Rabobank. Aangenaam. Wordt het niet eens een voor een n irwijk I 320^ tijd hypotheek met beetje bewegingsvrijheid? I l Wie ben ik? er Rabobank O iRS Voetbal ’Wedloop naar beter’ of een mix van beide. van de mate om de van hypotheekadviseur Zeldzame ziekte Raceverslag Hubert Picokne Regionale actie Wederom actief Met deze hypotheek bepaalt u uw kapitaal opbouwt. Of u dat doet door middel zelf hoe u sparen, beleggen Zelfs tussentijds heeft u te switchen van sparen andersom. Bovendien kunt Regio-competitie extra premie inleggen. Resultaat hiervan is een ongekende vrij heid, hoog fiscaal voordeel en kans op meer rendement. Wilt u ook zo’n hypotheek? Neem dan direct contact op met onze mogelijkheid naar beleggen en u ieder moment 2 marathonlopers in actie voor 3 Crigler Najjar patiëntjes over het Hypotheken kenmerken zich algemeen nou niet bepaald door een grote van bewegingsvrijheid. Deze beperkte flexibiliteit schrikt een hoop mensen af. Toch is dat nergens voor nodig. Immers, ene hypotheek is de andere niet. Neem bijvoorbeeld de nieuwste hypotheekvorm de Rabobank. |®.J IA 4 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 t I STA' 4. Treffers 5. ’t Trefpunt 2-1 4-1 5- 4 6- 2 8. ’t Stokske 9. Heukelom 6-10 6-9 7-9 7-8 7-7 2- 1 0-2 3- 2 0-3 afg. I Het fonds zamelt geld in voor wetenschapelijk onderzoek naar df oorzaak van het Crigler Naj jar syndroom. Het betreft een erfelijke stofwis selingsziekte in de lever, die zich kort na de ge boorte openbaart. De ziekte wordt veroorzaakt door het geheel of gedeeltelijk ontbreken van een enzym. Geelzien is één van de belangrijkste uiter Ejke verschijnselen van deze ziekte. Daarnaast is de kennis over deze ziekte zeer ge ring. Vooralsnog ontbreken de nodige financië le middelen om onderzoeksprojecten uit te voe ren. Dit heeft onder meer te maken met het feit dat het hier om een zeer zeldzame ziekte gaat. Tot op heden zijn er zo’n 20 patiëntjes in Ne derland. Het raceseizoen ’94 zit er weer op en is afgerond met een goed resultaat zowel in het Nederlands als in het Open Nederland kampioenschap. Van de 10 wedstrijden die verreden zijn heb ik twee keer een wedstrijd niet uitgereden i.v.m. een schuiver (gevallen). Omdat er in de laatste wed strijd in Assen gestreden moest worden voor de 2e, 3e of 4e plaats was de spanning om te snijden. Maar die spanning was er zo af, in de eerste ron de ging de rijder voor mij in een bocht met zijn knieblokken door ’t zand zodat hij een spoor zand over de baan trok, wat ik niet meer kon ont wijken en zodoende gleed m’n voorwiel weg, en was het einde wedstrijd. Resultaat: geen punten, en werd ik dus 4e in ’t kampioenschap waar ik ook best tevreden mee ben. Dit was ook tevens m’n laatste race, want volgend jaar stop ik ermee omdat ik er te weinig tijd voor heb. Als ik vol gend jaar door zou gaan ging ik voor 't kam pioenschap, maar daar staat dan wel tegenover dat ik er al m’n vrije tijd in zou moeten steken zo wel in ’t onderhoud, trainingen, wedstrijden en vooral niet te vergeten m’n eigen conditie en daar gaat meer tijd in zitten dan ik heb. Maar ik heb 2 grandioze jaren gehad mede dankzij mijn spon sor, vooral Adrie Linschoten van de schoenen winkel die er altijd bij was, net zoals m’n kame raden wat ’t elke keer tot een geslaagd weekend maakte. Drie kinderen uit deze regio (Thijs uit Alphen, Niels