Blaoskapellen van hoog niveau! I VANDERBOOM ’De Nurds': presentadeprijs met doldwaze act Imkercursus voor jongeren Van de politie De Ned. Vereniging voor slechthorenden Dialezing amfibieën Een schoon milieu, het Kringloop Bedrijf Oisterwijk zorgt ervoor Renault 19GTX 3-deurs 1989-11 grafietgrijs f 12.950,- De organisatie van het 12e Blaoskapellenfestival, C.V. ’De Pierewaaiers’, had niets teveel gezegd in haar aankondigingen: het zou ’n festival worden van hoog niveau! Dat is weer eens gebleken afgelopen zondag.’ Renault Twingo Vive Ie Sport 1994-1 demo-korting f 4.000,- W Fiat Tipo 1400 5-deurs Vakmanschap en service als traditie AUTOBEDRIJF Snelheidsovertreders niet bij te houden Inbraak Bezoekerscentrum Oisterwijk Najaarswandeling in de Oisterwijk- se bossen w I I RH R 2 PAGINA 13 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 ’De Eendracht’ uit Eindhoven: voor de tweede keer winnaar... M.O. ’De Böllekes’ uit Oisterwijk: tweede bij de presentatie en derde voor muzikaliteit. OOK VOOR: f///////////^^ -SCHADEHERSTEL - VOORRUITSERVICE -TOTAALONDERHOUD -FINANCIERING Vanaf 11 februari 1995 organiseert de jeugdim- kerclub weer een cursus imkeren voor jongeren tussen 10 en 16 jaar. De cursus bestaat uit 20 lessen van een uur. De lessen worden gegeven op zaterdagmorgen, op het terrein van de kinderboerderij aan de Lang- vennen-Noord 75 te Oisterwijk. Natuurlijk worden er ook verschillende manie ren van bijenhouden besproken, zodat de cursist eventueel zelfbijen kan gaan houden al dan niet onder begeleiding van een van onze instructeurs. De cursus wordt afgesloten met een examen voor het jeugdimker- diploma, dat wordt afgenomen en uitgereikt door de plaatselijke imkers. De kosten voor de totale cursus - inclusief exa men en eventueel diploma - bedragen 22,50 per kind. Als je hiervoor belangstelling hebt, kun je in schrijven voor 11 februari 1995 bij het Bezoeker scentrum Oisterwijk, Van Tienhovenlaan 5; of bij Kinderboerderij de Cirkel, Langvennen- Noord 75. Meer informatie kun je krijgen bij Peter Ra- vesteijn, telefoon (04242)-19227. komt bijeen op donderdag 17 november a.s., aanvang 20.00 uur. Op deze avondbijeenkomst zal er een praatavond gehouden worden. Eenieder is welkom zowel le den als niet-leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overheadprojector. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Le onard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie Hr. A. van Boxtel, tel. 04117-2304 of Hr. D. Smits, tel. 04242-17447 (na 18.00 uur). I.V.N. afdeling Oisterwijk en omstreken organi seert op 22 november een dialezing over am fibieën. De heer Kees Marijnissen van de Herpetologi- sche studiegroep van de K.N.N.V. uit Tilburg verzorgt deze avond. Hij zal ons de amfibieën beter leren kennen, met de gedachte dat bekend, bemind maakt. Dit kan bijdragen tot het in stand houden van deze be dreigde bewoners van de natte gebieden. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehou den in ’t Oude Nest, Lenartzstraat 2 te Oister wijk. De toegang is gratis. 1992-4 Arctic-wit17.950,-1 1989-11 grafietgrijs f 12.! WJ///////JJJWWzzzzzzzzJzzzzzzzzzzwzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz/z/Z Het was weer uitstekend toeven zondagmiddag in de diverse horecagelegenheden bij het jaarlijk se Blaoskapellenfestival. Liefst 24 orkesten maakten hun opwachting voor de beide jury’s die weer eensluidend konkludeerden dat het niveau van de deelnemende orkesten nog jaarlijks stijgt. Uiteindelijk ontbrandde rond half 9 de strijd in de finale in de zaal van Café-Rest. De Brouwer, en wat aanvankelijk al door velen werd gevreesd werd hier bewaarheid. Het is jammer, maar he laas: té weinig mensen kunnen hier genieten van een finale waarvan bij voorbaat al vast stond dat het een zinderende zou worden... Uiteindelijk kwamen vier orkesten in de finale: 2 voor muzikaliteit en 2 voor de presentatie. In eerstgenoemde categorie wist ’De Eendracht’ (de stadshofkapel uit Eindhoven) voor de twee- Woensdagmiddag werd tussen half twee en half vier snelheidscontrole gehouden op de T31, het stuk tussen de gevaarlijke kruising met de Til- burgseweg en de Vinkenberg. Ter plaatse mag niet harder dan 50 km per uur gereden worden. Bovendien werden er wegwerkzaamheden uitge voerd. Maar liefst 126 automobilisten reden te hard. Er konden maar 35 van hen met een bekeu ring worden afgehandeld. