iner voor wee Hij komt... hij komt... die goede Sint... KETELAARS BRILLEN w Stadsprins ’94/’95 I Aphrodite van Essilor. Stel kijkgemak niet langer uit. neem Varilux Comfort® Bij aankoop van een paar 'Varilux Comfort' glazen met 'Multigold Coating' krijgt u van ons een bij een gerenommeerd Tilburgs Restaurant Lezing Heemkundekring SpctlttS J Wij als Sint Nicolaascomité hebben goed nieuws voor alle Moergestelnaren, Moergestelse kinderen kan beginnen. Huidverzorgingsinstituut E 5014 HK TILBURG BESTERDRING 151A (Kunt u gelijk kijken of u het menu goed kunt lezen) Om 20.30 uur wordt de uitzending herhaald van de Bevrijdingsfeesten. TV-uitzending donderdag 17 nov. 19.00 uur: St. Nicolaasuitzending voor de kinderen... TIVOLISTRAAT 75 TILBURG TELEFOON 013-434907 De intocht van St. Nicolaas is op za terdag 19 november om half twee! 1 Houdt U zich wel aan de tijd en kleur! WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 - 19e Jaargang - Nr. 835 Schoolstraat 5 MOERGESTEL 'EgW Tel. 04243-1474 E Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) El Aan alle kinderen, ouders en grootouders van Moergestel De Sultan van Sansoelawa’ want de Sint heeft het ons definitief bevestigd. Met de voorbereidingen in ver band met zijn komst zijn wij grotendeels klaar, zodat het grote feest voor onze Unarrroï-fnlro Iran Kptrinnpn 0SSIÜOR BRILLEN CONTACTLENZEN \r roeg of laat krijgt iedereen boven de veertig te maken met V problemen bij het lezen. Uw armen worden te kort om dichtbij nog scherp te kunnen zien; u heeft een “leesbril" nodig. Een bril met de nieuwe Varilux Comfort® brilleglazen van Essilor is dan voor ■Jjl u de beste en meest praktische oplossing. V Bij een zeer natuurlijke hoofdhouding heeft u |f weer het jeugdige en comfortabele zicht van dichtbij tot veraf zonder hinderlijke overgangen. O tel kijkgemak niet langer uit en informeer bij O ons over Varilux Comfort® glazen van Essilor. Moer Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond Afgelopen zaterdagavond 12 november was het oranje kaartjes groene kaartjes blauwe kaartjes We nemen weer een kijkje bij de Sint en zijn voorbereidingen voordat hij naar Moergestel komt! Op de avond van de 19e november zal in Den Boogaard om 20.30 uur een groots St. Nico- laasbal plaatsvinden. Daar kunnen de ouderen onder ons dus ook de Sint van dichtbij meema ken, en dat het St. Nicolaasbal een gezellige avond is dat hebben ze ons de voorgaande ja- ren bewezen. Houdt dat gezellige avondje nu reeds vrij! St. Nicolaas-comité Moergestel Voor de goede orde geven wij u hierbij de volgen de mededelingen c.q. aanwijzingen: De te volgen route is: Oisterwijkseweg - Industrieweg - De Aanstede - Kloosterlaan - Rootven - Raadhuisstraat. Om ongeveer 14.15 uur wordt het Spaanse gezel schap verwacht bij het gemeentehuis voor een verwelkoming door de burgemeester. Hierna zal St. Nicolaas de kinderen toespreken. Na deze officiële ceremonie gaan de Sint en zijn Pieten naar ’Den Boogaard’ alwaar zij dan begin nen met de persoonlijke begroeting van de Moer gestelse kinderen van 2 tot en met 8 jaar, die dan een verrassing krijgen aangeboden. Door onze collectanten zijn kaartjes afgegeven, waarop datum en uur staan aangegeven, wan neer uw kinderen worden verwacht bij de Sint. Deze kaartjes dienen zij bij zich te hebben en in te leveren als zij hun verrassing in ontvangst nemen. De tijden van bezoek zijn als volgt: Zaterdag 19 november om 15.00 uur Zaterdag 19 november om 17.00 uur Zondag 20 november om 13.30 uur Zondag 20 november om 15.30 uurgele kaartjes Indien u kinderen hebt van 2 tot en met 8 jaar en dus in aanmerking komen voor en verrassing maar wegens ziekte niet naar de bezoeken kun nen komen, of mocht u nog niet in het bezit zijn van kaartjes, omdat u bijvoorbeeld niet thuis was tijdens de collecte, dan kunt u alsnog kontakt op nemen c.q. kaartjes afhalen bij de heer: J. van Dijk, Tilburgseweg 1, telefoon: 1942, alwaar u eventueel dan ook uw envelop nog kunt inleve ren. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Op donderdag 24 november a.s. zal de hr. S. Top uit Rotselaar in België een lezing houden, getiteld ’Volkskundig Cocktail’ of ’traditionele en heden daagse uitingen van de volkscultuur’. De voordracht zal gehouden worden op donder dag 24 november a.s. in café-restaurant ’De Brouwer’, Rootven 11, Moergestel. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis en in troducés zijn ook van harte welkom. De Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ om vat de gemeenten: Berkel- Enschot, Esch, Haa- ren, Helvoirt, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. Toneelgroep ’De Naemloose Speelers’ brengt voor U: Er was eens... heel lang geleden een Sultan: Sul tan Sul Soeleiman van Sansoelawa. Hij woonde samen met z’n vrouwen en z’n twee lieve dochters in een oud Arabisch paleis. Alles gaat zoals het altijd gaat aan het hof van onze doorluchtige Hoogheid, totdat... Wil je weten wat er gebeurt, kom dan gezellig kijken naar ons toneelstuk: De Sultan van San soelawa. Op: vrijdag 25 november om 19.00 uur en op zaterdag 26 november om 19.00 uur in ’Den Boogaard’. weer zover dat de nieuwe Stadsprins van Moer gestel onthuld werd. Tijdens een gezellige avond, met muzikale onder steuning van onze hofkapel ’d’Ambiejans’, kwam de carnavaleske stemming er al vlug in. Dansgroep ’Trend’ en de Raad van Elf van C.V. ’De Pierewaaiers’ trakteerden de aanwezige car navalsverenigingen C.V. ’De Durdraaiers’ en C.V. ’De Dorstvlegels’ en het publiek op een ge zamenlijk ingestudeerde dans. Het geheel werd aan elkaar gebreid door discjockey Sjef Schilders in de zaal van Café-Rest. de Brouwer. Om 11 over 11 werd de nieuwe Stadsprins van Moergestel, d.m.v. The Second Walz van Sjosta- kovitsj uit een grote trom tevoorschijn getoverd. Moergestel heeft een nieuwe Stadsprins voor het 33-jarig bestaan van C.V. ’De Pierewaaiers’ en wel Prins Pier XXXIII, beter bekend hans Hans d’n Eerste (Hans de Brouwer). Prins Hans d’n Eerste, die al sinds de oprichting van C.V. ’De Pierewaaiers’ een zeer actief lid is, was bereid om met zijn nieuwe adjudant Eric De nissen en Raad van Elf Moergestels carnaval 1994/1995 in goede banen te leiden. Daarvoor Hans, namens alle leden van C.V. ’De Pierewaaiers’ en camavalsdenkend Moergestel: bedankt! Na de onthullinh werd door voorzitter Peter van de Wouw de ambtsketen omgehangen. Hierna volgde en receptie om de nieuwe Prins en zijn echtgenote te feliciteren, en werd het feest nog gezellig voortgezet. De Prinsenbalcommissie i: E E

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1