uit Oost-, West-, Middelbeers en Marlijn uit Gilze en Rijen) hebben deze ziekte en worden behandeld in de Tilburgse ziekenhuizen. Er is thans een regionale actie gestart om geld in te za melen voor het in gang zetten van wetenschappe lijk onderzoek. Daartoe is een comité van aanbe veling opgericht waarin de burgemeesters van die plaatsen uit de regio zitting hebben waar de pa tiëntjes vandaan komen en waar de beide mara thonlopers wonen. Daarnaast maakt de Tilburgse wethouder met de portefeuille gezondheidszorg, mevrouw van Blerck, deel uit van het comité als mede de heer Rammeloo, kinderarts in het St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg. Zij allen bevelen deze actie van harte aan. Indien u deze actie wilt steunen, dat kan door uw gift over te maken op rek.nr. 13.89.46.000, Rabobank Oisterwijk t.n.v. Wedloop voor het Crigler Najjar Fonds. Overigens loopt de regionale actie goed. Op 28 oktober bedroeg de opbrengst voor het goede doel ruim 15.000,-. Ad Maes en Willem de Jong zijn trouwe sympa thisanten. Meerdere malen verbonden zij hun sportieve prestaties aan activiteiten ten behoeve van genoemde patiëntjes. Ad Maes liep al eerder marathons in Rotterdam en Almere. In 1991 vol tooide hij de marathon in New York. Nu zal hij samen met Willem proberen dit record te evena ren. Met deze marathon willen zij de wedloop van het wetenschappelijk onderzoek naar de oor zaak van de behandeling van het Crigler Najjar syndroom symboliseren. Op 2 november a.s. ver trekken de beide marathonlopers naar New York vanuit Schiphol. Daar worden zij uitgezwaaid door de drie patiëntjes. Fier te paard balanceert hier de ruiter. Wie is hij? Vorige week zagen we Miet Janssen-Antonis (Oisterwijkseweg) met de kinderwagen aan de wandel. Dochter Nel (van de Langen- berg) liep naast de wagen en dochter Corrie (Hurkmans) zat óp de wagen. Beide dames wonen aan de Hogenackerstraat. In de wa gen lag zoon los Janssen (Rootven). Uitslagen Poule A: Gestelse Boys - Boers Electro ’t Stokske - Heukelom D’n Draai - Treffers De Veerkes - 't Trefpunt D’n Ouwe Jan - ’t Draaiboompje Poule B: 't Hupke - Vriendenclub 't Centrum - 't Geeneind Rest afgelast Stand Poule A: Stand Poule B: 1. D’n Draai 6-12 1. ’t Geeneind 7-12 2. Dalco’s6-9 2. AVJ 3. Gestelse Boys 7-8 3. De Hoef 6-7 4. ’t Hupke 6-7 5. Baarschot 6. D’n Ouwe Jan 5-6 6. ’t Centrum 7. 't Draaibmpj. 6-6 7. FC Verkooijen 5-6 5- 4 8. Westelbeers 6- 4 9. ’t Vooreind 10. Boers Electro 6-2 10. FC Knudde 5-1 11. De Veerkes 7-1 Programma 6 november: (2e bekerronde) Heukelom - FC Knudde; Gestelse Boys - Vrien denclub; De Veerkes - FC Verkooijen; ’t Tref punt - ’t Geeneind; Dalco’s - De Hoef; Westel beers - Boers Electro; D’n Ouwe Jan - ’t Voor eind; D’n Draai - AVJ; Treffers - Baarschot; ’t Draaiboompje - 't Hupke. Ad Maes, beveiligingsbeambte in het St. Elisa beth Ziekenhuis Tilburg, en Willem de Jong, di recteur van een school voor gehandicapten in Son, gaan op 6 november a.s. de marathon lopen in New York. Voor deze sportieve prestatie wor den zij gesponsord door het St. Elisabeth Zieken huis, bedrijven en particulieren uit de regio Midden-Brabant. De sponsorgelden komen ge heel ten goede aan het Crigler Najjar Fonds, wel ke onlangs een actie is gestart onder de naam ’Een wedloop naar beter’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5