Omgeving kerk nog niet geheel duidelijk II ’Moergestel in de oorlogsjaren’ genomineerd voor RTV-Award w KETELAARS BRILLEN Aphrodite Mijn dichtkunst valt niet te roemen... Daarom zeg ik het liever met bloemen. Opnieuw succes voor MTV in RTV-Festival? Ie prijs op concours in Oud-Gastel MTV Videoband Bevrijdingsfeesten en genomineerde documentaire Postduiven tentoonstelling PV ’Over Berg en Dal’ BLOEMISTERIJ ®im Willems L produkties van lokale omroepen te bevorderen. M.O. Ill a 1. TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG Raadsvergadering 24 november 1994 ij k- Radio-uitzending zondag 3 december 11.04 uur 87.6 Mhz '5 f- r- ü- Deev \hJ\nV •p Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 j MOERGESTEL 'j Tel 04243-1474 lie 1. l] Het Nederlands Fonds voor de Lokale Omroep organiseert ieder jaar een zogeheten RTV-Festival met, in het kort gezegd, als doel de kwaliteit van Algemeen Plaatse lijke Verordening De vroeger beter bekende naam Algemene Poli tie Verordening stond op de agenda. Voortdu rend is deze verordening door maatschappelijke ontwikkelingen aan aanpassing onderhevig. Nu waren onder anderen stook- en kapvergunningen aan de orde en het sluitingsuur van de horeca. Mede door de enorme bezwaren van de NCB, die bij monde van Peter Swinkels spreektijd werd toebedeeld, ten aanzien van de stook- en kapver gunningen, waarbij vooral het niet toepassen van een gebruikelijke overlegsituatie een doom in het oog was, werd het agendapunt door het college teruggenomen en verplaatst naar een volgende vergadering. Tweede keer Dorpsvernieuwing Invulling Bertens-terrein Zichtbaar opgelucht werd door wethouder Gerlach op het laatste moment voor deze vergadering nog een overeenkomst met het parochiebestuur op de agenda geplaatst. Het had veel tijd en energie gevergd (hoe krijg je steeds de juiste mensen bij elkaar) en de raad had daar begrip voor. Immers de reeds gaande werkzaamheden in die omgeving mogen geen onnodig oponthoud krijgen. Niettemin werden er door de raad toch voor lopige kanttekeningen geplaatst, die in een later stadium moeten worden uitgediscussieerd. In hoeverre dat een definitieve overeenkomst in de weg staat werd niet duidelijk. WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 - 19e Jaargang - Nr. 837 Je» 16 Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43.5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 De makers van de documentaire: Leon Verhoeven, Huub van Elderen Theo Verbakel. I® 'stijf**1 S, t, ait de en Zaterdag 3 december 1994 organiseert de post duivenvereniging voor haar leden bij Hans de Brouwer een tentoonstelling. Per lid zal hier en viertal duiven worden ingezet. Dit viertal zal be- ie k it ie al >t n- :n te rg 1 7 26 17 2 27 15 4 2 25 50 35 14 2 53 22 17 14 16 Een programma met veel muziek en uitgaanstips, samengesteld door Peter van de Wouw, Comé Schoenmaker en John Steijger. a- e- at in el n ts jn m n- SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 De PGB (Noud Smits) wil eventuele woning bouw (seniorwoningen?) volledig aan de gemeen te (c.q. woningbouwvereniging) overlaten en het CDA (Toon van Gils) wil langere tijd uittrekken om te overwegen of woningbouw zondermeer de enige oplossing is. Niet duidelijk werd of die wo ningbouw een ontbindende voorwaarde was in de onderhandelingen. Waarschijnlijk niet, want de wethouder nam het niet in zijn verdediging van het voorstel op. Blijft staan dat gedeelten van de omgeving van de kerk nog ingevuld moeten wor den en bovendien de nog (formele) toestemming van het bisdom moet worden verkregen. Het is nog mogelijk in het bezit te komen van een videoband met daarop de Bevrij dingsfeesten (bijna 2 uur) en de voor de RTV-Award genomineerde documentaire ’Moergestel in de oorlogsjaren’ (34 minu ten). De kosten voor deze, vanaf de moederhand gemaakte, kopie bedraagt 50,- inclusief een band van goede kwaliteit. Bestellen kan bij Peter Wolfs, overdag 1316, ’s-avonds 3690. Laat deze unieke kans niet voorbij gaan... Misschien ’n leuk kado- idee? aandacht