’Tonpraot’ in de geminteraod? r Uit het gemeentehuis -I B Moergestel komend weekend in het teken van carnaval ’Mad Ajax party’ vrijdag 11 november in Moergestel Feestelijk Open Huis Kerkplein 28 te Oisterwijk X- II *G 12 NOVEMI 0 Cf) c. -o >0 Met kwinkslagen, woordspelingen en gezegden ging Jacques Stroucken van de SPM toch serieus in op de antwoorden van B.& W. naar aanlei ding van de algemene beschouwingen op de begroting 1995. Informatie Nota en samenvatting 7 Inspraak paraplunota proefregio Inspraak PAGINA 7 >6 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 vervolg van voorpagina F (L if INI STEEG- Rl I Zaterdag 12 november a.s. is het dan zover. Ja, ja supportersvereniging Ajax regio ’t Licht punt organiseert een groot feest voor de Ajax sup- Moergestel, 8 november 1994 Het gemeentebestuur van Mocgeste1 Wethouder Loosveld zou de vraag over de on- derwijscijfers doorspelen aan de betreffende onderwijsbesturen. *t Kwartierke werd niet met ’argus-ogen’ maar vol vertrouwen gevolgd. Te ruggang van het subsidiebedrag had te maken met opgave van minder activiteiten die voor subsidie in aanmerking komen. Van de proble men rond de Streekmuziekschool wordt ieder een zo langzamerhand ziek. Men moet maar in een grotere eenheid opgaan om de kosten be heersbaar te houden. Het ouderenbeleid had zijn volledige aandacht. Per 1 januari a.s. wordt de Stuurgroep een Stichting. Wat de Wet Gehandicapten Voorziening betreft wilde hij graag bij de ons omringende gemeenten Vanaf 15.00 uur zijn er maar liefst 24 Blaoska- pellen aktief in Moergestel. Zij zullen optreden in ALLE café’s van Moergestel. In ieder café zal een uitgebreid programma liggen, zodat iedereen kan zien waar en hoe laat zijn/haar fa voriete kapel zal optreden. Onder de 24 deelne mende kapellen zijn er verschillende met gro te regionale en nationale bekendheid. Ze ko men werkelijk van heinde en verre naar Moer gestel. Uiteraard zijn ook de drie Moergestelse kapel len van de partij. Het Blaoskapellenfestival van Moergestel heeft inmiddels een zeer goede naam weten op te bou wen; bij zowel het publiek als bij de muzikanten staat het zeer hoog aangeschreven. Men wil als kapel vaak speciaal in Moergestel goed van zich laten horen. Niet alleen omdat het de start van het nieuwe seizoen is, maar zeker omdat er ieder jaar schitterende prijzen zijn te behalen. De 11 deelnemende café’s worden verdeeld in 2 groepen. De blaoskapellen worden dan weer over de café’s verdeeld. In iedere groep afzonderlijk zal dan de strijd ontbranden om een finale-plaats. De kapellen worden beoordeeld op muzikaliteit en op de manier van het presenteren van hun act! Hierdoor wordt het publiek dus een zeer aange name en afwisselende middag geboden. Uit zo wel groep 1 als 2 zullen de beste op muzikaliteit en de beste qua presentatie overgaan naar de finale. Deze zal omstreeks 20.15 uur worden gespeeld in de zalen van café-rest. ’de Brouwer’. Voor bei de winnaars is er dit jaar een wisseltrofee. Ook zullen er die dag een aantal huifkarren door Moergestel rijden om de kapellen en toehoorders te vervoeren naar de veraf gelegen café’s. Ook het publiek mag hiervan gebruik maken. Om nog eens aan te geven hoe groots het festival van opzet is nog even wat cijfers: er gaan ca. 430 muzikanten op stap door Moergestel. Er wordt in totaal ruim 75 uur muziek gemaakt. Er zijn die middag ruim 149 optredens verdeeld over 11 café’s. C.V. De Pierewaaiers zet op deze wijze het ju bileumjaar feestelijk in, en wenst dan ook ieder een een plezierige en muzikale dag toe. Maatschappelijk Werk van Stichting Maas Leye, een activiteitencentrum van Leefge meenschap Assisië, en het opbouwwerk en jon gerenwerk van Stichting De Leest. periode ter inzage in het gemeentehuis op werk dagen tussen 9.00 en 12.30 uur 3. inspraak-voorlichtingsavond woensdag 7 de cember 1994 om 20.00 uur in ’t Draaiboompje Inspreken kan gebeuren door schriftelijke reac ties aan het gemeentebestuur (Raadhuisstraat 21 Moergestel) die kunnen worden ingediend tot het einde van de ter inzage legging van de nota (uiter lijk 12 december 1994) danwel tijdens de infor matieavond op woensdag 7 december a.s. om 20.00 uur in ’t Draaiboompje. Persoonlijke informatie kan gedurende de in- spraakperiode elke dinsdag en donderdag tussen 9.