busselaars en niet te ver geten de nog pas 7-jarige Sanne Laurenssen. Het was een kostelijke voorstelling, die vrijdaga vond de zaal tot en met de laatste plaats bezet had, en zaterdagavond voor het grootste deel. Naast spelers en speelsters was er natuurlijk de onmisbare (en daarom, vaak ondergewaardeerde) medewerking van licht- en geluidsmensen Gerard Oejlemans en Peter van de Wouw en de grimeu- ses (en tevens kleedsters) Nicole van Haaren, Corrie van Dijk, Leny van de Loo en Marijke van den Hurk (zij ontwierp trouwens ook nog het passende decor dat door ’Die Naemloose Spee- lers’ zelf werd uitgevoerd) en de souffleurstaak die werd vervuld door Nel de Beer. Toch zijn al deze mensen samen verantwoor delijk voor het gepresenteerde en daarvoor mo gen ’Die Naemloose Speelers’ zichzelf gerust op de borst kloppen! Proficiat... we hebben er zéér van genoten! M.O. 1 Zulk een prachtige kledij verplicht de spelers na tuurlijk ook tot iets goeds en wat dat betreft werd aan onze altijd weer hooggespannen verwachtin gen volledig voldaan! De inhoud van het stuk (geschreven door Ad de Beer (chapeau!) gaf aan de diverse spelers alle mogelijkheden zich eens lekker in hun rol in te leven. Vaak waren die rol len als het ware ’op het lijf geschreven... Zoals bijvoorbeeld de rol van de Sultan die vertolkt werd door de schrijver zelf. Kostelijk, maar wat wil je, als je zelf je eigen tekst mag (en kunt...) schrijven. Dan heb je zo’n rol natuurlijk al vele tientallen malen zelf beleefd, ’n Moment: de schijnbaar uit de hand lopende ruzie, waarbij de sultan uit de vaas omhoog komt en de kreet ’Aan vallen’ laat horen... en dan zelf op de achter grond blijven... Het is ook de verdienste van Ad en regisseur Jan van den Hurk geweest om de personen zo In de gelederen van loopgroep Physique bestond hier en daar lichte twijfel over de juistheid van de beslissing om dit jaar niet met de bus of eigen vervoer naar de Nijmeegse 7 Heuvelenloop te vertrekken maar met de milieuvriendelijke trein. Op de heenreis op zondag 20 november werd de ze twijfel vooralsnog zeker niet weggenomen. De Nederlandse Spoorwegen lieten een unie ke kans om velen aan zich te binden liggen. 7000 Lopers reisden vanuit allerlei delen van Nederland per trein naar Nijmegen; de NS liet echter na extra materieel in te zetten op de lijn vanuit het Zuidwesten van Noord- Brabant. Het gevolg was dat de 19 Moergestelse deelne mers, op elkaar geklemd, zittend op de harde bo dem van het benauwde goederentransportgedeel- te van de trein de 80 kilometer naar Nijmegen overbrugden. Op de terugreis echter bleek de coördinator van de loopgroep er echter in geslaagd te zijn het muziek- en zanggedeelte van de terugreis prima te verzorgen. De onsterfelijke evergreen van Jer ry L. Lewis; ‘Tutti Frutti’ luid meezingend en begeleid door welluidende gitaarklanken zal me nig hardloper na de doorstane ontberingen van de heenreis en van de zware 15 kilometers zich als nog verzoend hebben met deze vorm van ver voer. Misschien nog versterkt door de weten schap nu eens een dag niet bijgedragen te hebben aan files en milieuverontreiniging. Kortom: 19 sporters deden samen met 6981 an deren mee aan de 7 Heuvelenloop in Nijmegen. Volgens de organisatoren werd het evenement namelijk ‘bevolkt’ door 7000 deelnemers. Toplo- pers uit allerlei delen van de wereld: uit Ethiopië, Kenya, VS België, Mexico, Duitsland en zoals gezegd ook 19 uit Moergestel. Het parcours liep vanuit Nijmegen via De Hei lige Landstichting en Groesbeek weer terug naar Nijmegen en deed ondertussen 7 heuvels aan. Weinigen zullen ,de heuvels bestormende, zich gerealiseerd hebben dat deze overbekende loop zijn zwaarte ontleent aan het ijs dat 100.000 jaar geleden als een bulldozer het landschap van Mid den Nederland voor zich uitduwde en aldus opstuwde tot een heuvelachtig landschap. 