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 104 km per uur. De T31 die door Oisterwijk en Moergestel loopt van de Rijksweg 65 naar de Rijksweg 58 geniet ook de komende tijd bijzondere belangstelling van de politie op het gebied van de snelheid. Uit een kantoor aan De Sonman is vorige week een portemonnee met enkele duizenden guldens gestolen. Door een getuige werd gezien dat een man omstreeks 16.00 uur het kantoor verliet en in een auto stapte. DE getuige was zo attent dat hij het kenteken van de auto opnam. Aan de hand daarvan kwam de politie uit in Rotterdam. Daar vindt thans een onderzoek naar de dader plaats. Zaterdag gebeurde er een verkeersongeval op de Moergestelseweg. Een inwoner uit Oisterwijk stond voorgesorteerd om linksaf te slaan. Een vrouw uit Best zag dit te laat en reed met gaar auto tegen de stilstaande auto aan. Beide bestuur ders liepen daarbij verwoningen op aan de nek. Ruim een jaar geleden heeft het Kringloop Be drijf Oisterwijk een mooi pand betrokken aan de Veldweg in Oisterwijk. Veel mensen hebben de nieuwe vestiging al gevonden. Toch blijkt regelmatig dat er in Oisterwijk en Moergestel nog mensen zijn die de weg naar het Kringloop Bedrijf nog niet kennen. Waar vindt u het Kringloop Bedrijf Oisterwijk? Vanuit het centrum gaat u over de overweg bij de het station direct rechts, daarna linksaf. Deze volgt u tot het eind. Als u dan rechtsaf gaat en de eerste weg links neemt bent u op de Veldweg. U vindt het Kringloop Bedrijf ook door de gele bordjes met milieustraat te volgen. Vanuit Moergestel rijdt u richting Udenhout. Bij de molen gaat u rechtsaf en dan de tweede straat links. U ziet dan het Kringloop Bedrijf liggen. Wat heeft het Kringloop Bedrijf te bieden? Op de Veldweg vindt u een Kringloop Bedrijf dat voldoet aan alle eisen van deze tijd. Er is daar een grote winkel, waar de opgehaalde goederen en kleding voor een klein bedrag wor den verkocht. Dat gebeurde pas, nadat zij zijn nagekeken, schoongemaakt en eventueel gerepa reerd. Het assortiment goederen is zo groot dat er voor elk wat wils is. Door de regelmatige aanvoer van goederen is er ook steeds weer iets nieuws te vinden. Aan de achterkant van het gebouw, ligt de mi lieustraat, waar u tegen betaling van 11,75 per kubieke meter of een deel van een kubieke me ter afval kunt storten in diverse containers. Door het afval op soort te scheiden kan het grootste ge deelte nog als materiaal hergebruikt worden. Dood het ophalen van nog bruikbare goederen en deze te verkopen in de winkel doet het Kringloop Bedrijf aan produkthergebruik. Hierdoor kan er minder geproduceerd worden. Voor het milieu is dat natuurlijk het allerbeste. Door uw goederen en materialen aan te bieden aan het Kringloop Bedrijf en voor aankopen eerst eens een kijkje te nemen in hun winkel helpt ook u mee aan een schoner milieu. Als u nog bruikbare goederen wilt aanbieden kunt u van maandag tot en met vrijdag tussen ne gen en vijf uur een telefonische afspraak maken via 06-8212248 (40 cent per minuut). Op de milieustraat kunt u terecht op dinsdag en donderdagmiddag van half twee tot half vijf en op zaterdag van twaalf tot vier uur. De winkel is open op dinsdag tot en met vrijdag van half tien tot vijf uur. Op zaterdag van half tien tot vier uur. Tijdens de cursus wordt ingegaan op o.a.: 1Hoe de bijen van nectar honing maken; 2. Hoe de bestuiving van bloemen plaats vindt; 3. Welke planten goed zijn voor de bijen, hom mels en vlinders; 4. Waar deze planten groeien. de achtereevolgende maal de titel voor zich op te eisen. Uitstekend tweede werd het Tilburgse or kest ’Vinger in de Pils’. De presentatieprijs ging naar ’De Nurds’: een doldwaas optreden en je vraagt je af waar zo’n or kest, nadat het toch al zes optredens achter de rug had, de energie nog vandaan wist te halen om ook bij De Brouwer de zaal volledig plat te spe len. Kostelijk... Goede tweede waren hier ’De Böllekes’ uit Ois terwijk met hun kabouteract. Al met al was het weer een absoluut genoegen om zoveel moois te horen en te zien. Reikhalzend kij ken we dan ook weer graag uit naar de volgende editie.Aan alle deelnemende kapellen tot slot: van harte proficiat! Het najaar, oftewel de herfst, is een zeer mooie periode in de natuur. Ook in de Oisterwijkse bos sen kun je zien dat de winter eraan komt, de bo men gaan genieten an een welverdiende rust. Om ook mee te genieten van deze rust en tevens iets te weten te komen over het beheer van de Vere niging Natuurmonumenten, hebben wij een wandeling georganiseerd. De wandeling start om 1100 uur vanaf het bezoekerscentrum Oisterwij k en duur ongeveer 1 ’/2 uur waarbij het thema be heer centraal staat. Bent u geïnteresseerd in de wijze waarop de Vereniging Natuurmonumenten haar natuurgebieden beheerd? Dan heeft u op 20 november a.s. de gelegenheid om daar uitgebreid mee kennis te maken. Mocht u willen deelnemen aan de wandeling dan graag van tevoren even aanmelden bij het Bezoe kerscentrum, telefoon: 04242-19209. Krijgt u het antwoordapparaat, spreek dan uw naam is, met hoeveel personen u komt en uw telefoonnum mer. Voor leden van Natuurmonumenten kost deze excursie 2,- perpersoon; niet-leden beta len 3,-. Voor kinderen (wel of niet lid) t/m 12 jaar geldt een bedrag van 1,-. I X 5 JUZ' ■V#' v ha WI?KI AÏTIT ■’■,NANU,erllN’J K? Beneluxstraat 8, Oisterwijk, Tel. 04242-83905 -LEASING ISSSïïsHSSSl 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 13