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis bij de heer P. Schoenmakers worden ingewonnen. Óp ande re tijdstippen kunt u hem telefonisch bereiken onder nummer 04242-91272. De paraplunota is een lijvig boekwerk met een aantal kaarten. Deze stukken kunt u tegen beta ling van de kosten bestellen bij Stedebouwkun- dig Adviesbureau Eindhoven (S.A.E.) te Eind hoven tel: 040-125575. Naast deze nota is een fol der gemaakt die de inhoud van de nota in een kort bestek weergeeft. Die folder, waarbij een in legvel over specifieke Moergestelse zaken is ge voegd, is vanaf 14 november a.s. gratis verkrijg baar in het gemeentehuis. gaan informeren om tot een betere uitvoering te komen. Wethouder Gerlach stelde dat het Plan Verkeers veiligheid reeds in uitvoering is en niet op stel en sprong gerealiseerd kan worden. Goed werk heeft tijd nodig. De betrokken burgers zullen hierbij betrokken worden in de vorm van inspraakpro cedures. De verbetering van de infra- structuur zal plaats vinden met zo weinig mogelijk overlast voor de medeburgers. De problemen rond hoek Schoolstraat/Akkerweg (T31) bij de molen zijn in voorbereiding en komen later aan de orde. Er is nog wel achterstand in het wegenonderhoud maar ook dit kan niet allemaal in een keer gerea liseerd worden. Ieder jaar komt men dichter bij de oplossing. Het milieu heeft de volledige aan dacht. Aan een containerpark je wordt gewerkt. De verwarring rond het grof huisvuil was hem onbekend omdat bijna alles gratis is aan te bie den in Oisterwijk. Binnenkort komt er een voor stel om een aantal malen per jaar het snoeihout na aanmelding bij de betrokkenen te komen ver snipperen. Men kan dit dan in de eigen tuin ver werken. De dorpspléintjes zullen worden aange past rekening houdend met de wensen van de omwonenden. Tevens zal meer aandacht besteed worden aan het onderhoud van het speeltuig in de diverse wijken mede met het oog op te ver wachten aansprakelijkheidsstellingen in geval van ongelukken. Er is overleg met de B.B.A. om te komen tot een bushalte bij Huize Stanis- laus/Kloosterlaan. De middelen en materialen voor bermverharding in de Kloosterlaan zijn er maar men wil wachten met de realisering totdat de omleidingsroute niet meer nodig is. De lastendruk zal stijgen maar is mede te danken aan de Regelgeving van het Rijk. De afvalstoffen heffing voorspelde hij de komende jaren een stij ging van 100%. Jaarlijks wordt er 5% gereser veerd om later te kunnen investeren in ons ver ouderd rioleringssysteem. ’Noud you are great’. Zo uitte Toon van Gils in stijl zijn dank aan de Commissie herdenking 50 jaar bevrijding. Hierop dankte Noud Smits voor deze loftuiting en zei deze dank over te brengen aan de voltallige commissie die hier aan hard gewerkt had. Zonder de morele en fi nanciële steun van de Raad en de burgers van Moergestel was dit succes volgens hem nooit haalbaar geweest. Na ruim vier uren dankte burgemeester Dosker de vergadering voor hun positieve inbreng en sloot hierna deze geanimeerde bijeenkomst. Hb Jacques Stroucken van de SPM vroeg hoe het met de uitentreure besproken beugels zou gaan verlopen (en dan beslist niet bij de tandarts). Ook zag hij graag de geschiedschrijving van het dorp aangepakt worden voordat de herindeling met Oisterwijk een feit