7 Heuvels daarvan moesten bedwongen worden. De weersomstandigheden sinds bovenvermelde ijstijd en 20 november 1994 waren voelbaar dui delijk gewijzigd. Van de ijzige omstandigheden van die voorlaatste ijstijd was niets meer te mer ken. In plaats van een ijskoude gure noorden wind stond er een zwoele zuidenwind. Voor de tijd van het jaar was het zelfs warm en in een zo mers tenue gestoken liep een veelkleurig lint van 7000 atleten door dit Nijmeegse gebied. Onnodig te zeggen dat ook deze editie de winnaar niet gezocht mocht worden onder een van de 19 Moergestelse deelnemers. Met een parcoursre- cord werd de overwinning opgeëist door de Ethi opiër Gaibre Selassie. Geheel ondenkbaar is het echter niet dat ook Moergestelse atleten zich nog eens een weg naar de top zullen banen. Er wer den namelijk op allerlei niveaus prima prestaties verricht, maar de tijd van 53.37 minuten over de 15 kilometer van Marcel Bruurs moet zeker als opmerkelijk beschouwd worden. Een aantal Physique-lopers deed voor de eerste maal mee aan een dergelijk officieel evenement. Zij kunnen allen vol trots op hun eerste optreden terugkijken; wellicht krijgt juist hierdoor hun sportieve carrière nieuwe impulsen. In willekeurige volgorde geven we hier de resul taten van de mannen: Ad Oerlemans 1.00.56, Jaap de Groot 1.08.31, Kees van Opstal 1.08.30, Theo Colsen 1.20.50, Rico Salvetti 1.00.55, Dirk van de Heuvel 1.13.02, Leo van Geel 1.15.07, Rien Schilders 1.01.05, Wim Stads 1.00.01, Bert Kaptijn 1.03.40, Pedro op ’t Hoog 1.03.38, Hans van Gils 1.18.09, Ad van de Meydenberg 1.07. en Theo Ratelband 1.07. Ook de Moergestelse dames leverden prestaties van formaat. Zo snelde Ria Colsen in 1.26.28 over de 7 heuvels verspreid over 15 kilometer, deed Annie van Roessel er 117.30 over, en ble ken Margriet Salvetti en Annet Boom er respec tievelijk 1.15.07 en 1.10.30 over gedaan te hebben. Samenvattend mag dus gesteld worden dat er weer buitengewone verrichtingen geleverd werden. een jonge groeiende onderneming die actief is op het gebied van de schoentecnniek. C.S.O. komt voort uit een samenwerkingsverband tussen drie grote orthopedisch schoentechnische bedrijven. Voor deze bedrijven vervaardigen wij schachten en onderwerken. C.S.O. zoekt voor uitbreiding van haar 20 personen sterke team een enthousiaste Wij vragen: - goede contactuele eigenschappen - positieve uitstraling - verantwoordelijkheidsgevoel - zelfstandigheid - Ervaring in het schoenenvak - leeftijd t/m 40 jaar - werken in een groeiende bestaans zekere organisatie - gegarandeerde opleiding goede salariëring afhankelijk van leeftijd en ervaring goede secundaire arbeidsvoorwaarden Inlichtingen: Belangstellenden kunnen informatie inwinnen of solliciteren bij: W.A.M. Ligtvoet, techn.dir., Industrieweg 21 b, 5066 XJ Moergestel. Tel: 04243-2475 Tricot I damesnacht- g hemd W maten: 40/42 t/m 52/54 I kleuren: bleu, mint Prijs 49,95 Flanellen herenpyama maten: 50 t/m 62 kleuren: bleu, kobalt Prijs 39,95 Y1»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3