Rabobank. Aangenaam. Allerheiligen - Allerzielen 95 Rabobank. Wtezqifwq? Voor de voordeligste hypotheek ga je rechtstreeks naar de Potchrysant Chris van Raak 6,2% 8,4% I I s J I Volop vaste planten, heide, potroosjes, grafstukjes E groot - diverse kleuren Bloemsierkunst Rabobank D KVO Moergestel Dressuurmiddag voor verstandelijk gehandicapten Jantje Beton collecteert voor jeugdwerk P.G.B. achterbanvergadering .bieb nieuws' Nederland ie uw -I Grafstukjes a.u.b. tijdig bestellen. Ook bezorgen wij op het kerkhof. Kerkstraat 16, Moergestel, 04243 - 3612 Effectief 6,5% p.j. zeker de Rabobank op De Zonnebloem organiseert: Speciale winkelochtend op maandag 7 november 1994 Actie ’Zon in de schoorsteen’ van start Eén op de drie hypotheken die in worden afgesloten, is van de Rabobank. En dat is geen toeval. Door rechtstreeks naar de Rabobank te gaan, profiteert u direct van de scherpe tarieven en de grootste keus aan hypotheekvormen Bovendien kennen we door onze lokale betrokkenheid de plaatselijke woningmarkt als geen ander. Het resultaat: een beter advies en een complete begeleiding bij de financiering van uw huis. Dus als u op weg bent naar een hypotheek, zorg dan dat u pad tegenkomt. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 IA 4 iet 9 s Met moeder aan de wandel. Ook in de kin derwagen ligt iemand... Wie zijn het? De ruiter van afgelopen week was Frans Verhoeven, Hildsven 4. Rente vanaf Bij 12 jaar vast vanaf Eff.rente 8,8% p.jr. 40 Op maandag 7 november organiseert de Zonne bloem een speciale winkelochtend voor bejaarden en/of gehandicapten, die door omstandigheden niet aan het winkelverkeer kunnen deelnemen. Tussen 9.00 uur en 12.00 uur zijn deze mensen van harte welkom bij V&D Tilburg. Dus bent u slecht ter been of rolstoelgebonden, dan is hier dus kans om rustig te winkelen. On ze medewerksters zullen u graag behulpzaam zijn met begeleiding en vervoer. Opgave is mogelijk tot 28 oktober a.s. bij J. van Beers, tel. 2368; J. van Laarhoven, tel. 3635; C. van de Loo, tel. 1492; J. Beerens, tel. 2376. De Zonnebloem roept mensen op om een Sinter klaassurprise te maken voor een zieke, gehandi capte of hulpbehoevende oudere. Dit in het ka der van de actie ’Zon in de schoorsteen’. De vereniging wil langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen met Sint Nicolaas verrassen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voorbij. De bedoeling van ’Zon in de schoor steen’ is, die mensen te laten merken dat zij er ook bij horen, dat zij niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nuttige attentie, liefst wat feeste lijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een Sinterklaaspakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als U een zieke of gehandicapte of een oudere wilt verras sen en met een pakje vol ’zon en vriendelijkheid’ dan kunt u contact opnemen met: J. van Beers, tel. 2368; J. van Laarhoven, tel. 3635; C. van de Loo, tel. 1492; J. Beerens, tel. 2376. Beste leden, Donderdag 13 oktober j.l. hielden wij onze jaar vergadering die goed bezocht werd. Na de eucha ristieviering voor onze overleden leden begonnen we de vergadering met de openingsgebed. Notu len, jaar- en kasverslag werden goedgekeurd. Het winterprogramma toegelicht. We kregen geen nieuwe bestuursleden!! Dus gaan we met vier verder, we hopen op het volgende jaar dan zijn er twee bestuursleden aftredend dus... Mevr. Corry van Dijk uit Rijen hield een inlei ding over: Werken aan eetgewoonten, een leer zame avond. Na de rondvraag en nog wat mede delingen werd de vergadering besloten. Woensdag 2 november begint de cursus bloem schikken opgeven kan nog; iedereen die zich op gaf hoort nog waar en hoe laat! Maandag 31 oktober, de groene keuken komt naar Moergestel. U ziet twee modelkeukens