zou zijn. Hij had ook zijn twijfels bij de Infokrant van de Gemeente en dacht dat de kosten (ongeveer 15.000, per keer) nuttiger besteed konden worden. De grondverwerving voor uitbreidingen diende sneller te gebeuren en anders moest men de onteigeningsprocedure maar zo snel mogelijk opstarten om stagnaties te voorkomen. De Wet Voorziening Gehandicapten liep niet en de Ge meente bleek wat de uitvoering betreft zelf daarin gehandicapt te zijn. Evenals Noud Smits van de PGB vroeg hij aan dacht voor het Jongeren- en Jeugdwerk van ’t Kwartierke omdat dit zo belangrijk was. Als rode draad was in de op- en aanmerking dui delijk de voorbereidingen van de herindeling met Oisterwijk te bespeuren. Burgemeester Dosker verzekerde de Raad dat de antwoorden van B.& W. niet door ene Jantje van Leiden maar door het College zelf werden gege ven. Hij kaatste het geopperde idee van de ge schiedschrijving terug naar Jacques Stroucken en hoopte dat er mensen gevonden worden die de ei genheid van Moergestel op schrift wilden zetten. Wat de herindeling betreft deelde hij mede dat er nog geen afspraken zijn gemaakt maar wel vin geroefeningen gedaan zijn. Het personeel zal vroegtijdig bij de operatie betrokken worden. Wat de orde en veiligheid betreft dienen de ex ploitanten van horeca-gelegenheden zelf ook de handen uit de mouwen te steken om de veiligheid van hun klanten te verzekeren. porter. Het is geen 11-11 bal maar wel en feest dat je mee moet maken en waarover je nog een tijd zult spreken. In het volgende stukje krijg je een klein voorproefje. Alleen dit beweegt niet. Het klinkt, swingt en zingt niet. Terwijl dit wel komende zaterdag in Partycentrum Den Boo gaard het geval zal zijn. Ook jij als aardige jon- gen/meisje, keurige dame of heer bent van har te welkom. Met je spontane medewerking gaat het een heu se happening worden waarbij de lol niet op kan. Het gaat een perfecte party worden met die in grediënten die een succes-recept vormen. Tijdens de party is er muziek van onder ande re een DJ, loterij, een verkiezing van de meest opvallende/origineelste voor de dag komende bezoeker, en er is een Ajaxshowspelkwis, waar aan ook jij misschien kunt deelnemen. Deze met een fantastische hoofdprijs welke wij nu nog niet willen verklappen. Als klap op de vuurpijl zal een ongelooflijk veel zijdig, muzikaal, komisch, volkomen ’mad’ ar tiest van de partij zijn. Deze staat garant voor een ongekend enthousias me bij het Ajax publiek. Als alleskunner zal hij met meerdere instrumenten live er een waar gek kenhuis van gaan maken. Niet voor niets was de ze vreemdeling al vaak op TV. De lachers wil hij op zijn hand krijgen, de mee zingers op de ’banken’ en de sfeer tot een hoog tepunt. Laat je beslist als Ajax supporter meevoeren naar een climax op dit fantastische feest waar ook Finidi George niet zal ontbreken. Een belevenis met een dergelijke naamsaandui- ding moet je zeker meemaken. Deze avond van jewelste in Partycentrum Den Boogaard, St. Jansplein 5 te Moergestel gaat van start om 20.15 uur. De entreeprijs bedraagt voor leden slechts 15,-; niet-leden 20,-; jeugdleden tot 16 jaar 5,-; niet-jeugdleden 10,- (als je lid wordt krijg je 5,- korting). In de bovengenoemde prijs zijn een aantal con- sumptiebonnen en hapjes inbegrepen. Elk lig mag dus zoals je kunt lezen niet-leden meenemen (partner/kind/vriend/vriendin) Telefonische melding van je (jullie) komst is ge wenst onder telefoonnummer: 04254-2071 of 2548 van Penningmeester Jac van Hoof (Valen- tijn). Reserveer snel want vol vol! Hij vertelde dat hij ’s-morgens door de aanwezig heid van een mooie groene specht in zijn tuin aan het mijmerep was geslagen. Overigens had dit niets te maken met zijn onthulling dat hij nooit goed was geweest in rekenkundige vraagstukken. Daarom