Gratis Bevrijdingsfeest nadert... KETELAARS B R I E N Zaterdag 29 oktober: Bevrijdingspop Chris van Raak Aphrodite r I Reconstructie Biestsestraat gedeelte over het kanaal VVD Achterbanvergadering SPM achterbanvergadering Extra opbrengst Liefst 34 onderwerpen m de optocht Moergestels meisje samen met Emmy Verhey op TV zolang de voorraad strekt TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG leuke attentie bij aankoop van 10,- ook op dinsdag geopend van 8.30 tot 18.00 Radio-uitzending zondag 23 oktober 11.04 uur 87.6 Mhz Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243- 1474, Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z en V.G.Z.) [jjj p Huidverzorgingsinstituut Nog zo’n anderhalve week en dan gaat Moergestel het Bevrijdingsfeest vieren. Reeds enkele malen hebben wij u daarover bericht. Het programma is op enkele details na afgerond, dus het feest kan (bij na) beginnen... Het Bevrijdingscomité is trots op hetgeen tot stand is gekomen, want ver geleken bij veel plaatsen in de regio, heeft Moergestel serieus werk ge maakt van de herdenking van haar bevrijding, nu 50 jaar geleden. Op verzoek van het comité 50 Jaar Bevrijding Moergestel hebben de plaatselijke jongerenorganisaties Scouting, K.P.J. en ’t Kwartierke de krachten gebundeld om ook voor de zich wat jonger voelende mens een prachtig programma te organiseren. WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 - 19e Jaargang - Nr. 831 :i Huidverzorgingsinstituut y 3 -3 3 ■3 ■3 M.O. K9 Op maandag 24 oktober om 21.00 uur is er weer een achterbanvergadering van de WD, in Her berg ’De Veerkes’. Er zal ondermeer gesproken worden over de ko mende commissie- en raadsvergaderingen en an dere actuele politieke onderwerpen. Iedereen is van harte welkom. Een programma met veel muziek en uitgaanstips, samengesteld door Peter van de Wouw, Comé Schoenmaker en John Steijger. Kerkstraat 16, Moergestel 04243 - 3612 Bloemsierkunst Maandag 17 oktober jl. is in Biest-Houtakker be gonnen met de reconstructie van het gedeelte Biestsestraat over het Wilhelminaka naai, tot aan de gemeentegrens met Moergestel. Tijdens deze werkzaamheden, die ongeveer drie weken in beslag zullen nemen is doorgaand ver keer niet mogelijk. Nadere informatie kunt u eventueel verkrijgen bij de afdeling Weg- en Waterbouw van de ge meente Hilvarenbeek, telefoon: 04255-8300. Op woensdag 26 oktoeber a.s. komt de achterban van de SPM weer bij elkaar in het zaaltje van café de Klaore, om het een en ander met betrekking tot de komende raadsvergadering te bespreken (d.d. 4-11- 94). Hebt u politieke interesse, praat dan mee! Tot ziens bij de Klaore, aanvang 20.30 uur. Telkenjare organiseert M.T.V. (Moergestelse Tennis Vereniging een zogenaamd Bokkentoer- nooi. Dit evenement valt altijd in het weekend na de collecte week van de Nierstichting. Ook dit jaar werd er weer een geitenbok bij opbod ver kocht. De opbrengst is steeds voor de Nierstich ting, en wordt bijgevoegd aan de collecteweek. Dit jaar bracht de Geitenbok een bedrag op van 700,-. Dat wil zeggen dat onze totale collecte heeft opgebracht het prachtige bedrag van 5.017,-. Hiervoor onze hartelijke dank aan de organisatoren van M.T.V. en de leden. De Nierstichting. Lopen we het programma even door, dan zien we het volgende: Woensdag 26 oktober verschijnt ’Moergestel- Nieuws’ in een speciaal Bevrijdingsjasje. In de krant het volledige programma van het weekend en een inlegvel met daarop de onderwerpen uit de optocht, zodat u kunt zien wat die zondagmid dag aan uw ogen voorbijtrekt. Woensdag 26 en donderdag 27 oktober: MTV blikt historisch gezien terug in een speciaal op de Bevrijding gemaakte uitzending. Zaterdag 29 oktober: vanaf 9.00 uur komt ’Keep Them Rolling’ naar Moergestel en stelt op op het St. Jansplein. Deze groep oude legervoertuigen blijft hier tot de klok van 11.00 uur. Dan vertrekt men naar de omliggende gemeentes. Diezelfde zaterdag kan men in Brasserie ’De Cambrinus’ van 11.00 tot 16.00 uur terecht bij een bijzondere tentoonstelling van oude leger voertuigen die in miniatuur (van hout) zijn ge maakt. ’s-Avonds vanaf 20.00 uur is er dan het Bevrij dingsfeest voor de jongeren in de tent naast de kerk. Naast disco Sjefke treden hier twee groe pen op: ’Sinister Footware’ en Ton Fransen en Caz Lux. De toegang tot dit spektakel is gratis! Zondag 30 oktober wordt om 10.00 uur begon nen met een Eucharistieviering in de kerk. Om 13.15 uur precies begint de Bevrijdingsop- tocht te trekken vanaf de Schoolstraat, door de Korenstraat, Krijtestraat, Rootven, Raad huisstraat, waarna ontbinding nabij het St. Jans plein. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 I jnleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond In 1976 vormde hij met Jan Ackerman de groep Eli wat resulteerde in een aantal gloedvolle con certen. Deze creativiteit in de Nederpop is niet meer geëvenaard. De muzikale kwaliteiten en het rauw-hese stem geluid van Kaz Lux zal menige toeschouwer in verrukking brengen. Daarna zullen vier muzikanten te weten Ton Fransen (ook uit Moergestel), Thijs de Groof, Frans Heuvelmans en Jan van den Berg zich bij Kaz voegen om de avond op een swingende ma nier af te sluiten. Deze vier hebben al met Kaz op het podium gestaan op Elastiek Muziek in Hilvarenbeek wat meteen al een succes was. De gedachte bestaat om meer te gaan samen werken. De tijd voor, tussen en na de optredens wordt in gevuld door de plaatselijke bekende disco Sjefke. De feesttent is geopend vanaf 8 uur ’s avonds. In de tent is verwarming en garderobe aanwezig. De entree is gratis. Dit wordt een prima begin van het bevrijdingsweekeinde in Moergestel. Wij hopen jullie daar te zien. Scouting Moergestel, KPJ Moergestel, ’t Kwartierke. Liefst 34 onderwerpen telt de optocht die muzi kaal wordt begeleid door Muziekvereniging ’Prinses Juliana’, de drie Moergestelse gilden, Showband ’Taxandria’ uit Oisterwijk en uit Til burg komen de ’Dutch Pipes en Drums’. Laatstgenoemde groep, in full-dress Schots uni form, start om plm. 13.00 uur vanaf ’De Reusel- hof waar zij een rondje zullen lopen voor de be woners. Hierna komen ze via de Raadhuisstraat, Rootven naar de Pr. Margrietstraat alwaar ze bij de kruising met de Korenstraat in de optocht ge voegd zullen worden. Bewoners langs de optochtroute zullen per brief nog verzocht worden zoveel mogelijk de nationa le driekleur uit te hangen. Na de optocht staat de onthulling van het monu ment aan de Raadhuisstraat op het programma. Om 15.00 uur starten hier de officiële handelin gen die uiteindelijk zullen leiden tot het ontste ken van het bevrijdingsvuur, dat in estafette van af Maastricht door leden van schaatsclub ’De Vennen’ naar Moergestel is gebracht, en het ont hullen van het monument van de rijzige generaal Colin Barber. Aan deze onthulling wordt meege werkt door Zangvereniging ’Crescendo’, Operet- tevereniging ’Con Amore’, de drie gildes, Mu ziekvereniging ’Prinses Juliana’ en de ’Dutch Pi pes en Drums’. De verbindende teksten bij het gebeuren zullen worden gesproken door Noud Smits, voorzitter van het Bevrijdingscomité. Als speciale gasten komen die middag plm. zestig Schotse oud- strijders naar ons dorp. Zij zullen, naast het gadeslaan van de optocht, ook de ont hulling van ’hun’ generaal bijwonen. Na deze onthulling kan het Bevrijdingsfeest dan in de diverse horecabedrijven pas echt begin nen... Vrijdag 21 oktober om 22.00 uur op Nederland II (TROS) begeleidt de 11-jarige Marcia Smits uit Moergestel de beroemde violiste Emmy Ver hey. Marcia is leerlinge van de Streekmuziek- school Oisterwijk e.o. Marcia werd uitgekozen om aan het TV-pro- gramma ’Het overkomt altijd een ander!’ mee te werken. Deze uitnodiging heeft ze te danken aan het regelmatige verblijf in het ’Ronald McDo- naldhuis’. Terwijl haar broertje Antonie werd verplegd in het AMC te Amsterdam, logeerde in de weekenden de familie Smits in het Ronald McDonaldhuis te Amsterdam. Marcia zal Emmy Verhey begeleiden op de pia no met het werkje ’Summer to remember’ van Horowitz/Gordon. Marcia is een leerlinge van Rob Nederlof. Aan het programma, dat wordt gepresenteerd door Ivo Niehe, wordt verder meegewerkt door o.a. Willeke Alberti. Op het terrein naast de kerk verrijst een grote feesttent waarin een aantal optredens zullen plaatsvinden. Rond 9 uur ’s avonds zal Sinister Footwear een optreden verzorgen. Deze hardrockband (met daarin de Moergestelse bandleden William Kastelijn en Mare Boogaers) namen anderhalf jaar gelden de CD ’Still Got My Boots’ op. Vanaf dat moment zijn ze veel in deze regio ac tief geweest. Twee maanden geleden speelde men iets verder van huis, namelijk in Litouwen. Veel aandacht van radiostations en goede recen sies in de landelijke dagbladen waren het gevolg. In december hoopt deze band haar nieuwste CD uit te brengen. Waar deze zal worden gepresen teerd is bij dit schrijven nog niet bekend, maar wel is zeker dat de band een aantal van deze num mers zal spelen. Na dit optreden is het om 11 uur de beurt aan Kaz Lux die een soloprogramma zal uitvoeren. De naam Kaz Lux behoeft weinig toelichting. Kaz speelde in de wereldberoemde band Brain- box waarmee hij in 1969 de bekende wereldhits Down Man, Summertime en vooral Dark Ro se scoorde. W 2

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1