en krijgt informatie. Hoe het ook kan van 10.00 tot 16.00 uur op het St. Jansplein toegang gratis op geven hoeft niet, wij rekenen op veel belangstel ling. Bij de handwerkbijeenkomsten kunnen nog mensen bij. De cursus ’haal je recht’ is nog niet vol. De enige kans om hiervoor in Moergestel te blijven!!! We missen nog wat opgaveformuiieren zo spoedig mogelijk inleveren s.v.p. dan kunnen wij ook vooruit, bedankt!!! Stap, draf, galop, figuur rijden, grote volte, links afstijgen, belonen. Dit alles werd door verstandelijk gehandicapten te paard gepresenteerd, tijdens de dressuurmid dag in manege ’t Halster in Oisterwijk. Elke vrijdag geven Jan en Jeanne Berkelmans les in ’t paardrijden aan deze ruiters. Sinds 7 jaar zijn ook leden van ’t V.O.G.G. hier op les. Het is meer dan alleen paardrijden en verzorgen. Spelenderwijs leren ze begrippen, krijgen zelfver trouwen, hebben sociale contacten en de blijd schap straalt er vanaf. Als Jan voor ieder een verrassing aankondigd, wordt de ’smile onder de cap’, breder. ’n Beker!! ’n Omhelzing, ’n duw tegen zijn pet, ’n knipoog, iedere ruiter bedankt Jan en Jeanne op zijn eigen manier. Paardrijden voor thuiswonende verstandelijk ge handicapten, is ook een activiteit die is opgezet door en ouder van het V.O.G.G. (Vereniging voor ouders en verwanten van verstandelijk ge handicapten). Vrijdagavond 7 oktober is de Sterrenkundevere- niging WEGA in de bibliotheek geweest in ver band met de Kinderboekenweek. Het thema was ’in het holst van de nacht’. Voor de kinderen was er een diaserie over sterrenkijken en hierna wer den er sterrenkaarten gemaakt. Met deze kaart in de hand werd er gezamenlijk buiten naar de ster ren gekeken. Vrijdag 14 oktober vond de prijsui treiking plaats van de kleurplaatwedstrijd en de maskerontwerpwedstrijd. De winnaars van de kleurplaatwedstrijd waren: Natalie Willems, Stephanie van Arendonk en Paul de Groot. De mooiste maskers zijn gemaakt door Saskia Wil lems, Nick Lapien en Pim van de Pluym. De kinderen die hun kleurplaat of masker willen te rughebben kunnen die in de bibliotheek komen ophalen. In de bibliotheek is nu een tentoonstel ling voor de jeugd ingericht over de herfst. Hier bij zijn natuurboeken te vinden maar ook lees- en knutselboeken. Tot ziens in de bibliotheek! Onder het motto ’Jantje Beton laat ’t er niet bij zitten’ windt ook dit jaar de jaarlijkse collecte van Jantje Beton plaats. Deze aktie wordt gehouden van 6 tot en met 12 november door Scouting St. Jan Moergestel. De helft van de opbrengst is bestemd voor ons jeugdwerk, terwijl de andere helft door het fonds van Jantje Beton wordt besteed voor de realisering van zinvolle projecten in heel het land. De scouting hoopt dit jaar op een goede op brengst. Zij hebben het geld namelijk erg hard nodig. Aan D’n Donk is namelijk een stuk aan gebouwd als extra opslagruimte en de lokalen krijgen een aankleding zodat de scouting zich eindelijk thuis kan gaan voelen. Met de andere helft van de opbrengst van de Jantje Beton Collecte steunt het fonds van Jant je Beton jaarlijks zo’n 500 projecten voor de jeugd. Daarbij gaat het om b.v. kinderboerderij en, speeltuinen, clubhuizen en speelvoorzienin- gen, jeugdcircussen en kindervakantiekampen. Met geld van Jantje Beton worden nieuwe initi atieven gerealiseerd en kan langer bestaand jeugdwerk functioneren. Jantje Beton helpt de jeugd: in heel Nederland, dus ook in Moergestel. Help daarom Jantje Be ton! Gééf aan de collectant met collecte bus. Mede namens Scouting St.Jan alvast veel dank! Het Bestuur nodigt U uit voor de achterbanver gadering ter voorbereiding van de komende Raadsvergadering Deze vindt plaats op maandag 31 oktober a.s. om 20.30 uur in de zaal van De Schouw.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5