diende door hem voorgestelde financiële oplossingen steeds te worden nagerekend. Naast veel lovende woorden was er van de fracties CDA en PGB ook nog de nodige kritiek te horen. De WD-er Paul Gerlach had minder kritiek. Wel wilde laatstgenoemde nu toch eindelijk eens de uitstroomcijfers en de resultaten van de basis scholen hebben die de WD-fractie over 1994 niet kreeg. Ook zag hij graag dat de sluikhandel in en buiten de bebouwde kom werd aangepakt. Het CDA, bij monde van Toon van Gils, dien de zelfs een amendement tot begrotingswijzi ging in wat de eindstreep niet haalde met 6 te gen 5. Voor het CDA had de aanpassing van de Oisterwijkseweg geen prioriteit. Met het finan ciële voordeel wilde hij onder andere de niet doorgaande hondenbelasting, verlaging van de O.Z.B. en de post onvoorzien compenseren. Ook het beantwoorden van brieven en verzen den van de post diende tijdiger te gebeuren om wrevel bij de burgers te voorkomen. Ook advi seerde hij het College bij komende straatnaam- gevingen eens te denken aan Jan Larmit en Mevrouw van Dusseldorp-Gijse wegens hun verdiensten in het verzet. Noud Smits van de PGB was heel wat feller in zijn repliek. De antwoorden van B.& W. kwa men hem wat te vaag en te weinig daadkrachtig over. De 30 km.-zones vond hij maar niets en zag liever creatievere verkeersbelemmerende maatre gelen in het dorp. Dat er aan de Akkerweg (T31) wat moet gebeuren staat buiten kijf. De snelhe den liggen daar duidelijk veel te hoog en van in dertijd beloofde controles is niets terecht geko men. Nu zal er dan een rotonde komen wat de verkeersveiligheid beslist ten goede komt. In de begroting was Noud Smits regelmatig het woord ’stedelijk’ tegengekomen. Hij was bang dat daar door misschien het ’dorpskarakter’ geweld aan gedaan zou worden. Ook brak hij een lans voor de opvulling van de lege plekken in het dorp zo als de percelen Bertens en de Bokkenhoek. De fusie met Oisterwijk is een wordingsproces en iedereen dient hier tijdig bij betrokken te wor den. Ook diende de politie duidelijker herken baar aanwezig te zijn om vandalisme en milieu delicten beter te kunnen voorkomen. R-7 zaterdag iz novemoer a.s. is net aan zover. Om elf uur ’s ochtends wordt het pand Kerk plein 28 feestelijk geopend. Vier instellingen hebben hun intrek genomen in dit mooie pand. Sonnevanck, onderdeel van Stichting Volwas seneneducatie Midden-Brabant, het algemeen Door Provinciale Staten is in juli 1992 het Streek plan Noord-Brabant vastgesteld. Dit plan is een heel belangrijk stuk voor het opstellen van plan nen voor het buitengebied in de Noord-Brabant- se gemeenten. Samen met de gemeenten Oost- West- en Middelbeers, Hooge en Lage Mierde, Reusel, Hilvarenbeek en Diessen heeft de ge meente Moergestel met het Samenwerkingsver band Midden-Brabant gewerkt om te komen tot een zgn. Paraplunota Proefregio Buitengebied. In de voorbereiding hebben ook diverse organi saties zoals bijv, het Landbouwschap, de Bra bantse Milieufederatie, de Provincie, Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en an dere deelgenomen. Deze Paraplunota is de eer ste fase om te komen tot een nieuw bestem mingsplan buitengebied voor ieder van de 6 ge meente. De tweede fase is het opstellen van die afzonderlijke bestemmingsplannen. Een eerste voorlichtingsavond over de paraplu nota is op 27 mei 1993 gehouden in 't Draai boompje. die avond is zeer druk bezocht geweest. Inmiddels zijn de werkzaamheden zover gevor derd dat met de Paraplunota naar buiten kan worden gekomen. De mogelijkheid wordt gebo den om daarop in te spreken. De inspraakproce dure voor de Paraplunota is als volgt: 1. inspraakperiode 14 november t/m 12 decem ber 1994 2. de nota met bijlager ngt tijdens de inspraak-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7