aan de uitwerking van het onderwerp I H Mi lidi/orznrninncinctiti ii i| fj MTV stuurde daarvoor twee programma’s in die bekeken en gejureerd werden door Maartje van Weegen, Fons van Westerloo, Els Bovenlander, Jan Klumper en Jan de Vries en afgelopen week kwam het bericht dat de documentaire ’Moer gestel in de oorlogsjaren’, gemaakt door Theo Verbakel, Leon Verhoeven en Huub van Elde ren, genomineerd was voor de RTV-Award 1994. In 1993 zond MTV een programma in over de natuur, een programma dat uiteindelijk goed bleek voor de 7e prijs. Daarmee bleef MTV grote lokale omroepen zoals o.a. die van Den Bosch, Rotterdam en Utrecht ruimschoots voor. De nominatie van ’Moergestel in de oorlogsja ren’ kwam uit de categorie documentaires en met de beoordeling besteedt de jury met name - - voor wat betreft inhoud en vormgeving, de ori ginaliteit, de lokale verbondenheid en de be heersing van de techniek. Een mooi succes voor met name de makers van het programma: Theo Verbakel, Leon Verhoe ven en Huub van Elderen, maar natuurlijk ook voor alle andere medewerkers van MTV. Op maandag 19 december gaat het gezelschap naar Ede waar de bekendmaking en de prijsuit reiking zullen plaatsvinden. In totaal is er een prijzenbedrag beschikbaar van 50.000,- (alles in de vorm van apparatuur). Wanneer het ook dit keer weer lukt om in de prij zen te vallen dan levert MTV voor het tweede achtereenvolgende jaar een schitterende presta tie waar men gerust trots op kan zijn. De nomi natie is in elk geval binnen... De drumband van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ heeft afgelopen zondag in Oud-Gastel prima gepresteerd. Ondanks het feit dat direct na het optreden de eerste opmerkingen over het optreden van de drumbandleden zelf anders deden vermoeden, beoordeelde de jury het gepresteerde met en sco re van 80,5 punten en een le prijs. De lange voorbereiding met vele repetities, die onder leiding van Ludwig Smits aan het concours voorafgingen, zijn dus niet voor niets geweest en hebben gezorgd voor een goede presentatie van de Moergestelse drumband in Oud-Gastel. Ook de assistentie van gast-tambourmaitre Louis Franken heeft in de totale presentatie stevig bij gedragen. Eenmaal weer thuis bij clubhuis Hans de Brouwer konden er nog een paar gezellige evaluatie-uurtjes aan toegevoegd worden. Wij wensen de drumband van harte proficiat met het behaalde resultaat. Tevens een woordje van dank aan mevrouw Op ’t Hoog, die - ongevraagd - geholpen heeft het goede nieuws bij de leden bekend te maken. Grondverwerving, verplaatsen en of verwijdering van gedeelten van de ommuring van de kerk is subtiel uitgewerkt. Daar zijn geen misverstanden over. Het benodigde krediet werd beschikbaar gesteld. Daarmee was de kous niet af. Voorname lijk was het in het raadsvoorstel vervatte onder deel om bij ter zijner tijd sloop van D’n Tob, ge paard te laten gaan door woningbouw in beheer van de parochie, een doom in het oog. Door de raad werd het groene licht gegeven voor invulling van het braakliggende terrein aan de Raadhuisstraat door het nemen van een voorbe- reidingsbesluit. De plannen van Gebr. Janssen met betrekking tot de bouw van een supermarkt, woningen en appartementen, kunnen nu worden gerealiseerd. AvdW staan uit 1 oude doffer, 1 oude duivin, 1 jonge doffer en 1 jonge duivin. De duiven zullen op zicht en in de hand worden gekeurd op de gestelde uiterlijke kenmerken, waaraan volgens postduivenbegrippen een goede postduif moet voldoen. Zaterdag 2 december zal na de keuring vanaf 13.00 uur de tentoonstelling ook voor het pu bliek geopend zijn. Een mogelijkheid om in eigen dorp met deze hobby kennis te maken zou men zich niet moeten laten ontgaan. De aanwezige leden zullen uw vragen beantwoor den. Wie weet bent U op zoek naar een derge lijke hobby. ’s Avonds tijdens de feestavond zal er een lote rij worden georganiseerd, waaraan ook door niet- leden, die op dat moment bij Hans de Brouwer aanwezig zijn, kunnen deelnemen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1